Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
1. srp 2012

@jarkalada pastiňák v Tescu je všude jinde jako petržel... teda alespoň v u nás 😎

zvalentova
autor
1. srp 2012

@sariky nechala jsem si poradit od naší MUDry a Kačce budu nastřelovat http://www.nastrelovani-nausnic.cz/

kinguse
1. srp 2012

@zvalentova jj pastinak je petrzel,ale podle popisu koupila Jarka patizon 😀
Holky já jsem pekne nasr....Uz 3.den nám nejede výtah, 2dny ho opravovali a vcera jsem v 6h přijela domu a zas nejel a ten chlapek z toho servisu mi klidne řekl,že neví,jestli to stihnou..no výtah nejede ještě ted 😠 Tak jsem tam volala znova,tak ta operátorka slíbila,že přijedou. Prachu jim platíme a servis je na h... A já zrovna jedu k segre na 2dny,tak to všechno budu rvát pěšky 😠 😠 😠 ...směji,asi nevi,jaky to je mít dvojcata a ject s nima na jeden den mimo domov 😝

kinguse
1. srp 2012

Jinak my budem nausnicky nastrelovat az budou holky větší.Ted po sobě furt hnapaj a bála bych se,že si za to zarvou...jdou po sobě jako blázen 😀

lenny2
1. srp 2012

@kinguse
Čauky, taky jsme nejdřív s tou lžičkou zápasili, ale teďka je to v poho, Kryštof už pěkně otevírá pusinku, Linda lžičku spíš olizuje, ale taky to máme všude 🙂
Taky už se mi sami otočej na bříško, jsou jak žížaly, ale jsem ráda, źe jsou tak šikovný a dopadlo to pŕesně jak říkala doktorka, nedávala jsem je na břicho páč řvali a doktorka řikala ať je nechám, že si na to přijdou sami a taky, že jo, krásně se otočej a pasou 😉

lenny2
1. srp 2012

@kinguse
Jinak dneska mi přijdou ty kouzelný hrnky od Aventu jak nemaj už dudák, ale takovou tu hubičku, je to ten první učící, tak jsem zvědavá 😉

lenny2
1. srp 2012

@zvalentova
Zuzi, já uź to dělám tak, že mám sedačky v autě a k autu si dojedu kočárem, protoźe už bych je taky nedonesla 😉 Jsou už těžký a bude hůř 🙂

jarkalada
1. srp 2012

@ostrava8 to s tím hlídáním u mm děláme stejně. Když někam potřebuju, zavezu mu je do práce a než přijedu, tak tu hoďku hlídá. Resp. hlídají všichni, v tu dobu nikdo nedělá a všichni je obskakujou a vozí a tak 😀 a to tam jsou samí chlapi.
Normálně se na Farmu nedívám, jen za běhu občas na kousky. Včera jsem teda viděla toho Kubího. A zrovna jsem říkala, že snad takto Lukina nevychovám, doufám a nebude takovej padavka a frfla a prostě takovej...no, hroznej chudinka.
@zvalentova tak jsem koupila patizon, ne pastiňák. Ale asi to měli vedle sebe, tak jsem si nějak zafixovala to druhý. Protože ani jedno jinak nekupujem 😎
@kinguse to bysme teoreticky mohly, ale prakticky nevím, jestli se nám to povede zrealizovat 😀 Se můžem na někdy na chvilku domluvit 🙂
@sariky No, na loket a patičku použij ruce a hlavu mu zafixuješ svými žebry 😀 Se nad něj hodně nakloň a svým bokem mu budeš bránit, aby si jí otočil. Ty první dva cviky jsme nedělali. Jen tenhle a pak jinačí

sariky
1. srp 2012

@jarkalada tak ten superfixovaci se mi vubec nedari. nedokazu fixovat nozicku, rucicku, hlavicku a jeste zajistit, aby tu rucicku, kt. ma mit podel tel mel podel tela. vrti se, mrska se, vzteka se. no je to mazec. vubec to nezvladam a to na nem skoro lezim ☹

sariky
1. srp 2012

@ostrava8 z Kubiho mi je na bliti. to se neda rict jinak. je to bezpaterni zmrd. jestli z myho Simona vyroste neco takovyho, tak nevim, co budu delat. si vzdycky rikam, kde se pri vychove stala ta chyba?..... 😕

jarkalada
1. srp 2012

@sariky to časem vypiluješ, on si taky zvykne. Teď je z toho vydivočenej, co se to s ním děje 😎

ostrava8
1. srp 2012

@sariky No je to buzna ale bezpáteřní .... jako nic proti takovýmto klukům, ale on je opravdu nevyspitatelný hovado ... jak tě tak poslouchám s tím cvičením tak mám z toho obavy, že budeme muset taky tak cvičit ... na kontrolu jdeme hned po prázdnich .. malá se zlepšila, ale ted zase polevila ale nechápu jedni lékaři říkaji cvičit, otáčet na břicho a
@lenny2 ty máš doktorku uplný opak ... já mám pocit že v tom někdy jsou jen prachy .) asi všechno s mírou a vše má svůj čas ...

Holky já jsem poslední dny totálně nějaká vyplivá až na dno ... už ani jíst mi nechutná ... mám sice ty věci kt. jsou tentokráte masakr, ale že by to bylo až tak ? piju málo to je fakt .. asi ty vedra .. s malýma jsem byla už po osmé venku páč je tu dneska na chcípnutí ...

ostrava8
1. srp 2012

@zvalentova Zuzi díky, ale někdy mě ty míry fakt děsí ... at nemám nějaký obry ))) malý začal se více hýbat, tak snad ta váha už nepůjde tak moc nahoru 🙂kdo to má živit ?

sariky
1. srp 2012

@ostrava8 me netrapi, ze Sima nepase konicky, jak rika doktorka Lenny, tak vse ma svuj cas. ale to, ze ma krivou pater, to me fakt desi. tak se budu snazit, ale zatim to vubec nezvladam. a taky je mi porad nejak slabo. navic trpim na migreny a zrovna dneska me hlava boli. nekdy je to fakt hooodne narocny. ja nemam silu jit ani ven. a ani nestiham. doted jsem vyvarovala lahvicky, taky sama musim obcas neco pojist, abych nepadla, no furt neco. a do toho to cviceni. ufufuf

ostrava8
1. srp 2012

@sariky jé promin já zapoměla ... 🙂 neboj, to bude dobrý .. a jíst musíš ... s těma lahvičkama .. já nevyvařuji po každý jen 1x denně , ale po každé to vždy vymeju tím saponátem od Nuku,

Bože já se ted tak nasrala ... tak jsem se měla objednat s malým a oni jsou fakt jeblí .. tak mě nemohli obj. zároven s malou ,ale dali mi termín o tři dny pochopíte to ??? prý maji plno a když jsem tam byla poprvé s malou tak se tam tak deset min. vybavovali o vajíčkách a dalších kravinách ... no jo páni doktoři .. kam to spějeme ... fakt .. .

zvalentova
autor
1. srp 2012

ahoj vespolek, hlásím že jsem také nasraná 🙄
Byla jsem u zubaře, že mi odvrtá starou plombu co je stejně z půlky vypadlá a ještě tam mám pidi kaz na osmičce.
No a ona husa udělala jen plombu, na kaz si musím jindy. Teď už na mě nemá rezervovaný čas.
Byla jsem tak asertivní, že je omlouvala ještě recepční. Husy si snad myslí, že si ten čas tisknu a babiček na hlídání mám plnou prdel... VRRRR

sariky
1. srp 2012

@ostrava8 jeste k tomu cviceni. fakt mame vsechny tri v poloze na brisku. ten divnej cvik ma donutit otevirat dlane. ale ted pred obedem jsem s nima takhle sudlala po posteli a dlane neotvirali, akorat jsem je rozbrecela. a ten pro me tezkej cvik, kdy mam fixovat cely telo deseti rukama, to mi fakt nejde. to budu muset na pristi navsteve s tou dr probrat. jenze u dr je to vzdy jine, tam ty decka nejak vic spolupracuji nebo co.

sariky
1. srp 2012

@ostrava8
@zvalentova holky, o dr mi ani nemluvte. ja po zkusenostech z porodnice se zdravotnictvi snazim vyhybat. i kdyz ted s malyma to bohuzel nejde. a co me docela vytaci je otazka: a to jdete sama? (jakoze prijdu k dr s deckama sama bez doprovodu). ano pani doktorko, sestricko ci nevim kdo, jdu sama. manzel musi vydelavat, kdyz mame na dve deti jen jednu materskou a babicky pracuji....

jarkalada
1. srp 2012

@zvalentova jsem teď koukala, jak tě sjeli na diskuzi o CS, co si tam dovoluješ chodit a chvástat se, jak seš v pohodě 😀
Jsem chtěla taky přispět, ale rozmyslela jsem si to, když šmahem odsoudily, že kdo čeká dvojčata, automaticky počítá s císařem, takže to se za špatný zážitek nepočítá

jarkalada
1. srp 2012

@sariky vyvařovala jsem ze začátku vždycky jen večer. Ani žádnej "cajk" jsem na to neměla. Teď vyvářím, když si vzpomenu...tak jednou za 3 dny většinou 😎 Normálně je důkladně umeju s kapkou jaru a pořádně propláchnu co nejteplejší vodou a stačí to. Kór teda teď, když už ocumlávaj boty nebo jí venku hlínu..tak to tak neřeším 😀

jarkalada
1. srp 2012

prokristapáá 😀 áána, ta Jana z Čekáme dvojčata mě fakt dostává 😨 😀

sariky
1. srp 2012

@jarkalada no tak ja jsem si rekla, ze zatim vyvarovat budu (presne do toho obdobi olizovani bot 😀). ja vyvaruji vzdy po dvou krmenich (4 lahvicky), protoze nemam vetsi hrnec a momentalne nemam ani tolik savicek. tim vecnym vyvarovanim to strasne rychle odchazi (nejak se ty savicky rozleptavaji). a diskuzi cekame dvojcata neprocitam (spis vyjimecne), ale janu capslock znam 😀 (ne osobne, jen kvuli jejim VELKYM dotazum a odpovedim 😀)

jarkalada
1. srp 2012

@sariky no já když si vzpomenu, jak ještě v nemocnici, když byli oba inkubátorech - jsme si je tam ty první dny dezinfikovaným prstíkem hladili. Jednoho, pak druhého - až pak za nějaký den si nás všimla sestra a sprdla nás, že to si ruce musíme dezinfikovat na každé dítě zvlášť, i když jsou obě naše 😎

sariky
1. srp 2012

@jarkalada 😀 nasi susini v inkubatorech nastesti nebyli a o hygiene v brnenske porodnici se radeji zminovat nebudu. byl to tam fakt hnus a detaily radeji rozepisovat nebudu. jsem rada, ze jsme tam nic nechytli 😝 btw i ted je to paradox - lahvicky sterilizuji, ale jinak si do pusinky neustale strkaji rucicky a olizuji co jim zrovna prijde pod jazyk. no ale nejak si tu imunitu vypestovat musi (i kdyz se mi to treba nelibi) 😎

jarkalada
1. srp 2012

@sariky vy jste byli rovnou v postýlkách? Malá byla v inkubátoru do asi 1,8kg. Nějak jich najednou měli nedostatek pro ostatní děti a my prý už byli na inkubátor dostatečně velcí 😀

sariky
1. srp 2012

@jarkalada jj. my jsme rodili v 38+3 tt. normalne si nas pozvali na indukci, ale Sarinka se otocila do pricky, tak jsme sli na sekci. takze bych mohla prispet do te diskuze o cisari 😀 Sarinka mela 2,2 a Simonek 2,6 kg, takze macci 😀 Akorat jsem si jich po porodu moc neuzila, protoze jsem mela komplikace a tak mi je vozili jen na krmeni (a stejne jsem nekojila, takze jsem je krmila z lahvicek). proste nic podle planu 😀 ....ze zacatku jsem to obrecela a ted uz jsem tak unavena, ze mi je to vsechno jedno 😀

jarkalada
1. srp 2012

@sariky ahá 🙂
no já ty dva první měsíce taky nevěděla o světě. Ještě se mi dost motala hlava a byla jsem taková celkově slabá.
Hele a ještě ti tolik brečí, nebo už se srovnávaj?

sariky
1. srp 2012

@jarkalada ty jo ja ti nevim. troufam si rict, ze rvou o trosinku min, ale neni to zadnej zazrak. porad jsou dost urvani a prijde me, ze Simon je cimdalvetsi vztekloun. ted uz ten rev nepripisuji tolik prdikum, ted je to kombinace prdiku a znudenosti. ale jo, budme optimisti, je to lepsi 😝

zvalentova
autor
1. srp 2012

@jarkalada no musela jsem, protože tohle je děs. Samozřejmě že vím, jak je přirozený porod lepší a možné komplikace u CS, ale přeci nebudu mít výčitky, že jsem dítě neporodila normálně. To jako bych neměla svoje děti dostatečně ráda že jsou z umělého ne přirozeně....
To jsou ty "biomatky", jak jim říkám, v nejhorším světle 😀

zvalentova
autor
1. srp 2012

@jarkalada tebe taky 😀 Já z ní padám pod stůl 😀