Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
25. kvě 2012

@lenny2 taky jsme dostali moc pěkný bryndáčky. Ale už taky vzaly za své. Nový "na lepší" jsem zatím nekoupila, tak když jíme někde na veřejnosti, dám jim je naruby, tam jsou ještě bílé 😀
Ty jednorázový mají kde? Ty by byly asi nejlepší, když se jí v autě, nebo někde pryč..

lenny2
25. kvě 2012

@jarkalada
Já ty jednorázovky kupuju v Bille, jak říkáš, na cestování supr 😉
Pozor, dneska asi pred pul hodinkou můj tříměsíční chlapeček vypil k obídku 240tku Sunaru 😀 Já padááám 😀
Linda se drží zatím standardně na svý 170tce, no jo, plavková sezóna je v plném proudu 😀

jarkalada
25. kvě 2012

@lenny2 se tam kouknu, dík za tip.
L. pije cca těch 240ml teď pár týdnů, A. se drží na dvoustovce. Příkrmy jí taky kolem dvoustovky.
No vy abyste si pomalu založili nějaké hospodářství, když takle papaj, se ti ty skleničky asi nevyplatí kupovat 😀

lenny2
25. kvě 2012

@jarkalada
No dyť jo, copak je to normální, aby 3 měsíční děti takhle baštily??? 😀 Vyplatilo by se mi pole s lánem mrkví 😀
Ale jsem ráda, aspoň to nejsou žádný žížalky, ale pěkně macatý miminka 😉

ostrava8
25. kvě 2012

@lenny2 ahoj no teda já zírám ... ve 3 měsících 240 ? a jak dlouho ti to sajou z lahvičky ? my máme 5 týdnu a malí už sajou 150 co 3 hodiny... tak jsem zvědavá kde skončíme my ve vašem týdnu 🙂
Holky ted jak je to sluníčko .. už prdolky mažete opalovacím mlíkem ?? my dneska koupíli v lékarně faktro 50, ale není to o tom, že bychom je chtěl opalovat, ale někdy jak se sluničko otočí na chvli tak i tak bych je chtěla namazat ...

ostrava8
25. kvě 2012

HOlky jak to máte s váhou ? já jsem naštvaná .. páč kinu, z porodky jsem si donesla domů jen 3 kg navrch a ted už jich mám 5 :( hold u mě to je tou nepravidelnou stravou ... musím se ovládat ...

lenny2
25. kvě 2012

@ostrava8
Sajou jak kdy, někdy 15 minut, někdy u toho blbnou a třeba pul hoďky.....
S váhou jsem na tom tak, že jsem nabrala 15 kg a dole mám 24 kg 🙂 Jde to dolu ani nevim jak a mám historicky nejmíň za posl. 10 let, jupíííi 😉 Neboj, ono to půjde dolu 😉
Jinak já je mažu taky 50tkou Sebamed 😉

ostrava8
25. kvě 2012

@lenny2 juj tak s tou vahou ti gratuluji...chjo,dneska rveme a rveme, nebyla stolice, tak to bude asi tim...

lenny2
25. kvě 2012

@ostrava8
Buď v klidu, to jsou prostě dny, kdy řvou a řvou a pro nic za nic 😉 My dneska úplně cajk, ale za to včera mi chlapec dal slušnej kartáč, pořád kňoural a nic mu nebylo po chuti, dneska mi to vynahradili oba dva, jsou dneska úplně miláčkové, že takhle bych si to pŕedstavovala. Uvidimme co nám přinese zítřek 😀
Jsem, ale na milion procent vděčná za to, že chrněj celou noc v kuse, to bych nevyměnila za nic na světě, v osm usnou "bez kecu" a v osm ráno vstávaj, nááááádhera!!!
Co plánujete na víkend? Každopádně ho přeji prímově prožitý, papa

jarkalada
25. kvě 2012

@ostrava8 buď ráda, že máš ňákou stravu 😀
Já už jsem tu psala, že jsem první dva měsíce přežívala na čokoládách a večer mi občas nosil z práce jídlo skoromanžel. Nabrala jsem asi 12 kg, hned jsem je měla dole a teď mám ještě o 2 kg míň než před břichem. Což je při mé výšce už moc málo, ale nějak holt nepřibírám, ať se cpu čím chci. Jen to břicho by chtělo zpevnit a nemůžu se k tomu dokopat.

zvalentova
autor
26. kvě 2012

@ostrava8 s váhou také bojuju. Ze začátku jsem měla pocit jak to jde krásně dolů. Do počáteční váhy chybělo necelých 5kg. Jenže za poslední tři týdny herodesové zlobí, jím špatně a defacto jen co se dá vzít do ruky.
Potřebovala bych se protáhnout, zpevnit... prostě cokoliv, ale fakt není čas ☹

zvalentova
autor
26. kvě 2012

jinak už jsem mobilní, chodím už s dětmi každé dopoledne na procházku. Zatím se mi ale nedaří aby neplakali pokud kočár stojí 😒

jarkalada
26. kvě 2012

@zvalentova zrovna tuhle jsme se o tom s někým bavili, že se výmýšlí kdeco, ale aby vynalezli nějaký vibrační kočárek, to ne 🙂

veronika.m
27. kvě 2012

@zvalentova Zuzi gratuluji k mobilitě 🙂 Já naštěstí nevozím postavím na zahradu a je klid. I když někdy když kluci maji svůj den tak se od kočaru nehnu. Jinak jsme venku celý den když je hezky. Jinak kluci 6 týdnu a 4250g a 4150g a 55cm 🙂

kinguse
28. kvě 2012

Ahoj holky, @jarkalada to nejakymu výrobci navrhni,myslím to vibrovani a nech si to patentovat 😀 Naše cacorky uz naštěstí spí i ve stojícím na terase,ale kdyz se s nima jezdí,tak samozřejmě vydrží spát dyl!
A co se tyče váhy,tak po porodu mi šly kila dolu samy az do cca 2mesice po porodu,ale cokoloda vzala za svý a uz to jde hore 😖 Hlavne spekoun na břiše. 😝 Takze do plavek to bude děs běs!!!

lenny2
28. kvě 2012

@zvalentova
Zuzo, s tím věčným drncáním kočáru bojuji skoro denně, když jezdím je klid, zastavím a do pěti minut jsou vzhůru a do dalších pěti řvou 🙂) Včera zrovna jsme byli u tchýně na zahradě, děti kupodivu spaly zaparkovaný pod stromem a tchán furt chodil a popojížděl kočárem. Myslela jsem, že mě trefí šlak, říkám mu ať je nechá, když spěj, že je tohle chci naopak odnaučit to vození, no a on řikal ať si je to sama odnaučuju, ale že on bude vozit. Já byla nabroušená jak kudla, takže jsem mu to musela říct opravdu dost důrazně, aby to respektoval a pak se stáhnul. Někdy mě ty babičky a dědečkové vysávaj víc než ty děti 😀

ostrava8
28. kvě 2012

ahojte holky, prosím o radu ... malá po krmení vždy tak zvlášně skuhrá, a kroutí se , jako kdyby měla křeče, vždy zrudne ... ted mi i méně pije ... :( jsem neštastná a malý měl v noci a nad ránem průjem (zelená stolička, pak už je hnědá voda...) asi nemám na nic čekat a zavolat Mudr, že ? nemáte některé zkušensot ? dočetla jsem se , že průjem u novorozenců docela vážný ... :( chjo .. celou noc jsem nespala .. mám strach

zvalentova
autor
28. kvě 2012

@veronika.m je to super, konečně venku 🙂 Zkusíme o víkendu vyrazit za babičkou na chatu aby mohli být venku, tak snad nebude řev.
Kluci jsou moc pěkní, takových rozměrů my nedosahujeme 😎

zvalentova
autor
28. kvě 2012

@ostrava8 určitě jí zavolej, i kdyby nic jiného tak tě uklidní. Mám to se svou také tak.
Mě to hodně dělal Kuba, po kojení si prostě nekrknul a po uložení do postýlky hnedka řev.
Na radu MUDry leží na bříšku, krásně si odříhne, vypouští prdíky a krásně spinká (pokud se zrovna nenudí a nechce vidět na plyšáky 😀)

zvalentova
autor
28. kvě 2012

Jinak poslušně hlásím, že jsem jako matka dostala pochvalu za plné kojení a děti za mega přírůstky.
Kačí se vytáhla a má 54cm, při 3760gr, Kubajs 53cm a 3780gr na 6-ti týdenní prohlídce.

Rovnou jsem s ní pořešila kolikové stavy Kačky, dostala homeopatické léky a už bude snad dobře dlabat a spát
Unavená matka a ještě unavenější otec to potřebují 😀

angeloo123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petrova_d
28. kvě 2012

Ahojte, zdravím všechny doublemaminky 🙂 Nenašla by se tady maminka JEDNOVAJEČNÝCH DVOJČÁTEK? ... Já mám dvě holčičky 🙂

sariky
28. kvě 2012

nemáte některá zkušenost se zácpou u miminka? malý je chudokrevný a musí brát železo a teď mu to způsobuje zácpu. problém je v tom, že kromě toho ho trápí ještě prdíky (strašně řve a nepomáhají nám žádné masáže, kapičky, prostě nic) a aby toho nebylo málo, tak hodně ublinkává... a to nám není ještě ani měsíc :-/

sariky
28. kvě 2012

@ostrava8 moje miminka se taky kroutí - jsou to zaražené prdíky. miminka to strašně bolí. ale s průjmem neporadím, my naopak u klučíka řešíme opačný problém (bere železo a má zácpu :-/)

sariky
28. kvě 2012

@zvalentova gratuluji. my jsme se s holčičkou stále nepřetáhly přes 3 kg, ale krmíme jak o život a krabice nutrilonu mizí před očima 🙂

ostrava8
28. kvě 2012

@petrova_d ahooooj ... já nemám jednovajky, ale byly jsme spolu ve FN 🙂 na boxu ...já mám kluka a holčičku .. zdravím tě mocinky. jak se vám daří ??? už malé od sebe poznáš, nebo jsi jim nechala ty náramky ?? 🙂

ostrava8
28. kvě 2012

holky, tak jsem navštívila MUDr a malí jsou v pořádku, jen trochu zahlěnený, tak musíme odsávat .. .. jsem si oddechla ... 🙂 snad to bude už lepší .. proti tomu ublinkávání nám doporučila příkrmy s označením AR ..Jinak malí zase přibrali za týden 0,5 kg, takže to nikdo moc neřeší .. ale my s manželem jsem hotoví 🙂 snad bude zítra lépe ... nejlepe mi opravdu spí v noci .. .
@sariky možná jsem to tu i psala .. ale kolegyně v porodnici měla také takový problém u malé a tam jí doporučili takovu myslím že rektální trubičku, kt. jí zavedla kousek do konečníku a malá tím pouštěla prdíky a pak se i vykakala ... prý to stojí pár kaček a miminku se opravdu uleví ... jinak bych asi masírovala bříško .. dneska mi doktor ukazovala , že jak si jí hodíš na polohu odříhnutí na rameno tak jí trošku zatlačit na zádička v místě bříška a tím vymáčkneš vzduch a oni si pak odříhnout. Vyzkoušeli jsme to a opravdu to funguje ..

@zvalentova zuzi, tak jsem se ptala, jestli mám dávat malé na bříško po jídle a ona mi to nedoporučovala .. prý jen v bdělem stavu .. můžou vdechnout zvratky .. tak nevím ... ale když to těm tvým pomáhá . tak super ..
Jinak já tě fakt obdivuji , že je oba plně kojíš ... to je fakt bomba ... ale musí to být náročný . já už ani nestačím přikládat k prsu ..

Dnes jak jsem jela od Mudr, tak to se mnou házelo na stranu, furt mám nízkou hladinu toho železa ..a nejhorší je , že člověk nemá šanci spočnout ... 🙂 ale i tak jsem za prdolky vděčná .. Holky mějte se já si jdu dát spa a fičím do postýlky, za chvíli zase krmíme ... 🙂

jarkalada
28. kvě 2012

@sariky my berem aktifferin stále. Ze začátku taky měli zácpu. Předtím kakali snad 5xdenně, jakmile jsme nasadili kapičky, tak stěží jednou. Dr. říkala, že to prostě musí přejít, že ale kapičky potřebují.
Já jsem jim ale přestala dávat tolik kapek, kolik měli správně mít. Je tam, myslím 5 kapek na 1kg váhy. Já jsem jeden den nedala nic, pak jsem začla jen dvěma kapičkama po dvou dnech, pak třema..a tak dál. Trochu se to zlepšilo, až jsme se asi za 14 dní dostali na správný počet.
Ale na zácpu jako takovou jsme nic nedávali, max. masírovali bříško, ale to mi přišlo, že pomáhá jen občas 😖

lenny2
29. kvě 2012

Holky, já na prdíky a koliky dávala preventivně do každýho mlíka Infacol a ani nevíme co to prdíky jsou!! Píšou na něm, že uvolňuje od svíravých bolestí bříška.

allynka
29. kvě 2012

@zvalentova Zuzi prosím tě písni mi název těch homeopatik na koliku, děkujuuu 🙂 Zabírá to...?