Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
6. srp 2012

@kinguse jezdím Peugeotem 308sw, ale koukali jsme na 5008. Miluju velká auta 🙂

zvalentova
autor
6. srp 2012

@rychetkami prdíky jsou obr téma. Každému zabralo něco jiného, každé dítko reaguje jinak. Klokani dostávají kapičky BioGaia a v pohodě. Tedy od cca 4 měsíce. To jsou děti fakt milionovííííí 🙂

zvalentova
autor
6. srp 2012

@lenny2 @jarkalada holky, vidím to na uzavřenou diskusi, Jana nás zabije 😀 😀
tohle je můj dotaz:
ahoj posílma pozdrav, to jsi borec ani ne za 3 mesice 30 kg dole, kojíš jestli se můžu zeptat prý to taky dělá dost?? a jak jsi mě odpovídala, sama jsi měla těhotenskou cukrovku nebo se ti vyhla. Musím si tento tyden pořidit tu vahu na jidlo, protože vubec nevím kolik co a jak cca váži teda. Jen dotaz jogurty jen bíle jo??? ovoce jen dopoledne jsi měla nějaké???? už aby drobečci byly po 35 tydnu raději venku, než abych jim nějak ublížila.

jarkalada
6. srp 2012

@zvalentova taky dobrý 😀
no po této poslední poště jsem jí stručně odkázala na diskuzi o těhu cukrovce:
ahoj ahoj díky za odpověd, no me prave nikdo nerekl, ze od pulnco pit a jist, jak rkam jak chodim na wx tak kolem 1-2 jsem mela banan kdyz jsem vedela jak dluho od rana na lačno nebdu jest, ja jsem teda od dr, na dia dostala glukometr a mam si jednou tydne merit rano, teda ok, obed bez pohybu meto dela 7,0!!! jenze bud pak malo jim jak se hlidam ze pred vecerou kdyz neam svacinu jsem zase namerila jako 3,2 klidne tak malo. dr. ma dovcu kdyby pry neco mam volat sestre do 17*8 kdyby se me neco nezdalo. Ach jo az tak teda jo, tak jsem zvedava kdy se teda deti narodi toe se narodili 34tyden + neco???

zvalentova
autor
6. srp 2012

@jarkalada uuááááá, žasnu jak se dá také psát. A já husa kolikrát přemýšlím nad shodou přísudku s podmětem, abych psala správně 😎

jarkalada
6. srp 2012

@zvalentova jináč známá má golfky peg perego aria twin. Koukala jsem na ně v krámě a vypadaj slušně. Líbí se mi, že mají společnou rukojeť. Zkusmo jsem tam i posadila děti a docela by jim slušel 😀 😎
Ale přemýšlím, jestli my bysme je vůbec využili. Kolem baráku a k našim máme kočár. Do krámu už ho neberem, jsou ve vozíkách. Do města nikam moc nejezdím. Na jednu stranu je to škoda 🙂 , byl fakt lehoučkej

jarkalada
6. srp 2012

@zvalentova 😀
občas jsem se jí snažila v něčem poradit, ale pak nějak nedávám ty odpovědi, tak už jsem rezignovala 😎

zvalentova
autor
6. srp 2012

@jarkalada já trubka ještě odpovídám, ale to těžké. Komu není rady, tomu není pomoci.

lenny2
6. srp 2012

@jarkalada
@zvalentova
Holky a já tady občas opravuji po sobě překlepy, protože ten iPad má nastavený, že si vybírá svoje slova (a já netuším jak to přenastavit).....ale tím pádem si to po sobe raději vždycky přečtu.....já, ale i žasnu z typu těch dotazu, to nemá chybu 🙂

jarkalada
6. srp 2012

@lenny2 Však jí na něco odpověz, třeba se taktéž dočkáš nějaké perly 😎

jarkalada
6. srp 2012

to bude zas pařáček dneska.
Děti se mi už začly opravdicky prát. Rvou se třeba o prázdnou flašku od vody, normálně po sobě jdou - ručičkama si jdou po hlavě a ječí u toho. Naštěstí jen výjimečně, ale už to umí 😝

kinguse
6. srp 2012

@zvalentova u těch se mi nelíbí,že nemají polohování nožiček. Ale jinak vypadaj hezky. Ty easy go duo mi přijdou celkem hezky,maj všechno,co bych u golfek chtěla,tak do nich asi půjdu. Jinak jak jsem psala. sporťák je samozřejmě na prvním místě!!!
@jarkalada no taky dobrá ségra! 😖 Já si se segrou začala rozumnět,až když jsem otěhotněla s malým. Teď je nějak divná. Prý ztratila mateřský pudy,takže jí vadí řvoucí děti...což už dvojčat je bohužel normální,že holt řvou ☹

lenny2
6. srp 2012

@jarkalada
Ty vogo, Jaru, já do toho snad jdu 😀

jarkalada
6. srp 2012

@kinguse no my dvě jsme nikdy extra blízko k sobě neměly. Pak jsem na pár let zmizla hlídat cizí dětičky. To jsem si říkala, že třeba za tu dobu dospějeme. Ale je divná furt 😎

jarkalada
6. srp 2012

@lenny2 myslím, že si jí dostatečně užijeme na podzim, jestli jí děti nechaj 🙂

jarkalada
6. srp 2012

myslím tím, jestli jí děti nechaj prostor na net. Jsem si to teď po sobě četla a vyznělo mi to i dvojsmyslně 😀
Taková zas nejsem

lenny2
6. srp 2012

@jarkalada
Neboj, já to pochopila 😉

kinguse
6. srp 2012

čau holky,tak jsem jako pořádná "biomatka" pustila dětem animáček,tak mám chvilku času.Ale už mi asi můj časový prostor vypršel,páč začínaj breček.Jsou tam mrňouskové a ty se jim asi nelíbí,Šmoulové byli lepší 😀
@lenny2 @jarkalada hele "biomatky" jak ohřejváte dětem jídlo?Teda pokud přímo něco nevaříte? Máte nějakej ohřívač nebo ve vodní lázni nebo mikrovlna???
No,nic dorotky řvou jak dorotky 😝 ...jdu je prošplouchnout a spát. Venku se zas čerti žení!!! V sobotu tu byl pěknej masakr 😖

jarkalada
6. srp 2012

@kinguse ohřejvám v mikrovlnce, pořádně zamíchám.
Akorát zbylej nutroš, kterej chtěly později dopít, jsem ohřívala ve vodní lázni v horký vodě- vysoký teploty v mikrovlnce pý ničí ty dobrý látky, který jsou v tom mlíku. Ale na obyč. jídlo to snad nemá vliv.
Tady teď taky leje, kroupy naštěstí nejsou.

veronika.m
6. srp 2012

Ahoj holky, průběžně vás sleduju na mobilu ale blbě se mi tam píše tak ani nic raději nepíšu 😀 Ale teď sem přišla z práce tak sem sedla vyjímečně k pc. Tak to vezmu ve zkratce, kluci mají cca 67cm a cca 6,8kg za týden mají 4měsíce. Takže pěkní kousci 😀 Ale jsou fakt zlatý. Lili byla fakt extra hodná a je doteď ale oni jsou extrém. Všichni teď okolo mě najednou chtějí dvojčata...ale ty moje 😀 Spinkají už skoro celou noc a ráno vstávají v cca 9hod což jde. Lili vstává dřív. A telka to je u nás hitovka. Hlavně jedou MTV to se jim líbí moc. A taky pohádky s Lili ale jako s tou telkou to by se nesměl dívat nikdo a je fatk 21století takže absolutně na tom nevidím nic špatnýho. Když je venku hezky tak jsme samo celej den venku na zahradě ale jinak telka vede. Nebo hrací deka, ale z tý stejně koukaj na telku 😀 Holky který nemáte zahradu fakt vás obdivuju, já bych byla ztracená. To bych snad ani ven nechodila než bych se vypravila. Fakt děkuju bohu za ten pidi kousek zahrady. 😉 Kluci už na prvním očku byli a v pohodě, preventivně sem jim dala čípek a v pohodě. Příští týden jdeme na druhou hexu + prevenar 13. Dávám jim to najednou, dělala sem to i s Lili a v pohodě. Holky mě někdy tak mrzí že už nebudu mít děti... ☹ Někdy mám fak takovej splín že všechno co dělám je už naposledy. No sem magor... Těším se na dovču, na konci srpna jedeme do Itálie tak se těším. Jsem zvědavá na kluky jak zvládnou cestu, ale s jejich povahou se toho nebojím. Už jsme zkusily Šumavu na 10 dní a super.

@zvalentova Zuzi kdy dáme ten sraz? Už jsi mobilní?

zvalentova
autor
7. srp 2012

@veronika.m Veru, mobilní jsem, ale klokani cestování je zatím problém.
Tři cesty= dva hysterické záchvaty. Ale mohlo by se to zkusit. Budu nervní jako prase, ale něco vymyslíme 🙂

lenny2
7. srp 2012

@kinguse
Já příkrmy ohřívám ve vodní lázni, maj pak takovou lepší konzistenci než z mikrovlnky, ale to je tŕeba jenom můj pocit 😉
Jinak Sunar v mikrovlnce 😉

lenny2
7. srp 2012

Holky, taky to máte s koupáním dětí tak, že pokavaď jdete večer koupat jedno dítě, to druhý odmítá čekat a do tý doby než na něj přijde řada má hysterickej záchvat? A to nemluvím o tom, že mezitím než vykoupu toho, co čekal, tak ten vykoupanej má záchvat č.2, protože chce ihned kaši a odmítá čekat.....
Jak to řešíte, necháte řvát? Já jsem z toho vždycky úplně vystreslá, když není manžel na koupání doma, protože úplně nesnáším to, když jdou děti spinkat ubrečený. Když je manžel doma, tak super, jde toho vykoupanýho krmit a já jsem pak v klidu a bez stresu, ale pokaždý se nepoštěstí ☹

sariky
7. srp 2012

tak mame prvni ockovani za sebou. jen hexu, tu proti pneumokokum (jsem zapomnela nazev) nam da az za mesic s druhou davkou hexy, protoze susini pokaslavaji a popsikavaji. po injekci zabreceli a tedka spi v autosedackach, zatim jsem s nima nehybala, abych je nevzbudila a znovu nestresovala. nausnicky nam pichne po druhy hexe. jinak mame 2x 61 cm a 5,5 kg pro Simu a 5,4 pro Saru (ve trech mesicich) 🙂

sariky
7. srp 2012

@lenny2 koupeme postupne a krmime zaroven. koupe vetsinou manzel a ja mezitim pripravuju mlicka nebo delam nejakou jinou "neodkladnou" zalezitost...

kinguse
7. srp 2012

@lenny2 občas to u nás je taky tak,že jsem na koupání sama,tak jednu dám do ohrádky (někdy je v poho někdy řve jak tur), vykoupu jednu,pak druhou a jdu kojit.Kojím každou zvlášť,protože společný kojení nemaj moc rádi,furt do sebe buší a pořádně se nenají a já na to nemám nervy a hlavně ruce je ještě nějak od sebe odehnat 😀 S tím asi nic moc neuděláš, max si dát tu jednu do lehátka nebo autosedačky do koupelny,vykoupat jednu,pak druhou a kaši dát najednou!Jinak neporadím.

lenny2
7. srp 2012

@sariky
@kinguse
Tý jo, co bych za to dala, kdyby koupal manžel 🙂
No, taky krmim současně, když jsem na to sama, holt prostě vždycky jeden co čeká až se druhej vykoupe, tak řve jak bejk, ale s tím asi fakt nic neudělám, holt se musím obrnit nervama....ale, když já tak těžce snášim je ukládat uplakaný, jsem na tohle hrozně úzkostlivá ☹

sariky
7. srp 2012

@lenny2 s tim placem je to hrozny, me to taky vzdycky trha srdce, kdyz je ulozime do postylek, oni uz jako skoro usinaji a jakmile odchazime, tak zacnou brecet. nekdy se nechaji ukonejsit a usnou, ale nekdy ne a ne 😒

lenny2
7. srp 2012

@sariky
Víš, slyšela jsem to, že pokud se miminka nechávají tzv. vyřvat, že je to pro ně extrémně stresující a že pokud se to dělá často, bývají v pozdějším věku neurotický a že to má na ně příště vliv ☹ Je mi jasný, že to občas nejde jinak, sama už jsem byla tolikrát tak v koncích, že jsem je nechala taky vyřvat, ale pak když usnuli a já přišla k postýlce a viděla jsem jak vzlykaj, resp. tak jako fňuknou ze spánku, měla jsem neskutečný výčitky ☹

sariky
7. srp 2012

@lenny2 ja vim, mam pocit, ze jsi to tu uz zminovala. taky nechci mit z deti neurotiky, ja je proste obcas nedokazu nijak ukonejsit. ono to zni asi divne, ale nekdy proste fakt rvou a nezabira vubec nic. naopak mam pocit, ze cim vic se pak snazim je nejak uchlacholit, tim vic rvou. nejstrasnejsi me vzdycky prijde moment, kdyz treba rvou, ja je vezmu do naruce, abych je chovala a oni rvou jeste vic. to me primo desi 😒