Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
1. srp 2012

Holky, nevim o jaký diskuzi o CS je řeč, ale ty, který to odsuzujou bych na hned poslala na exkurzi k mamce do práce, která pracuje na dětstký léčebně a tam bych jim do rǎdy vyrovnala kvanta dvojčat po s odpuštěním zkurvenejch porodech přirozenou cestou - a úplně zbytečně, protože si chtěly ty matky ve většině případu něco dokázat ☹ Bohužel nevratné trvalé následky ☹ Já jsem tím možná trošku ovlivněná, ale já na milion procent budu a vždycky jsem prosazovala u dvojčat císaře!

jarkalada
1. srp 2012

@lenny2 jedná se o diskuzi "Porod akutní sekcí, jak se s tím vyrovnat?"
Není to o tom, že jí odsuzujou. Zakladatelka počítala s normálním porodem, ale na poslední chvíli musela mít CS a nemůže se z toho psychicky dostat. Píšou si tam svoje příběhy.
Zuzka napsala, že ona si na cs nestěžuje, chtěla tím asi povzbudit, ale byla osočena, že u dvojčat se to od začátku očekává, že půjdou císařem, takže se na to maminky můžou předem připravit, nemá z toho pak takové trauma a o tom ta diskuze prý není... 😎

jarkalada
1. srp 2012

musím všude důkladně zavírat dveře. Malá mi vlezla do šuplíku s prádlem, vyhazovala ponožky, šla jsem za ní, protože si při tom v něm přivřela prsty. Poté hledám Lukáška - najdu ho u wc, odmotal si kus toaleťáku a rval si ho do pusy.. 😕

ostrava8
2. srp 2012

@jarkalada 😀 jaruš už máš doma krásně veselo 🙂 paráda

sariky
2. srp 2012

ahoj holky. nas dneska ceka prvni ockovani, tak se toho desim. pak napisi, jak to probihalo.

lenny2
2. srp 2012

@jarkalada
Aha 😉
Ale to je blbost, na porod, ať už jakoukoliv cestou se nejde nikdy dopředu připravit, můžeš bejt jakkoliv zdánlivě připravená X měsíců dopředu a v daný chvíli muže být všechno úplně jinak!
Já ti nechápu, Jaru, že to ty ženský řešej, snad je podstatný, že mám doma zdravý dítě/děti v našem případě a jak se narodily, jestli přirozeně, nebo sekcí, to je přece fuk......
Nevim no......

lenny2
2. srp 2012

@jarkalada
Pěkný draky máš 🙂

sariky
2. srp 2012

@lenny2
@jarkalada mozna je po porodu jeste rozhozena a tak ji to trapi. nicmene zrovna toto mi neprijde tak dulezity. nejdulezitejsi je, ze jsou vsichni zdravi, ne? ja jsem mela rodit taky prirozene a nakonec to skoncilo sekci. a i pres to, ze jsem mela pak komplikace, jsem rada, ze miminka jsou v pohode. predstava, ze by se mi B zaseklo v porodnich cestach a kvuli nedostatku kysliku bylo pak treba postizeny, to bych si nikdy neodpustila (kdybych trvala na prirozenym porodu, coz mi nabizeli). a hlavne, aspon mame krasnou jizvu 😀 (treba misto tetovani :-P)

zvalentova
autor
2. srp 2012

@sariky dej vědět, klokani jdou za týden na hexu 😉

lenny2
2. srp 2012

@sariky
No právě! Já od začátku trvala na císaři i kdybych měla upsat duši ďábloj 😉 Když už si člověk prošel čím si prošel, aby vůbec otěhotněl, tak pro mě bylo nejdůležitější, aby byly děti v pořádku a ne to jak se budu po porodu cejtit já. Obojí porod není nic příjemnýho a ta bolest k tomu prostě patří. Dneska mi to už přijde tak vzdálený, jako pamatuju si, že jsem na tý JIPce viděla všechny svatý, ale v podstatě už si to do detailu ani nevybavuju, nemít jizvu, která občas zabolí a to rozkydlý břicho, tak ani nevim, že jsem před pul rokem rodila 😉

ostrava8
2. srp 2012

ahoj holky to je dnes pařák co? my ted máme ve stinu 33 st., jsme zalezlí v noře 🙂 jsem zvedavá jak mali zítra zvládnou tu cestu, sice budeme vyjíždet až po 4 hod, večer ale i tak

sariky
2. srp 2012

@ostrava8 kam jedete s malyma na dovolenou? taky bych rada nekam vypadla, ale chce to "dobry" ubytko, aby se daly sterilizovat lahvicky, delat mlicka, aby tam nevadily placici deti.... a aby se s dabldekrem dalo nekam vyjet 🙂

sariky
2. srp 2012

@zvalentova doslo ke spatne komunikaci, takze dneska se ockovani nekonalo. zitra si musim zavolat a domluvit jiny termin. pekne me to nastvalo, od vcerejska jsem kvuli susinum byla nervozni a ono nic. grrrrrr. tyto situace fakt nesnasim 😠

ostrava8
2. srp 2012

šári jedme na šumavu, strejda tam pronajímá dům jako penzion, je to hmed u otavy, hned cyklostezka až do rakouska krása a ten vzduch,,, kdyby jste nektera chtela pošlu info je tam opravdu nádherne a on pronajme dum jen vždy jedné rodinne,tak pohoda.
jak vám dopadlo očkování?

ostrava8
2. srp 2012

@sariky aha už to čtu... no to je nemilé..další negativní názor na zdravotnictví 🙂 holky ješte že se neplatí tech 30 kč za každého

sariky
2. srp 2012

@ostrava8 odkaz posli, budu rada. dekuji. ockovani nedopadlo, nekonalo se. zitra se musime domluvit na jinym terminu. proto rikam, ze me to nastvalo. od vcerejsiho vecera jsem kvuli susinum byla nervozni, jak to budou snaset a tak a ono nic. grrrrr
jezis jeste platit poplatky. to by me fakt jeblo. uz takhle to je dost psycho.
jinak cviceni - opet vzpouzeni, rev, opet se mi nepodarilo fixovat hlavu, ruce, nohu.... to je pro me proste neproveditelnej cvik. a jak on chudak u toho strasne rve, tak si pripadam jak nejakej tyran 😒

zvalentova
autor
2. srp 2012

@sariky to je na prd. Mohli jste už mít klid.

sariky
2. srp 2012

@zvalentova presne tak. no co uz, at zije ceske zdravotnictvi!

sariky
2. srp 2012

dneska mam v planu pokus odbourat pulnocni krmeni. posledni noci se mi zdalo, ze u toho stejne usinaji, tak uvidime, v kolik se probudi 🙂

rychetkami
2. srp 2012

ahoj vespolek, mohu se připojit? Porozeno mám již 3 týdny, ale ještě dýl vás čtuve snaze se připravit...a všechny přípravy stejně byly jen teorie, konečně chápu některý věci až teď, kdy to prožívám. Jinak jsem zatím podporovaná manželem, má dovču, ale doufám, že se postuppně propracuju k samostatnosti.Děti jsou bezvadné, holčička je hodné mimčo, klučina trpí na prdíky a řve, ale který kluk to nemá...
@jarkalada myslela jsem, že Capslockjanu občas nechápu jen já....

rychetkami
2. srp 2012

@lenny2 CS opravdu neby procházka růžovou zahrádkou, ale doktoři ho nedělají proto, aby si zaoperovali - u těch dvojek je to většinou menší zlo...jen ta rekonvalescence matky v mým případě stojí za prd.

ostrava8
3. srp 2012

@rychetkami Ahoj moc gratuliji k miminkům, vybrali jste krásné jména a malí jsou pěkně velcí ... 🙂 neboj, do všeho zaběhneš sama, můj manžel byl s náma také 14 dní doma a pak jsem na vše byla už sama ... hlavně si vytvořit systém a držet se ho 🙂 je fajn, že nás tady už pomalu více přibývá 🙂 tak přeji hodně štěstí a at rostete 🙂

ostrava8
3. srp 2012

@sariky Šári a kolikrát denně krmíte ?? já krmím 5x denně a většinou (2h,8h,12,15,19 h) takže 5x denně , ale nevím jestli by to bez toho nočního krmení vydrželi, já si myslím, že vše má svůj čas 🙂. Sice včera malý odpoledne po krmní nespal až do koupání a dneska ráno mi vynechal to krmení ve 2 h, a vstával až kolem páté ... ale malá bohužel jedla, tak to ted mám totálně rozhozené, ale snažím se jí ted probuzenou držet už půl hodiny alespon do té půl osmé, aby se zase dala do kupy s malým 🙂) někdy je to boj, ale jak říkám, určitě si řeknou sami .. ale budu ráda, když mi napíšeš, jak se ti to podařilo a jak to doopadlo ... a to jako dáš jen cucnout vody a dáš dulík ?? já se experimentovat s tou vodou bojím, ptala jsem se i mudr. hlavně kvůli našim obřím rozměrům a ona říkala že by vodu nedávala, jen když mají miminka teplotu ,jinak né .. tož nevím

ostrava8
3. srp 2012

@zvalentova Zuzi a jak ty a náušnice ? budeš malé dávat ??

rychetkami
3. srp 2012

@ostrava8 dík, no zatím jsem z toho taková divoká...ale den ode dne se zlepšujem.. teď visím na odsávačce - zjistila jsem, že když nepozoruju, kolik toho je, výsledek je lepší 🙂 a tak mám puštěný komp...ale stejně je pořád nezládnu ukrmit kojením, ale věšet se pro to nehodlám 😎

ostrava8
3. srp 2012

@rychetkami takže zatím plně kojíš ? Já kojila, ale pak hned jsem odstříkavala ,páč to bylo pro mě rychlejší, bohužel ve 3 měsíci jsem přišla uplně o mléko, takže ted jsme na umělým 🙂 ale alespon něco, taky mě to mrzelo, ale co nadělám 🙂 ale určitě je hodně duležité i to přikládání k prsu, třeba Zuzka ta stále plně kojí a je tu i plno jiných holek, tak neboj ...

rychetkami
3. srp 2012

@ostrava8 právě, že musím dokrmovat nutrilonem, takže nejdřív kojení, pak nutrilon a pak ještě odsávám.

ostrava8
3. srp 2012

@rychetkami jj je to fuška 🙂 ale hlavní je myslet pozitivne

lenny2
3. srp 2012

@rychetkami
Moc gratuluji k drobečkum, jsou boží 😉
Jj, já moc dobře vím co to CS je a jak to bolí, ale stálo to za to, ne? 😉
Přeju vám hodně sil do začátku a ať dělají jen samou radost 😉

kinguse
3. srp 2012

@rychetkami mooooc gratuluju a přeju prckům hlavně hooodně zdravíčka a ať jste šťastná rodinka!!!!
Holky zdravím,my měli dneska luxusní noc. Holky jen jednou v noci zakňouraly a spaly až do půl7,kdy jsem je nakojila a ještě jsme chrupkaly do 8h!!!...kéž by jim to vydrželo 😀
Jinak teď jsem byla 2dny u ségry a musela jsem odject,protože by mě tam trefilo. Segra má 2děti (8 a 11) a nejdřív ještě chtěli třetí,ale pak si to rozmyslela a teď už jí vadí,když děti brečí,prý už ztratila mateřský pudy...mě fakt nasrala. A to víte,ty naše dorotky,ty řvát umí,takže koukat se na ten její ksicht,jak je otrávená,že už ZASE řvou,to mě fakt nebaví.Já jsem akorát ve stresu,že zas budou brečet,no nebylo to k tomu.A to tvrdila,jak se na ně tááák těší,až se narodí!
No nic,jdu frknout prcky na terasu a chtěla bych žehlit..teda né že bych chtěla,ale už fakt musím 😝