Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
13. zář 2012

@lenny2 dik za tip, kouknu na to (jen co se dostanu do obchodu 😒
a s tou kombinezou mas pravdu, akorat vubec nevim, jak mam odhadnout velikost a jak mi vyrostou pres zimu. preci jen ted jsou jim 4 mesice, maji 66 cm, co ja vim, jak budou vypadat za 2 mesice? a taky aby jim to aspon na tu celou zimu vydrzelo. no nejak to budu muset vykoumat.
a s tou tchyni.... ja to obcas resim s nasima - oni jsou hrozne hodni, obcas navari, dovezou mi to a ja z toho celej tyden ziju, ale nektere rady a pomoci by si mohli "odpustit" a taky jim nic nereknu. ale je fakt, ze na ten denni rezim jsem ja pes a jakmile se blizi sedma, tak nazdar, jdeme koupat. na tom si proste trvam.

sariky
13. zář 2012

@kinguse no ja jsem takhle dopredu obleceni neresila, takze to vsechno resim za pochodu. prave nevim, jak to vykoumat. susinum jsou 4 mesice a maji 66 cm a cca 6 kg. co ja vim, jak mi vyrostou za dalsi 2 mesice a hlavne aby jim to pak vydrzelo pres celou zimu? vubec nemam predstavu, jak to odhadnout. jak jsi to resila ty?

lenny2
13. zář 2012

@sariky
No, já asi koupím 74ku, protože v 86 by plavali.....ale asi to chce vidět live nejdřív 😉

sariky
13. zář 2012

@lenny2 no tak to kazdopadne 🙂

rychetkami
13. zář 2012

@lenny2 možná je problém v tom, že to děláš na úkor vlastní pohody, ale to se mi to kecá, že jo? Já se zatím chovám tak, že je důležitý, abych 100tně fungovala, i když samozejmě nejdřív dám najíst dětem, pak až sobě, ale když před kojením a krmením potřebuju na záchod, prostě jdu a děti tu minutku brečí, protože by ze mě měli akorát nerva, kdybych se ošívala, že potřebuju...ale chápu, že se člověk nepředělá. Každopádně přeju pevný nervy a věřím, že co dětem teď dáváš, to se ti vrátí.

jarkalada
13. zář 2012

@sariky
@lenny2 no já se obávám, že když v říjnu koupíte kombinézku, aby jim jako už byla--tak v prosinci budete shánět další..
Já je vlastně do těch našich dala někdy v listopadu, a to jim byly velikánský, ani rukavice nepotřebovali, chodidla měli skoro teprv v rozkroku 😀 a v únoru už jsem je do ní nedávala, protože jim byla těsná..

jarkalada
13. zář 2012

ale vlastně je fakt, že nám bylo kolem těch ´3+ měsíců..v době, kdy se nejvíc přibírá. Vám už bude víc, to už se snad tak rychle neroste

sariky
13. zář 2012

@jarkalada no ja prave nevim. ted jsou susinum 4 mesice, tak predpokladam, ze do tech 6ti mesicu se roste rychleji nez pak, ne? ja zatim vyckam, protoze ted chceme kupovat jidelni zidlicky, tak to bude taky vydaj navic a ty kombinezy budu muset teprve "nastudovat" 🙂

lenny2
13. zář 2012

@jarkalada
Máš recht, Jaru, furt mi nedochází, že už jim bude v zimě rok 🙂 Hrozně to letí.....86 bude asi lepší 😉
@rychetkami
Kami, asi máš pravdu, je to můj celoźivotní handicap, moc se pro všechny krájim a pak jsem vyćerpaná, i u těch dětí dělá chyby, zakňouraj a já hnedka odkládám vśechno co drźim v ruce a jdu se jim věnovat, kluka uź dopředu udyndávám v ruce, aby nezačal plakat,když ho dám do postýlky, ani to nezkoušim jinak, pak jsem úplně KO, ale to jsem celá já....musím změnit celkovej postoj k věcem, situacím, lidem.....jinak bych se asi zbláznila 😉 Ale nechci, aby to vypadalo, že si jenom stěžuju, jen je to moje momentální psychický rozpoložení.....

zvalentova
autor
13. zář 2012

holky, padla na mě tak úžasně dobrá nálada, že se musím podělit.
Byla jsem dneska na procházce s maminou (manželka mého klienta). Má dvě děti, to malé je stejně staré jako klokani. Na sídlišti bydlí od malička, zná tu mateřská centra a supr tipy na procházky. A je úplně normálníííí 🙂
Byly jsme 2,5h. venku a ani mi to nepřišlo. 🙂

lenny2
13. zář 2012

@zvalentova
Zuzi, to je skvělý, fakt ti to závidím!

zvalentova
autor
13. zář 2012

@lenny2 nechci se radovat předčasně, ale jedna pitomá procházka a já jsem chvilku šťastná matka 😎

lenny2
13. zář 2012

@zvalentova
Naprosto chápu, Zuzi! Obávám se, že já, která mám vystudovaný jazyky budu mít po třech letech mateřský slovníček omezenej na ňuňu ťuťu a "grrrrr" a "brrrrr", protože pochybuju, že si nějakou normální kamarádku na procházky najdu 🙂
I když vlastně často ho rozšiřuju na kur.....a do pr..... a do hajz.... 😀

sariky
13. zář 2012

@zvalentova
@lenny2 holky, nevim, jak to mate vy, ale ja mam pocit, ze jsem uplne zmagorila. vypadavaji mi slovicka, v hlave nic neudrzim, pripadam si jak nejaka 90tileta babicka s alzhaimrem (ani nevim, jestli to mam dobre napsany 😝 ). a kdyz uz mluvim o te babce, tak i tak vypadam - cela pohubla, zkroucena, bolava... jezis ja jsem asi fakt k sezrani 😀 😎

lenny2
13. zář 2012

@sariky
Ano, mluvíš mi z duše, vypadám jak vyhaslá sopka 😀
Mám pocit, že ať si oblíknu cokoliv (a to, že mám modely opravdu výstavní), vypadám ve všem jak cuchta 🙂

lenny2
13. zář 2012

Holky, mě švihne, hodinu uspávám děti a oni za 45 minut vzhůru, co jsem komu udělala??? No nic, jdu s nima ven navzdory tomu, že leje a je asi deset stupňů, to se doma fakt nedá.....

zvalentova
autor
13. zář 2012

@lenny2 závidím 45 min., Kuba po 20 min. hejká jak na lesy až vzbudí Kačku ☹

lenny2
13. zář 2012

@zvalentova
Taky koukám spavé miminko 😀
Já byla s dětma dvé hodiny venku a klasika, celou dobu spánek, prostě mi chrněj jenom na kočáru jak jsem s nima byla celý léto venku, začneme s odnaučovacím procesem 🙂

sariky
13. zář 2012

@lenny2
@zvalentova my to se spanim pres den mame taky nevyzpytatelne. ale klasika je po krmeni v 17 hod. to rvou az do vecerniho koupani a krmeni. a ja jsem uz (jako kazdej den) uplne vyflusla. uz nevim, cim je mam zabavit, tak jim stercham sterchatkem a nezmuzu se na zadnou jinou zabavu. doted jsem totiz asi 20 min nahlas prdela pusou. to melo uspech. akorat ja mam ted pocit, ze mi upadne pulka ksichtu 😀

ostrava8
13. zář 2012

ahoj holky, vy jste se zase rozepsaly .)
Dneska jsem byli nastřelit s malou náušnice, i přes to, že nemáme ještě za sebou ani jedno očkování, bylo to hrozný, myslím si že to nebolí ale spíše se lekla, jak to u toho ouška cvaklo, holky já byla spocená, měla jsem výčitky, ale i přes to vím ,že jsem snad udělala dobře, protože já sama náušnice nosit nemohla a náušnice dělají ženskou ženskou .. máme zatím plastový s kamínkem, za 6 týdnu dáme ty naše zlaté .. ale je to šílený pocit, já fakt nechápu, jak někdo může svědomně ubližovat miminkům, hyeny ... snad budeme mít vše ok ..

Jinak dneska taky na hlavu, celý den tu lije a bylo jen 10 st, malí trochu pčikají, tak jsme byli celý den doma .. to je fakt na hlavu ...
@sariky já mám stejně starý děti a kupuji kombinézy velikosti 80 (měříme už 70 a 64 cm), beru ještě to, že malí do toho budou mít overalky atd .. a v nejhorším to zahnu, nebo to poslouží jako rukavičky navíc, ale je to děs, nejhorší je to, že každý výrobce pod daným číslem uvádí něco jiného

@lenny2 Lenajs, mám to taky tak ..malí venku max. spokojení, doma mi spí na střídačku tak max. 2 hodiny. U vás musí být přece méně stupnů né ?

@zvalentova Zuzi, určitě bude kámoška dobrá, já mám takhle 2 a jednu z porodnice a to se hned pozná, držím palec, je to super vid ? já ale už někdy potřebuji i vozit sama, at si vyčistím hlavu .. je to fajn ..ale stejně se vždy někdo přidá ..

Holky jdu na růžovku, uvidíme co přinese dnešní den ...

sariky
13. zář 2012

@ostrava8 na kombinezy se pujdu teprv podivat, my ted shanime jidelni zidlicky. btw uz prikrmujes zeleninou? ja jsem uz zacala a navic jsem zvysila davky mlicka, protoze me prislo, ze maji furt hlad. a chci postupne na noc zavest i nejakou tu kasi, abych je vic zalepila 🙂
a nausnicky dame asi az po druhe davce synflorixu (takze nekdy v rijnu) a necham to normalne napichnout u detske dr. uz s tim ma zkusenosti, tak snad to bude v poho. ale taky se bojim. je to tyrani miminek 🙂

ostrava8
13. zář 2012

@sariky prosím tě, proč už dáváte příkrmy ?? kvůli váze? nám už říkala , ale je nás dost, takže ještě odoláváme 🙂 ale jsi šikulka .. já se na to musím psychicky připravit .. 🙂 ale už mám objednaný mixér .)

ostrava8
13. zář 2012

@sariky na noc ? naši spí zatím dobře .. cca od sedmé - osmé, do té půl šesté ... a děláš jim ty příkrmy nebo kupuješ ? Jinak já nevím , asi bych nechala nastřelit, u té jehly to moc krvácí a ještě ti tím můsí protlačit tu náušnici, proto jsem se rozhodla pro pistol, ono se to tím nastřelí i s tou náušnicí .... ale je to každého volba ... jen bacha na náušnice, já kupovala přes net přímo určené pro kojence (zapínání vpředu ) a ty mi nedoporučovala .. takže vyměním až po těh šsti týdnech

sariky
13. zář 2012

@ostrava8 doporucila nam to doktorka. ze od ukoncenyho 4. mesice a u deti, kt. jsou od narozeni na umelym (nas pripad) se uz muze zacit. ze jim to prospeje, ze do tela dostanou i nejake vitaminy (nevim teda, kde se vezmou, kdyz tu brokolici 20 min varim, to tam nemuze nic prezit), ale je fakt, ze kdyz vidim to tempo, jak nam to jde (nebo spis nejde), tak kdo vi, jestli za mesic budou vubec schopni neco snist (zatim to zatvrzele vyplivuji). taky jsem nekde cetla, ze se to nema zbytecne odkladat, ze je lepsi, kdyz si na jinou stravu telo zvyka "zavcas", protoze pak pry muzou vznikat alergie. ale znas to, kazdej "odbornik" tvrdi neco jinyho. nicmene, jak uz tady nekdo rikal, jeste s laskou budu vzpominat na UM. to bylo sup sup. ted je to na dlouho a ten bordel vsude. no des.

sariky
13. zář 2012

@ostrava8 no taky spi dobre, ale preci jen se zacinaji budit driv nez by se mi libilo 😝 A jak rikam, chci jim postupne zacit tu stravu zpestrovat. Nejdriv se teda zeptam dr, co si o tom mysli, uz je to postarsi dr, ma hodne zkusenosti. Zatim jsem koupila normalne brokolici a uvarila jsem jim kousek a pak to rozmixovala. ted ze zacatku mi prijde zbytecny vyhazovat penize za lahvicky, kdyz temer nic nesni a vse vyplivnou a rozpatlaji vsude kolem.
o tom nastrelovani jsem zase nekde cetla, ze to je nebezpecnejsi. uz ani nevim proc. cetla jsem to tady nekde na konikovi v nejake diskuzi o nausnickach. ja si rikam, ze my jsme to taky mely napichle a taky jsme to prezily 🙂 a o zapinani nic nevim, jeste je nemame koupene, tak se pozeptam.

kinguse
13. zář 2012

@lenny2 no já mám taky tchýni celkem fajn,ale občas to prostě přehání. Ale já už celkem vím jak na ní,takže i dám najevo,když se mi něco nelíbí a řeknu jí to opatrně,aby se neurazila. Většinou mě pochopí a je to OK..naštěstí. Ale dřív to taky tak nebylo. Ale já už po zkušenosti z prvního manželství, kdy jsem měla tchýni šílenou a "nechala si srát na hlavu",tak už jsem poučená a umím se ozvat...samozřejmě v rámci slušnosti!!!!

kinguse
13. zář 2012

@sariky @lenny2 my dostali ty kombinézky v 80! 74 nosí holky už teď. Ono když je to větší,tak to ani nevadí. Rukávy i nohavice se ohrnou. Sice jsou v tom naducaný,ale dá se to. Já věřím,že to kámošky trefily 😉

kinguse
13. zář 2012

holky, nám se teda dorotky se řvaním uklidnily až po tom 5-tým měsíci. Jak se začaly otáčet.Teď už jim bude 8měsíců a už je to podstatně lepší...teda přes den..ty noci jsou u nás šíííílenýýýý. Přes den už maj jakž takž režim,aspoň mi to tak připadá, vstávaj kolem půl 9, spát jdou do kočárku kolem půl11, spí do cca 12-13h,pak jsou vzhůru až do odpolední svačinky a pak jdou spát kolem půl4-4, to už spí max. hoďku, kolem 18h kaše,kolem 19h koupání a pak spát. No a kolem půlnoci začíná rodeo...nejdřív je to tak po cca půl hodinách a kolem půl4-4 se rozjedou a do půl6 než kojím je to šílenost 😝 😝 😝
@zvalentova no já mám naštěstí kámošky z nemocnice,když jsem tam v těhu ležela a zvlášť s těma dvěma se vídáme pravidelně 1-2x do týdne a pro mě je to hrozná vzpruha 🙂

lenny2
13. zář 2012

@ostrava8
Jo, Péťo, odpolko se kupodivu udělalo sluníčko, ale i tak už jsem měla děti v zimních bundách, pod kalhotama punčocháče, vytáhla jsem už i teplý deky 😉 Bohužel už máme po létě ☹ Jestli já se příští rok nedostanu k moři, tak mě švihne.....moje kosti volaj "vyhřát, vyhřát" 😀

lenny2
13. zář 2012

@sariky
Jo, holka, ten prorok, že budeš s láskou vzpomimnat na UM jsem byla já 😀 Neboj, oni se to naučej 😉
Hele, píchnutí uší se vůbec neboj, Linduška měla taky klasicky píchnutý uši, ne nastřelený a je to chvilinka, krve malinko a rychle se to zahojilo, plakala jenom trochu. Byla jsem radši, že už tam měla naušničky hned a nemuseli jsme je pak vytahovat a měnit za jiný 😉