Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
28. črc 2012

@jarkalada
Jaru, tenhle hrnec si všechny mamky hrozně chválej, my jsme na to zatím malý, ale asi jim ho pak pořídim:
http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/hracky-pr...
A pak taky tenhle pejsek:
http://www.babyhit.cz/fisher-price-mluvici-pejs...

jarkalada
28. črc 2012

@lenny2 díky za tipy. Pejska znám z dřívějška, ten je dobrej. Na hrnec jsem už taky koukala.
Ale koukám po tom fakt po bazárkách, vždyť to by tisíce jen lítaly, i když jsou to krásný věci 😖
Já jim zatim objednala tenhle domeček http://aukro.cz/interaktivni-multifunkci-domece...
Za dvě stovky i s poštovným. Snažím se vybírat od "solidních" prodávajících. Když je možnost, tak i podle jména si je někde zkusím vyhledat. Jako bych nevěřila, kolik lidí dá veřejně svoje celý jméno, u toho fotky, popis, co dělaj a tak.. a neznámý lidi můžou všechno vidět.

ostrava8
29. črc 2012

ahoj ženy, my včera byli od rána do večera na zahradě u našich, tak bylo fajn ... je tam plno ovocných velkých stromů, takže o stín nebyla nouze a i příjemně foukalo, tak se to dalo vydržet .. jen já jsem jak běloba, když s malýma sedímfurt ve stínku, ale co, alespon budu zdravá 🙂
Holky nemáte někdo zkušenosti s kýlou u chlapečků ??? včera mě ségra šokla, když mi přebalovala malého, že prý se jí zdá, že jí má :( má jednu kouli větší (takovou povadlejší) :( ale když mu na to sáhnu tak nějak bolestivě nereaguje ... poradíte ? sice v pondělí kontrola u MUDr, tak se hned na to zeptám .... mám o něj strach ....

@lenny2 Jinak já jsem taky takový blázen , když se mi něco líbí, tak si to koupím i malé 🙂 a pak nadávám a trpím, holt pro krásu udělá člověk vše .. Jinak mě tak trochu mrzí, že si ted nemám kde obout boty na podpadku, do práce jsem musela chodit vymoděná a ted spíše sportovní a pohodlné věci, při těh procházkách to ani nejde ... kurna musím něco vymyslet 🙂 nějakou pařbičku - dámskou jízdu 🙂

@jarkalada Jaruš máš pravdu s těma hračkama, ty peníze jenou letí, mě je taky líto kupovat nové věci .. jako ted sice kupujeme, páč ty kousátka atd .. to je mi takové protivůli dávat po někom, ale až budou větší tak určitě věci budu taky kupovat přes bazárek ... My malým včera koupili takový ten nafukovací váleček se štěrkacími kuličkami uvnitř a malý jsou z toho poprdělý, dáme je vždy protisobě nožičkama a válec mazi ně, tak si to kopají jak při fotbale, ještě chybí dresy 🙂

Holky, potřebuji ještě poradít, v pátek jedeme na Šumavu, kvůli malým to chceme udělat na 2x, tak v půli cesty někde přespat, nejste některé od Pelhřimova, Tábor nebo Jidřichův Hradec ??? sháníme fajn ubytování na jednu noc ... tak jestli by jste měla některá nějaký tip budu ráda 🙂

jarkalada
29. črc 2012

@ostrava8 zrovna někdy ke konci týdne se chystám k našim, jinak bych ti nabídla přespání u nás - ČB 😎
Ale jinak s nějakým ubytováním nemám zkušenost. Segra vlastně bydlí v Táboře, tak se jí zkusím zeptat, jestli neví.
Tak pro ty prťata jsme taky kupovali jen nový, dudlíky, kousátka,chrastítka, který furt strkaj do pusy i hračky na kočárek a tak, to bylo vše nový. Ale jestli teď, když už s tím třískaj a hází všude kolem, tak jestli to maj mít stejnak po někom poděděný z příbuzenstva nebo po někom jiném, by mi už tolik nevadilo.
Teď tu poprchává, aspoň se trochu ochladilo, tak všude větrám.

jarkalada
29. črc 2012

@ostrava8 nejedete náhodou třeba i na Lipno? My se tam podíváme buď v sobotu nebo v neděli za známýma, maj to někde u tý nově otevřený Stezky korunama stromů. Když nebude hafo lidí, bysme se tam taky jukli.
Že bysme se mohli pozdravit 🙂

lenny2
29. črc 2012

Holkýýýý, máme zuba 😀 Kryštof mě v noci kousnul 😀

jarkalada
29. črc 2012

@lenny2 gratulaceee, už můžete mašo 😀

lenny2
29. črc 2012

@jarkalada
No, zatím jen takovej bílej malej pahorek, ale ostrej jako sviňa 😉

lenny2
29. črc 2012

@jarkalada
Jaru, vśak jo, na mimibazaru těhlech hraček seženeš kvanta a za hubičku 😉

lenny2
29. črc 2012

Tak děti spinkaj a já se modlim, aby se neopakovala taková noc jako že včerejška na dnešek, kdy jsme vstávali s chlapečkem o půlnoci a pak znova ve tři ráno a to už s oběma, protoźe Kryśtof tak vyváděl, źe vzbudil i Lindu ☹ Ty zuby, to je něco ☹
Good night všem 😉
P.S. už jsme na tom s energií tak bídně, že si šel manža hodit sprchu, já jdu hnedka po něm a jdem si jak důchodci okamžitě lehnout 😀

marca22
29. črc 2012

Ahojky,také se mi letos narodili dvojčátka - kluci 🙂 Můžu se přidat?

jarkalada
29. črc 2012

@lenny2 no my už dávno spíme teď každej zvlášť. Tedy on zvlášť, já s dětma v ložnici. Večer a v noci mi to nijak neva. Spíš ráno, když vstávám a on ještě spí do čtvrt na devět a vyleze otrávenej, že musí do práce - a to já už děti pomalu ukládám opět spát a začínám chystat svačinu a oběd a ještě nejsem ani pořádně umytá 😝
Tak dobrou 🙂

jarkalada
29. črc 2012

@marca22 ahoj, vítej 🙂
Jen jsem rychle prolítla tvůj profil - jací byli kluci drobečkové a teď už směle můžou porovnávat síly s ostatníma tady 🙂

marca22
29. črc 2012

@jarkalada Děkuju,no jsou to zlatíčka,všechno to dohnali,dokonce už máme minimální kontroly,jelikož kluci prospívají nad normu,jsem fakt šťastná že jsou oba zdraví a takhle šikovní 🙂

jarkalada
29. črc 2012

@marca22 známá má taky kluky ve 31+něco, stejně narozený jak my, 34tt a taky krásně prospívaj/prospíváme/. Na neuro všechno ok, dokonce jsme v něčem i předběhli v termínu narozený dětičky. Takže i ty mrňousci jsou fakt šikovný
No a spinkaj, nebo jsou v noci raubíři?

lenny2
29. črc 2012

@marca22
Ahoj, vítej u nás 😉
Krásný kluci jak buci, nádherně vypiplaný! Smekám, musela sis vytrpět, viď? To je super, že tak pěkně prospíváte 😉

lenny2
29. črc 2012

@jarkalada
Jaru, koukám, že to je všude stejný 😉 Dobrou, kočko 😉

marca22
29. črc 2012

@jarkalada Jj taky jsme v něčem vepředu i s donošenými miminky. V noci spinkaj jednou se vzbudí na krmení ale pak zase hned spinkaj dál,včera mi dokonce vydrželi spát 7 hodin v kuse oba,Kristík by možná spal dál kdyby ho Kubík nevzbudil,přes den je Kubík raubíř,ale Kristiánek je naprosto hodňoučkej ve dne i v noci 😀 budí se mi stejně nebo těsně po sobě,takže jsem fakt ráda že stihnu i něco udělat 😀

marca22
29. črc 2012

@lenny2 No nejhorší bylo těch prvních pár dnů po porodu,to jsem chodila za nima na jipku a pořád jsem tam brečela,strašně mě to mrzelo že už je nemám v bříšku a že to byly chudinky malý,že jsem je tam neudržela dýl,naštěstí všechno dobře dopadlo,od tý doby co jsme doma už je fajn 🙂

jarkalada
29. črc 2012

@marca22 no, ono asi platí-spokojená maminka=spokojená miminka 🙂
Já jdu vyndat štrůdl z trouby, umejt se a taky spáát. Tak zas příště 🙂

marca22
29. črc 2012

@jarkalada 😀 Tak dobrou.

jarkalada
29. črc 2012

@marca22 teda... teď si nejsem jistá, jestli jsem to nenapsala nějak nevhodně, když vidím ten smajlík 😀
Ale fakt myslím štrůdl jako štrůdl 😀
brou 😎

zvalentova
autor
30. črc 2012

@sariky neřekla bych že je nedostatečně krmíš. Naši klokani mají 5400gr ve 3,5 měs. Takže buď v klidu 🙂
A taky si myslím, že kdyby byli hladoví, tak ti to dají rychle najevo 😎

zvalentova
autor
30. črc 2012

@kinguse jak píšou holky, hračky od Lamaze vedou. Jsou dobře udělané a líbí se snad všem dětem. Kupuju na Korunka.cz 🙂

zvalentova
autor
30. črc 2012

Holky, mám zase ukrutný zážitek s babičkami 😀

V sobotu jsme vyrazili k naší mámě na chatu. Mělo být vedro, moc se nám nechtělo, ale dle jejích slov jim bude pod stromy líp jak v bytě. Bohužel se manžel zmínil i své mámě a ta se hned mohla přetrhnout, aby jela také. Samozřejmě i s manželem na invalid.vozíku. K celé sestavě se přidal i můj brácha s přítelkyní. Jela jsem tam s žaludkem na vodě, čekala jsem všelicos.
Ovšem představivost nebyla zdaleka taková jako skutečnost. To bylo psycho na entou 😀

Tchýně od rána 10x volala co má uvařit, na chatu kde ještě není hotová kuchyň vymyslela 3 chodové menu a ještě pro každého spešl úpravy. Moje máma to zas neřešila vůbec se slovy, ať si každý přiveze na co má chuť.
I když jsme vyjeli relativně brzy, tak děti byly z auta zapaření a málo vyspalí. Na chatě se po nich okamžitě sápaly báby a odmítaly je pustit. (ještě že máme dvě, s jedním by došlo snad i na souboj 😀).
Jak byly nevyspalí a zpruzení, nemohla jsem u uklidnit. Kuba dostal takový hysterický záchvat, že skončil ve sprše aby se srovnal a trochu svlažil. Kačka to měla za chvíli po něm. A babky bláznivé měly tak chytré kecy že jsem poslala do pryč obě. Moje máma hrkala kočárem ze strany na stranu v domnění, že to Kačku uspí. Tchýně chtěla celou dobu Kubu nosit s vysvětlením, že jen ona umí "svého klučíčka" utišit.
Vrrr. mít v ruce granát, neváhám s jeho použitím.

Trvalo mi 1,5h. než jsem je nakrmila a konečně uspala. A stejně se furt budily. Po 4 hodinách jsme to vzdali a jeli domů. Už nikdy víc rodinná setkání 😝 😝

ostrava8
30. črc 2012

@jarkalada Jaruško děkuji, ale to by jsi asi zbáznila mít doma tolika dětí 🙂 Jsi moc hodná ... takže ty pocházíš z ČB ? jé tam mam jednoho zákazníka třeba ho budeš znát hodím ti jeho jméno do IP, to by byla prča, kdyby jsi napsala že je to tvůj soused ... 🙂

Na Lipno nepojedeme , tam jsme byli loni ale máte tam krásně .. prostě jsou tam uplně jiní lidé co se týče povahy , než tady .. možná i proto se tam tak moc rádi vracíme 🙂 no snad alespon trochu vyjde počasí ...

holky dneska jdu na prohlídku pak písnu, drže palečky at máme toho "pytlíka" v pořádku a nemusí jít malý na operací. Jinak je mi dneska hrozně, mám po porodu podruhý MS a fakt tato je zážitek .. ufff .. sladký těhu bez MS 🙂

mějte krásný den všechny

zvalentova
autor
30. črc 2012

@ostrava8 držíme palce ať je Tom v pořádku. 🙂

Na MS zatím čekám a když bych si mohla vybrat, nemusela by přijít vůbec 😉

lenny2
30. črc 2012

@zvalentova
Čau Zuzi, tak to je dobrej hardcore 😀 Seš držák, já bych to vydržela tak max hodinu a práskla bych do bot 🙂
Ty babičky mi někdy připadaj jako naprostý fanatičky, soutěžej v oblíbenosti u dětí a těžko jim vysvětlovat, že v tomhle věku jsou těm dětem ještě naprosto ukradený.
Já se děsim momentu, kdy začnou útočit na to, kdy jim tam (jak jedný, tak druhý) nechám na noc, tyhle ambice opravdu nemám a jeśtě mít dlouho nebudu. Já se úspěšně těmhle společnejm rodinnejm sešlostem naštěstí vyhýbám, u nás to moc nehrozí.
Ještě jsem taky nedokázala odbourat to, že mi tchýně bere kočár, minule jsme spolu byly např. ve městě, já se těšila, źe si poprvý povozim sporťák - bez šance. Do toho mi tchýně s kočárem furt utikala a já jí celý odpoledne honila po městě, protoźe jsem vlezla do nějakýho krámu, vylezla jsem a ona v pr......já telefon samo v tašce na kočáru. Lilo že mě jak z vola 🙂 A do toho jsem byla fakt vytočená, když dvojćata ukazovala každý babce (i cizí), nechala kazdýho lézt do kočáru, což bytostně nesnášim a jeśtě jim vesele vyprávěla na počkání jak jsou ze zkumavky, grrrrrr!
Holka, je to všude stejný😉

lenny2
30. črc 2012

@ostrava8
Péti neboj, malej bude OK, držím palce 😉

lenny2
30. črc 2012

@lenny2
Dnešní nic balzám, Kryštof jen jednou vzhůru, vrzla jsem mu Sunar a byl klid 😉