Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
27. srp 2012

@lenny2 tak to musím ještě domluvit klokanům, aby konečně pochopili, že se v kočáře neřve ale v tichosti leží a spinká 😀

jarkalada
27. srp 2012

@zvalentova tak s tím kočárem to je u nás už pohroma, někam jet. Když leželi, tak ok, vůbec jim nevadilo bejt přikšírovaný. Zvykli si ale koukat z toho zadního okýnka, takže teď když chci, aby tam seděli a já je přikurtovala, to vydrží tak pět minut. Pak se začnou kroutit, navzájem do sebe šťouchaj, berou si dudlíky nebo cokoliv, následuje samozřejme řev. Z popruhů se snaží dostat atd.
Když mi dojde trpělivost, sklopím sedačky opět do lehu, odkšíruju a nechám je na volno. Jsou spokojený, koukaj z toho jejich okna, ale já jsem jak na trní. Jakmile se přibrzdí nebo zastaví, vystupujou. Oba se nahrnou dopředu k tomu madlu, stoupaj si, natáhnou po něm ruce a nohama překračujou tu hranu kočáru.. 😝 Už aby fakt chodili

jarkalada
27. srp 2012

hodila jsem si do alba fotku z toho našeho tanku. Jinak Anetka už umí dělat paci paci, ahój a jak je veliká. Lukášek toto ignoruje, zato umí dělat krásně indiána s rukou před pusou 😎
Byla jsem o víkendu na chalupě. Naši večer "hlídali"-děti už stejně spaly. Tak jsem si byla se starejma známejma z mládí sednout do půlnoci k ohni. No relax, super, fakt to chce občas takhle někam vypadnout a vypnout 🙂

ostrava8
28. srp 2012

ahoj holky .. zdravím jak se vám daří ? už se dá alespon trochu fungovat, když nejsou až tak velká vedra ... chci se zeptat vás, kt. jste na UM od kdy jste začaly dávat příkrmy ? já všude slyším jiné názory, my už máme 4 měsíce a kus, ale já to beru - resp. mi všude říkali, že musím odečítat ty dny o kolik se malí dříve narodili, takže nám je teprve cca 3 měsíce .. taky nevím, jestli nechat malé píchnout uši ted (od neurologa to mám dovolené), nebo ještě počkat, ale to ase zase bojím, že až se budou malí více vnímat, tak jí tomášek za ty náušničky může tahat a takhle kdybych to píchla hned by to měla zahojený ...

@jarkalada Jaruš parádní fotka ve vaně ... a v tom tanku jak píšeš, máte šle jako kdyby malí šli skákat jumping z mostu 🙂 (kurna vynecháva mi mozek, ani nevím jak se to píše 🙂)) . Známá co má roční dvojčátka, tak jí malí taky lezou z kočárku .. je z nich na nervy.. hlavně holka ... to je číslo 🙂 Ale z těch kšír se jí taky vyvlíkají, holt s tím nic nenaděláme

naše malá se naučila ječet .. mám pocit, že si vše vyřve, malý je klídas .... nejlepší jsou hlášky od chlapů --- no jo, ženská, s těma jsou a budou vždy problémy ----- a to mě sere 🙂

Holky v pátek jdeme na kontrolu, prý od 4 měsíců se už chodí co 2 měsíce, ale tím ,že nejsme ještě na očkování, tak nás jakoby "s lítosti" vezme ....

sariky
28. srp 2012

@ostrava8 ahoj Petro. my jsme dneska byli na vyteru z krku, protoze maly uz mesic kaslou (suchy kasel) a furt se toho nemuzeme zbavit (ani po trech kapickach), tak jsem zvedava, co se deje....
usi chci nechat propichnout po druhe hexe dokud je mala mala a nebude to tak vnimat. taky jsem se dneska dr ptala na tu vazbu - zpomaleny vyvoj a ockovani a ona rikala, ze je to v poho, ze ocko jako takovy nezpusobuje autismus, epilepsii atp. ze to uz to dite musi mit v sobe. my uz prvni davku mame napichanou, takze pristi tyden mame jit na druhou (pokud teda z toho vyteru nevyjde nejaka komplikace).
a co se tyce urvane dcerky, tak nas malej je zase takovej pomalej, linej a to porad slychame: "no jo, je to chlap" 🙂 😝

jarkalada
28. srp 2012

@ostrava8 já jsem u příkrmů odečítala, o kolik jsme dříve. Takže jsme začli kolem pátého měsíce.
Hele my s náušničkama žádný problém, vůbec nic nehnisalo, žádná krev, nic se jakoby nemuselo ani hojit. Ale radši právě zatím necháváme ty pecičky. Jak už se teď umí prát, tak se bojím, aby jí je Lukin nevyrval. I když teda za uši tahá ona jeho 😎

sariky
28. srp 2012

@ostrava8 a prikrmy zatim neresim, ani nevim, ze se ma neco odecitat. pockam, az nam to "dovoli" doktorka 🙂
a k tem nausnickam - ja se toho zas tak nebojim (jako ze by si to rvaly z ucha). stejne je clovek furt musi hlidat, protoze uz ted se treba pichaji do oka (nechtene samozrejme). tak doufam, ze nausnicky budou v poho a ze je uhlidam 😉

sariky
28. srp 2012

@ostrava8 a v kolikatym tydnu se vlastne narodili? my jsme se narodili v 38+3 a byl to planovanej porod, tak to beru tak, ze jsou donoseni.

lenny2
28. srp 2012

@ostrava8
Péťo, já už ve vašem věku jela na příkrmech, začali jsme zlehka ochutnáváním a zvykáním na lžičku, oni si to zprvu jen tak olizovali, postupně se to zvyšovalo a teďkamuž mi ovocná přesnídávka dopoledne a masovo-zeleninová plně nahraděj mlíko. Odpoledne maj ještě Sunar, teďka banánovej a ráno taky a na noc kaše. Někdy vyjímečně jim dám ovocnou i odpolko, když třeba tu dopoledni nedojedí, tak jim to dám dodlábnout odpolko k Sunaru 😉 Taky už můžeš džusiky, ale bacha, jak k ním jednou čuchnou, už jen tak něco neloknou (moje zkušenost).....
Hodně štěstí a hlavně trpělivosti a uvidíš, ještě budeš ráda vzpomínat na UM 😀 Jo a jakýkoliv socka bodýnko, jak to mám já pojmenovaný, se na doma hodí, hlavně na mrkvičku, pochopila jsem to ve chvíli, kdy jsem vyřadila asi pátý Nexťácký bodýnko oranžově obatikovaný 😀

lenny2
28. srp 2012

@zvalentova
Zuzi, je zle, nehtařka má zlomenou ruku, vyhlašuji stav nouze nejvyšší 😀

ostrava8
29. srp 2012

@sariky Šári díky za Tvé názory, no my jsme právě narození v 34+6, takže vy jestli jste v 38, tak to jste jako kdyby uplně nádherně v termínu 🙂 My ještě měli problém, že malá byla o 1 kg menší než klučina 🙂 což je docela hodně ..takže možná u těch "nedonošených" dětí opravdu to očkování může vyvolat komplikace , říkal mi to právě neurolog, a ten si myslím má více zkušeností s tímto , než klasická pediatřička .. ale jak říkám, váš případ to není moje pediatřička zase nechce "píchat" do té doby, než bude mít schválení od neurologa ... 🙂 takový začarovaný kruh

@lenny2 Zuzi jj to zcela chápu, že určitě s láskou vzpomínáš na UM, já se chi právě ted v pátek zeptat MUDr, kdy teda co a jak ale asi začnu až od ukončeného 5té měsíce, jen kdyby nepřibírali tak bych začla s dokrmováním ...
teda tak to jsi dobrá, jak zvládáš malé s umělýma nehtama .. já na to chodila, jak jsem byla v práci, páč mám v oblibě si kousat nehty a při jednání to pak vypadalo dětinsky, ale lezlo to docela do peněz, tak jsem se na to vyprdla ... pak ty nehty byly docela kumšt uzdravit ... teda nevím jak to stojí u vás .. ale já tady dávala za klasiku cca 500 kč .) ale uričtě to dělá pěkné ruce 🙂

No nic, ženské u nás to dneska vypadá na déšt, klasika, když mám vypráno a pověšěné prádlo ... dopolko mi příjde kámoška na věci , kt. se dobrovolně vzdávám 🙂 a manžel mi jde z práce hned na pivko, tak to bude dneska dlooooooooouhý den, snad se dostaneme s malýma i ven ... at nejsou protivní .. tak ahojte

@sariky ty pak dej vědět, jak a co to bylo za příčinu ten kašel ... my koupili zvlhčovač vzduchu .. ale o ničem .. škoda peněz .

lenny2
29. srp 2012

@ostrava8
Já ty nehty nemám tak dlouhý, mám je kraťoučký a jelikož je nosím už několik let, mám naopak problém, když je nemám 🙂

zvalentova
autor
29. srp 2012

@lenny2 v Liberci znám dvě, písnu ti na FB adresy

jarkalada
29. srp 2012

Tak mě dneska děti spaly do osmi, včera do 7:45 a o víkendu až do 8:33 🙂
Ještě kdyby se v noci pořád nevrtěly, dám je spát na jih, vzbudí se na sever, peřinu schmoustanou pod sebou, takže je musím několikrát za noc obracet. Když se tedy vzbudím 😎
U nás krásně jasno. Odpol. jdem s našima na jídlo, už to je dlouho domluvený. Volala jsem tam, maj tam jen jednu jídelní židličku a silnice před nima rozkopaná, takže s kočárem se nedá...tož jsem na to zvědavá, co tam s nima budem dělat.

lenny2
29. srp 2012

@zvalentova
Holka, Liberec je daleko, já bydlím v Krkonoších 😀

lenny2
29. srp 2012

@jarkalada
U nás polojasno, čekám déšť - klasika, když mám spicha s holkama na zahrádce ☹

zvalentova
autor
29. srp 2012

@lenny2 joj, tak proč jsem si vsugerovala Liberec... Napiš mi do IP kde přesně bydlíš, mám tuny šikovných nehtařek 🙂

zvalentova
autor
29. srp 2012

@lenny2 a musíš je mít doma nebo můžeš někam i zajet? Náchod? Dvůr Králové? A ještě mi písni jméno tvé manikérky, abych ti neposlala tu samou 😀

karina1
30. srp 2012

ahoj holky, mozeme sa k vam pridat aj my? Mam dievcatko a chlapceka Ella 2610g a Christian 2410g, nar. 35+2tt, cisarom, maju mesiac a tyzden. Vcera som vas zacala citat od zaciatku, aby som neotravovala s uz riesenymi otazkami, ale asi to nedam - som na strane 7 ;))

kinguse
30. srp 2012

@karina1 ahoj,vítám re mezi nama a gratuluju k dětickam!!! Nemusíš číst vše,jen se nás ptej,kdyz budes chtít nějakou radu 😉
Holky,všechny zdravím,ted mazu ven,tak snad večer sednu a taky vas doctu! Pohodovy den!!! 😎

karina1
30. srp 2012

vidim, ze tu prave tiez riesite ockovanie. nechali ste ockovat rotaviry?? my by sme chceli tie rotaviry dat, ale nezda sa mi, ze pediatricka chce decka ockovat uz v 7tyzdni, hoci sme nedonoseni.. nemala by korigovat vek aspon o tych 4-5 tyzdnov, ktore nam chybaju?? neviete ake su rizika pri ockovani rotavirmi?

jarkalada
30. srp 2012

@karina1 máme jen základní očkování, i nám to tak poradila dr. I při očkování se věk koriguje, většinou se čeká i na vyjádření neurologa. My jsme o cca 6 neděl nedonošení, první očko jsme měli v asi pěti měsících.

zvalentova
autor
30. srp 2012

@karina1 ahojky, vítáme Tě u nás 🙂

Rotaviry jsem po poradě s naší pediatričkou nechala naočkovat. Dítka máš stejně jako já, ještě trochu větší. První dávku dostali v 10 týdnech.U očkování tolik nehledí na věk ale mnohem víc na váhu. S první hexa vakcínou čeká na vyjádření neurologa.

ostrava8
31. srp 2012

@karina1 ahoj maminko, tak já tě tady také vítám a gratuluji k miminkům, máte krásné jména... My byli narození tak jako vy, ale stále nejsme očkování, čekáme na vyjádření neurologa. Další kontrola je v 6ti měsících, takže až poté možná bude první očkování. není kam spěchat, než abychom pak měli nějaké nedejbože následky, tak raději počkáme. Nám říkali ,že se má vždy odečítat a brát se v úvahu jejich donošený termín. Tak at hodně rostou a jste v pohodě ... 🙂

maruja
31. srp 2012

ahoj holky, po dlouhý době vás zdravím, až půjde starší do školky, tak snad bude víc času. teď když spjej dvojky tak musím modelínovat se starší 😀

dvojky maj na 3m kluk 5,8kg a holka 4,8kg
@karina1 ahoj a vítám tě tu 😉

lenny2
31. srp 2012

@karina1
Ahoj, vítej mezi náma 😉
Ellu jsme měli jako druhou variantu, kdyby byly dvě holky 😉

Holky, tady od rána leje, chytám paniku co s těma Prudimírama a nabízí se jediné - shopping někde v nákupním centru 😉

zvalentova
autor
31. srp 2012

dobré ráno, od večera u nás prší, klokani zase prudí 😀

lenny2
31. srp 2012

@zvalentova
Ahoj Zuzi, já včera odpolko OK, do večera venku, děti vyjímečně hodný.....
Dneska nevim co bude až se po obědě vzbuděj, jestli nevyrazíme někam do obchoďáku, což nevim, jelikož vzhledem k tomu, že dřív než ve tři se nevykopeme a mám to 50km, tak snad beru deštník a jdeme ven, jinak mě do koupání šlehne ☹
Co plánujete na víkend?

jarkalada
31. srp 2012

také zdravím. Taky leje, zatím neprudí - spí 😀

lenny2
31. srp 2012

@jarkalada
Tak my jsme to dali, jela jsem s dětma poprvý sama tak daleko, 50km do obchoďáku, nechala jsem tam peněz až hrůza, děti vohákla jak ze žurnálu, dokonce sobě i manźeloj jsem něco pokoupila a dopadla kávička, děti zlatý, super strávený odpoledne, ano tomu nemůžu uvěřit......prosím prosím víc takových dní 😀