Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
7. srp 2012

@lenny2 Leni nestraš mě. Zatím jsem sama ještě nekoupala. Většinou to odnáší Vašek, teda dělá to rád, alespoň si je užije. Máme to tak, že před koupáním s nimi blbe, já lítám jako hadr na holi a připravuji pyžamka, osušky a koupací věcinky. Potom jeden koupe č. 1, druhý blbe dál. Když se koupe č. 2, tak je čas č.1 utřít, mazat oblékat bla bla.
Potom se oba kojí, krknutí, uložení a vidina volného večera 😉

Pláč také nedávám. Kuba má regulérní vynucovací hysterák, ale stejně ho nenechávám. Ne vždycky to jde, ale snažím se tomu předcházet. Ten jejich řev prostě nedávám 😒 Ale občas jsou dny, kdy nezabírá vůbec nic.

lenny2
7. srp 2012

@sariky
Já vím, chápu, taky to takhle občas máme a já když jsem na pokraji sil, tak to okořenim ještě tím, že na ně zahulákám ať jsou ticho, v tu chvíli bych si šla dát do huby ☹ Ale to je ta vyčerpanost a bezmoc, máme to všechny 😉

lenny2
7. srp 2012

@zvalentova
My koupem tak, že koupu já č.1, Michal hlídá č.2, já komplet obleču toho jednoho a dám mu ho na krmení a vezmu si č.2 do vany. Mezitím už je č.1 nakrmený a manžel ho uloží, já si pak nakrmim č.2 už sama a uložim.
Ale jak jsem doma sama, je to řev, řev, řev a to jsem z toho úplně pak v pr......oni odmítají čekat jeden na druhýho ☹

zvalentova
autor
7. srp 2012

@lenny2 u nás je také řev, jeden vždycky expiruje a tak druhého oblékám ve spěchu. Jakmile vytáhnu kozu jsou ještě horší, řev a mlácení hlavičkou ze strany na stranu 😉
Zvlášť u Kačaby je znát když po odpolední svačině nespí, to je na zabití velmi brzy.

jarkalada
7. srp 2012

já koupu asi od 4 měsíců, kdy jsem si pořídila ta lehátka do vany, oba naráz. Vždycky je lepší, když mi s tím má kdo pomoct, ale šlo to i mně samotný.
Ve vaně se pěkně pročvachtaj, já mám ruce volný, ušetřím trochu toho času, co bych koupala druhýho.
Když jsem vyndavala prvního z vany, tak jsem hned vedle měla připravenou osušku a narychlo osušila+plínu. Okem sledovala druhého. Pak to samé s druhým. Toho prvního jsem chudátko dala buď do připravený přenosný tašky z kočáru nebo malý vaničky s dekou - aby nezdrhnul.
V obýváku jsem je pak trochu poupravila a pořádně oblekla atd.
Ty lehátka jsou fakt dobrý. Kdo by měl zájem, už je nepotřebujem, už se koupem jen tak v sedě ve vaně 🙂
Ale i tak je to vždycky honička a makačka je uhlídat.

jarkalada
7. srp 2012

byla jsem s nima dneska sama nakupovat. Vždycky to vezmu skoro sprintem, protože v kočáru dlouho nevydrží. Do ruky ještě košík, aby se mi tam vše vešlo. A před kasou hlásí z amplionu, že nejde platit kartou. By mě ...eblo. Já stovku v peněžence. Předtím jsem si chtěla vybrat, ale všimla jsem si, že bankomat tam nefunguje... Takže jsem koupila jen to nutné a ostatní jim tam nechala. Tzn. že nemám skoro nic 😝

lenny2
7. srp 2012

@jarkalada
Jaru, jaký to jsou lehátka???

lenny2
7. srp 2012

@jarkalada
Já mám totiž klasický ty látkový (ty plastový mám taky a jsou na prd)....to máš teda, ale obří vanu, ne? Mě by se do vany oba nevešli na ležení, jenom až budou sedět......

jarkalada
7. srp 2012

Vanu máme tuhle 😀 http://vany.heureka.cz/ravak-vana-rosa-95-150x9...
Lehátka tyhle 😀 http://vanicky-a-kybliky.heureka.cz/okt-lehatko...
jsou teda takový obyč. za 129 Kč jedno, z Globu.Nechtělo se mi investovat čtyři kila do těch lepších s protiskluzem a tak. A posloužily taky. Měla jsem je naproti sobě a vešly se dobře. Docela se jim v tom líbilo a vypadaly spokojeně.

lenny2
7. srp 2012

Tak dneska je tady pěkně hnusně, dala jsem teďka děti spát, Kryštof klasika - hysterčí jak pavián, než se vyhysterčí a usne, tak se vzbudí Linda a je to zas rozhozený ☹ Já už nevim co s tím klukem dělat, je neuvěřitelně vzteklej ☹ Pak jdem na půlroční prohlídku....

jarkalada
7. srp 2012

@lenny2 do kolika je tam doktorka, že jdete až takhle později?

lenny2
7. srp 2012

@jarkalada
Až do 20h, ona denska slouží na pohotovosti, tak nám to vždycky tyhle prohlídky a očkování plánuje na ty její služby, když má, to tam je klid a ani noha, nemusíme čekat. Jinak chodí k nám domu, abych nemusela dvojany nikam tahat, úplně supr 😉

lenny2
7. srp 2012

@jarkalada
No, tak tohle lehátko mám a pro nás naprosto nevyhovující, mlátili se mi v tom do hlavy.... ☹ tak mám to klasický jak bejvalo před dvaceti lety, takový retro 😀 Ale divila jsem se, že ho ještě prodávaj 😉

jarkalada
7. srp 2012

@lenny2 tak to je krása. Já musím všude s někým. Kočárem nevjedu a oba mít naráz v náručí nesvedu. A ještě otevřít několikery dveře.
Tady máme celkem slušně. Až se vzbudí, půjdem zas očíhnout očíhnout k první chalupě slepice-místní atrakce 😀

lenny2
7. srp 2012

@jarkalada
Jaru a co ty sedátka do vany, máš? Nebo na to pečeš a seděj ti tam pěkně sami?

jarkalada
7. srp 2012

@lenny2 ty látkový jsem taky viděla a stojej stejně, jak ty plasťáky 😠
Fakt se jim v tom nelibilo, jo? Naši si to užívali. Až když už z toho chtěli někdy před měsícem zdrhat a už sedí, tak jsem je vyřadila. Akorát jsou z bazénku naučený, jak v něm řádí, že se dá krásně plácnou nazad do vody, a koukal jim jen obličej, nebo Luk. ryl nosem pod vodou.. tak mám ve vaně co dělat je oba uhlídat

jarkalada
7. srp 2012

@lenny2 o sedátkách jsem uvažovala, nakonec nekoupila.
Sice seděj, ale viz předchozí příspěvek - pěkně většinou ne 😀

sariky
7. srp 2012

@jarkalada
@lenny2 my zatim koupeme v kybliku. vyzkouseli jsme i vanicku, ale Sima mel hystericky zachvaty, kdyz jsme ho pokladali na zada. lehatka do vany nemame (nemame teda ani ty "nevodni", protoze se jim v nich nelibilo). jim se nejvic libi, kdyz jim umyvam zadky v umyvadle v predklonu.

jarkalada
7. srp 2012

@sariky to umyvadlo taktéž praktikujem, když se stane nějaká větší nehoda a docela si u toho lebedí 😀

sariky
7. srp 2012

@jarkalada presne tak. umyty zadek, stastne miminko 😀

lenny2
7. srp 2012

@jarkalada
No, jsem za to fakt vděčná, že chodí k nám, ušetří mi to kvanta práce a starostí. A na tý pohotovosti mám to privilegium zajet kočárem až do ordinace hnedka před přebalovák a když jsem sama, tak sestřička si jednoho vezme na starost, úplně skvělý!
No, v těch umělejch vyváděli jak paviáni 🙂
Já ty sedátka asi pořídim, protože bych se bála je tam jinak chvilinku nechat, jeśté neseděj, tak uvidíme.....teďka jsem na Mall objednala nafukovací vanu i nafukovacím lehátkem uvnitř, který mužeš vyndat, je dobrá na cestování a do budoucna jí pak mužeš mít jako malej bazének, teďka jedem ze čt na pá se známejma na chatu, tam je jen sprcháč, tak tu vanu vezmu sebou 😉
@sariky
Nad těma kyblíkama jsem taky uvažovala, když byli malinký, ale bála jsem se toho ......

sariky
7. srp 2012

@lenny2 kdyz byli uplne mali, tak nam to koupani v kybliku neslo (byli jak hadrovy panenky). ale jak povyrostli (cca 3 kg), tak jsme je v tom kybliku zacli koupat a libi se jim to. oni v tom sedi (i kdyz normalne samozrejme sedet jeste neumi) a asi se v tom citi bezpecne. ale na moc dlouho uz to nevidim, protoze se tam za par kilo uz neposkladaji 🙂
btw ve sprchaci jsme taky parkrat "koupali" (ze zacatku jsme experimentovali a zjistovali, co bude nejvic vyhovovat jak susinkum, tak nam) a i v tom sprchaci to slo (na dno jsem dala plinku, na plinku polozila mimino, podpirala hlavicku (nebo spis podpiral manzel) a ja sprchovala a oplachovala. takze to vyzadovalo spolupraci dvou dospelych, coz se neda praktikovat samostatne.... jinak jsme koupali v kuchyni ve drezu, ve vanicce, v kybliku a v uz zminovanem umyvadle. pak uz bude nasledovat jen vana, az budou sedet 😝

lenny2
7. srp 2012

@sariky
Já si ze začátku dávala do kuchyně plastovou vanu, protože s tou jizvou po cs mě bolelo se ohýbat do velký vany, ale pak mě to pŕestalo bavit a cca od 2.měsíce koupem ve veliký vaně 😉 Hele a koupete denně? My teda zatím jo, zatím jsme nevynechali jedinej den.....nejsem magor, že ne? 🙂

sariky
7. srp 2012

@lenny2 rozhodne nejsi 😀 my taky koupeme kazdy den, stejne jsou zpoceni, tak aby se osvezili a taky je to ritual - vykoupat, nakrmit, spat 🙂

lenny2
7. srp 2012

@sariky
No právě, jsou za celej den upocený, upatlaný, uslintaný a ta vana je báječně zrelaxuje, tak to jsem ráda, že nejsem magor, některý matky už mi klepaly na čelo, že jsem ujetá 🙂

sariky
7. srp 2012

@lenny2 no mozna se ty matky taky denne nemyji 😉 😝

lenny2
7. srp 2012

@sariky
No BIO matky, no 😀

lenny2
7. srp 2012

@sariky
Jinak dneska mi volala kámoška, má ani ne ročního kluka a přišla od doktora a ten jí řekl, že čeká dvojčata, byla úplně na prášky 🙂

sariky
7. srp 2012

@lenny2 nechapu. ja jsem byla nevyslovne stastna, kdyz jsem se to dozvedela. stestim mi tekly slzy 🙂 a doted si vzpominam, jak me "urazelo", kdyz mi nekdo rekl, "jezisi dvojcata, to bych nechtel(a)" 😠
ja si bez nich zivot nedokazu predstavit. i kdyz je to nekdy na masli, tak to jsou proste moji milovani susini 😉

lenny2
7. srp 2012

@sariky
No, ono, když máš doma batole a nečekáš to, tak je to asi hustej šok 😉