Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
11. črc 2012

@jarkalada
No, tak já zas teda jsem vytočená, vůbec mi nedošlo, že pokavaď to přestavim na sporťák, tak v případě, že budu chtít variantu nacvaknutí vajíček na podvozek, což my hodně využíváme, protože vymetáme věčně nějaký obchoďáky, tak to musím zas celý odstrojit ☹ Každopádně manžel na to nemá dneska náladu to pŕestavovat a vzhledem k tomu, źe potŕebujeme o víkendu právé tu variantu vajíček na podvozku, tak to přestavíme asi o víkendu až.....stejně má být od zítra hnusně, tak pokavaď půjdu ven, tak ještě s korbama.....

jarkalada
11. črc 2012

@lenny2 a musíš na to dávat vajíčka? Není už jednodušíí do toho sporťáku i do obchodu frknout rovnou děti?
Jo ale vlastně nemáš ještě vyzkoušený, jestli by v tom byli spokojený.
Tak to je podobnej případ jako můj mm - i když by mohl jednoduše zkusit něco udělat a pak to případně dát zpět, tak se mu většinou nechce.

kinguse
11. črc 2012

@lenny2 ja tam asi taky vyrazim co nejdriv. Ja mam tu dr skvelou,sama mi rekla,ze to muzu nechat az na dyl kvuli holkam. Jojo,na storc to snima lip.Nejdriv jsem tu desku furt posouvala podle toho,kde vetsinou spaly,jenze oni se samozrejme vzdycky odkutalely k druhy strane 😀

jarkalada
11. črc 2012

nevím, proč u těch nanny nedělaj taky dvě desky jako jsme měli u toho babysense, když cena je asi hodně podobná.

jarkalada
11. črc 2012

@kinguse chodila jsi k Váchový? už si nepamatuju, co pak říkala, že se má občas chodit na kontrolu, ale vůbec si nevybavuju, co mi už ohledně toho povídala.. 😕

lenny2
12. črc 2012

@jarkalada
No právě, musím nejdřív zkusit co oni na to 😉 V těch autosedačkách je to pohoda, vyndám z auta, nacvaknem a jedem, źádný odepínání apod., hlavně většinou po tý jízdě v autě spinkaj, takźe je to ani nevzbudí a my si tím pádem můžeme ještě třeba hodinu šmajdat po krámech a děti to prospěj 😉

lenny2
12. črc 2012

@jarkalada
Jj, Jaru, manzeluv argument: proč je chci cpát na sporťák na 5ti měsících, když všude píšou od pul roku!!!!
On totiž přes den s dětma ven nechodí, tak neví co vyváděj v korbách.....nebylo by jednodušší říct: nechce se mi to teďka přestavovat (??).....a tak si bude hledat důvody proč to nevyzkoušet - no chlapi, no.......
Jen jak jde o garáž a dělání tam zbytečností, který nejsou pro život nezbytně nutný, tak to si tam vyčistit hlavičku po práci jde......ach jo...... 😀

jarkalada
12. črc 2012

@lenny2 no vidíš, jak mu záleží na zdraví dětí a ty bys na to tak pospíchala 😎
Já taky podle toho mýho furt někam chvátám. Jako např. jsme spolu deset let, máme barák, dvě děti, tak občas nadhodím, že už by se jako asi hodilo, abysme se vzali. To není proti. Ale jeho argument, že nemá čas, nebo že nemá na to teď prachy /to nebudem mít nikdy, když stavíme, žejo/ a teď přišel s novým nápadem, prý že až budou děti starší, aby na to prý měly hezkou památku. 🤐 😀 (škoda, že v nabídce není žádný smajlík s bombou 😀 )

zvalentova
autor
12. črc 2012

@lenny2 výlet v autosedačkách také budu muset prubnout, zatím jsem srab a nikam s nima nejezdím 😒

lenny2
12. črc 2012

@zvalentova
Je to v poho, Zuzi, jenom hrozná pakárna, než vše nachystám sebou, když tŕeba jedu sama k mamce. Dělám to tak, že si nejdřív všechno nanosim do auta a nakonec pak jdu uź jenom s détma....zrovna dneska jedem.....
Ale ten podvozek hodně k těm autosedajdám používám, děti už jsou těžký, tak na tom podvozku to je pohoda 😉

lenny2
12. črc 2012

@jarkalada
No, tak to my se vzali ještě jako bezdětný, takže svatba díkybohu za mnou 🙂

jarkalada
12. črc 2012

@lenny2 hlavně že když s někým o mně mluví, tak to je samý - manželka bude doma, manželka udělá, manželka vyřídí, ale aby to měl na papíře, to né 😎 no to je fuk.
S tím cestováním to dělám stejně. Ale máme vždycky narvaný auto, když se bere ještě kočár. Tak když už jedu třeba k našim, tak na víc dní, aby se to vůbec vyplatilo. Páč jestli se jede na jeden den nebo na tejden, věcí je furt stejně 😝

kinguse
12. črc 2012

@jarkalada jj, k Vachovy, byla moc fajn. Řekla mi kontrolu 3-6mesicu po porodu,tak uz bych tam asi měla zajít 😀 Pak uz tam chodit nemusíš,kdyz bylo vše ok.
Taky dneska mazu k mamce,máme kontrolu na neurologii a odpo oslavu malyho narozek.
Hezky den všem!!! 😎

jarkalada
12. črc 2012

@kinguse právě že snad něco říkala i potom, že se může přijít na kontrolu nebo co. Ale vůbec si nevybavuju, co o tom říkala. Tak si to kdyžtak pamatuj a dej vědět 😎
Neuro máme zítra. Minule si dělala srandu, že tam už přijdou sami a moc není daleko od pravdy 😎

ostrava8
12. črc 2012

ahoj holky všechny vás zdravím 🙂 včera zubař nedopadnul, páč den blbec ... od rána do jedný nám nešel proud, tím pádem nefungovaly ani výtahy a tím pádem jsem dopol. nebyla s malýma venku a byli protivní.. pak zase proud byl, ale výtahy stále nejezdili a já měla celý kočár v 6 patře a sedačky v autě, tak jsem se na zubaře vyprdla ... ale už mě manžel objednat za 14 dní hrůza 🙂 Holky dneska je den blbec dva .. ráno jsem musela na krev kvůli štítné žláze a pak jsem vozila od pěti jsem na nohách, oči mi padají .. jinak já na cukrovku jdu až 6 měsíců po těhu a to mi vezmou jenom krev nic víc. Vám budou hned dávat pít ten roztok ??

jarkalada
12. črc 2012

@ostrava8 jo, dali pít roztok i brali krev. Stejně jako při tom prvním testu

jarkalada
12. črc 2012

ježíš, neuro vlastně až příští týden, jsem nějaká posunutá v čase 😀

ostrava8
12. črc 2012

ahojte holky mám na vás - na starší - dotaz ...

Po jaké době jste otoili miminkům matrace v postýlce ? máme tu kokosovo pohankovou - jedna strana je tvrdá a druhá má takové prohlubně, ale mám pocit že se psalo, až po půl roce, že do těch 6 měsíců mají spát na tvrdém ... a druhý
malí mi ted poslední dobou řvou furt hlady, mlíko mi už "bohužel" odešlo, takže jsme na umělém na té Bebě, ale poslední dobou mám pocit že furt připravuji jen to pití .. furt mi drží rozmezí krmení 3 hodin, krom noci, tam nakrmíme v 8 a vstávají ve dvě a pak v 5, ale jinak furt a řvou takže tomík už vypije skoro 250 ml na jeden zátah a malá už pije taky těch 220 ml , příjde mi to fakt hodně moc .. uvažiji že bych dávala čajíčky vždy na to jedno krmení ? nevíte ? nebo jak jste to dělaly vy ve 3 měsících ? díky moc .. na kontrolu jdeme až za 14 dní, ale s takovou jí budu muset zavolat .

Jinak se mi zdá, že malá už začíná budit bráchu, on by spal i déle, ale jak ona začně pištět, tak se vzbuí a pak prudí, jako každý chlap, když je nevyspalý

jarkalada
12. črc 2012

@ostrava8 tybláááho, tolik pijem my v devíti měsících, tak to neporadím 😀 Ale jinak jsem taky jenom dělala mlíko, myla lahvičky, za dvě hodiny to samý.
Kdyby jim bylo už víc, tak možná kašičky na zasycení, ale takhle 😕
S matrací ti taky neporadím, máme ze studené pěny. Strany stejné. No vidíš, a přitom zas někde říkají, že miminka mají spát třeba i na peřince, aby to měly měkounké.
S tím buzením - v noci je mám oba v ložnici. Přes den jeden spí v ložnici a máme ještě jednu postýlku v druhém pokoji. Takže je mám přes den rozesazený, taky by se budili, to maj slabší spaní.
Tak jsem sice odepsala, ale neporadila 🙂

kinguse
12. črc 2012

@ostrava8 tak já asi taky neporadím. My ještě kojíme,ale myslím,že ve 3.měsíci bych je čajem ještě nešidila.Ten se dává max na žízeň během veder,ale v noci nevím? A co se týče matrace,tak my máme obyč,takže netuším,kdy přehazovat!
Tak holt snad poradí někdo jinej 😀

kinguse
12. črc 2012

Jinak jsme byly na kontrole na tý neurologii a holky moc chválila.Sice máme samozřejmě cvičit dál, jedna už je celkem OK,ale ještě mám občas zacvičit, druhá je pořád dráždivější,ale taky se o hodně zlepšila!

jarkalada
12. črc 2012

@kinguse mně minule na neuro řekla, že by už s Luk. necvičila, že se časem srovná sám. Hned další den jsme šli ke Kolářový a tam nám samozřejmě doporučili cvičit. Že prý na neurol.sledují vývoj, oni ale, jestli to dělaj správně. Tak jsem byla taááák zklamaná, už jsem se těšila, že od toho budem mít pokoj a ono prd 😝
Jak jste oslavili narozeninky?

ostrava8
13. črc 2012

@jarkalada
@kinguse holky díky alespon takhle za radu .... mě se do těch čajů taky mo nechce, jsem ráda že jedí , třeba ted máme už pauzu od devíti hodin tak je to fajn .. asi je to individuální ..
Holky a jak cvičíte ?? mě říkali jen dávat na bříško a at zvedají hlavičku, že jim mám zatlačit do ramenou a ručičky k tělu ... třeba malí ještě neudrží hračky v ruce, to mi říkala že jim tam mám už nějaké plyšáky už strkat ... napíšete mi i nějaká další cviky?

zvalentova
autor
13. črc 2012

@ostrava8 tak u nás je to přesně opačně. Malá by vydržela snad i celou noc, ale potížista potřebuje mléko ve 2a v 6 zase. Zatím kojím, dávno nevážím takže ani netuším kolik si vezmou.
Množství mléka mi řikala doktorka. Jedna dávka by se měla být podle váhy dítěte. - Hmotnost dítěte v kg krát 20. U našich by to bylo cca 120ml na jedno krmení.
Čaj dávám občas fenyklový na napití, ale stejně ho moc nechtějí.

Matraci mám jednotnou, takže obracím spíš jen symbolicky, asi aby se neproležela 😀 😀

Cvičení: ráda bych s nima cvičila, nebo spíš někam chodila, ale to bych musela jedno dítko vypnout 😎
Uvažovala jsem o plavání, ale nevím jak to bude s časem, pořád někoho přemlouvat aby šel se mnou...
Doma dávám na bříško, ruce pod sebe jako sfinga, zadek tlačím do podložky. Nejraději na přebalovacím pultu, přikrčím se a koukají na mě. S hračkou to zatím úspěch nemá. Naše MUDra ukázala jak přesně by to mělo vypadat. Co je správně v jejich věku, co ne a na co mají ještě čas. Třeba Kubajs už krčí kolena jako na lezení, ale páteř má křivě, tak ho musím víc "drtit" do správně polohy.

zvalentova
autor
13. črc 2012

Holky jak to máte se cvičením/plaváním vy? Někam chodíte nebo na to necháte na přírodě. Také jsme nikam nechodili a jak krásně jsme vyrostli, že?
Třeba plavání mi přijde supr, ale to abych začla krást. Peněz jak za kozu. 😒

zvalentova
autor
13. črc 2012

A ještě jedno téma, takové naše - HUBNUTÍ

Ne že bych potřebovala vysloveně zhubnout, spíš celkově zpevnit. Jenže jsem líná nebo dělám něco jiného.
Pokud mám trochu volna, tak jdu něco udělat doma nebo jen tak ležím na sedačce a užívám pár minut klidu.
Stejně tak jídelníček. Když jsem byla těhu (i částečně kvůli cukrovce), tak jsem si dělala svačiny, jedla pravidelně a relativně zdravě. Teď jsem ráda, když se stihnu naobědvat před druhou hodinou, večeře až děti spí, takže ne dřív jak v 9... Byla jsem zvyklá chodit do fitka, teď se ani nedonutím uvolnit si záda na Fitballu ☹

Jak to máte vy?

jarkalada
13. črc 2012

@zvalentova ke tvé poslední otázce - mám to úplně stejně 😀
A na plavčo a tak bych taky třeba občas zkusila zajít, ale jsou k tomu vždy třeba dva lidi, což tedy odpadá. Když už má mm volno, tak buď jedem nakoupit, něco vyřídit, nebo dělá kolem baráku. Takže na podobný aktivity předpokládám že vyrazím, až budou oba chodit. I když zrovna u plavání to nic neřeší..

zvalentova
autor
13. črc 2012

@jarkalada tos mi teda pomohla 😀 😀

jarkalada
13. črc 2012

@zvalentova že jo. Budu s tebou sledovat, kdo nám poradí 🤐

kinguse
13. črc 2012

@jarkalada to víš, Kolářová nepustí! 😀 Sice nejsem úplně poctivá s tím cvičením,ale snažím se 😉 Říkám si,že to dělám pro ně. Vývojově jsou taky v pohodě,ale Lucka furt preferuje jednu stranu a Terka je zas dráždivější,tak se to tím cvičením snad srovná.A obě maj ještě pupeční kýlu,Lucka už celkem OK,Terka to ještě potřebuje zatáhnout,takže ta Vojtovka taky na to pomáhá. Ale čím dál tím víc se s nima člověk pere 😀