Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
31. srp 2012

@lenny2 tak to tleskám 😀
Já je nakonec odpoledne nabalila, do bund a čepic a vyjeli jsme aspoň na dvacet minut ven s kočárem, aby se vyvětrali.
Než jsem oblekla Lukáška, tak mi Anetka odlezla do koupelny-tam máme posuvný dveře-ty si otevřela, i sprcháč a seděla v něm v té vaničce. Když jsem jí pak z toho převlíkala vlhký tepláčky, tak si L. stoupl na knížku a z ní dosáhl na komodu a strhl na sebe foťák, takže má na čele tečku 😎 Ale jinak jsme dnešek zvládli.
Teď sí dívám na jedničku na pohádku 🙂
Jinak už přemýšlím, že bych dětem objednala na první roček za měsíc /už!!/ nějaký dortík. Netuším jakej. Oni stejně ještě nic z něj nemůžou - a všechny ty krásně dětsky zdobený jsou potažený tím marcipánem, což teda nikdo z nás moc nemusí, tak nevííím

jarkalada
31. srp 2012

@lenny2 jste někde na samotě, že musíš až tak daleko do obchoďáku?

lenny2
31. srp 2012

@jarkalada
Jo holka, tady v horách dávají vlci dobrou noc 😀
Já dortíky určo taky objednám až na to přijde, už jenom kvůli tý tradici 😉 A focení.... 😉

jarkalada
31. srp 2012

@lenny2 focení bych ráda taky. Když byli malí, tak jsem to prošvihli a pak jsem si říkali, že bych ráda, až budou oba aspoň sedět, že to bude možná zajímavější. No jsem zvědavá, jestli k něčemu nakonec dojde

jarkalada
31. srp 2012

@rychetkami ahoj, tak jak bojujete?
jinak jsem teď objevila Sk8ter Boi waltz a Dřinu 🙂 , to je dobrýý 😀

lenny2
31. srp 2012

@jarkalada
Jo, ono to chce, já fotim hodně, všechno mám v PC, ale jsem zastánce starejch dobrejch albumu, píšu jim i deníky, takže určo se zas vydáme někam do atelieru, abych měla zase nějaký profi fotky. Zas tolik to nestojí a říkala jsem si, že bych vždycky po pul roce chodila na nějaký focení....

rychetkami
31. srp 2012

@jarkalada no troufám si říct, že se pomalu, ale jistě, sehráváme a seznamujeme,nechci to zakřiknout, ale zlepšuje se to. Marek je alergický na bílkovinu kravského mléka, tak ikvůli částečnýmu kojení držím dietu, kojení nic moc ale co už.... , jizva po císaři se hojí🙂
Jak jsi to našla? Máme tam ještě další dvě věci: Už se těším na hraní, kvůli těhotenství jsem nemohla hrát, ˇv září začínáme zkoušet, já zatím jen na klavír, a v říjnu zkoušíme naaplno, hlídat bude manžel, tak jsem zvědavá

jarkalada
31. srp 2012

@lenny2 deníček - nebo spíš zápisky, mám zatím načmáraný na papíře a chystám se, že to někdy přepíšu do nějaké čitelnější formy. Kdy co dělali, kdy jakej zub, co "povídají", jaká nemoc, jak velký atd.
Koukala jsem i na ty fotoknihy - ale co když se něco stane s nějakou stránkou - to zas myslím, že je lepší normoš fotoalbum, kde jde fotka příp. vyměnit. ?

jarkalada
31. srp 2012

@rychetkami na fb jsem hledala známou s tvým příjmením - jenže několik jich tam nemá hned foto-tak jsem na pár klikla a mezi nima i ty 😎
Jsi dobrá, že dodržuješ dietu, snad se mu to časem srovná. Já jdu do hajan, dneska byl ten den fakt nějakej unavenej, jak furt lilo

ostrava8
1. zář 2012

ahojte holky ... u vás včera pršelo , tady jen k večeru a jen mrholilo, tak jsem byla celý den s malýma venku, měla jsem tu mámu, tak malí celí z ní zase rozesmátí, rozmluvení ... co se mnou že ?
@jarkalada Jaru, já marcipán miluji tak kdyby nějaký u vás zbyl, tak víš kam s ním 🙂)) Já ted známým co mají dvojky, kupovola k jejich 1. roku focení v ateliéru, tak se jim snad bude líbit, mě by takový dárek potěšil, tak snad jsem se krom jiného strefila ... A nechceš jim nějaký dortík upéct ?? víšš takový který by si mohli i pak dát ... .)

@lenny2 Leni ty jsi borka ... a z hor 🙂 taková dálka do obchodáku .. tož nevím, jestli bych na to měla nervy, u nás je shoping na každém rohu, tak mi to možná nepříjde jako vzácnost, a určo jestli jsi oblíkla děti a sebe s manžílkem tak jednou za čas se ty penízky oželit musí ... 🙂 Ty už bereš tu almužnu ?? :a na kolik roků to máš napsaný ? Já furt zvažuji jestli dva či tři ... nevím ...

Jinak včera kontrola u MUDr., tak malý má ve 4,5 měsících 70 cm/ 8,5 kg a malá má 64 cm/7,5 kg ... MASAKR 🙂 a vše je v pořádku ... jen jsem si u malé všimla, že jak má takový ten zapadlý malý pupíček, tak jí v tom zůstalo takový ten zbytek jako by pupeční šnůru, černé a loupe se jí to ... (ale ven to nemohu dostat), tak prý se tím nemám zaobývat ani desinfekcí jí to nemám vytírat .. prý tak bude mít černý pupek .. máte někdo s tím zkušenost ?

holky a co víkend ? my chtěli jít na výlet s malýma, ale počasí nic moc ... joooo a večer jdu poprvný do společnosti na travesti show, to bude akce 🙂

lenny2
1. zář 2012

@ostrava8
Naštěstí ještě beru tu nejvyšší mateřskou co jde, ale v říjnu finíto ☹
Dám si to na 3 roky, do práce nespěchám.
S tím nakupováním, říkala jsem si, že se toho nesmím bát, furt lepší než bejt v lijáku s dětma doma, to radši risknu nějakej běs v obchoďáku a vyšlo to 😉
Hele, pěkný cvalíky máš, to je paráda! Já musím děti dneska taky zvážit.....
Linda má dneska první svátek, tak vymýšlim co podniknem 😉
Bájovej víkend, Péťo!

jarkalada
1. zář 2012

@ostrava8 téda, naše děti jsem vážila v pondělí. Každý má stejně - přesně 8,5 kg v 11 měsících 😀
Vážila jsem se nejdřív sama a pak s nima. A já mám ještě míň jak na škole. Což bych teda asi nemusela, jsem holt po tatínkovi 😝
Černej stroupeček v pupíku měla malá taky dost dlouho, pak se mi ho podařilo odstranit štětičkou. Ale sám by časem taky asi zmizel.
Jinak rodičák jsem si dala na 3 roky. Samo,že by se víc peněz hodilo, ale přijde mi, že ve 2 letech je někam strkat do školky je strašně brzo.

jarkalada
1. zář 2012

tak odpoledne po spaní už musíme někam vypadnout 😝 I když možná spíš to hnusný počasí vadí víc mně než dětem.
Asi zajedem navštívit tatínka do práce.

sariky
2. zář 2012

ahoj holky. ja jsem ve ctvrtek byla na resekci nehtu na palci na noze, tak jsem trpela jak hus. jsem myslela, ze po cisari me uz nic hroznyho nepotka a ono jo ☹ v patek jsem byla jeste na prevazu, tak z toho vypadly dva dny dovolene pro manzela, protoze hlidal decka. bez hlidani je to fakt na prd ☹
ale abych si furt nestezovala, tak se musim pochlubit, ze jsme v patek odvezli dvojcata k moji sestre a ta je hlidala az do dneska, protoze jsme si vyrazili na kamaradcinu svatbu. poprve jsme byli nekde bez deti. styskalo se mi po nich uz kdyz jsme od nich odjizdeli, ale vsichni jsme to zvladli, tak doufam, ze nam je jeste nekdy pohlidaji, protoze mame s manzelem zalusk na vylet do budapesti 😉 samozrejme az pote, co mi na noze doroste ten odrizlej nehet 😝
jinak vitam nove tvare a vsem preji dobrou noc. jsem, ostatne jako kazdy den, totalne k.o.

zvalentova
autor
3. zář 2012

ahoj holky, mám krizi, pokud bych jí prodávala po kouskách, bude ze mě milionář 😎
Klokani získali dojem, že matka vydrží snad úplně všechno.
Nespí a prudí. Jsou pak celý den unavení a o to víc nepříjemní. Konečně se ochladilo a oni jsou snad víc na zabití než když byla vedra.

V sobotu jsme vyrazili ke známým na vytoužený výlet. Já husa pitomá doufala, že se jim tam bude líbit. Chalupa v lese, nefoukalo, nepršelo, děti se prospali cestou v autě. Příjezd supr. Rozdávali úsměvy, Kačka se smála na celé kolo. Každý nám říkal jak máme úžasně hodné děti, tihle přeci vůbec neumí zlobit (chichi, to ještě nevěděli co předvedou).
Manžel si dal pivo, kávička na stole, štrůdl a vypadalo to na báječný den.
Jenže za hodinu se to všechno změnilo. Začli prudit, pobrekávat. Tak jsem je obstarala, uložila do postele, povídala pohádku abych měla jistotu že usnou a my si návštěvu opravdu užijeme. Jenže ouha, klokani byli jiného názoru. Jen o vytušili, že se blížil konec začali řvát jako protržení. Po 40 min. bezvýsledného konejšení jsem vyhnala manžela pro kočár a šlo se na procházku. Cestou jsem urvala 2 suché rohlíky, víc jsem nestihla protože by zbořili barák.
Hodinu jsme kroužili po lese, spali jen chviličku. Po návratu byli okamžitě vzhůru a zase řvali. Takže jsme se rozloučili, sbalili a vyrazili domů. Oběd jsme neměli, pití jsme kupovali až na benzínce. Vlastně ani nevím kdo tam všechno byl, nějak jsme se nestihli se všemi přivítat ani rozloučit ☹
Husa hloupá jsem si myslela, že když nespali přes den tak si to vynahradí v noci. Ani omylem. Kuba neustále brčel, kvůli bříšku, žízni, teplo, zima, furt něco. A když už nad ránem konečně usnul, probudila ho v půl páté Kačka.
Mezitím jsme se s manželem na střídačku hádali. Vyčetl mi co se dalo, jak neumím uklidnit vlastní děti, jak místo toho abych byla v klidu doma a dětem se věnovala tak vymýšlím dementní výlety, jak s dětmi už nikam nejede dokud nebudou chápat souvislosti...
No a v tomto "pozitivním" duchu se táhla i celá neděle, která vyeskalovala ve večerní hádku. Děti po celém nespavém dni hysteričky ječeli i v postýlkách. Tak tam vletěl, seřval je, každý dostal přes zadek, ony řvali ještě víc, já řvala na něj že je negramotný debil a než jsem děti uklidnila, bylo půl desáté.

Už chápu kolegyni z práce (také má dvojčata). Po 5 letech skončila na odvykací protialkoholní kúře. Teď skoro každý den mám 2dcl vína, jinak bych se už nadobro zbláznila a manžela zabila.
Vůbec nevím jak s nimi vycestovat. Vím, že potřebují zvykat si na jiné prostředí než doma nebo na sídlišti, ale absolutně nevím jak. Všude řvou, v MHD, u mamky, u cizích.
Nemám v okolí nikoho se malými dětmi, jen samé matky s jedním větším extra hodným dítětem co vymetají restaurace, obchody a celkově žijí ne jen přežívají. ☹
Já než ty svoje naložím do auta, někam dojedu tak už abych koukala na hodinky a jela zpět.

Teda fuj, to jsem si postěžovala. Ale pomohlo to 😎

lenny2
3. zář 2012

@zvalentova
Zuzi, dost mi to připomíná ten můj stav minulý týden!!!! Chce se mi bulet jen to čtu a naprosto, ale naprosto tě chápu, jako bych četla svůj příběh ☹
My teda co se týče cestování naštěstí ok, máme opačný problém, řvou mi doma, jakmile jdeme ven, nebo někam jedem, je to relativně přežitelný, nějaká řvací anabáze se taky občas venku koná (viz. já s holkama minulej tejden na zahrádce), tý jo hnedka se rehabky zeptej jestli a od kdy už je můžeš vrazit na sporťák, taky mi v těch korbách řvali jak lvi, co jsou na sporťáku je klid! A taky možná ty klofy jim už rostou, ne?
Holka moje zlatá, co nám poradit? Trpělivost, trpělivost a trpělivost......zjistila jsem, že jakmile na ně nervim a jsem nepříjemná, je to ještě víc v prdeli, oni to cejtěj, takže teďka dělám to, že napočítam do deseti, uklidnim se a jdu to řešít.....
Hele, je to teda blbý, ale co jim na noc vrznout místo kozy Sunar??? Že by je to zapláclo a spali by.....já mám Sunar fakt raději než Nutrilon, mám pocit, že děti zasytí víc. Já vím totiž, že kámoška měla taky takhle prudící dítě a navzdory tomu, že plně kojila, na noc mu hvízdla flašku a bylo......
Noční hádky s manželem znám velmi živě, výčítání a podobný záležitosti taky, hraje tam roli vyčerpáni a bezmoc....
Musíš si někam vyrazit a vyresetovat si hlavu, ať chlap hlídá!
Drž se a když bude krize nejvyšší, vyšli SOS a zkonzultujem to 😉

kinguse
3. zář 2012

@zvalentova Zuzi, večer sednu a napíšu ti víc...jen tě chci uklidnit,že to PŘEJDE!!! Drž se!!!!

rychetkami
3. zář 2012

@zvalentova tohle mi něco připomíná, hlavně tu pasáž s manželem, jo, hodně mi pomáhá, ale někdy je chytre jak rádio - když něco udělám, kouká na mě a říká, jak by to udělal on...když to náhodou druhý den udělám naopk, ejhle, můj včerejší postup byl správný...no někdy to je fakt na rozvod, ale jsou i lepší časy. Navíc mám pekelnýho nerva z toho, že Marýs hodně jí, v necelých 2 měsících má 5,7 kila a 62 cm, Viki zase nejí tak, jak by měla, je drobek, jsem alergická na komentáře o rozdílu mezi dětmi....ještěže doma máme jen nealkopivo😀

rychetkami
3. zář 2012

@lenny2 jo, máš recht, vyrazit si někam...manžel je docela šikovný, ale někdy, jak jsem psala, chytrej jak rádio...v kapele už mě chtějí zpět, tak si jednou týdně dá 4hodinový hlídání....stejnějsou draci na nutrilonu

sariky
3. zář 2012

@zvalentova Zuzko, neves hlavu, bude lip! ja mam taky obcas pocit, ze to je proste na provaz, mame to kazda. akorat ja nemam tendence k alkoholismu, ja mam spis zajeci umysli. sbalit se a utect 😎 drzim palce, at je lip.

kinguse
3. zář 2012

@zvalentova ahoj Zuzi, hele to co čtu,tam mi taky připomíná náš "příběh" 😀 Když na to koukám zpětně,tak holky v podstatě 5měsíců téměř prořvaly...už jsem z toho byla na palici, hádala se s manželem, mamkou, segrou...všude,kam jsme přijeli,tak holky řvaly ☹ A řvaly ve dne, v noci...prostě děs! Pak jsme jeli do tý Itálie, první tři dny jsme se ukrutně hádali s mm, holky řvaly u bazénu, na pláži, všichni si to tam s dětma užívali a já byla zpocená, neurotická a chtěla ject domů....ala pak nastal zlom, najednou začaly spát, přestaly tolik řvát...ani nevím,čím to bylo,ale začaly se přetáčet,už je tak netrápily ty blbý prdy a i po návratu se to začalo zdát být lepší. Dneska už tak uřvaný nejsou,je s nima sranda a mě to i víc baví....jen ty noci u nás stojí za prd! Taky mě furt každej přesvědčoval,ať dám příkrm,že třeba řvou hlady,ale mě se to nezdálo. Prostě jsem chtěla kojit,tak jsem si řekla,že to vydržím.Ale několikrát jsem to chtěla vzdát a lupnout jim flašku. Každopádně,pokud by se ti zdálo,že třeba řvou hlady,tak jim ten sunar nebo nějaký mlíko zkus dát. Ale neboj,určitě se to zlepší a bude zas líp!!!!!
Jo holky,tak já si říkala,jak kvůli bezpečnosti dělám dobře,že jsme dali holkám tu ohrádku a dr mi řekla,ať je tam moc nedávám,že by pak nevěděly,že za těma "mřížema" hrozí nějaký "nebezpečí"..kytky,rohy apod. Takže ohrádky je u malýho v pokojíčku,dávám je tam,jen když musím na záchod nebo skočit pro poštu atd. a holky se mi tu koulí po obýváku. Lůca už se statečně plazí, Terka zatím jen rotuje a koulí se 😀

ostrava8
3. zář 2012

ahoj ženy, tož to jsou zase témata 🙂

@zvalentova Zuzi, držím hodně palce, at to zvládnete a určo to příjde brzy, manželovi asi ujely nervy, tak na něj nemůžeš být zlá .... oni nemají ty mateřské pudy, tak pro ně je to o to těžší .. .ale tím se ho určo nezastávám, držím s tebou ...2dcl denně nevadí .. máš u mě velký obdiv, že to zlvádáš báječně, kojíš to je bomba ... prosím tě, bud v klidu, nenervuj se ....

@rychetkami ahoj my taky máme takový váhy, ve 4,5 m. vážíme 8,5 kg a měříme 70 cm, dcerka je o něco menší, mě zase štvou ty kecy, no jo ... to je tím ,že nekojíš, proto jsou takoví obři ... grrrrrrrr , přecházím to ale je to o nervy. .

Jinak holky ... já měla taky bájo víkend ... v sobotu na té travesti jsem vydržela hodinu (bože já se tak těšila, že se s holkama vyblbneme, pořádně pokecemá, ani mi nevadilo, že jsem řídila), odjela jsem o půl osmý, malý už v postýlce a po deváté mi volal mm, že malý je k neutišení .. řval mu celou hodinu, já přijela domů, pochovala a usnul okamžitě .. měla jsem pak výčitky svědomí ... a zůstala raději doma ... tož tak 🙂 hold už mám role mamky a ten můj to uzavřel tím ,že na pivko může chodit jen on 🙂) prostě všude jsou ti chlapi asi stejní ...

jarkalada
3. zář 2012

@zvalentova tak ještě že my nejsme vzatí, takže nemůžu říkat, že je to u nás taky dost často o rozvod 😎 Chtěla jsem tu rozepsat víc, ale asi bych to pak včas nezastavila. .-)
Ale jako @sariky spíš zdrhám - jak jsem i často psala - byla jsem přes léto víc na chalupě jak doma..
Takže podle @kinguse z toho vyplývá, že si musíte dát dovču, což není zas tak špatně nápad 🙂
@rychetkami 4 hoďky jsou holt málo. Já bych docela ráda, aby si někdy ti chlapi zkusili týden sami s dětma. Ale tak, aby byly zaopatření, tak jak je zaopatřujem my - že několikrát za den jí, spí, koupou se, procházky, zábava, my teda ještě to cvíko 😎
@kinguse s tou ohrádkou - my máme tu 8 dílnou v obýváku, ale branku stále otevřenou, takže tam jsou nebo nejsou podle jejich potřeby. Obývají jí hračky, který jsou tam "pěkně" uklizený 😎 Děti jsou rozlezlý všude v obýváku, takže nebezpečí mají zadosti 😀 A zavřu je tam fakt jen výjimečně, když něco nutně potřebuju bez jejich přítomnosti. Nemyslím si, že by je tam měl někdo zavřený celej den.. I si u ní pěkně trénujou vstávání

kinguse
3. zář 2012

@jarkalada to víš Jaru,na tý dovče se nám "dorotky" pěkně zocelily...ono jim vlastně nic jinýho nezbylo 😀 😀 😀 Teď už jsou s nima výlety celkem v pohodě,už i bezproblémů krmíme v terénu,takže vyrážíme častějc. Škoda jen,že bude zas ta hnusná zima,teda předtím ještě hnusnější podzim ☹ (já mám sice zimu ráda,ale jen kvůli lyžování!)
A ohrádku mám sice taky 8-dílnou,ale složenou na obdélník a vylézt z toho zatím neumí,ale jako "schovka" na hračky je to báječný 😅 Zatím se tu prostě budou nějak koulet a pak to udělám jako ty,prostě budou mít volnej výběh 😀 😀 😀
A holky,taky bych nejradši mm frkla holky na celej tejden,sice teď v sobotu je hlídal od 9 - 16,ale holky byly samozřejmě naprosto vzorný, nebrečely, na terase mu spaly 2hodiny,pak si samy hrály...prostě idylka,ne?! 😀

jarkalada
3. zář 2012

@kinguse no já už plánuju, že na Vánoce bude asi v ohrádce stromeček, aby byl v bezpečí 😀
Sychravo, mrholení, zimu, bláto nemám rááda, to bude děs s nima celý dny doma. Ale pro tak malý /kolem toho roka/, tu asi není žádná "atrakce", co? To Hopsárium je asi až pro větší děti, nevíš? I když teda na ceny jsem se dívala 😝
No u nás už proběhly řeči typu .. Já ale na rozdíl od tebe chodím do práce, ty sis vybrala, že budeš doma a seš za to taky placená... Nebo.. musela jsi počítat s tím a tím, když jsi chtěla děti.. Nebo když řvali jak tuři a já je potřebovala nakrmit, převlíct a dát spát, aby mi pomohl, tak nutně musel jít něco dělat ven a že já jsem na to zvyklá, tak jako co po něm chci..
No ale to už zas v jiné vesnici jsme 😀
Jen to takhle nikomu z rodiny ani z kamarádek neříkám, mi to přijde takový divný si na to stěžovat.

kinguse
3. zář 2012

@jarkalada v Hopsáriu je sice můžeš dát do velký ohrádky s míčky,ale až koukneš na ceny,tak to by byla fakt hooodně drahá atrakce. To spíš do Bez bot (to je na Máji),tam se dá i s prckama a nebo do Chňapíka (tam se ještě nebyla,ale pro malý to tam prý je v pohodě,to je v Komenskýho ul.,kousek od Polikliniky Jih).
A ty řeči,co popisuješ,to jsou klasika chlapský kecy!!! Já se oproti první mateřský,co jsem byla s malým hoooodně změnila a radši ani spoustu věcí neřeším.Ale na svýho chlapa si až tak nestěžuju,ne že by byl svatej,ale myslím,že když to slyším všude kolem,tak mi hooodně pomáhá...ale chlap to prostě je,to se nezapře. Nu což,prostě naše poslání je starat se o děti a manžílky (nebo prostě ty naše chlapíky) a nezbláznit se z toho!!!!.....nebo neuchlastat 😀 😀 😀

jarkalada
3. zář 2012

@kinguse dík za tipy. jsem vlastně v ČB, ale vlastě to tu pořádně neznám. V zimě by už snad mohli chodit, že bych s nima už mohla sama. Tak něco z toho asi vyzkoušíme, až nastane krize 😎
Dostala jsem od kolegyně králíka. Jsem se těšila, jakože hurá domácí bio, bude pro děti. Ale už ten závan z té tašky mi nebyl příjemnej , prý je to ale normální, když je to čerstvý. A pak volala, jestli ho ještě nedělám, ať ho vyhodím, že mu asi ty dvě hodiny v autě neudělaly dobře. / ?!! / No děs, kuchyň vycíděná, králík už dávno pryč, ale furt ho tu cítím, blééé, už nikdýý. Toho dostanou odteď jedině ve skleničce 😀
Pádím spáát. Jo, děti mi dnes spaly do osmi! 🙂

verunka_berunka
3. zář 2012

@zvalentova Ahojky Zuzko. To je masakr, ale úplně vidím sama sebe a manžela za pár měsíců a musela jsem se smát... 🙂 To je prostě asi klasika, že když si přeješ, aby byli hodní, tak nejsou. 😝 A manžel, místo aby tě podržel a byl chápavý a milý, tak začne prudit a nakonec musíš ještě řvát na něj... Ty chlapi jsou v tomhle stejně paka! 😀 A kolik že je teď tvým dětem?

verunka_berunka
3. zář 2012

Jinak všechny zdravím a doufám, že se k vám můžu alespoň občas, jak mi děti dovolí, připojit. 🙂 Zítra mimčům budou už 2 měsíce a rostou jako z vody. 🙂 Zatím plně kojím a děti jsou hodné na střídačku, buď křičí jeden nebo druhý... 🙂 Ale musím to zatím zaklepat, že v noci se vzbudí 2-3x a ráno si přispíme u mě na kojícím polštáři někdy i do 11 😀 Ale stejně je to zabíračka, že ženy?! 😎

zvalentova
autor
4. zář 2012

@verunka_berunka ahoj Veru, klokanům bude v pátek 5 měsíců. Je to nedavno co jsem se modlila za konec šesti nedělí a teď už koukám po sporťáku od 6 měs.😀 Také zatím kojím a jsem za to moc ráda, dvojky jsou náročné sami o sobě a ještě se vztekat s flaškou 😎