Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
17. zář 2012

co tenhle? http://www.dorty-zpm.cz/dort-221-ovocny-detsky....
tedy místo žirafy asi bagr a berušku 😀

sariky
17. zář 2012

ahoj holky. vikend u tchyne jsem prezila, ale hoooodne dlouho tam uz nepojedu!
po brokolici jsme zkusili mrkvicku, tak ta jim chutna vic, ale zadnej zazrak. Sara to krasne prska a Sima jakztakz ji, ale ze by zbouchali celou malou lahvicku, tak to zatim ne. ale jsem rada, ze to jde aspon takhle, ze to treba neodmitaji uplne. teda aspon zatim 🙂
Peto, asi s tema prikrmama zkus zacit, my jsme uz taky zacli a mame skoro stejne stary deti 😉 Jinak susini vypiji 160 ml mlika. po jidle rvou, ze chcou vic. tak jsem jim zkousela davat vic, sice to vypili, ale o to vic se poblili, takze jsem se zase vratila k te 160tce. ted, s tim prikrmem (i kdyz zatim nic moc nesni) si myslim, ze by to mohlo stacit. prospivaji, tak je nechci prekrmovat. ve 4,5 mesicich maji 6 kg, tak mi to prijde tak akorat 🙂
holky, ty vase nespave deti me desi. Sima je strasna vzteklina, tak se bojim, ze jak zacnou zuby, tak to budeme mit taky. a ja bez spanku neumim fungovat vubec. zazila jsem si to ty prvni tri mesice, to bylo fakt peklo. byla jsem chodici mrtvola. ne ze bych ted vypadala o moc lip, ale aspon jakztakz funguji. no je to nekdy fakt narocny.
a dorty jsem nezkoumala, ale taky mam v planu na prvni narozeniny objednat luxusni kycovej dort 😉

rychetkami
17. zář 2012

@lenny2 no já osobně to mám s tím nekojením vyřešen, ale štvou mě ty kecy ... snažím se na to kašlat.

lenny2
17. zář 2012

@rychetkami
Mě momentálně víc štve to, že se nevyspim a že kluk v noci tak řádí, ne to, že nekojim 😀

lenny2
17. zář 2012

Jo a holky, na tento týden mám skvělé vyhlídky - čtvrtek večer manžel pryč, koupu sama, v pátek ráno odlítá na služebku, takže celý den plus noc sama, vrací se v sobotu až pozdě večer = celou sobotu na vše opět sama, v neděli dopoledne má až do jedný fotbal = pul dne zas na to sama......a v pondělí??? Buďto si hodím laso, nebo jdu rovnou k docentoj Chocholouškoj 😀

sariky
17. zář 2012

@lenny2 ufuf. to zvladnes! nebo povolej na pomoc tchyni 😉

lenny2
17. zář 2012

@sariky
Hahaha 😀

ostrava8
17. zář 2012

@lenny2 tý jo, to já bych už balila kufry taky 🙂 nabal mu děti tajně do kufru na služebku 🙂 to by čučel vid? 😀

ostrava8
17. zář 2012

@sariky no vidíš, tchýni jsi zvládla, tak zvládneš všechno ... Nj máš pravdu s těma příkrmama, dneska už dorazil mixér, mrkvička dovezená ze zahrady, tak jupíí na to . jen já jsem KO, asi mám chřipajznu ... to je peklo

sariky
17. zář 2012

@ostrava8 preji hodne trpelivosti s prvnim prikrmem 🙂
a uzdrav se!
Peto, furt tvoji pokaslavaji? susini maji uz skoro 2 mesice kasel (suchy kasel) a nemuzeme se toho nijak zbavit. uz braly troje ruzny kapky a nic nezabira. dr rikala, ze ted se jeste neda zjistit ani alergie, ze to se da testovat az od jednoho roku.
a k pobytu u tchyne se vyjadrovat nebudu, ale tim, ze reknu, ze uz tam neplanuji jet, rikam vsechno....

ostrava8
17. zář 2012

@sariky šári já chci začít s příkrmem začít zítra, přijedemi mamka, tak to chcem prubnout .. čím teda začít ? brambůrek ?? mrkvička s olejem ? musím to ještě nastudovat , jinak už je mi i lépe, manžel vzal prdochy ven, tak jsem mohla spočnout ...
Šári, oni jako kašel nemají , jen malý si sem tak kuckne, ale dneska mi říkala kámoška, že malý jí to dělal taky a do týdne horečka a jsou nemocní :(
tý jo dva měsíce ?? to je fakt hodně a zkoušeli jste třeba zvlhčovač vzduchu ?? a vy dva s manželem jste alergici??
OK o tchýni už ani muk 🙂

lenny2
17. zář 2012

@ostrava8
Péťo, kup si na poprvý skleničku první lžička mrkve, stejně jen tak ochutnaj.....

ostrava8
17. zář 2012

@lenny2 leni a dávala jsi to v tom obědovém krmení že ? a stejně pak ještě zapít mlékem ?? ale už méně ? a jakou reakci mám čekat ?? blití ? prskání ? oranžovou kuchyni ?? 🙂))

lenny2
17. zář 2012

@ostrava8
Péťo, já začala ovocnejma, jsou pro ně chutnější a měli tím pádem víc elánu a motivace učit se pracovat se lžičkou, nejdřiv jen tak olizovali, pak už třeba vzali jednu dvě lžičky do pusinky a postupně se to zvyšovalo. Pokaždý ještě dokrm mlíkem a čím víc se ti budou zvyšovat porce příkrmu, tím míň si vezmou mlíka, to si pak vychytáš a už pak budeš vědět kolik mlíka jim stačí udělat.....moji si někdy po příkrmu ještě mlíka mlasknou, někdy daj ještě po celým příkrmu třeba 150tku a někdy nechtěj vůbec a stačí jim příkrm, nechávám to na nich, mlíko nabídnu pokaždý, když nechtěj, dám jim ho vybzunknout odpolko k sváče. Pak, když jsem věděla, že uměj trochu se lžičkou, začala jsem k obědu zeleninkový, postupně masový apod.
Jestli ti mužu poradit, nedávej jim to, když už maj hlad, to by bylo úplně na nic, oni ještě nevědí, že lžička=jídlo a budou ti řvát, že chtěj flašku, dej jim to chvíli před tím, ve fázi hladu je to bude otravovat, budou ječet a zbytečně si to všichni zprotivíte 😉 Ono še říká, že nemáš začínat ovocem, že už pak většinou nechtěj zeleninu a maso, u nás v poho, naopak na ovoci jsem je se lžičkou pěkně naučila, slaďounký je bavilo strkat do pusinky na rozdíl od neslaný nemastný brambory víc 😉 Hlavně trpělivost, když ti to vyplivnou, nebo vyprsknou, netrap se tím, oni na to přijdou, že je to dobrý 😉 Dej jim to prvně jen tak na jazýček 😉

jarkalada
17. zář 2012

@ostrava8 souhlas s Lenčou ohledně toho správného načasování-nesmí být úplně hladoví, jinak ti u toho budou řvát.
Zatím jim dáš lžičku, dvě, max. tři, když to dobře půjde, takže pak jim normoš dej jejich obvyklou porci mlíka. To až ti sní tak půlku skleničky a trochu se jim tím zaplní bříško, ti tolik mlíka pak už asi nedaj.
I když teda u vás asi kdoví, co? 😀 /si dělám srandu 😉 /
My teda úplně poprvý jim zkusili dát banán, co jsme zrovna jedli. Oni se tak smutně koukali... 😀 Vidličkou jsem jim ho v misce pomačkala ...a teda musela jsem s tím pak odejít,napoprvý by snědl každej půlku!
Druhej den jsem pak začla klasicky se zeleninou-nejdřív se prý má brambora-je neutrální. Já to teda všechno vařím v páře, bylo mi líto kupovat skleničky a pak to vyhazovat. To zbytek zeleniny po nich snadno dojím 🙂
Např. ale do tý brambory-nebo pak ze začátku vlastně do všeho-jsem jim cmrndla trochu UM. Zaprvý se to tím zjemní, nelepí se jim to na pusu a je to pro ně známá chuť. Ze začátku to dělej hodně kašičkovitý.

lenny2
18. zář 2012

@jarkalada
Taky jsme začali banánem 😉 Škrábala jsem jim ho lžičkou.....
Pak jsme pokračovali skleničkou "moje první lžička jablíčko" a postupně jsem přidávala různý typy ovoce a pak jsme přešli na zeleninu, poprvý mrkev, samotnou bramboru mi plivali, takže jsem koupila mrkev s bramborem a tak dál jsme furt zkoušeli něco novýho. Moje děti musejí mít vždycky jídlo, který obsahuje mrkev, jinak mi to nesnědí, potřebujou to mít nasládlý.....takže masíčko s mrkví, kuřátko s mrkví, brambory, rýže, vše s mrkví....taky asi proto se mě každej ptá kde jsem děti opalovala, že maj krásnou barvičku 😀 Je teda fakt, že pleť maj nádhernou, ten karoten dělá divy 😉

ostrava8
18. zář 2012

ahoj holky, to teda čučím .. no já raději jsem se rozhodla začnu s příkrmem, až po vítání (to máme tuto neděli), abychom nechytli nějakou vyrážku 🙂 Holky a vy do toho nedáváte olej ??? mě řekla MUDr, že do každé např. mrkvičky, brambory, vždy dát trochu oleje ... s tím ovocem , že se má dát první zelenina, jsem taky slyšela ... ted máme plno jablíček atd, tak uvažuji, že jim zavařím - udělá přesnídávky na zimu, nebo když někde budeme cestovat .. dělala jste některá ??

ostrava8
18. zář 2012

holky co jste měly vy oblečené na vítání občanků ?? já vůbec nevím v čem jít .. :( malý už mám vyřešený, jen u malého uvažuji jestli manžestáčky nebo rifličky ..... at nejsme za "divnochy", už tak se obávám že s našima mírama se do postýlky - kolíbky ani nevlezeme ...
Dneska jsem malým koupila ze čmeláčku toho zpívajícího plyšového čmeláčka .. jak je pučmelou, jsou z toho hotoví, hraje to 3 písníčky z té pohádky ,, paráda ..

zvalentova
autor
18. zář 2012

ahoj holky, konečně jsem tady.
Včerejší kontrola na rehábce dopadla skvěle. Kačka se tak zlepšila, že slečna těžko hledala důvody abychom ještě chodili cvičit. Kuba to ještě potřebuje, ale snad to nebude na dlouho.

zvalentova
autor
18. zář 2012

@ostrava8 Peťul já jsem kalhotový tip, takže bych sahla po nich. Klidně úzké džíny a lodičky pokud nebude extra hnusně.

jarkalada
18. zář 2012

@ostrava8 buď trošinku oleje-ale když dáš první dvě lžičky, tak mi to přijde zbytečný, nebo když do toho přidáš UM, tak už nemusíš-jde o to, že se v tom lépe vstřebávají vitamíny.
Vítání tu nebylo, tak neporadím
Čmeldy jsme dostali na Vánoce, po 3 měsících přestaly hrát 😒 I jsem je pak rozpárala vyměnila baterky, ale hrálo to asi týden a zas přestalo. Asi zrovna nějakej blbej kus. Ale malejm i mm 😀 se moc líbily. Občas zabrousím v obchodě do uličky, kde je maj a jednu písničku jim pustím 😀
Zatím jsem nic nezavařovala, spíš dávám do mrazáku.
A každou věc bys jim měla dávat tak tři dny po sobě, až pak zkusit něco dalšího-kvůli příp. reakci.
@zvalentova tak na rhb to máte už paráda 🙂 My jdem příští týden. Tenhle měsíc jsem s nima moc necvičila, tak jednou denně v průměru, tak jsem zvědavá, co nám řekne. No nám řekli, že se chodí /aspoň tady/ do roka nebo do té doby, než začnou chodit

zvalentova
autor
18. zář 2012

@jarkalada aha, tak uvidím jak to zvládnou klokani. Holčina si právě brala nějakou chytrou literaturu, aby tam našla nějaké pojmenování a důvod proč s holkou cvičit. 😉

lenny2
18. zář 2012

@ostrava8
Péťo, já jelikož nevařim, ale jedem na skleničkách, tak ti s tím olejem neporadim.....se zavařovánim už tuplem ne 🙂 Ale mamka mi zavařila kvanta meruňkovejch přesnídávek a myslím, že jsou ok 😉
S oblečením na Vítání - já měla jak píše Zuzka, úzký džíny, balerínky, námořnický triko a sáčko......kdybys, ale teda viděla jiný matky jak byly vyfrclý, no to jsem fakt čuměla.....např. lacláčová minisukně (na postavě maximálně 150cm při váze minimálně 80kg), k tomu takový ty horolezecký sandály, triko jak na zahradu k ohni, mastný vlasy secvaklý sponkou, kterou jsem měla možná na základce......chceš popsat i pana manžela?? 😀 To mělo taky grády 😀
Celkově jsem čuměla, že ty maminy ani moc neřešily oblečení dětí - já neříkám, že musí být dítě od hlavy k patě oblečený jak malej Beckham, ale krucifix přízovejm kabátkum už snad taky odzvonilo, ne? 🙂 No jo no.....
Linda měla šaty s balerínkama a Kryštof měl džíny, bodýnko s límečkem a tenisky.....

jarkalada
18. zář 2012

@lenny2 jóóó, i pana manžela prosííím! 😀 😀
Tak naše děti mi už dokážou vyházet všechno nádobí z kuchyně, lezou do těch výsuvnejch šuplíků nebo i do rohový skříňky.
Už několikrát se buchly do hlavy nebo si v tom přiskříply prsty, ale to je neodradí. Včera jsem si tedy komplet přendala nebezpečný kusy kuch.náčiní nahoru, dolů dala jen plastový mísy, plechy nebo sítka, s kterým si snad nemůžou nic udělat. Pod dřez jsem už přidělala ten bezpečnostní zámek na suchej zip, aby mi do toho nelezly-mám tam různý prostředky na uklízení, tablety do myčky atd. To musím přendat do krabice a uklidit úplně někam jinam do komory.
Jeden my vždycky leze do nádobí, druhej mi vyháže všechny ubrusy, uklidím po jednom, druhej už na špičkách dosáhne na záclony a rve je ze žabek... Jsem vždycky večer z nich tak uhoněná 😀

ostrava8
19. zář 2012

@zvalentova zuzi díky za tip, ale já si ještě dlouho nebudu moci dovolit úzké jeansy 🙂) prostě mám ještě furt 7 kg nad svou váhou nahoru, a to je dost vidět, připadám si jako tank ... závidím maminkám, kt. to jde dolů ty kilča samy 🙂))) ale snad vše má svůj čas a na mě se také usměje štěstí ...
To jste šikulky ... ale stejně je to paradox, že malá byla tak nahoře vid? to je fakt zvláštní ... a co už všechno umíte ?? my se ještě ani nepřetáčíme z bříška , jen děláme kraviny ... (hrazdy, kopeme, atd .. ) 🙂 snad to brzy příjde ...

ostrava8
19. zář 2012

@jarkalada jaruš, tak na tom čmeláčkovi je napsáno - nevyměnitelný baterky, takže životnost dávám taky cca 3 měsíce, ale i tak oni furt potřebuji něco nového ... tak to schvoám a vytáhnu třeba po měsíci ,tak budou čučet (snad zapomenou, že to už jednou měli 🙂
Holka, asi mi neuvěříš vid, když napíšu, že se už na to období, ve kt. jste nyní stráááááášně moc těším ... 🙂 a bud ráda že máš tak akční děti ... ) si představ, že by jsi měla nějaké "padavky" , kt by jen seděli a koukali ... Malí už taky hezky řádí, hrozně se jim líbí jak jsou bez plíny, to jsou kreace a zvuky 🙂

@lenny2 JJ manžela taky .. souhlasím .. docela jsi mě pobavila ... mohla by jsi psát knihy 🙂 je fakt že některé ženské jsou šílené ... :

lenny2
19. zář 2012

@jarkalada
@ostrava8
Takže holky, pan manžel: sportovní kalhoty s kostkou (určitě víte, o kterých mluvím), horolezecké sandály s ponožkama a tričko Maturant 2000, to byl fakt hustofičák 😀 Další tatínek si dokonce ani nesundal kšiltovku.....nechápačka 🙂
Dneska mám pozitivní zprávu, Kryštof spal v kuse do pul pátý do rána, pak trochu začal prudit, tak jsem si ho vzala do postele a usnul ještě do pul sedmý, mám energie, že bych mohla skály lámat (dobře no, skály teda ne) 😀
Že by chlapec dostal rozum?? Dneska tady leje, včera mi přišla záslika holiny a pláštěnka, tak se po obědě vystajluju a půjdu tady lidem dělat divadýlko v puntikatý pláštěnce a puntikatejch holinách 😀

maruja
19. zář 2012

@lenny2 No kdy už jindy si vzít horolezecký sandaly neee jiná zvláštní příležitost se už nemusí naskytnout 😀
ta pláštěnka je fakt supr asi do ní půjdu taky, holiny mám malinový 😉

zvalentova
autor
19. zář 2012

@ostrava8 tak na kraviny je mladá generál 😀 Jakmile ochutnala život z bříška, tak ji na zádech nikdo neudrží.
Dokonce jsem musela instalovat druhou hrací deku, pošitou hračkami a šustivým papírem. Vydrží na ní hodiny a směje se jako blázen 😀
Potížista objevil krásu vlastních nohou, otáčí se jen když opravdu něco hooodně chce. Takže skoro vůbec. 😎

lenny2
19. zář 2012

@maruja
Běž do ní, fakt nemá chybu a hlavně bezva skladná, takže jí mužeš mít pořád u sebe u kočáru 😉 Pár křupanu mě tady bude mít za exota, že chodím v puntikatý pláštěnce a puntikatejch holinách, ale neřešim 😉 Ty holiny nejsou ty klasický, ale jen do pul lejtek, včera jsem si to zkoušela k úzkejm riflím a je to fakt úlet v dobrým slova smyslu 😉 Fakt mě to baví, obzvlášť, když mám ještě ružový nehty - jahoda hadr 😀