Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
30. črc 2012

@lenny2 grrr, to aby člověk měl ještě kurz pozitivního myšlení nebo by se musel zbláznit, co? 😎

lenny2
30. črc 2012

@zvalentova
No mi povídej, občas je to s těma babkama náročnější jak s těma dvojanama, co?
Zuzi, taková otázka mimo - stiháš třeba doma manželoj vařit? Já absolutně ne, možná o víkendu, když je pohlídá a já si teda mužu stoupnout k plotně, ale jinak v tejdnu ani ťuk, dopolko tady totálně ovládnou dvojčata a odpoledne jak se vyspinkaj (mezitím po nich uklízim vśechno možný od flašek, misek, plínek apod.) jdu s nima až do koupání někam ven, takže totální nestihačka něco klohnit ☹

sariky
30. črc 2012

@kinguse nesiskuj, prolivej nutrilonem 😝 ....ale ted vazne. si myslim, ze mimina na umelym proste rostou rychleji. momentalne mi rostou pred ocima a nemam jim pomalu co oblikat. oni porad hodne ublinkavaj a strasne se poti, takze prevlikam pri kazdym prebalovani a nekdy mi to spoceny nestiha ani schnout....

zvalentova
autor
30. črc 2012

@lenny2 Leni jak kdy a jak co. Naštěstí už si trochu zvyknul a také díky volným pátkům vidí, že nejdřív jsou děti, pak dlouho nic, pak zase děti a až někde na konci my. Teď v létě je to snažší, k véče mu stačí salát nebo obložený talíř a tak. V zimě to bude asi trošku potíž.
Mám třeba hroznou chuť na hovězí na česneku s br.kne., ale to abych s dvojkama začla ráno, abych to stihla do večeře 😀
Ven chodím většinou dopo, takže to nic netíhám. Když po obědě spí tak se rychle najím, něco poklidím a už je odpolední krmení. Bohužel potom buď nespí vůbec nebo jen na 15 min., takže to zas nic neudělám. Když je dobrá konstalace tak připravím véču, ale jíme až jdou děti spát ☹. I proto musí být v 8 vykoupané, nakrmené a v pelechu.
Ale zase, to je letní program, kdy je lépe dopoledne. Nevím jak to budu zvládat v zimě, kdy je ráno ukrutná kláda 😒

sariky
30. črc 2012

@ostrava8 Petro, nas Simon ma asi taky kylu, protoze z toho vecnyho rvani ma strasne vylezlej pupek. tak uvidim, jak to bude dal. rika se, ze do jednoho roka by se to jeste mohlo spravit. s dr budu mluvit ve ctvrtek, tak se na to poptam.

zvalentova
autor
30. črc 2012

@sariky @ostrava8 náš řvoun měl také vystouplý pupek, MUDra. mu to přelepila širokou páskou a za 3 týdny měl klid. Teď je to už v pohodě. 🙂

ostrava8
30. črc 2012

ahoj holky tak máme po kontrole, no malý má 7680 gr a 63 cm a malá má 60 cm a 6500 kg ... s tím Tomíkem má tam trochu podezření na tu hydrokýlu, ale zatím to budeme sledovat. Jinak příště za měsíc bychom měli jít snad už na první očkování na preventar

@lenny2 Leni jinak jsem dneska hrdě ukazovala MUDr náučničky , kupovala jsem je z těch stránek kt jsi tady uváděla a bohužel je nemůžeme jako první použít .. nemají hladký ten zobočáek na zapínání, prý by malé tím tu dírku roztrhla a pak by to mohlo hnisat atd .. takže si máme bud nechat nastřelit a po 10ti dnech vytáhneme a dáme tam ty naše nebo někde v rodině půjčit ... chjo .. já sama dírky nemám tak vůbec toto neznám :(

ostrava8
30. črc 2012

@sariky šári ale my to nemáme pupku, ale máme tu druhou kýlu tzv. vodní kýlu (hydrokýla), tu co máte vy je ten vystouplý pupek a to je břišní kýla 🙂 ... tak držím palec, at to máte dobrý, jak psala Zuzka .. možná ti to taky přelepí :

ostrava8
30. črc 2012

@zvalentova Zuzi, já už tchýni nemám, nestačila ani poznat že máme malé a ani že jsem těhu :( někdy je mi to moc líto byla by fajná babička ... má mamina to je zase herečka 🙂 takže to mám těžký, ona ráda pohlída, umí to s dětma ale co se týká pomoci doma uklízení, vaření žehlení to né .. ale na blbosti s malýma je dobrá 🙂 ale jak přijede tam mám najednou tři děti 🙂

jarkalada
30. črc 2012

@ostrava8 tak jsem nebyla daleko od toho, že nás dohání ve váze 🙂
Ty nášničky - my nechali nastřelit, přišlo mi to takový šetrnější. Zatím tam má pořád ty původní pecičky. Už jsem jí je chtěla vyměnit, ale Lukášek jí poslední dobou tahá za vlasy, uši, ruce, nohy.. co ho napadne, tak se bojím, aby jí za normání visací nášničky nějak ošklivě nezatáhl a něco jí s nima neudělal.

jarkalada
30. črc 2012

@ostrava8 no já nejsem z Lipna, sice to tam máme necelou hoďku, ale byla jsem tam poslední roky jednou.
Jsem asi 5 km od ČB, to by byla fakt náááhoda, kdybych ho znala, ale můžeš zkusit, svět je malej 🙂
Já právě pojedu asi ve čtvrtek k našim na chalupu /u Nových Hradů/, do pátku a pak v sobotu nebo neděli právě zajedem za těma známýma.
No bylo by zajímavý poznat někoho tady z MK 🙂 by byla sranda s dětma 🙂
Jdem koupat

lenny2
30. črc 2012

@ostrava8
Péti, no neke a koupila jsi ty pro úplně nejmenší? Nám dr. normálně propichovala a hnedka je tam dala.....
Tý jo, to mě mrzí, tak je nastřelte a pak jí je tam dáš po těch 10ti dnech....

lenny2
30. črc 2012

@ostrava8
Jinak Péťo, váhově jste nás předehnali, tý jo co to je? 😀

kinguse
30. črc 2012

@ostrava8 ahoj,tady posílám tip na ubytování: http://trivezicky.cz/ Já osobně jsem tam sice nebyla,ale mám několik doporučení,že je to tam hezký!!!
Holky dneska nějak nestíhám,spí u nás kámoška s malou,tak se jim jdu věnovat,pak vás dočtu a zas se chytnu!!! 🙂

lenny2
30. črc 2012

@zvalentova
My jdem dopolko ven málokdy, protože děti jak ráno v těch pul sedmý vstanou, dostanou mlíko, cca do osmi si hrajou, nebo vejraj na Animáčka a pak se chtěj jít dospat. To spinkaj cca do desíti, pak maj sváču, pak si hrajeme a cca v jedenáct chtěj jít chrnět znova cca do jedný, pak dostanou oběd a teprv pak vyrážíme ven, takže dopolko totálně plonkový. Pak jsme venku aź do koupání, nosím si jídlo sebou ven a vždycky jim někde dám v kavárně. Takže, abych něco vařila během odpoledne, to bych zase děti ochudila o pobyt na čerstvým vzduchu.
Naštěstí to taky řešíme salátama apod., občas pošle něco moje mamka, nebo tchýně, ale já vařim docela ráda a mrzí mě, źe to teďka nestíhám ☹ V zimě jsem na to taky zvědavá 🙂

jarkalada
30. črc 2012

Co se mi líbí,
http://deti.aukro.cz/interaktivni-kostka-vyukov...
http://deti.aukro.cz/fisher-price-aktivni-hudeb...
ale děsně drahý 😝
Taky nevařím.
Dnes jsem krmila obě děti najednou z jedné skleničky napřeskáčku a paní vedle z nás nemohla odtrhnout oči 😀

sariky
31. črc 2012

@ostrava8 ja jsem to pochopila,jen jsem to asi blbe napsala. kazdopadne doufam, ze bude v poradku.

lenny2
31. črc 2012

@jarkalada
Jaru, celkově ty hračky Fisher Price jsou vymakaný, ale fakt drahý, no ☹
Taky krmim napřeskáčku, Kryštof se konečně umoudřil a papá mi už i zeleninku - očurala jsem ho dýní, ta je slaďoučká a on si myslel, že je to ovoce a zbaštil mi celou skleničku 🙂 Od tý doby už zeleninu baští, včera dokonce zelenina s těstovinama a šunkou 😉 Ale ještě jsem nenajela na odpolední svačinky, to maj pořád do koupání jen Sunar, takže posl.příkrm mají v poledne, pak cca ve čtyři Sunar a pak na noc kaši. Ty už dáváš ovoce i odpolko?

zvalentova
autor
31. črc 2012

@lenny2 taky hrozně ráda vařím a ještě raději jím 😀
Klokani vstávají kolem šesté, po "snídani" si ještě dáchnou a chodíme ven po deváté.
Svačinu si také nosím, možná vypadám divně, ale hlad je prevít 🙂

zvalentova
autor
31. črc 2012

Včera jsme byli na kyčlích. Kuba v pohodě, Kačka u má pidi jadýrka. Další kontrola až v 8 měsících 🙂

lenny2
31. črc 2012

@zvalentova
Zuzi, já nosím sváču pro děti, ne pro sebe 😀 Ale dobrej nápad 😀

zvalentova
autor
31. črc 2012

@lenny2 ahááá, jejich sváču mám totiž stále při sobě 😀

lenny2
31. črc 2012

@zvalentova
Ajóóó, to mi nedošlo 😀
Včera jsem seděla na zahrádce v jedný kavárně na zahrádce a seděly tam takový dvě matky s asi stejně starejma dětma, jedna tam kojila, kozu s odpuštěním vyvalenou ven, že ji viděla celá zahrádka a u toho tam obé vyprávěly jak nechápou matky, který nekojej. Chvíli na to jsem vytáhla dvě Avenťácký lahve se Sunarem a dala jsem détem jíst - obě se na mě dívaly jako na ohavnej hmyz 😀

zvalentova
autor
31. črc 2012

@lenny2 tyhle "bio matky" taky nechápu, jak by řekl rodinný přítel z moravy ... slépky jsou to 😀

jarkalada
31. črc 2012

@lenny2 odpol. zatím máme většinou taky furt jen mlíko. Plus tedy trochu ovoce nebo pár kukuř.křupek.
Nebo dojedou zbytek od oběda, co nedojí.
Nějak nevím, co dávat.
Včera třeba měl každej jednu velkou sladkou švestku a maj dohromady půl kelímku jogurtu. Toho se ale nemá dávat moc a každej den. Takže ty "dodatky" k mlíku maj spíš jen jako mlsku mezi tou sváčou a večerním mlíkem.
Si myslím, že jen tím by se nenajedly.
Našla jsem tady nějakej recept na chleba, kterej si člověk eventuelně i upeče sám-vhodnej pro děti. To obyč. pečivo prý obsahuje moc soli-1 plátek chleba nebo 1 rohlík maj prý víc soli než je jejich denní limit. I když by bylo fakt nejjednodušší jim na kousky nakrájet chleba s něčím. My jsme to taky jedli, že jo.
Ale nemám pekárnu, sama jsem kvásek snad taky ještě nezadělávala. No odhodlávám se k tomu už dlouho 🙂

ostrava8
31. črc 2012

@lenny2 leni s těma náušničkama se netrap, nevadí ... psali tam že jsou to pro nejmenší, možná je jen ta naše MUDr. na to jiná , tak si půjčíme od neteře ty klasické pidi a uvidíme 🙂
@jarkalada Jaruš nám tahání zatím nehrozí 🙂 za ty vlasy myslím .. jinak malí se už na sebe koukalí ... včera jsme je dali proti sobě pást koníky a čučeli na sebe jako na zjevení .. to je tak hezké....

Holky někdy mám pocit, že si už normálně závidí hračky 🙂 jak má jeden hrazičku, tak druhý co jí měl před chvíli se na něj dívá závistivě, při tom má svojí 🙂 legrace

Dneska zase zubař .. a čeká mě první jízda autem s mimi samotná .. mám hrozný strach, až budu nakládat jedno před barákem, aby mi to druhé v kočárku někdo nevyfoukl, asi jsem divná co ? Jinak včera jsem u MUDr potkala tu paní, jak jí ta malá desetiletá holka ukradla ten kočárek a pak malého pohodila do křoví, nevím jestli jste o tom slyšeli ... no řeknu vám, vykládala to docela v klidu ... jako kdyby se tím ještě chlubila .... Nechápu.

@lenny2 Jinak s tou váhou, já ti fakt nevím, asi budeme mít obry 🙂 každý má vždy úžasnou hlášku, to je z toho UM ... to mě vždy tak podsekne nohy .. :( jako kdybych schválně chtěla přestat kojit...
@kinguse Jdu juknout na tip děkuji 🙂

jarkalada
31. črc 2012

@ostrava8 no naši si aktivně berou hračky nebo dudlíky z pusy toho druhého tak od toho sedmého měsíce.
Lukášek se vždycky na malou tak zadívá, lišácky usměje..a jak se začně blížit, tak ona už začne ječet a pištět, protože ví, že on jí to v klidu sebere a uteče s tím 😀 Ale už se taky nedá a jak začla lézt, tak ho někdy ošálí i ona. Je sranda je pozorovat. 🙂
Bohužel jakmile vezmu do ruky foťák nebo kameru, tak hned zbystří a už je zajímá jen to.

lenny2
31. črc 2012

@ostrava8
Péťo, je to divný, my máme taky pro ty nejmenší a úplně bez problému nám to doktorka píchla a žádný komplikace. Není to jen nějakej výmysl tý doktorky???
Nakládání do auta se neboj, přistrč si kočárek k sobě, já to taky tak dělám. Ale chápu tě, já šla včera do lékárny a tam jsou schody, takže bych musela mít kočár zaparkovaný pod schodama zrovna u vlezu do lékárny a já bych zašla za roh, tudíž na děti bych neviděla, ale ochotná lékárnice mi šla k détem počkat a říkala ať si v klidu vyberu co potřebuju 😉 Jj, jeśtě existují hodní lidé!

ostrava8
31. črc 2012

@jarkalada jé vy už jste tak užasně akční ... .Jaruš ... a vy to do sušice máte asi daleko co ? no bylo by fajn se vidět ... my se asi ubytujeme v pátek v telči, kolem cestu mít nebudete c o ? hodím ti do IP to jméno toho známeho to by byla fakt perda kdyby jsi ho znala

jarkalada
31. črc 2012

@ostrava8 jo s tou paní jsem to někde zaslechla. Tak byla asi ráda, že má syna v pořádku, tak se teď může zviditelnit.
Když nakládám sama děti z kočáru do auta, tak si ho taky vždycky přivtáhnu až ke dveřím, do kterých budu jednoho nakládat. Zavřu dveře a jedu s kočárem k druhým.
Když jsem je někdy měla v sedačkách oba v nákupním vozíku, tak to bylo to samé. Ale i když jsem vždycky parkovala hned u toho "domečku"na vozíky, tak jsem z auta nespustila oči. I tak mám pořád takovej divnej pocit , když se teď docela často mluví o podobných případech.
Do Sušice i Telče to fakt za rohem nemám .-)
No třeba až někdy pojedem do Karviný za tchýňkou - občas se zajedem podívat do Ikey do Ostravy a tak.. tak uvidíme 🙂