Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
21. kvě 2012

@kinguse určitě, vítáme tě u nás 🙂

karina1
21. kvě 2012

holky, sorry, ze vam tu leziem, nam by sa mali dvojcatke este iba narodit, ale chcela by som od vas poradit ad veci po porode (robim prave objednavku do lekarne a zostali mi posledne otazniky) a tu su na to najlepsie odbornicky so skusenostami (v diskusii dvojcatka su skor asi tehosky bez skusenosti..):
- ake umele mlieko doporucujete - citala som tu niekde, ze Sunar complex 1? (iba do rezervy 1 krabicu, ak by neslo kojenie)
- aku chuvicku?? to som zatial vobec nezistovala..
- odsavacka - napr. medela swing?
- Jednorázové poporodní síťované kalhotky (Tena Fix – Tena nebo Molipants - Hartmann)?
Vopred dakujem krasne za kazdu radu..

sariky
21. kvě 2012

@zvalentova oki, díky za pozvání do skupiny. my jsme se narodily 2/5/2012 a jsme strašně uřvaná miminka. hlavně chlapeček. řve, řve, řve a nic nepomáhá. ani kapičky před každým jídlem, ani houpání, ani zpívání, ani chování, ani prostě nic.. jsem zoufalá. chci mu pomoct ale nevím jak a nemám sílu. emoticon btw jak to máš s krmením? kojíš? já ne - po problémech po císaři se to nějak nepovedlo a tak jsme de facto od samého začátku na nutrilonu. mám z toho výčitky svědomí, že jim nedávám to nejlepší ze sebe, ale....

zvalentova
autor
21. kvě 2012

@sariky tak přesně to jsem řešila cca 3 týdny nazpět. Krize úplně šílená. Doma jen řev nebo řev. Buď obou nebo alespoň jednoho.
Nebýt holek a jejich podpory tak bych skončila ve cvokárně. I teď je to psycho, protože naši herodesové vstávají po 2,5 hodinách.
Výčitky neměj. To já sice kojím, ale zase problémy s prsama nejsou to co bych zrovna chtěla. Já si zase říkala, kdybych dala flašku, budou přežraní, budou spát a nebudu jen ohřívačka na jídlo.
Btw cos měla u císaře?

sariky
21. kvě 2012

@zvalentova moje tělo to nějak nezvládlo a pak jsem několik dní nemochla dýchat. nějak se to ve mě všechno rozházelo :/ naštěstí se to srovnalo, ale bylo to napínavý. navíc mi hrozila embolie, takže jsem v porodnici pobyla 8 dni :(

maruja
21. kvě 2012

@sariky ahoj a mělas celkovou nebo epidurál??

maruja
21. kvě 2012

@karina1 UM a odsavačku neřeš, uvidíš po porodu, já nemám ani jedno, když nebudu kojit koupí vše taťka co budu v porodce, nebo až pojedem domu. Chůvičku máme avent SCD 510, normálně je dražší, ale my chytli nějakou slevu, síťovky mám Hartmann i DM 😉

sariky
21. kvě 2012

@maruja celkovou. epidural mi anesteziolog nedoporucil kvuli spatnemu krevnimu obrazu (hrozila embolie)

maruja
21. kvě 2012

@sariky tak to je jasný proč ti bylo špatně 😖

lenny2
21. kvě 2012

@karina1
Ahojky:
My máme teďka Sunar Complex 1, ale začínali jsme na Nutrilonu. Sunar chutná dětem víc, mám pocit, že je sladší a oni vypijí mnohem víc 😉
Chuvičku mám Avent a jsem naprosto spokojená, hraje i hudbu, když chceš a naše děti u ní usínají 😉
Odsávačku jsem měla elektr. Faarlin a super, ale já neměla mlíko, takže jsem jí použila tak asi 14 dní a konec.
Co se týče kalhotek, síťované mi po císaři nevyhovovaly, zadrhávalo se mi to za tu jizvu. Měla jsem pak klasický blvlněný s vyšším pasem.
Tak třeba ti moje tipy pomůžou 😉 Opatruj se 😉

lenny2
21. kvě 2012

Holky, Vítání občánku úplně super zážitek s dvojčatama, ďeti byly zlatý, kočka to prospala a Kryštof tam koukal po okolí 😉 Focení bez řevu, celkově asi 20 minut 😉 Byla jsem dojatá!
Pak sem naházim nějaký fotky 😉

sariky
22. kvě 2012

@karina1 my krmime nutrilonem, odsavacku mam medela swing (muzu jen doporucit, i kdyz ja jsem si ji moc neuzila - cca 3 tydny, doslo mliko), chuvicku avent (take spokojenost), kalhotky jsem nosila a na noc stale nosim sitovane hartman (za svy na jizve se to obcas zadrhlo, to je pravda, ale jsou fakt pohodlne). ted, kdyz uz bricho tolik neboli, tak pres den nosim obycejne kalhotky, ale uvidis, v cem se budes citit dobre ty.

karina1
22. kvě 2012

@maruja @sariky @lenny2 - holky dakujem krasne, este ad chuvicka - ma nejaky zmysel ta s videom, mate ju niektora? ci je to to iste co ta obycajna? sariky, lenny2 - a aky konkretny typ chuvicky mate?

sariky
22. kvě 2012

@karina1 avent scd 510. video tam neni. nevim, jestli to ma nebo nema smysl. pres den mam dvojcata dole v kuchynoobyvaku a v noci spime nahore v loznici. chuvicku pouzivam kdyz po "veceri" odnesu miminka do loznice a ja v mezicase neco delam dole nebo jsem v koupelne atp. ale jsme s ni spokojeni, ma dobry dosah (z patra do patra bez problemu), jde dobre regulovat hlasitost. puvodne jsme chteli monitory dechu ale nestihli jsme je koupit a ted uz je kupovat nebudeme. ale chuvicka se hodi (s manzelem ji pouzivame jako vysilacku kdyz je jeden z nas v patre, tak se takhle dorozumivame 🙂)

maruja
22. kvě 2012

@sariky jé, máte stejnou chůvičku. Jsem ráda, že jste spokojený 🙂

kinguse
22. kvě 2012

@zvalentova díky za přivítání
@lenny2 pro nás vítání občánků byl děs běs 😀 ...byli jsme tam nejuřvanější 😀 😀 😀 To víš,nejdřív je vyděsily falešný zvuk varhan (paní se u toho sice vyžívala,ale to bylo tak všechno 😀 ) a pak na ně zas fotografka hned přiběhla s foťákem s bleskem,takže z toho byly obě paf! 😝 a řvaly a řvaly a řvaly! Ale jinak by to bylo hezký,to máš pravdu,jen kdyby to bylo bez řevu.
Ale oni ty naše "dorotky" jsou celkově doooost uřvaný,takže se přidávám do klubu řvoucích dvojek 😀
a tady fotečka,abych vám je představila 🙂 (vlevo Lucinka,vpravo Terezka)

sariky
22. kvě 2012

@kinguse a zabírá na tvoje dorotky něco na uklidnění? náš šimonek příšerně řve a nejde absolutně ničím utišit. a dokáže řvát hodiny vkuse. dneska měl tak hysterickej záchvat jak kdybych mu při přebalování chtěla urvat hlavu. a taky že jo 😎

jarkalada
22. kvě 2012

@sariky proboha ! "že jo", jako že jsi mu jí urvala? 😨 😀

sariky
22. kvě 2012

@jarkalada kdepak. to byla legrace 😝

jarkalada
22. kvě 2012

@sariky to jsem se lekla 😵 😀
ze mně zas už mají legraci naše dětátka. U posledního jídla večer nám tu skoro oba usínají. Jakmile je dáme do postýlek, najednou ožijou. Lukíno stojí ve své postýlce, šmátrá Anetce po hlavě, ona ho chytá za ruku a směje se u toho. Když k nim jdu a říkám jim, co to tu ještě dělají, tak ze mně maj akorát prču. Budu si muset nějak získat více autority 😲 😀

jarkalada
22. kvě 2012

@kinguse taky máme šatečky. Dostala je k Vánocům, teď jí jsou akorát. Ale taky vždycky zvedá nahoru nohy, takže je akorát vidět ta plína, což moc elegantně nevypadá 😀

jarkalada
22. kvě 2012

my jsme na Vítání nebyli 😒 Tady to nevedou, že prý je tu na to málo dětí. Což mě trochu mrzí, že nemáme hezkou fotečku. Zato tu jen byla úřednice, že se místo toho máme stavit v kanclu pro tisícikorunu pro každého.
Tak jsme to tam akorát vyměnili za lístek na popelnici 😀
Ale segry malá taky Vítání prořvala a nakonec jim tam poblinkala ty peřinky v kolíbce na focení 😀

ostrava8
23. kvě 2012

@kinguse moc krásné holčičky... my máme také terezku a tomáška... v kolika týd. jste vitani absolvovali? nás
pozvali ve 2 měsíci, což se mi zdá brzy... mám strach abychom jim tam taky nepoblili peřinky

kinguse
23. kvě 2012

@sariky ahoj,víceméně holky prořvaly 2měsíce v kuse.To bylo nejhorší, trpěly děsně na prdíky a vůůůbec nic nám nezabíralo. Zkoušeli jsme snad úplně vše (espumisan,probio.kapky BioGaia za 600,-!,babycalm,pecičkovej polštářek,masáže,cvičení...no vše ☹ ),tak jsme to holt prořvaly.Teď už je to trochu lepší,řvou po kojení,když jim tam zůstane nějakej krkanec,jinak už jsou lepší a když jsou zaparkovaný pod stromem,tak jsou i hodný 😀
@jarkalada no aspoň vám něco dali! Nám dali prd, jen pamětní list,kde nenapsali ani jména a já dostala růži.
@ostrava8 byli jsme až teď ve 4.měsíci. Po narození jsme tam hlásili,že chcem až pozdějc.

lenny2
24. kvě 2012

@kinguse
Ahojda, koukám, že máš skoro stejně stará dvojčátka jako já 😉 Prosím tě, mám dotaz, teďka posl. 14 dní nechtějí vůbec spát v kočárku, tzn., že když jsme venku spí tak prvni pul hodinku hnedka co vyjedeme ven a pak koukají a za chvilku si mnou očička a chtějí spát, ale jen domu do postýlky. Nevím co s tím, hrozně mě to omezuje ☹
Pak taky mám problém s tím, že nechtějí spát, když kočárek stojí, musí se pořád jezdit a drncat, takže sednout si s holkama na zahrádku je nemyslitelný ☹ Nemáš nějakej tip jak je to odnaučit?
Předem moc díky za radu 😉

kinguse
24. kvě 2012

@lenny2 ahoj,ty naše suvy skoro pres den nespí, vždycky chvilku a hned jsou vzhůru. Drndat chtěly dřív taky a naštěstí si odvykly.Tezko radit,proste to nedělat a doufat,že je to po chvíli řevu přejde. Dost u nás zabírá postavit pod strom nebo pod něco,co plapola. 🙂 My máme spis problém s tím,že chtěj fort chovat..kazdej si je chce pochovat a na to si lehce zvykly a kdyz to nedělám,tak řvou! Tak je to za cenu řevu musím odnaucit,ale to se neda nic dělat,mám jen jedny ruce!

lenny2
24. kvě 2012

@kinguse
Jo, nošení a chování jsme už odbourali naštěstí, bohužel to nešlo jinak než stylem nechat vyřvat, hlavně Linda na to byla hrozná, Kryštof v pohodě, chování nevyžadoval 😉 Ono jsem že začátku nechtěla babičky furt okřikovat, aby je netahaly, ale pak když vždycky odešly, měla jsem s Lindou doslova peklo, řvala a řvala a chtěla jenom nosit ....takže teďka bohužel babičkám už dopředu říkám zákaz chování 😉 No pod ten strom jsem to taky zkoušela, ale bojím se vos, tak tam dávám moskitiéru, přes kterou prd viděj ☹ Dost mi to sejří, že nemužou spát, když Kočár stojí, furt chodím a chodím a vozim jak pitomá......jak zastavím, do pěti deseti minut je řev ☹((
Jakmile přijdeme domu, v postýlce hned spinkaj 😉 Jestli to je taky tím vedrem, nebo nevim, proč venku jim to spát nejde ☹(
Ty plně kojíš? Takže ještě nepřikrmujete, že? Nás to už za chvíli čeká a nevim jak na to, jestli klasika furt Sunar a třeba v poledne místo flašky už třeba mrkvičku....nevim jak často to mají pro začátek jíst a hlavně kolik, aby byli najedený......

jarkalada
24. kvě 2012

@lenny2 jestli můžu - my začínali bramborou. Prvních pár dnů fakt jen tak lžíce, aby to jen ochutnali, pak mrkvičku, brokolici, potom jsem jim to smíchala třeba dohromady a přidáváš pak další věci. Ovoce až později.
Nejdřív fakt jen trošku, je to o tom, aby si zvykli na jinou chuť a taky na lžičku. Já dávala pak hned dopít celou flašku. Nevím, možná po týdnu už toho jedli víc, tak o to míň jsem pak dala mlíka.
Abych ale věděla, kolik jim mám ještě mlíčka udělat, tak jim příkrmy vážím. Někdo na mně kouká, že jsem spadla z višně, ale není to práce navíc. Stejně mám připravený dvě mističky, tak tu jednu holt dám na váhu, odendám do ní, kolik si myslím, že sní a to samý udělám s tou druhou. Taky proto, že jim dávám stejný množství. A pak podle toho vidím, jestli bude třeba ještě dodělat mlíčko, nebo jim to bude stačit.
Skleničky dávám minimálně. Nic špatnýho na nich jistě není, ale já jim zeleninu a ovoce dělám na páře. Až co začli jíst maso,tak to kupuju.
Normálně v hrnci na pařáčku. Je jedno, jestli se to hodí do vody nebo na páru. Tam to má lepší chuť a víc vitamínů.
Krmím v jídelních židličkách-máme ty, co jdou sklopit skoro do lehu.
Radím koupit aspoň dvě sady brindáků 😀 Použiváme vlastně jen ty normální balvněný?, koupila jsem jim i ty omyvatelný, ale po nich jsou ještě víc umazaný. Jsou takový neforemný, oni si s nima spíš hrajou a maj to stejně za krkem. Ty látkový to aspoň vsajou 😎

kinguse
24. kvě 2012

@lenny2 ahoj, @jarkalada úplně vzorně odpověděla 🙂 Co si pamatuju s malým,tak příkrmy jsem začínala stejně. Když kojíš,tak v podstatě po podání příkrmu nabízíš ještě brzo, pokud ne,tak asi dělat tak jako @jarkalada. Co se týče bryndáků,tak opravdu doporučuju textilní,líp sajou. A nebo úplně nejlíp takovýhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7017.... Já teda měla textilní,sice byly pěkně zmazaný a flekatý,ale aspoň to všechno nebylo na hadrech...ta mrkev jde fakt blbě vyprat 😀

lenny2
25. kvě 2012

@jarkalada + kinguse
Ahojda, díky za rady a tipy, ze začátku budu kupovat Hammi, prý jsou hodně kontrolované a fakt úplně přírodní, pak najedu na domácí výrobu 😉 Asi se budu řídit tím, že si děti samy řeknou kolik mlíka, dám jim pár lžiček příkrmu a pak udělám klasickou dávku mlíka a uividim kolik si vezmou, podle toho budu pak dávky mlíka snižovat 😉 To by šlo, ne? 😀
Brindáky mám ty bavlněny z Tesca jak se zapínaj za krk, taky mám kvanta zavazovacích za krk ještě co jsem měla já jako mimčo, ty jsou jen tak na doma, tak ty právě použiju na ty mrkve apod., nebude mi vadit, když se zmažou 😉 Mám taky jednorázový, ale ty jsou na nic, ty beru jenom na cesty. Pak máme samozřejmě fešácký z HMka, ty maj do kočáru a maj je skoro pořád, protože Linda slintá až hrůza 😀