Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
15. kvě 2012

Jinak holky mám dojem, že naše mladá má něco jako reflux. Kromě velkého zvracení to na ni přesně sedí. Možná to bude vysvětlení jejího špatného spaní, pláče ...

kway
15. kvě 2012

@zvalentova Kluci taky maji reflux,bylo to hrozny když se najedli tak zase všechno vyzvraceli ale ted už v pohodě 😉

zvalentova
autor
15. kvě 2012

@kway ona zatím nezvrací, jen hodně slintá, z pusinky jí hodně často vytékají zbytky mléka, spí hrozně neklidně, stále se budí. Zkouším jí nedávat na břicho a lépe nechat odříhnout, i když to jí vůbec nejde 😒

lenny2
15. kvě 2012

@allynka
Alčo, odsávačky na vysavač se vůbec neboj, udělej to za pomocí manžela, ty drž miminko na klíně a hlaď ho, aby bylo jistější a uvidíš jak mu to krásně vyčistí nosánek, já to používám skoro obden a děti se u toho už chechtaj 😉

zvalentova
autor
15. kvě 2012

@lenny2 máš nějaké doporučení na odsavačku nebo je to skoro jedno?

maruja
15. kvě 2012

@zvalentova my máme baby vac a je dobrá, byla jsem spokojená 😉

lenny2
15. kvě 2012

@zvalentova
Mám Baby-Vac, dostala jsem na ní doporučení, že je nejlepší. Objednala jsem jí přes net, ale prej jí maj i v lékárně, stala myslím okolo tří stovek 😉 Odsávám často a děti chrčej mnohem míň. Pak jim ještě vytírám nosánek mořskou vodou ( jen namočim vatovou tyčinku), abych jim tu sliznici zvlhčila. Tohle, když uděláš na noc, budou dejchat jedna báseň 😉

zvalentova
autor
15. kvě 2012

@lenny2
@maruja tak přesně na tu jsou koukala. Jdu jí objednat. 🙂

zvalentova
autor
15. kvě 2012

@ostrava8 přeci jen ještě ke kojení. Nevím jestli to má vliv, ale dávám si 1x denně čaj pro kojící matky. 😉

maruja
15. kvě 2012

holky, já byla včera na monitoru na dvojčata a proběhlo to celkem rychle, jen holka dost zdrhala 😀 děti mají :holka 2629g a kluk 2888g. Tak jdu příští středu na KO a buď si mě tam nechají a ve čtvrtek kuchnou, nebo mě ještě pustí na víkend ale v pondělí nástup a v úterý CS. Začínám být nervozní 😅

lenny2
15. kvě 2012

@maruja
Pěkný váhy 😉 Neboj, císař není tak hroznej 😉 Teď hlavně spi, spi a spi jak jen to jde 🙂))
Viď, Zuzi 😀

veronika.m
15. kvě 2012

Ahoj holky,

jsem hrozná ostuda že jsem tady dlouho nebyla. Takže teď Vám napíšu romám. 😀 Kluci se narodily 37+1tt a měli Nicolas 2900g a Sebastian 2760g. Z porodnice jsme šli klasila 5 den po císaři. O tom se raději nebudu rozepisovat, mám možnost srovnání normální porod a císař. 😀 Jinak kluci jsou super. Až teď si připadám fakt mateřstvím totálně naplněná. Dvě najednou jsou fakt super. I když jak už všechny jistě víte že je to opravdu náročný. S jedním miminem je to fakt leháro. A se třema někdy fakt na mašli 😀 Jinak už skoro nekojím. Kluci jsou fakt mega žrouti takže mi zrasovali bradavky tak jsem odsávala to nebolelo ale mlíko ubývalo a ubývalo. Takže teď mám mlíka tak na max 2 kojení pro oba za den. Zbytek dokrmujeme. Ale nenechte se mýlit kluci se i po tom um budí stále co cca 2-3hodiny. Na to si fakt nějak nemůžu zvyknout. S Lili sem byla nějak víc v pohodě a hlavně o 4 roky mladší 😀 Manža dobrý, sice je celej den v pr... a přichází domů večer když už děti spí ale střídáme se v nocích. Jednu on jednu já tak alespoň obden spím. 😀 Lili je super ségra, fakt mi docela pomáhá, pohlídá než vykoupu jednoho, nebo nakrmí a tak. Je to bezva.
Včera jsem byla poprvé v práci holky a fakt relax. Sice jsem byla asi na 10hod ale super jsem si odpočinula. Zato večer mě čekala noční s klukama. 😀 Kdyby jste plánovali nějakou vycházku nebo kafíčko na zahrádce rádi se přidáme, cestujeme pořád a nebo když je hezky kluci jsou celej den v kočárku na zahradě takže super.

zvalentova
autor
16. kvě 2012

@veronika.m seš dobrá, 3 děti. Jsem ráda, že zvládnu svoje dva řvouny 😕
Výlet je super nápad, ale já bohužel ještě nějak nemůžu. Díky našemu debilnímu baráku musím mít pomoc, sama se ven nedostanu. A dítka také zatím víc jak hodinu v kočáře nevydrží 😒
Určitě ale něco naplánujeme, potřebuju vypadnout 😉

zvalentova
autor
16. kvě 2012

@lenny2
@maruja tak tak, dělej cokoliv, ale hlavně spi 😀

lenny2
16. kvě 2012

@veronika.m
Velká gratulace, Veru 😉

lenny2
17. kvě 2012

Holky, kdepak všechny jste?
V sobotu máme Vítání občánku 😉 Byla už jste některá? Dost dobře nevim, jak budu mít na klíně obě děti najednou 😀

kway
17. kvě 2012

@lenny2 Tak si to užij mi to máme dávno za sebou a bylo to super 😉

lenny2
17. kvě 2012

@kway
A jak to bylo, držela jsi na klíně obě děti, nebo jedno ty, jedno taťka?

kway
17. kvě 2012

@lenny2 Každej jedno 🙂

zvalentova
autor
17. kvě 2012

@lenny2 tak pak písni jak to probíhalo. Abychom byly připravené 😎

lenny2
17. kvě 2012

@kway
Uffff 😀

lenny2
17. kvě 2012

@zvalentova
Jasně, dám vědět, hodím se pak pár fotek 😉 Koupila jsem Lindě úžasný šatičky od Nextu, to bude kočka 😉
Kryštof jde taky v prďáckejch hadříkách, tak se těším 😉

ostrava8
17. kvě 2012

@lenny2 j0 tak to budou kocouri oba dva >] my se byli prihlasit a jdeme az koncem cervna .. .od kamaradky vim ze taky drzeli kazdy jedno s manzelem >] neboj, bude to prima ... na fotecky se uz tesim ... jen me bude zajimat jak je oba nasmeruji na tu dobu aby nervali a byli oba fit .. a hlavne nepozvraceli tu postylku >] ja myslela ze se chodi v pozdejsim terminu ... no uvidime mali budou mit uz pres dva mesice ... v nejhorsim se to vitani da presunout jako posunout termin ze ?

Holky dotaz ... davate uz ted malym nad postylku ty hraci kolotoce ??? Holcicka je hrozne vsimava tak si myslim ze by ji to mohlo uz uspat ...

@veronika.m velka gratulace, krasne vahy ... tak ted jen preji hrozne pevne nervy, ale psala jsi, ze mala je sikovna ... tak to je super ... posli ci vloz fotocky prdosku, ... jinak na prochazku bych s vami hrozne sla, ale ostrava je trochu z ruky ...
Jinak to cumeni lidi je fakt silene .. nejen ze si prohlizi kocarek a deti ale i me ... vzdy mam pocit jako by rikali.. ty jo, ta je chudak .. dvojcata ... je to divne

lenny2
17. kvě 2012

@ostrava8
Já to vyřešim tak, že nakrmim těsně než půjdeme, to mi pak vydržej tak ty 4 hoďky úplně v pohodě 😉
Spíš má obavu z toho, že budou protivný, protože jsou zvyklý dopoledne spát, no uvidíme 😉
Hele, kolotoč ještě vizuálně vnímat nebudou, vidí prý totiž ještě dlouho černobíle a asi je to pravda, protože ti moji začali koukat po hračkách az tak v 2,5 měs., teďka už je dokonce uchopují 😉
Ale pokud ti to hraje nějakou písničku, to určitě jako uspávadlo funguje, u nás na 100%.....My máme usínáčky od Chicca a dětem to každý věčer v postýlce pustím a uspí je to 😉

veronika.m
18. kvě 2012

@zvalentova Ahoj Zuzi, jak to že se nedostaneš z baráku? To jsi jako ve vězení... 😠 Tak to bych se zbláznila. Já od prvního dne doma jsem se musela naučit být totálně soběstačná. I když po tom císaři to šlo těžko ale co mi zbývalo. Kluci jsou fakt docela hodní. Skoro neřvou, jen se ozvou když je čas na jídlo. Poslední dni pozoruju že vydrží čím dál tím delší dobu tak sem spokojená. Docela hodně i spí a když ne, tak je dám do lehátka a jen tak koukají. Večery jsou u nás v pohodě, našla sem si systém a podle toho sem je všechny tři přizpůsobila a jde to. A dokonce mi i přijde že když mají režim jsou fakt v pohodě. Ale to jsem měla i s Lili.

Jinak holky mít tři děti to je fakt totální naplnění mateřství. Jsem ráda za dvojčata to mi přijde fakt naprosto super. Sem zvědavá jestli tohle budu říkat až začnou lézt 😀

zvalentova
autor
18. kvě 2012

@veronika.m no jsem z toho smutná a nasraná zároveň. Všude okolo máme schody a to dost prudké. Sice na jedné straně bratr komunista udělal takový ten nájezd pro kočárek, ale nikoho nenapadlo, že universální velikost nemusí vyhovovat každému.
Takže čekám až mi v dílně vyrobí nájezdové ližiny na rozvor našeho kočárku.
Je to děs, nejsem zvyklá čučet doma a čekat až se uráčí nás někdo navštívit aby mi pomohl s kočárem ven.

ostrava8
19. kvě 2012

ahoj holky tak se po dlouhé době hlásíme

ostrava8
19. kvě 2012

včera návštěva u mudr, malí jsou šikulové přibírají 450 gr týdne, ale furt jsou navyklí na 3h interval. jinak jsme v pohodě, furt něco, tak lítáme venku.dnes bude krásne tak jdeme taky ven...jak se daří vám?

zvalentova
autor
20. kvě 2012

u nás je střídavě zataženo, občas slunečno 🙂
Děti mají docela výkyvy. Dva dny naprosto v pohodě a pak den prořvou. Do toho jsem si včera střihla návštěvu pohotovosti s podezřením na zánět. Naštěstí je to zatím "jen" retence. Mám holt mléka pro půl sídliště 😎

kinguse
20. kvě 2012

ahoj holky,můžu se k vám přidat? Mám dvojčátka - holky,narozený 26.1., Terezka 2100g 46cm,Lucinka 1920g 43cm,rodila jsem 35+6 přirozeně. Je fajn si pokecat s někým,kdo nám taky to štěstí mít dvojčátka!!! My máme doma ještě 5-tiletýho raubíře a jak píše @veronika.m je to naplnění mateřství 🙂 , i když občas na mašli 😀
Holky jsou od začátku dost uřvaný, prdy je trápí dodnes,i když první 2měsíce byly nejhorší,to prořvaly skoro 24h! 😝 Teď už je to lepší,začínaj se krásně smát,je už to veselejší. Ale řvou furt,hlavně,když je nechcem furt nosit!!! To víte,návštěvy je rozmazlily a já abych se teď zbláznila 😝
Jinak taky zatím plně kojím a snad nám to vydrží. Záněty jsem si na začátku taky dost užila,ale naštěstí jsem to vždycky včas podchytila tvarohem.