Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
11. srp 2012

@stanpetr gratuluji k holcickam a vitej mezi nas 🙂

lenny2
11. srp 2012

@sariky
Neboj, kyčle dopadnou dobře 😉
Taky si to moře tak maluju 😀
Jinak aktuální status: Lindi už dva zuby, Kryštof jeden a druhej asi na cestě, nějak rychle mi ty děti dospívaj 😀

sariky
11. srp 2012

@lenny2 😀 no to teda, za chvili ti budou chodit 😉

lenny2
11. srp 2012

@sariky
Nestraš 😀

jarkalada
11. srp 2012

tak, my se opět vrátili od našich. Tam si to vždy užívaj, děda je úplně odvařenej z Anetky, Lukíno už byl na traktoru /vypnutým/ a tak 😎
Akorát tam zrovna byla jedna naše teta. Ta je registrovaná snad ve všem, co je. Pekly jsme buchtu, tak hned přnesla nějaké náčiní od Tupperware, jako mísu nebo stěrku na těsto by doporučovala jedině tuhle /asi za tři kila stěrku/,
Pak si strašně chválila, jak jí pomáhá nějaká mastička -už nevím název..tam stačí koupit asi dvě za měsíc a vychází pak hrozně výhodně.
Samozřejmě Avon .. to je na ty tvoje ruce úplně nejlepší
A jsou už děti vůbec pojištění - kdybys chtěla...
A tu podlahu v čem meješ? To zas má ekologický prostředek od Amway...to vůbec nevadí, když by to pak děti vypily..
Na jakékoliv téma měla nějaký super výhodný zlepšovák, ona to používá a je to to nejlepší, pokud si nechcem ničit zdraví nebo jíst z obyč. nádobí atd... 😝
@kinguse ty pampersky za 299,- ještě to platí? Na kolik vyjde kus?
@lenny2 to teda jedete s těma zubama 🙂 O potahu na židličku nevím, nesháněla jsem. Už jim dávám i na kousky třeba brambory nebo něco malého, co můžou zobat jen ručičkama..a to je pak musím skoro celé osprchovat, jak jsou zamatlaný - žldle i děti 😀

lenny2
12. srp 2012

@jarkalada @kinguse
Holky, už dáváte děti spát na polštář, nebo furt spinkaj v postýlce na rovným? Mám totiž problém s tím, že moje děti maj polštářek vedle sebe na boku a furt si ho tahaj přes obličej, ale když jim ho vyndám úplně pryč, tak vyváděj, chtěj ho tam mít......
Jinak Jaru, tetka je taky hustá, člověk to musí asi kousnout a tu chvíli vydržet.....

zvalentova
autor
12. srp 2012

ahoj holky, konečně se hlásím mezi živými. Skolila mě nějaká šílená viroza a do toho náběh na zánět prsu. Fuj Fuj.
Už je ale líp takže jdu dočítat 😎

zvalentova
autor
12. srp 2012

@lenny2 Leni pořád spí jen na matraci, polštář mají za hlavičkou, je tam dost místa. Mám postýlky 140/70.

zvalentova
autor
12. srp 2012

@sariky taky koupeme v kyblíku, ale už mám pocit, že se v něm děsně vrtí, natahují nožičky a Kuba si vždycky lokne. Jak dlouho jsi plánovala jeho používání?

zvalentova
autor
12. srp 2012

@lenny2 také koupeme denně. Je to rituál a musím je opláchnout jak jsou upocení. A ještě se jim to líbí, tak proč je ochuzovat, že?
Huggiesky u Kačky docela dobré, ale Kubovi protekly pokaždé. Takže dávám Pampersky, jedno jaké.

lenny2
12. srp 2012

@zvalentova
No, zapomněla jsem se zeptat doktorky od kdy už můžou mít polštář pod hlavou....my ho musíme mít na boku, jinak jak oni už jsou živý, tak se mi stočej mimo podložku a začne hulákat monitor 🙂
Jj, koupání mají taky rádi, teďka už reagují na to, když řeknu, že jdou dělat "cáky cáky" a úplně vejskaj 😀

jarkalada
12. srp 2012

@lenny2 o polštářku jsem právě uvažovala, jestli už jim ho dát. Protože poslední dobou většinou spí stejně rozpláclý na peřině, místo pod ní. Nebo jsou hlavou natlačený v rohu na mantinelu a muchlaj ho pod sebe.
Tak nevím. Zas když už nemám ty monitory, aby se v noci s polštářkem nestala nějaká nehoda. I když už jsou snad natolik "rozumný", že by si ho daly z obličeje případně pryč 😎

lenny2
12. srp 2012

@jarkalada
No právě, já mám strach i s monitorama ☹

kinguse
12. srp 2012

@lenny2 ty premium care měli nedávno v akci v Rossmanovi za 220,-,tam je mívaj nejlevnější. Ty mi taky nevadí. Jak píše
@sariky ty gaga jsou taky super! Nám málokdy nějaký protečou,většinou je to naše chyba,že je blbě dáme nebo že dlouho nepřebalíme (občas v noci,to už nepřebaluju,takže ráno to jsou fakt nálože 😀 )

kinguse
12. srp 2012

@lenny2 já mám za to,že do roka by měli děti spát bez polštáře na rovným! Naše dorotky jsou spokojený s plínkama kolem sebe nebo s plyšáčkem usínáčkem 😉
@jarkalada akce je do úterý,ale už ve středu večer (ten den akce začala),tak je neměli,tak nevím ☹ ...mě s těma akcema taky pěkně štvou.Na kolik vyjde jedna vím u těch 3,těch je tam 96 (299:96=3,11...to je super na pamperdy).

jarkalada
12. srp 2012

@kinguse tak ještě mrknu na net. To by byla dobrá cena a trojky používáme. Teď nějakou dobu jedem na huggieskách, tam kupujem na Mall.cz max. za 3,22 kč/ks, někdy levnějc.
O akcích si myslím ze zkušenosti svoje. Kolikrát to je v letáku a obchod to třeba vůbec nemá a nikdy neměl.. Je to o nalákání lidí, prý těch fakt hodně rozčilených je kapka v moři a ostatní si místo toho koupí dražší náhradu..
Nám zatím jakýkoliv protekly jen párkrát. Většinou proto, že to měly moc řídký a ještě v tom hopsaly, to by snad neudržely žádný.

ostrava8
12. srp 2012

ahoj ženy, tak se hlásíme po týdenní dovolené všeci zdraví a odpočatí .. 🙂 Malincí to zvládli dobře a byli tam nejmladší šumaváci všech dob 🙂 vrátili jsme se dneska, tak jsme trochu dostali sodu, kvůli pozornosti, holt malí nechápou, že rodičové můžou být po takové cestě unavení 🙂 Jinak jen minulou neděli Tomík chytnul klíště, tak mám strach ... zatím žádný příznaky .. ale zítra pro jistotu cinknu MUDr, jestli nevezmeme krevní testy 🙂 Jdu do hajan za mýma mazlíkama .. jsem ráda ,že se všechny máte fajn, zítra napíšu více 🙂 hezkou noc 🙂

kinguse
12. srp 2012

@jarkalada ty jo,tak huggiesky snad jediný nemám ráda, přijdou mi takový hrozně papírový a když je počůraj,tak jsou takvoý scvrklý! I když já celkově na plínky nejsem náročná. Používám cokoli je po ruce, jen teda ty pampersky většinou na noc nebo když potřebuju,aby je měly holky dýl. Ale jinak mi většinou přijdou všechny na jedno brdo.
tak dobrou, zítra zas jedem s malým k nějaký spešl dr,kvůli tomu jeho pfapa syndromu,co má (jen pro upřesnění je to syndrom periodicky se opakujících horeček).tak tu zas 2dny nebudu.

kinguse
12. srp 2012

@ostrava8 super,že jste si užili dovču!!!!! Neboj, s klíštětem to bude určitě OK,když tam nic nemá,žádnej flíček,nic červenýho,tak to bude dobrý.Ale strach určitě bych měla taky,já mám celkově "klíšťatofobii" 😝

jarkalada
12. srp 2012

@kinguse tak ať vám to dobře dopadne. Dobrou

lenny2
13. srp 2012

@ostrava8
Ahojda cestovatelko, to jsem ráda, že jste si dovču užili 😉
Ať vám krev dobře dopadne, je dobře, že jdeš k doktorce, ty klíšťáci jsou prevíti!

jarkalada
13. srp 2012

Dnes jsem si byla na poště pro plíny a nutrilon.
Sice jsem tam byla už min. týden, kdy mi pípla sms, že tam mám balíček-žádný ale poštačka za přepážkou nenašla.
Za 3 dny nato mi pípla druhá sms, že jsem si dosud nevyzvedla balík...
Tak jsem si tam dnes počkala a vyplnila kartičku, aby mi cokoli mohl vyzvedávat mm a já tam vždy nemusela osobně.
Příjmení paní vyplnila překvapivě dobře. Až u dveří jsem si všimla, že mám špatně den narození.
A dvojčata se jedno narodilo podle ní už 24. a druhé za tři dny potom 27... . To by musel být teda porod... 😀

sariky
13. srp 2012

@zvalentova plan: dokud se tam vejdou 😀 Zatim mi to prijde pohodlne, nespotrebuje se tolik vody, je to rychle a nemusim je tolik pridrzovat jak ve vanicce (nemame lehatka do vanicky). a obcas se taky nalokaji 😉

sariky
13. srp 2012

@kinguse
@ostrava8 taky mam klistatofobii ☹ tak doufam, ze to bude ok. jsou to bestie zatraceny. vubec nechapu, k cemu jsou uzitecny ☹

sariky
13. srp 2012

holky dotaz: mely vase dvojcata suchej kasel? my s tim bojujeme uz 14 dni, ted jsme tyden lecili na radu dr stoptussinem, predtim chvili fenistilem (taky na radu dr), ted mame vyzkouset nejake dalsi kapky a me prijde, ze se ten kasel zhorsuje (zvlast po dnesni noci, kdy jsme spali, jako vzdycky, pri otevrene ventilacce). jinak rymu nemaji, sem tam psiknou, teplota taky neni tak fakt nevim, co s tim. nevite nektera, co na to zabira? diky

sariky
13. srp 2012

@lenny2 my zatim polstar nemame, ale matracku maji lehce naklonenou, ale asi to budu muset dat do vodorovne polohy, protoze se v noci vzdycky pretoci a spi jak australani hlavou dolu 😠 a mantinel si taky pretahuji pres hlavu a normalne tak spi. Sima spal s prekrytou hlavou hned od zacatku, kdyz jsem ho davala do rychlozavinovacky, tak ji vzdycky prokopal a sklouzl dolu a spal uvnitr. je to tezke je uhlidat. v noci, kdyz se probudim, tak je kontroluji, jestli jsou ok. monitory dechu nemame a uz je porizovat nebudu. a jinak - Sima spi na zadech, toho i kdyz polozim na bok, tak si proste lehne na zada (dela to odmalicka) a Sara lezi vetsinou schoulena jak vanilkovej rohlicek na boku 🙂 ale prijde me, ze polstar jeste nepotrebuji. a i kdybych jim ho dala, tak to asi nevadi, protoze ty, co mam, jsou stejne uplne placaty 😀

sariky
13. srp 2012

@lenny2 jo a o vikendu jsem susinum koupila dve kousatka. jedno je takovy gumovy, placaty ve tvaru osmicky, druhy je gelovy (da se nachladit) ve tvaru kyticky, takovy vic plasticky. no a uspech? totalni nezajem 😠 do ruky si to nevzali, natoz, aby to strcili do pusy. oni nejradeji ozuzlavaji obycejny hadrovy plinky, kt. jim tam nechavam pod hlavou nebo na utreni pusy po jidle. nastesti ty kousatka byly levny, tak me to ani nemrzi 😎 pak maji jeste kousatka ve tvaru klicu, ale s tim si neumi vubec hrat, protoze to je poveseny na plastovym krouzku (no on je to spis ovalek) a to si tak max omylem navliknou na ruku. no je s nima fakt sranda 🙂

lenny2
13. srp 2012

@sariky
Hele, ty moji se začli o kousátka zajímat až tak na začátku 5.měs., to přijde 😉
Taky jsme dlouho spali na zádech, ale teďka posledních 14 dní se naučili sami přetočit na břicho a je to boj, furt se obracej, pak řvou, páč jim to ještě nejde zpátky 😀 Jinak teda pozoruju, že Kryštof bude asi levák jako já, vśechno bere do levý ruky, kdyź se obrací na břicho, jde vždy přes levačku, tak jsem hrdá 😀
Na ten polštář se musím zeptat doktorky, ale asi je jeśtě brzo na to dát jim ho pod hlavu. Oni teda prodávaj spešl polštáře, který už pod hlavou můžou mít i novorozenci, ale na to dlabu....
Já monitory nedám z postýlky dokud se v ní nezačnou stavět 😉

jarkalada
13. srp 2012

@kinguse Tak jsem jen v rychlosti oběhla v albertu ty plíny, a trojky samozřejmě úplně vybraný. Takže prd

jarkalada
13. srp 2012

@sariky naši taky až někdy po třetím měsíci začly něco brát do ručiček, dřív ne. A nejdřív to byly špršle u postýlky, na ně se snažily dosáhnout a pak zatnuly ručičku, jak je ucítily