Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
25. črc 2012

@ostrava8 To je dobrá soutěž, nejtlustší vyhrává 😀

jarkalada
25. črc 2012

@ostrava8 my jdem taky v pátek na kontrolu. No nedivila bych se, kdybyste nás ve váze předběhli 😉 Tak pak porovnáme

jarkalada
25. črc 2012

chci dětem koupit už něco zábavnějšího, než jen už okoukaný chrastítka, aby se nějak rozvíjeli, něco interaktivního. Koukám na bazárky a teď čtu např.-krásné, jako nové, hrací odstrkovadlo s aktivitou-vada-trochu drhnou kolečka a nehraje.
😀

lenny2
25. črc 2012

@jarkalada
Sušičku mám a je to fakt hrozná úleva....jenźe manžel kravaťák je, takźe ty košile, to je hnus fialovej ☹
Něco žehlim, něco ne, ale teďka se mi to tu nastřádalo ☹
Jj Jaru, ty Nestle mlíčka jsou drahý jak kráva, ale prostě jim chutnají a tak jim to dopřávám......jsem pohodlná vymýšlet jinou alternativu, to přiznávám.....

lenny2
25. črc 2012

@ostrava8
No, já mám s kočárem teďka pohybu taky až až, ale nejsou to ty správné cviky. Jinak před tím jsem všude jezdila autem, skoro ani krok pěšky (a to bydlíme celkem v centru)....teďka to je jiný a to uź musí bejt, abych si vytáhla auto, maximálně, když jedu k našim, jinak všude s kočárem pěšky. Včera jsem byla s dětma venku od dvou do sedmi, je to nádhera si je nakrmit na sporťáku.
Dneska mi přijede kámoška s ročním chlapečkem, tak si vyrazíme na kávičku, moc moc se těším 😉

lenny2
25. črc 2012

@jarkalada
Jaru, úžasnej je prej ten hrací hrnec od Fisher Price.....

kinguse
25. črc 2012

@lenny2 @jarkalada holky dík za rady a tipy,vyzkouším. Dneska v noci jsem kojila v 1h a za 3h byly zas vzhůru,tak jsem jim zkusila dát napít vody,pohladit,dudlík...no se dvěma to byl dost boj.Když jsem uchlácholila jednu,tak začla druhá,pak zas naopak...no ale po hodině a půl usly a spaly do půl9..bez kojení,tak třeba se nám to noční kojení podaří postupně odbourat.
Jo a co se týče sušičky,tak za mě jedině doporučuju.Bez ní už bysme se domu nevěšli,protože,prát,věšet a žehlit bych asi nestíhala 😀
@ostrava8 tak do soutěže o největší panděro se taky hlásím...vypadám tak na 3-4měsíc těhotenství 😠

kinguse
25. črc 2012

@lenny2 jo tak to mám podobnej problém.Sice spoustu věcí nežehlím,ale postupně se těch pár kousků nastřádá a už je toho pěkná hromada.A já už nemám žádný trička,takže se budu muset dokopat.
Taky jsem byla na kontrole na gyndě,tak zánět v pořádku,výtok žádný,takže hurá do sexu 😝 ...prý aby mi chlap neutekl za jinou...bych se ani nedivila po tom ročním půstu,kterým musel chudák projít 😀 😀 😀

sariky
25. črc 2012

hlasim se do klubu unudenych dvojcat. porad vyzaduji pozornost, hracky uz maji okoukane a protoze si jeste sami nic do rucicek nechyti, tak vlastne jen koukaji. tak jim tam delam zmenu, ze ty hracky prehazuju z jednoho mista na provazku na druhy misto, ale to je malo :-/ fakt nevim, cim je zabavit. hodne se jim libi v supermarketech, kde jsou regaly plny veci, ale to jen za podminky, ze je nosim v naruci. a oba je neunesu a k tomu tlacit pred sebou kocar.... si asi fakt pujdu sehnat nekam dalsi ruce...

sariky
25. črc 2012

a zehleni, to je peklo. taky se snazim to eliminovat, ale i tak porad neco zbyva a ani to malo se mi nechce vyzehlit 😒

jarkalada
25. črc 2012

co jsem zvědavá, která sem hodíme jako první to panděro 😀

jarkalada
25. črc 2012

@sariky nemáš pro ně nějakou hrazdičku? My jsme měli poděděnou asi už po čtyřech dětech, ale stačila. Teď už po nií šplhaj, tak je uklizená a připravená pro segru na září. Leželi pod ní, jak kopali nohama, tak si rozhoupali hračky, nebo jsem jim pomohla. Potom už začali i ručičkama máchat a tím se docela na dlouho zabavili. Ze začátku se pod ní vešli oba vedle sebe.

sariky
25. črc 2012

@jarkalada hrazdicku mame pujcenou, ale uplne stejnej efekt ma snura zavesena nad ohradkou a na ni prikolikovany hracky, do kt. muzou kopat. a chvili je to bavi. ale opravdu jen chvili. takze ani ta hrazdicka pro ne neni zadna vyhra. takze nejenze mam ukriceny deti, jeste navic i unudeny 😀 btw nejvic se jim libi, kdyz jim tatka dela kasparka (poskakuje, tancuje atd.). jenze to vyzaduje fyzicku, je totiz nenadchne jentak ledajaka tanecni kreace a jeste se jim libi, kdyz jim u toho zpiva... to fakt nedavam :-/

sariky
25. črc 2012

@jarkalada a oba se pod ni nevlezou, Simonek je prostorove narocnej a hrozne sebou mrska...

jarkalada
25. črc 2012

@sariky máš opravdu náročný obecenstvo 😀
No nevím, my měli v tu dobu tu hrazdu, přes postýlku taky jen šńůrku s hračkama a to bylo všechno. Lukášek se s tím docela zabavil, pořád musel něco zkoumat a už se snažil někam hrabat, tak s tím si vystačil.
Anetku to pak už taky nebavilo, tak jsem jí vždycky naložila do tý vložný tašky z kočáru a vzala jsem jí s sebou třeba do kuchyně, kde jsem něco míchala, pak k pračce-vkládat nebo vyndavat prádlo a následně k sušáku ho pověsit. To byla spokojená, že se něco kolem ní dělo.

sariky
25. črc 2012

@jarkalada no jo, to by se tem mym taky libilo. jenze oni nechcou byt v tasce, oni se chcou nosit. a to jiste chapes, ze proste nejde 😉 vubec nechapu, proc jsou takovy muchliny. pritom se snazim je zbytecne nerozmazlovat a nekonejsit v naruci na jejich "zapisknuti". a na druhou stranu nemam pocit, ze bych je muchlala malo nebo tak. no jasne, vzdycky to jde vic, ale pak uz je to zavislost 😎

jarkalada
25. črc 2012

@sariky hele, naše doktorka nám tenkrát říkala, že je musíme chovat a chovat. Že měli být ještě v bříšku v bezpečí a teď jim to musíme vynahradit 🙂
Na její radu jsem tedy nedala, abych je chovala celej den, to jsem se bála, že se fakt neodnaučí. Ale vždycky jsem si na to vzpomněla

ostrava8
25. črc 2012

ahoj holky, tak jako síla .. jsem se kolem druhé dostala ven .. malého jsem trochu vbudila jak jsem ho přenášela z psotýky do kočáru a následně venku mi to dal vyžrat ... hysterický záchvat jak prase, nosení na rukách, holku drncat v kočárku .. lidi čuměli jak péra už jsem chtěla něco hnusého říct, at nečumí, alezase bych přenášela negativní náladu na malého ... nakonec jsem s ním sekla do kočárku a dala na bok a rychlej rukou ho huštala .. dudel do pusiny a zabralo to .. ufffffffff to jsem pecky .... ale dneska je nějaký divný den, všechny mimina co jsme potkaly tak řvaly :( je děsné dusno .. asi příjde něco velkého ...

No nic pádím na PPL vyzvednou balík, pak nakoupit ...

Jinak my máme hrazdičku od CHicca taky už zděděnou ,ale je super, a pak jsme dostali tu hrací deku, mrnata ted na ní usnuli ... ale zkus jim dát je jeden předmět na tu šnůrku, možná je to tím ,že mají hodně vjemů a nestíhají to pobrat ... to jsem někde četla 🙂 at nemachruji ...

lenny2
25. črc 2012

@sariky
Hele, nám, když už nic nezabíralo, tak zabraly mnou stále vychvalovaná lehátka před televizí 🙂 Nedala bych na ně dopustit 😉

veronika.m
25. črc 2012

Lehátka před tv a super kanál s písničkama to je nej 🙂

zvalentova
autor
26. črc 2012

ahoj holky, konečně se UPC vzpamatovalo a funguje i net.

zvalentova
autor
26. črc 2012

@sariky je to s nimi kříž, co? Jak jsou dva, tak není ani minutka klidu.
Mě se osvědčil starý dobrý trik s gumičkou nad postýlku. Prostě uvážu prádlovou gumu, na ní navěsím nějaké hračky a do nich si bouchají nebo přitahují.
Kolotoč je vysoko a není to ono.

No a co funguje na 100% je čtení. Pokud je chci oba najednou uklidnit a protáhnout čas např. do večerního koupání tak je dám do jedné postýlky a čtu jim. Je to asi trochu úchylné a asi hodně brzy, ale vydrží přes půl hodiny v klidu. Oba na mě čučí a neřvou 😀

lenny2
26. črc 2012

@veronika.m
Jj, nejvíc ráno, když je Animáček 😉 To krásně stihnu ranní kávu a snídani a děti jsou v nich hodinu hodný a ani nepípnou 😉 Ale už teďka budu pořizovat jídelní židličky, to teprve bude šlágr 😉

sariky
26. črc 2012

ahoj holky. tak dneska probehla kontrola na neurologii a jelikoz se Simon ani po mesici nesrovnal, tak budeme chodit cvicit. v temer trech mesicich totiz nepase konicky, hlavu otaci jen doleva a je takovej celkove linej. tak aspon bude nejaka zabava 😀

zvalentova
autor
26. črc 2012

@sariky to dáš, seš šikula a Šima taky 🙂

zvalentova
autor
26. črc 2012

holky mám radost, teď tu byla holčina ze sídliště. Bude si po Kubovi brát komplet oblečky. Ještě čekám na těhotnou kámošku aby měla holčičku a odbyt hadrů bude zajištěn 🙂

jarkalada
26. črc 2012

@sariky máš toho málo, jo, že se těšíš na další zábavu 😀
Tedy jen se Šimonkem?

jarkalada
26. črc 2012

@zvalentova takže se třetím už nepočítáte, jo? 😎 🙂

zvalentova
autor
26. črc 2012

@jarkalada nech toho 😀
Ale vlastně proč ne. Ještě k tomu barák, druhé auto a minimálně 3-4 výplaty měsíčně navíc 😅

jarkalada
26. črc 2012

@zvalentova vidíšto, jak jsme materiálně založení? Někteří lidé na toto nekoukaj 😀
Tyjo, ale nějakej přivýdělek by se šikl. Teď už mi chodí jen osmička rodičáku a je to fakt znát