Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
23. črc 2012

@amallie držíme palce, ať jste brzy v poho a doma 🙂

zvalentova
autor
23. črc 2012

@veronika.m teda Veru, čím je krmíš 😀
Nemám žádné hubeňoury, ale mají zatím 5,5 Kg.

amallie
23. črc 2012

Je to teda pekne pitoma situace mit tri deti a s jednim byt ve spitale 😖 ale snad to nebude na dlouho, i kdyz zatim blizsi info na jak dlouho to je nemame
Ale aspon uz nezvraci
Ale neji, ze 😢 takze pak budem bojovat odznova 😠

lenny2
23. črc 2012

@amallie
Kočko, to mě mrzí, hodně síly, trpělivosti a pevných nervu, ať jste brzy ok!

lenny2
23. črc 2012

@veronika.m
Veru, to je fičák, pěkný kousci 😉 My jdem dneska na 5ti měsíční 😉

maruja
23. črc 2012

Ahoj holky, po dlouhý době se opět hlásím, tři děti mě dávaj zabrat a nemám volno skoro vůbec. Dvojky konečně chrněj v kočáře venku a starší teď vedle mě hučí ať s ní jdu malovat vodovkama 🙂
@amallie to je mě líto, že jste v nemocnici, tak ať je to brzo za váma

ostrava8
23. črc 2012

@jarkalada Jaruš neboj, nezničili ... .bylo to moc fajn, ale ještě bohužel nemohu cvičit, nemám to zahojené (prý ta hnědá čára na pupku já jí nemám ještě ani rovnou a jde hodně vidět). na druhý den mě to břicho hodně bolelo takže jsem si řekla, že tomu dám pauzu a naučím se žít s pivrncem ) 😀 ale jsi hodná ,že si dělás starosti 🙂

lenny2
23. črc 2012

Tak já teda nevim, ale je pul čtvrtý a moje dvojčátka už 2,5 hodiny spinkaj, slečna k obědu snědla celou skleničku kuřecího masa se zeleninou a k tomu si vypila dvoustovku Sunaru, chlapec jen Sunar, ale taky až do dna.....jsou to vůbec voni??? 😀 Mám vše hotovo, uklizeno, prádlo pověšený, no já nechápu 😀 Jo a to jsme dopoledne stihli ještě kávu u kamarádky na zahradě a bez jedinýho náznaku prudění, nebo nutnosti kvrdlat kočárem-bůh žehnej sporťáku!!! 😀

ostrava8
23. črc 2012

@lenny2 ahoj kočko, s tou kamarádkou je mi to moc líto, já si osobně nedokážu představit, že bych ted přišla o manžela. .. musí to být šílené, když po sobě zanechala dvě děti ... život je někdy nespravedlivý, poslední dobou to kolem nás taky nějak umírá ... :( je to smutné .. ale určitě v tvém srdci napořád zůstane ...
Na sporták se také těším ... ale my si asi ještě chvíli počkáme ... těším se na fotečku, až se nám pochlubíš se sportákem 🙂

@amallie holky držím palec, at jste brzy doma ... doma je doma ...

Holky dneska jsme byli ve 3 měsících na kyčle a malá už má jadýrka, tak s ní nemusíme a klučina je pomalejší takže ještě jedna návštěva za měsíc ... uffff kdo si to má furt pamatovat, ještě že mám debilníček 🙂

Chtěla jsem se zeptat, malý má furt zataté prstíky v pěst, i když je na bříšku, síce hračky už chytá ... není to nějak pozdě ? neměl by je mít už rozevřené ??? prosím napiště, jak jste to měli vy ... máme 3 měsíce a týden ...

jarkalada
23. črc 2012

@ostrava8 myslím, že kolem těch třech měsíců by je už měly pomalu rozevírat. Když pasou koně, tak taky začínat je už trochu roztahovat.

jarkalada
23. črc 2012

Jináč dnes jsme se vrátili z chalupy a fakt se mi odtud nechtělo. Ale bylo mi to už blbý,aby děti pak vůbec poznaly tatínka 😎
Ale pravidelná strava bodla 😀
Naši si s dětma vyhráli, pomáhali se vším, žádný nervování, že nestíhám. Byli jsme na bratrancově svatbě, u kámošky, na procházkách, koupila jsem jim tam houpačku-příště musím koupit i pro druhého. No pohoda džeezz 😎
Akorát se mi teď v noci taky několikrát budívaj.Štrachaj se v postýlce, to je vzbudí, tak si tam něco mrmlaj, to vzbudí toho druhého. Anetka pak 20 minut teď už třetí noc sedí v postýlce a potmě si tam hraje...
už jsme doma, tak se snad srovnaj.

zvalentova
autor
24. črc 2012

dobré ráno všem 🙂
holky musím se pochlubit. Mám za sebou historicky první cestu MHD s kočárem. Bylo to psycho 😀
Naštěstí dítka pochopila vážnost situace a celou dobu spali. Jinak jestli mě vadili divní lidi v tramvaji předtím, tak teď jsem úplně šílená. Hnedka jsem do kočáru instalovala příruční desinfekci 😎

zvalentova
autor
24. črc 2012

@ostrava8 buď v klidu, naše Kačka má také jen pěstičky, Kuba hezky rozevírá. On je ale celkově rychlejší. Zkouším je motivovat hračkou, už se na břiše hezky udrží tak ať se snaží 🙂

Kyčle máme v pondělí, tak doufám, že bude všechno ok a už tam nebudeme muset.

lenny2
24. črc 2012

@ostrava8
Péťo, díky!
No sporťák je prostě něco úůůůžasného, nemužu si to vynachválit, najednou jako bych byla jak pírko, netlačim před sebou obří tank 😉
Přiznám se, že pěstičky jsem vůbec neřešila, ani nevim, že bych měla....pěstičky teda zaťatý nemaj, ale od kdy, to nevim.... já celkově dětem nechávám ve vývoji dost volnej režim, nic je nenutim a oni ti mi nějak prospívaj samovolně. Nechtěli mi vůbec třeba na břicho a dr. říkala ať je nechám, že si na to přijdou sami a taky, že jo, už se převracej sami 😉

lenny2
24. črc 2012

@jarkalada
Jaru, chlapec mi dělá v noci stále to samé, taky si chce hrát, pacholek ☹

jarkalada
24. črc 2012

@lenny2 že bysme ty děti prohodily? Anetka bude spát v pokojíčku s Kryštůfkem a Lukin s Lindou, aby se vyspali 😀

jarkalada
24. črc 2012

@lenny2 našim jsem už taky udělala klasickej sporťák, dala jsem před ně takový to madýlko, sedí tam, jsou přikšírovaný - a po max. čtvrt hodince se už kroutí a chtěj se z toho vyvlíknout a utéct 😠
Oni chtějí bejt v kočáru na kolínkách a koukat ven z toho velkýho okna, co maj vzadu. Jenže pak tam přes sebe lezou, nebo se vyklánějí a sledujou, jak se dole točí kolečka....
Už aby chodili! (jsem zvědavá, co budu říkat, až chodit budou 😎 )

lenny2
24. črc 2012

@jarkalada
Jo, dobrej nápad, ty dva draci ať si v noci pohrajou a děti pohodáři ať maj sladké sny (já s dovolením ulehnu s těma spacíma) 😀
No jo, ty máš vlastně v kočárku obě děti dohromady, že? To si neumím představit, Linda s Kryštofem by se tam ubili 🙂
Vyhovuje mi ta varianta, že to maj rozdělený, takže jeden, když spí a druhej ne, tak se vzájemně neomezujou 😉 Např. teď jsou spolu v ohradě a Linda už leze Kryštofoj po zádech, ten je z toho evidentně nasejřenej, protože jí furt odstrkuje a já si tady připadám jak krotitelka divý zvěře 😀

ostrava8
24. črc 2012

ahoj holky .. takže jsem se včera nasrala a obarvila si asi po 10ti letech hlavu sama , bez pomoci holičky, ta má měla stále plno, a nehodilo se jí to, když jsem mohla já atd. .. a docela dobrý.. fakt spokojenost ... už jsem měla šediny a odrosty jak hrom a přece musíme být hezké maminky že ?

Jinak dneska zubař :( holky ještě včera mi vypadla večer plomba, tak jsem dneska za ní vykásla 520 kč a to ještě ani není bílá, je to něco mezi, není to uplně černá ... a dala mi do pusy dren :( na tu osmičku a jsem objednaná na trhání do fakultky teda sekání né trhání ... to zase bude .. a za týden máme jet na dovču, tak doufám že to nebude dovča na brufenu :( MUDr. mě jinak nasrala .. řekla mi : " no jak se tak na vás dívám, měla by jste začít cvičit " já už fakt nevím co s tím benžem mám dělat ach jo :( cvičit ještě nemůžu,já nevím nějaké masáže ? holky poradtě, nemáte nějaká zkušenost ? fakt mi zůstalo jen to panděro .. takže vypadám jak v 3 měsíci ...

@zvalentova Zuzi tak to jsme dvě šikulky a já dnes mám taky za sebou cestu tramvají ... cca 25 min času 🙂 malí to prospali . ale ti lidi, každý čumí jak péro, ale aby pomohli to né ...

Holky čekám až se malí probudí a razíme s kamarádkou a jejími ročními dvojčátky na tůru k vodě cca 20 km chůze, už se moc těším takže pá a já jdu balit .. užívejte sluníčka ... ps a pozor na zuby 🙂))

sariky
24. črc 2012

@amallie drzim palce, at jste vsichni brzy pohromade

@ostrava8 ty jo, vy uz chytate hracky? ti moji susini zatim nic. a pesticky teda taky nijak zvlast neotvirame. a kdyz je polozim na brisko, tak Sarinka krasne pase, ale pesticky otevrene nema a Simonek se sice snazi tu hlavickou zvednout, ale moc mu to nejde. ve CT jdeme na neurologii, tak uvidime, co nam reknou. uz minule dr rekla, ze Sara je sikovna, ale Simon je lenoch 😒
@zvalentova jj jizda MHD je fakt psycho. nejhorsi je, ze se clovek pomalu nedostane ani do nizkopodlazniho spoje, kdyz ridic nenajede uplne k zastavce. navic s tim dvojcecim kocarem zabirame veskery prostor vyhrazeny pro kocarky, tak je to fakt boj 😒 Jak rikala Jarka, uz aby zacli chodit 😎

sariky
24. črc 2012

@ostrava8 Peto, taky mam pandero a vubec se mi to nelibi. ale pupek porad boli, tak se do zadnych velkych akci nepoustim 😒
a s kocarem mas pravdu, na me taky kazdej cumi a vsichni predemnou utikaji, aby mi nemuseli pomoct a kdyz uz nekoho pozadam, tak mi reknou, ze jsou po operaci nebo ze je boli zada. hmm, tak po operaci jsem taky a krome zad me boli jeste klouby na rukach, kolena, mam zatuhly ramena...... 😉

lenny2
24. črc 2012

@ostrava8 Péťo, to břicho vůbec neřeš, nám je skoro 5,5 měsíce a taky ho furt mám, neb jsem líná jako mrcha začít s tím něco dělat 🙂
Jinak jsem jak lunt, tak tahám stahovací prádlo a to dělá divy 😉

jarkalada
24. črc 2012

@ostrava8 20km chůze v tomhle vedru? 😨 😝

kinguse
24. črc 2012

ahoj holky,tak konečně zas dorazilo léto,co? 😎 Já zašla dneska s kámoškou na pivčo...jsme si tak říkaly,jak ta mateřská je krásná 😀 Holky jsou teď celkem zlatý, občas pobrečí,ale většinou jen hlady nebo nudou. Dneska jsem jim dala cuketku s mrkví a bramborem,tak to celkem snědly.Ale zatím to je jen o pár lžičkách.
Hele,co se týče kaší, dáváte normálně mléčný kaše nebo nemléčný?

ostrava8
25. črc 2012

Dobré ráno ženy, asi dneska všechny ještě spíte ? my už měli budíček ve dvě a ted v 6 hodin tak nespím .. doma kupa prádla po dovolené u našich, nějak se mi do toho nechce 🙂
včera zubař - mám v puse dren, čeká mě sekání osmičky ... kdo tady s tím začal ? 🙂)))

@lenny2 Leni no ale určo nemáš takový panděro jako já .. už i zubařka mi řekla, že bych měla ze sebou něco dělat, ale včera jsem byla s kámočkou a jí zůstal jen převis, to mé břicho je pevné, já jsem fakt zoufalá, možná nějaké masáže či co .. fakt mě to sere ... chlapi by měli rodit 🙂

@jarkalada Jaruš, procházka byla super ,.... šli jsme lesem ve stínku, takže pohoda .. malí celou cestu spali a nazpět si pro nás přijeli tatínkové ... 🙂 procházka zakončená smaže. hermelínem a černým pivkem ... měla jsem dobře vkuli 🙂

@sariky Šári u nás je to naopak .. klučina je větší sportovec, on ti má neskutečnou sílu, jak tě chytne za prst, bude to takový hromotluk ... ale zdá sem i že zhubnul, nebo spíše se vytáhnul ... pije už měsíc stejné dávky ani to tu nebudu psát, páč by jste mě za to číslo ukamenovali, ale dala jsem dotaz přímo na Nestlé na poradkyni na UM a odepsala, že prý má pít dítě 150 ml na 1 kg své váhy / den . tak snad jsme v normě a nemá to překročit litr denně

@kinguse dneska u nás leto teda moc nevypadá je zataženo asi sprchne ... ale zase je teplo ... jé cuketu máme dneska na oběd 🙂 já ji moc nemusím ,ale musíme zpracovat zbytky 🙂))

lenny2
25. črc 2012

@ostrava8
Péťo, mám břicho jak pneumatiku a dole staženou tím švem, takže to vypadá opravdu vábně 🙂 Když si nevezmu to stahovací prádlo, tak vypadám taky jak těhotná, tak to hodně řeším tunikama a volnejma věcma, moje tričánka na tělo co mám z doby před ještě odpočívaj ve skříni ☹
Taky mám teďka nějaký gyn. problémy, od toho neštěstí s kamarádkou furt krvácim, ale přisuzuju to nervum, protože jsem to neměla.....tak snad to bude ok! Takže nemám momentálně žádný ambice se pustit do cvičení. Zjišťovala jsem si nějaký věci o takovejch těch metodách hubnutí jako nebolestivá liposukce tím zmražením a dost silně uvažuju, že do toho půjdu, kamarádka do toho šla a má po porodu bříško krásný. Můj problém je ten, že já jsem na cvičení hrozně líná, představa, že po osmý večer pojedu do posilky je pro mně nemyslitelná 🙂 Ale je mi jasný, že to břicho samo nesplaskne....
Jinak co se týče prádla, já tady mám koš na žehlení, jenom se mi to tu kupí a já nemám kdy to udélat, jediná možnost je večer, když děti usnou a to fakt padám na hubu. Nevim kdy se na to vrhnu ☹

lenny2
25. črc 2012

@kinguse
Čauky, vyzkoušej mlíčko s kaší banánové od Nestle, je to jen krabička, která se přelije do flašky a ohřeje. Na noc to dětem dávám a úplně si chrochtaj, je fakt dobrá!

jarkalada
25. črc 2012

@kinguse já dělám nemléčný-abych jim do toho mohla udělat normálně náš Nutrilon .Ale vy kojíte..
A máme buď od Hipp-teď např. Ovesnou celozrnnou nebo Pohankovou. Měli i rýžovou a tak. Nebo od Nestlé.
Mám tu ze začátku Nutrilon kaši,ale je v ní cukr. Vyjímečně jim to udělám, ale i na mě je fakt dost sladká a nevím, jestli je to jen můj pocit, ale Lukášek po ní pak neskutečně řádí a je k nezastavení... 😎
Jak píše @lenny2 o těch už hotovejch, ty jsem nezkoušela. Nejsou ale zbytečně drahý?
Já jim teď navečer dělávám trochu kašičky na lžičku, když ještě nejsou tak unavený. A pak před spaním se dopijou mlíkem z flašky.
Jináč tu taky od rána poprchává.
@ostrava8 kolik prosímtě pijete? to už počítáš na litry, ne? 😀
Náš Lukin ráno má 240 mlíka a většinou dopije ještě 50ml od Anetky, ta nechává. Tak jsem mu teď udělala ještě před snídaní nejdřív kašičku, asi 60ml-jenže to zdlábnul plus to svoje mlíko a ještě dopil přes 50 od malé... 😨 Ale to dělá jen ráno.

jarkalada
25. črc 2012

@lenny2 no já už dlouho toužím po sušičce prádla.Za dávných časů jsme jí mívali a je to úžasná úleva.
Přiznám se, že já většiinu věcí od narození malých nežehlím. Můj není kravaťák, takže naštěstí (?) košile a obleky u nás odpadaj. Jen rifle a lepší trika. Dětem nežehlím vůbec nic. A nijak zmuchlané mi to nepřijde.
Měly nažehleno a vyskládáno do komínků než se narodily oblečení 0- 3 měs. 😀

ostrava8
25. črc 2012

holky tak vyžehleno a malí ještě spíjo paráda ...

@jarkalada Jaruš sedíš ? takže ted máme 3 měsíce a pár dnů k tomu a oba pijou 210 ml v pátek jdeme na kontrolu a jsem zvědavá koli váží .) pak písnu ...

@lenny2 ty já o té kriptolíze nebo jak se tomu nadává (zmražování tuku) slyšela a známá na tom byla, není po dětech a je ten typ nohy jak hůlky, obravská prsa a velký lalok .. ale že by to naní šlo poznat .. furt stejně, peněz to stálo jak čert, jenomže ona furt žere, takže co chce že ... Já jinak líná nejsem příjde mi ,že furt někde lítám, tahám kočár min. 2x do schodů 15 schodů, takže to posilování tam je .. jenomže mám zakázané cvičit ... je fakt že jsem se po porodu vyprdla na nějaký masáže břicha ... a ted mě to je líto ...

Holky tak udělám anketu o největší pupek roku 🙂 vyfotíme se od pasu dolů at nejdou vidět obličeje 🙂 a ta kt. vyhraje, tak se ostatní složí na procedůry 🙂))