Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
15. zář 2012

ahojte-jen poznatek k příkrmům - jako "přílohu" jsem stále dělala brambory, rýži, jáhly, těstoviny-a u těch jsem kupovala ty malé mašličky a pak se to tak blbě krájelo na pidi kousky, lepilo se to na nůž atd. Teď jsem zkusila koupit těstoviny písmenka a super. Akorát velikost, nic se ani nemusí mačkat, doporučuju 😎 😀

lenny2
16. zář 2012

@jarkalada
Jaru, představ si, že kluk mi už druhej den odmítá mlíko, ráno ještě jakž takž, ale během dne jak vidí flašku, je nepříčetnej.....chce mi už odpoledne svačit jenom tvarohy, pŕesnídávky apod., včera mi sabotoval i večerní kaši ve flašce, zkusila jsem kaši na lžičku a taky nic, Sunar už vůbec, tak šel spát bez jídla, protože přesnídávka na noc mi nepřišla vhodná, pak jsem samo krmila o půlnoci a Sunar a ten teda vypil, protože už měl hlad jak pes....
Tý jo, co já mu mám dávat k snídani, třeba.....nechci ho od mlíka ještě úplně odstavit, na to jsou ještě malý.....a chleba ještě v úvahu taky nepřipadá ☹ Já jenom doufám, že je to jen jeho nějaká víkendová "vysírka", jinak mě švihne 🙂
Dneska odpoledne jedem krmit kačeny, tipuju, že z toho ještě mít rozum nebudou, ale aspoň nějaká změna 😉 Včera jsme byli na dlouhý prochajdě, Linda už pak prudila v kočáře, tak si jí manžel vzal na ruku, ztratili jsme Adidasku, naštěstí jsem jí pak našla 🙂 Jinak tady už zima taková, že už dávám děti do fusaku, včera poletovalo něco jako malinkatý vločky, no hnus velebnosti ☹

jarkalada
16. zář 2012

@lenny2 to je snad jen jeho nějaký dočasný rozmar, s tím mlíkem, co by chtěl jako jíst? 😎 😀
Já našim už teď na odpol.svačinu nedávám tolik mlíka jako ráno nebo večer/240ml/, ale jen cca 180ml, víc mi nechtěji. Pak ale dostanou třeba jako včera na kousky jablíčko, tvrdý sýr a 2 křupky 🙂
Ty už dáváš tvarohy? Ty by se snad měly až někdy hodně po roce. Jim to samo chutná, ale prý to hodně zatěžuje ledviny. I když jsem teda viděla už ty přesnídávky s tvarohem od nějakého 6.měsíce.
No já nevím, co jim mám dávat na nohy-jen na ponožky už mi přijde taky zima a boty ještě nemáme. Se mi je nechtělo přes léto kupovat, když byly úplně bosky nebo stačily ponožky a ještě nechodí. V kočáru si ponožky sundavaj, tak by to stejně dopadlo i s botama. I dr. říkala, že boty ještě ne, že co nejvíc jen naboso. Ale asi budu muset nějaký "bufy" na zimu pořídit

lenny2
16. zář 2012

@jarkalada
Jaru, dávám ty tvarohy jak říkáš, jak jsou od 6. měsíce, většinou s tím banánem, normoš tvaroh ne 😉
My máme na nohy capáčky Adidasky, jsou supr a na zimu jsem jim koupila do kočáru v HMku huculky s kožichem, Lindě Hello Kitty a Kryštofoj s medvídkem Pu, budou asi teploučký. jinak spoléhám na kombinézu 😉
Jinak křupky a sušenky apod. u nás tabu, dávěj se mi po tom ☹

jarkalada
16. zář 2012

@lenny2 zkusím schválně to HM, mám tam už od někdy dáávno poukázku na 700kč a ještě jsem tam od té doby nebyla. Tak aby nepropadla 😀

karina1
16. zář 2012

@rychetkami zlato, ja to pocuvaj z kazdej strany.. svagrina (a ta je hrozne zlata, ta to ani nemyslela zle, navyse ma sama dvojcata) "prikrmujes?? to je zaciatok konca!!" - no, nastastie to zaciatok konca nebol, lebo kojim a prikrmujem uz 2 mes. a kojenie sa nam skor zlepsilo nez zhorsilo.. Holt, ten tlak okolia na to kojenie je desny.. kamoska: "a kojis?? lebo ja som citala ako je to kojenie pre to dieta to najlepsie.." som mala chut jej napisat: "more a kojila si niekedy dvojcata - dve naraz?!"
ja trpim u toho jak pes - maly hryze o 106 :-/ verim, ze 1 deco sa priklada v pohode, ale my mame po 2 deti.. a to ich nastriedacku este odpojujem a davam odrihavat (tj. 1 deco na prse pije, 2. deco na pleci odrihava, potom zas obaja piju.. ) a potom mi niekto este povie, ze som zlyhala, lebo nekojim plne, ale prikrmujem 😕 a to mi minule este moj muz radil, ako mam jedno este kojit a druhe zaroven uz prikrmovat lahvickou.. uz som taka zblbnuta, ze som veru aj to skusala..

rychetkami
16. zář 2012

@karina1 já už jsem to asi psala, určitě to kojení má něco do sebe, ale když si vezmu mě a mého bráchu - já jsem plně kojené dítě do roka a jsem alergik a ekzematik, brácha byl kojený do 3 týdnů, pak s tím musela mamka přestat kvůli zápalu plic, a bratr je zdravý jak řípa, ačkoli kouří 10 cigaret denně....tak nevím. A máš pravd, kdo neměl dvojčata, ať je zticha a nechá si svá moudra!

lenny2
16. zář 2012

@jarkalada
Jo, v HM jsem teďka kupovala všechno oblečení na podzim + zimní bundičky, zateplený kalhoty, čepice, svetry apod., hrozně ráda tam dětem nakupuju, maj tam fakt prďácký věci 😉 Určo tam zajdi, poukázku je škoda nechat propadnout 😉

lenny2
16. zář 2012

@rychetkami
@karina1
Já teda nevim, ale mě je úplně fuk otázka kojení a nekojení, já mlíko prostě neměla, děti jsem nezvládala nasytit, tak přišlo na řadu UM a podstatný pro mě bylo, že děti byly rázem spokojený, napapaný a ne to, že si někdo bude řikat něco o tom, že nekojim a proč nekojim apod. Je mi to jedno, že to lidi řešej.....u mě je důležitý štěstí a spokojenost mých dětí 😉
Jediný snad proč mě mrzelo, že to nešlo bylo to, že UM stojí peněz až hrůza a kojení je zadarmo, tak snad jen nad tím jsem si krátce povzdechla, ale jinak nejsem ta správná BIO matka, která se bude hroutit nad tím, že nemám děti přisátý na prsu, ale holt na flašce, naopak moje děti nevypadají, že by na UM nějak strádaly 😀

ostrava8
16. zář 2012

ahoj holky tak já mám zase názor na kojení takový, malí byli do cca 3 měsíců kojení + příkrmy. OD 3 měsíců, bohužel mléko přestalo (zavřeli mi kohoutky) 🙂 a nemůžu si stěžovat, že by kdy třeba trpěli na prdíky, nespali atd. .. Jak se říká kojení děti jsou nejzdravějsí, jak to vidím okolo, tak plno dětí, kt. jsou jen na mléku tak mají problémy a stejně musí např. jedno krmení dávat UM. Ten tlak okolí je hustý já nevím, ale třeba příklad ... matka kt. sama nemá v sobě daný vitamín, tak ho přece nemůže předat dítěti né ?? Jsem ráda, že se vůbe UM vyrábějí, je to záchrana pro děti, kt nemohou být kojení. A takové ty čumily, jak čumí když mladé krmím na veřejnosti .. někdy se musím fakt držet, abych nebyla sprostá .. ale vždy si říkám, však co .. to tě jen obdivují, jak bravurně to se dvěma zvládáš 🙂

ostrava8
16. zář 2012

@lenny2
@jarkalada holky vy mě ale s těma příkrmama strašíte :( mám z toho strach ... já začnu až po vítání ... .) aby se mi třeba neosypali 🙂 a hlavně mi příjde mixér 🙂 dobrá výmluva že ?

ostrava8
16. zář 2012

@lenny2 juj vy dneska máte 7 měsíců ? gratuluji .. to fakt neskutečně letí .. a co nehtíky , jaké teda máš ?

jarkalada
16. zář 2012

@ostrava8 nestrašíme. Je to sranda 😀
Dneska jsem jim např. udělala už "opravdovej"oběd, jako mně - květák na mozeček s bramborem + rajče. Jim jsem odendala a sobě to pak přisolila a jedli jsme skoro společně 🙂
Já tedy neměla tolik nastláno pod sebou jak oni, když jsem vstala 😀

lenny2
16. zář 2012

@ostrava8
@jarkalada
Jj, Peťi, letí to neskutečně 😉 Děkujeme 😉 A příkrmu se neboj, já si teda naivně myslela jaká to bude pohoda a jak budu vyvářet - cha, zatím jsme celou dobu na skleničkách a z DMka už na mě z dálky mávají prodavačky 😀 Vařit nestíhám a Jarka má můj hluboký respekt a obdiv, já to časově fakt nedávám ☹
Ale fakt se neboj, začátky jsou u všeho složitý, ale ty máš jedlíky a těm to půjde samo 😉

jarkalada
16. zář 2012

holky, tak kterej? 😀
http://www.google.cz/search?q=ovocne+dorty&hl=c...
Musím dát zítra býv. kolegyni vědět, co bych chtěla pro děti na narozky. Marcipány nemáme nikdo rádi, tak koukám na inspiraci na nějaké ovocné. A dětem pak umatlám na talířek na rozplácání ručičkama jen s piškotkama, tvarohem,zakysankou + navrch banány a svíčkou 😎

jarkalada
16. zář 2012

@lenny2 já to taky časově nedávám, však na tohodle MK nemám skoro vůbec čas 😀
Né, tak včera jsem to např. vařila večer, protože mně to dopol. nebaví. A občas nakoupím zeleninu atd ve větším, jeden večer to vše udělám, zamrazím a mám na několik týdnů vystaráno.

jarkalada
16. zář 2012

doooperčič..taky se vám ta stránka teď tak roztáhla? To jsem nechtěla :-/

lenny2
16. zář 2012

@jarkalada
Jaru, poprvé to chce fakt auťák a panenku, dyť to nemusí bejt z marcipánu 😉 Já hlasuju pro Hello Kitty - my jsme Hello Kitty úplně posedlý 😀

jarkalada
16. zář 2012

@lenny2 no ale z čeho jinýho? Taková ta "potahová látka" 😀 na těch dortech je marcipánová, nebo je jí to hodně podobný. A to nikdo nejíme, akorát by to fakt bylo hezký na tu fotku 🙂

jarkalada
16. zář 2012

A zjistila jsem, že jedna příbuzná proti fotí, tak se s ní zkusím domluvit, jestli by nás /děti/ někdy vyblejskla. Akorát je to v Praze, tak snad mi do tý doby nepůjdou do školy..😀

lenny2
17. zář 2012

@jarkalada
Počkej, to stačí, když koupíš obyč panenku a ta se jako postaví do piškotu a cukrář jí udělá okolo jako sukni a je to krémový, já vím, že ségra to takhle měla pro holku, autíčko by taky mělo jít udělat z piškotu a politý tuhou čokoládou (si myslím, teda), ale já jsem houby pekař, chce to zajimt do cukrárny a optat se....
K foťákoj určo zajděte, my se zase chystáme, je to nádherná památka, jak jsme byli v aťasu, když jim bylo 3 měsíce, tak mám ty fotky v rámečkách a vypadá to suprácky 😉

zvalentova
autor
17. zář 2012

krásné krizové ráno 🙂
Včerejší den zas masakr, z nějaké zvláštního důvodu děti přes den nespí, max. půl hoďky. Ovšem v noci to je ještě lepší. Kačka se budu po dvou hodinách (s přesností 5 min.), bohužel ji neumím uklidnit jinak, než nakojit.
Oběma studují dásně, ale zatím nic. Chvilku jsem měla u Kuby dojem, že jsou nateklé, ale už dobu zas nic.
Když to sečtu, naspala jsem dneska 4,5 h. a dost melu z posledního 😒

lenny2
17. zář 2012

@zvalentova
Zlato, jam mám za sebou 3 hodiny spánku, vítej v klubu Zombie 😀
Teďka sorry za ten výraz, ale kdy už to DO PRDELE skončí??? 🙂 Chlapec šel spát o pul desátý (záměrně jsem ho dala spát dýl jestli to nepomuže), vstával po půlnoci, Sunar, chvilku spánek, pak ustavičně čaj, pohladit, přikrejt a v 5:15 už jsem zase vstávala ☹
Holka jako vždy zlatá, o tý ani nevim....aspoň někdo má rozum 😉

ostrava8
17. zář 2012

@zvalentova ahoj Zuzi, no my jsme na tom podobně, malí se ted budí častěji a mají jako kdyby větší hlad ... malá mi vysosne skoro 250 ml a ještě by furt pila .. asi je nejvyšší čas začít s příkrmy ...

ostrava8
17. zář 2012

@jarkalada Jaruš chtěla jsem juknout na ty dorty a bohužel mi to stále načítá ... asi je to moc velikánský ,takže neporadím .. .ale já až malí budou mít rok, chci jim upéci sama dort stejně ty malé zajímá jen dle mého jen ta svíčka na dortu (plamínek, ) a pak to že si budou mocit olíznout 🙂

Holky jde na mě nějaká nemoc ... střevní problémy a dneska ráno bolení v krku, malí taky pčikají a chrchlou, chjo ..

zvalentova
autor
17. zář 2012

@ostrava8 já právě netuším jestli je to opravdu o hladu. Přes den vydrží s jídlem 3,5-4 hod. tak nechápu co vytváří v noci. 😖

ostrava8
17. zář 2012

@zvalentova možná fakt jen to počasí, že se ochlazuje , já taky zkoušela zoubky, prý se to má i lžičkou, malá mě normálně kouše ... 🙂 potvurka, ale taky tam nejde ještě nic cítit, že by jako už zub

jarkalada
17. zář 2012

tak u nás se zatím /ťuk ťuk/ spí celou noc. Dne jsem si jí ale zkazila sama, když jsem se šla v půl pátý ráno podívat na ten Mars - a pak už jsem pořádne do rána nezabrala 😀
@lenny2 tu panenku znám, to dělá taky. No musím dneska přijít na nějaký kompromis 🙂

jarkalada
17. zář 2012

@ostrava8 tyblááho, 250ml 🙂 to nepijem my. Zkus jim už dát kašičku, ať se víc zasytí.Tolik mlíka snad už ani nepotřebujou pít

jarkalada
17. zář 2012

@ostrava8 i když zas po kaši budou ještě víc přibírat. No už holt asi fakt máte čas na příkrmy 🙂