Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

kinguse
18. črc 2012

holky se mi líbí ten náš humor, se tu vždycky pobavím 😀 😀 😀 A taky je dobrý,jak každá máme pro ty svoje prcky nějakou přezdívku 😅 naše dorotky, klokani, susini....
@sariky naše dorotky už nebrkaj (to je dobrý slovo 😀 ),ale vy jste ještě malý.
Jinak já jsem test na cukrovku zvládla a nakonec si to i užila..vlastně jsem měla "jen" pro sebe 2,5h klidu,tak jsem aspoň přečetla další kus skvělý knížky! Tak snad i výsledek bude OK.
@jarkalada my jsme taky objednaný na říjen. A včera jsme byli u Kolářový,tak nás zas uzemnila. Minule byla lepší Lůca,teď zas Terka.Lucka prej je totálně mimo osu, Terka celkem OK,takže cvičit,cvičit a cvičit 😝 Když jsem řekla,že se otáčí na obě strany, Terka si začíná dávat nohy pod sebe,tak mě zpražila,že nejedem na kvantitu,ale na kvalitu,že to dělat ještě nemaj,tak nevím,jak jim mám ten vývoj zarazit 😠

lenny2
18. črc 2012

@zvalentova
Uáááá, Zuzi, to néééé ☹ Chudáku! Já to moc dobře znám, na děti taky vrčim a jsem nepříjemná...... Pak mi to je líto!

zvalentova
autor
18. črc 2012

@kinguse za naši přezdívku může můj supr šef. Dneska od začátku bylo jasné, že klokan přiletí v dubnu 😀

lenny2
18. črc 2012

@jarkalada
Jaru, potřebuju nutně řadu zkušené matky 😉
Malej mi začal absolutně odmítat cokoliv co je zeleninové, dopolední sváču, tzn. ovoce mi zdlábne celou Hipp skeničku na posezení, ale jak přijde na oběd a zeleninu, je nepříčetnej a plive mi to, vzteká se a nechce nic než Sunar. To je zas novinka posledních dnu ☹ Dří mi jedl to i to.....
Linda je ok, k svačině vydlabe taky celou přesnídávku a k obědu sní bez řečí celou skeničku zeleninky.
Jak bys ho lidově řečeno "vochcala"? Mám mu přestat dávat to ovoce a dávat jen tu zeleninu dokud jí nepřijde na chuť a pak zase nasadit to ovoce, nebo to mám do něj cpát i za cenu toho, že je řev, vztekání, plivání apod.?
Docela mi už hrabe jak chlapec pohodář začíná být chlapec vysírač 🙂

jarkalada
18. črc 2012

@kinguse no tak přesně to samé u nás😀 To jsem už taky někde psala, že nás zpražila, když jsem říkala někdy přes šestým měsícem, že Lukášek začíná lézt po kolínkách, o tý kvantitě a kvalitě 😎 To na něj na tom stole tak koukala, že to není možný a on jí ihned na to následně počůral... z čehož má ona tedy vždy radost, že... 😝 😀
Včera jsme byli na neuro, tak oba v pohodě, pěkný, nic zvláštního, prý normální. Říkala jsem, že s Luk. cvičíme kvůli tomu, jak má blbě položený chodidla, když stojí.. tak se na mě tak podívala - že prý to se časem srovná, až najde větší stabilitu, ale cvičte tedy..
😎

jarkalada
18. črc 2012

@lenny2 mně nějakou dobu zas naopak nejedl moc dopolední ovoce, jen trochu a konec. Za nějaký týden se ale sám srovnal a dlabe pěkně.
Zkus mu do tý zeleniny přicmrndnout /to je slovo 😀 / trochu mlíka.
Nebo teď jsem zjistila - ale my už jsme starší - že už moc nemusí třeba jen ty hladký přesnídávky, už i banán jen tak zvolna pomačkám, aby měli větši kousky. A broskev nebo meruňku jen na hrubým struhadle přejedu. Už žádný mixování.
Ale jinak mě nic nenapadá. Asi to bude zas nějaký jejich období a přejde ho to.
Na období se dá svést cokoli 😎 😀

jarkalada
18. črc 2012

jo a k tomu zubaři jsem objednaná až na konec listopadu-nejbližší termín.
Uvolní mi prý dáseň kolem tý osmičky a nějak mi jí vysekaj, pak zašijou. Bolest prý nastupuje prý až cca druhý den. Mám si vzít tak týden dovolenou, mi doporučila 😀
Ptala jsem se, jestli by mě nešlo uspat radši celou. To prý ale dělaj jen u vážně nebo mentálně nemocných a to já (bohužel-bohudík?) nejsem.. 😨 😀

lenny2
18. črc 2012

@jarkalada
Takže by ses s tím nestresovala a normálka dávala dopolko to ovoce dál a ty zeleniny dál zkoušela a v případě, že bude vyvádét dát Sunar ať je po jeho? Nebo teda zkusit vysadit to ovoce a dávat mu jenom zeleniny dokud si i přes veškerý odpor nezvykne?

jarkalada
18. črc 2012

@lenny2 to asi ne, zkusila bych mu nabídnout a kdyby nechtěl, tak dát holt ten Sunar. Aby jedl aspoň něco.
To jsem teda dělala chvíli já, když nechtěl, protože mi přišel hubenej.

jarkalada
18. črc 2012

@lenny2 nebo mu teda takhle dej ten Sunar, když nechce zeleninu-a zkus mu jí dát potom na sváču, jestli by to pak spíš jedl.
Mně jeden čas děti taky snědly jen trošinku a začly vyvádět, tak jsem udělala mlíko. Pak jsem přišla na to, že maj už takovej hlad a po těch lžičkách se tím tak rychle nezasytěj, že chtěly mlíko, aby byly rychleji plný.
Takže jsem jim prvně udělala mlíko a když jako už měly dost, dostaly jídlo.
Časem se to pak už srovnalo.

zvalentova
autor
18. črc 2012

tak můj zubař nic moc. Vypadlá plomba co se musí zrevidovat a znovu zadělat a vykotlaná dáseň a z boku kaz. Mám si připravit hafec času a peněz (jako bych obojího měla dostatek 😀) a že to prý jako spraví. Do toho ještě dent.hygiena.

zvalentova
autor
18. črc 2012

matky zkušené - sice jsem nehledala ale kdy je dobré začít a kdy jste začali s ovocem/zeleninou?
A to protože jste chtěly nebo protože dítka by vás hlady sežrala?

lenny2
18. črc 2012

@jarkalada
Jo, to jsem dneska taky zkusila, pil chvíli Sunar a pak jsem mu ho vzala a zkoušela jsem zas zeleninu, bohužel jsem ho tak nasrala, že už pak ani ten Sunar zpátky nechtěl 😀
Budu nabízet zeleninu dál jak říkáš a uvidím jestli se chlapec srovná 🙂
Je to jak říkáš, oni si jeśtě neuvědomují, že lžička= taky žvanec a když už maj velkej hlad, chtěj logicky flašku....
Holka teda baští nádherně to i to a ani po tý celý skleničce nechce dokrmovat Sunarem (bodejť jo, když zdlábne celou na posezení sama).....
Tý jo, člověk si ŕiká co víc lepšího mu muže jeśtě nabízet, jídlo denně pro děťátka mě stojí tři kila, maj to nejlepší co lze v krámě objevit a ještě je mu to málo, nevďečníkoj 😀

jarkalada
18. črc 2012

@zvalentova když kojíš, tak až toho šestýho měsíce. Jen si ještě kochej čistými bryndáčky 😀
My začli někdy po pátém.
Ono to stejně ze začátku není na zahnání hladu, ale aby zkusili už nějakou chuť a prý si včas zvykli na případné alergeny (jsem tu někde četla 😀 )

lenny2
18. črc 2012

@zvalentova
Zuzi, já začala na řadu doktorky pozvolna lžičkou někdy krátce po tom 4.měsíci, z důvodu toho, aby si zvykali na lžičku a ochutnali jiné chutě....ale ty, že plně kojíš, tak bych nespěchala, začala bych klidně až tak od pul roku, aby ti pak chtěli dál tvoje mlíko.....oni to jsou hajzlíčkové vyčuraní a moc dobře vědí co je lepší....(viz. to teďka řešim výše s Jarkou)...... 😉

jarkalada
18. črc 2012

@lenny2 tři kila? to jíte z nějakejch litrovejch "skleniček", ne? 😀
Je fakt, že jsem nepočítala, kolik mě stojí jejich jídlo denně-i s Nutrilonem.
Radši nepočítám, stejně se to musí koupit.
Máš malého gurmána, no, jen tak do pusy něco nedá 😎

zvalentova
autor
18. črc 2012

@lenny2 právě že jsem viděla vaši diskusi s Jarkou, tak jsem začla přemýšlet že nás to také čeká. Čím déle vydrží s mlíkem budu radši. Jinak dávám vodu lžičkou, z flašky jí vůbec nechtějí... teda oni nic co není teplé a sladké jako mlíko, potvory malé 😀

jarkalada
18. črc 2012

@zvalentova UM je taky nasládlý a naučili se. Prý se má nejdřív začít bramborou, ta je taková neutrální. Né třeba hned mrkví, aby si právě nezvykli na sladkou chuť.
Ale za nás, když jsme byli malý, se naopak začínalo ovocem a teď jím taky všechno. Trendy, no 😎

jarkalada
18. črc 2012

i když místo jídla jsem dnes vlastně poobědvala citrónové opavia.. 😀

zvalentova
autor
18. črc 2012

@jarkalada důležitá je vyvážená strava, co? 😀
Já měla párky s chlebem 😎

zvalentova
autor
18. črc 2012

@jarkalada právě že si pamatuju jak máma do bráchy tlačila ovoce horem spodem a pak teprve přišly na řadu polévky a zelenina

jarkalada
18. črc 2012

@zvalentova pokud chceš kvalifikovanou odpověď, tak si vyhledej uživatelku katyxq z diskuze Začínáme s příkrmy. To je fakt blázen na jídlo 😎
Snad že i kojený děti by měly zkusit lepek a další příp.alerg.potraviny kolem toho šestýho měsíce. Ale jen ochutnat, jestli by byla nějaká reakce.

jarkalada
18. črc 2012

@zvalentova ono když se vše dělá se zdravým rozumem a řídíme se instinktem, tak to snad bude v pořádku 😉
děťátka se budí, buší mi do zdi 😀 , tak jdu na ně

kinguse
18. črc 2012

@jarkalada no tak tu osmičku mi přesně takhle kutali! Samotnej výkon byl sice nepříjemnej,ale nebolestivej...a to já jsem fakt bolestínek,co se týče zubaře 😖 Ale tak ty 2-3dny po jsem trávila na brufenu 600! Ale přežila jsem,tak to taky zvládneš!Mě ještě ta jedna taky čeká,tak to mám v plánu,co budu na mateřský.

kinguse
18. črc 2012

@zvalentova když plně kojíš,tak s příkrmy začínáš až od ukončenýho 6.měsíce.Když jsou prckové na UM začíná se s příkrmama od ukončenýho 4.měsíce.Takže si užívej bezpracnýho kojení! Nás už ty příkrmy za chvíli taky čekaj 😝 Na jednu stranu se těším,že už je budu začas moct nechat mm nebo babičce a nebudu pokaždý stresovat,abych se vrátila včas na kojení,ale na druhou stranu je to kojení fakt bezpráce...a to nemluvím o penězích!
A co se týče toho lepku,tak jsem taky někde četla,že by se měl dítěti dát nejpozději do ukončenýho 7.měsíce,nejlépe pokud se ještě kojí.Prý je to kvůli tý celiakii.V pátek jdu do poradny,tak se na to zeptám.A taky už jsem někde četla,že se nemá začínat mrkví,ale bramborem. No uvidíme,nějak se s tím poperem!

lenny2
18. črc 2012

@jarkalada
No, si spočítej, dve skleničky dopolko, dvě oběd (pokud je chlapec rozumnej), džusíčky, Sunar, k večeři dvě kaše z čehož jedna stojí padesát korun a jsem možná ještě víc než na třech kilech......

lenny2
18. črc 2012

@zvalentova
Zuzi, užívej si tu bezpracnost co nejdýl, to krmení že lžičky je s odpuštěním hroznej voser 🙂

b.e.r.u.s.k.a
18. črc 2012

Můžu se k vám přidat a poprosit o radu,tedy pokud s tím máte některá zkušenosti.Naše dvojčátka mají dnes 2 měsíce a od té doby,co jsme si je přivezli domů,tak nám od pěti do půl deváté probrečí a nechtějí spinkat.V nemocnici jsme byli v pohodě,ale doma se nám stalo jen párkrát,že usnuli a byli v klidu.

lenny2
18. črc 2012

@b.e.r.u.s.k.a
Ahojky, vítej mezi nás 😉
Vůbec se nestresuj, každý den je úplně jiný, my už to měli taky krásně vychytaný a teďka na 5ti měsících zaćal chlapec prudit.....
Oni si teprve vytvářejí režim, muže to být cokoliv, prdečky, žízeň, prostě cokoliv 😉

jarkalada
18. črc 2012

@b.e.r.u.s.k.a Ahoj, vítej.
No, možná by sis měla napsat o podporu @sariky (promiň, sariky 😀 )
to se časem srovná. Anebo naopak co bylo srovnané, rozhází, viz lenny 🙂