Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
10. říj 2012

@veronika.m
Veru, krásný váhy 😉
Jinak taky píšu přes iPad a mám ten samej problém, píše to svoje slova a já za boha nemůžu přijít na to, jak to pŕenastavit ☹

lenny2
10. říj 2012

@stanpetr
Jo, s fusáčkama to bude ok, neboj 😉 My jsme uź dávno na sporťáku a mám v něm taky už fusaky a je nás v něm fakt plno 🙂

jarkalada
10. říj 2012

Tak včera navečer jsme šli jen na rychlou prochajdu před spaním a už jsem je navlíkla do kombinézek. Bylo to rychlé, v tom, v čem byli doma, jen zapla zip a bylo 😎

lenny2
11. říj 2012

@jarkalada
No já už mám taky cukání je občas vrznout do kombinézy, protože dávat punčocháče, přes to zateplený kalhoty, bundu, rukavice, boty, tak jako to dělám denně, to jsou pokaždý scény jak na Sicílii 🙂 Ale říkám si, když už je teďka dám do kombinéz, co jim proboha budu dávat v lednu??? 😀 U nás už je na horách poprašek, no hnus bílej ☹

sariky
11. říj 2012

@stanpetr no me uz nemaji kam litat, jsou tam zapresovani, takze co nevidet budu prestavovat na sportak...

zvalentova
autor
11. říj 2012

@lenny2 jak jako poprašek??? u nás ho nečekám dřív jak v prosinci 😖

sariky
11. říj 2012

@jarkalada ja jsem taky zacla davat kombinezy, ale ne ty zimni, ale takovy ty chlupaty. je to rychly, ale i tak u toho priserne rvou a nespolupracuji, takze se bojim, abych jim neurvala nohy nebo ruce....

sariky
11. říj 2012

@lenny2 na takovyto oblikani nemam nervy. sice mam taky spoustu zateplenejch kalhot a vselijaky bundicky a kabatky, ale ten rev jen pri oblikani kombinez je prisernej, natoz tolik vrstev 😒
btw holky, davate malym rukavice? susini to nechcou, ozuzlavaji to, tak je to pak strasne mokry a studi to vic nez holy ruce

zvalentova
autor
11. říj 2012

@sariky
@lenny2 taky by mě to zajímalo, rukavice jsou ještě horší jak čepice. Zkusím jim dát kombinézy s tím spešl uzavíratelným rukávem,ale moc si od toho neslibuji.

lenny2
11. říj 2012

@zvalentova
Jo, Zuzi, bílý hnusný sračky ☹ A bude hůř ☹
Taky mám ty kombinézy s uzavíratelnýma ripukávama a i nohama, alemteda rukavice to je porod, pak seděj na kočáru a maj vystrčený ruce a nehejbou s nima, jako kdyby měli sádry 😀

jarkalada
11. říj 2012

na rukavice zatím nemám odvahu 😀 ale budou s tím muset holt ňák poprat, už maj venku studený ruce. Jenže si sundavaj čepice, ponožky, prostě co jde..takže o rukavicích si iluze taky nedělám.
Dneska nám konečně pustí taťku z nemocnice,byla jsem teď s dětma tejden sama..uff. Jsou teď na hlídaní nároční. Všude lezou, všechno vyramujou, te´d se naučili vylézt na sedačku, na postel, na křeslo, pochodujou na krbu, občas někam žuchnou. Hračky je teď ani moc nezajímaj. Pořád po nich chodím a uklízím nebo je odněkud sundavám - a práce jako vyluxování nebo umytí koupelny stojí.

sariky
11. říj 2012

@jarkalada muj manzel nastesti v nemocnici neni (nebyl), ale ted posledni dobou ma hodne prace, takze z prace chodi az kdyz decka spi, takze jsem cely dny taky na vsechno sama a uz mi to leze na mozek. nejen ta pece, ale i ta "samota". 😒 A uklid uz jsem sabotovala, kdyz mam vecer chvilku, tak se radeji vyplesknu treba k televizi a jen pasivne cumim a uzivam nicnedelani 😉

sariky
11. říj 2012

@jarkalada a cepice davam susinum jen zavazovaci, protoze ty "obyc" se jim furt vysvlikaly z hlavy, jak se vrti v kocarku a tak meli vecne odkryty usi a cepici stahlou pres oci, takze rvali, ze nic nevidi. ale i ty zavazovaci se jim na hlave posunuji a kdyz se vracim z prochazky, tak je maj cely pretoceny. a ponozky si svlikaji navzajem a ozuzlavaji je nebo si je skopou..... takze nejradeji davam puncochacky nebo teplacky se zabudovanyma ponozkama. nebo rovnou "pyzamka" (to jsou u me ty overalky s dlouhym rukavem a zabudovanyma ponozkama).

sariky
11. říj 2012

@ostrava8 ahoj Peto, slibila jsem, ze ti napisi po kontrole na rehabilitaci. momentalne to mame tak, ze Sima se zlepsil, ale cvicit mame dal a Sara, kt. byla povazovana za vyvojove napred je ted zase pry zpomalena (podle detske doktorky, podle fyzioterapeutky je naprosto v pohode), takze za dva tydny jdu na neurologii s obouma, aby se na ne podival neurolog a zhodnotil celou situaci. navic Sara ma v 5 mesicich temer zarostlou fontanelu, coz je pry problem, tak se na to ten neurolog taky podiva. Holky, nemate s tim nektera zkusenost? (s tou zarostlou fontanelou?). diky!
a k tomu pretaceni na brisko - Sara se zvladne prekulit na brisko, ale uz nezvlada z pod sebe vytahnout ruku. tak ji mam pry pomoct tak, ze ji tu ruku chytnu v rameni a vytahnu ji (de facto nadzvednu rameno, takze si tu ruku vytahne sama). staci pry posilovat zadove svalstvo a rucicky. tak jsem to vcera zkousela na balone, ale tak hystericky rvala, ze vubec nespolupracovala a pak se nedala uklidnit. to bude zase boj :-/

zvalentova
autor
11. říj 2012

@ostrava8 @sariky fíha, to jsem neslyšela, takhle brzy srostlou.
Mě čeká neurologie s klokany tak za měsíc, doufám že bude v pohodě. \Nějak mě to ježdění po doktorech neba.

sariky
11. říj 2012

@zvalentova me to taky neba. proto jsem z toho ted tak "nadsena", ze krome Simona budu muset resit jeste Saru. samozrejme ma o ni strach a preji si, aby byla zdrava a udelam pro to vsechno, ale to cestovani k tomu s tim kocarem je fakt peklo. naposled, kdyz jsem jela, tak mi opet nikdo nechtel pomoct s kocarem do saliny, pak se teda nejaky mlady muz odhodlal, ale jak je ten kocar uz tezkej, tak jsem to pro zmenu do tech schodu nemohla uzvednout ja. fakt komedie 😠 a to nemluvim o tom, ze ta debilni poliklinika, na kt. s malyma chodim, ma schody a ty koleje na kocarky, maji tak blbej rozchod, ze tam projedu jen po zadnich a to je taky neco - nemuzu to do tech schodu vytlacit a vsichni jen cumi a nikdo mi nepomuze. grrrrr
tak jsem si ted zanadavala a trochu ulevila 😝

zvalentova
autor
11. říj 2012

@sariky joj, cestu ¨MHD ani omylem, kam se nepřiblížím autem, tam nejedu.
Koleje máme taky a sama kočár neurvu, je to masakr.

sariky
11. říj 2012

@zvalentova ja se taky snazim priblizit autem, ale v centru je problem s parkovanim a tak proste musim mhd vyuzit...

lenny2
11. říj 2012

@jarkalada
Tak to moji se na rukavice a čepice tvářej zhnuseně, ani na to nešáhnou, jako bych jim oblíkala nějakej hnus. Ve chvíli co jim nasadim čepice a rukavice, seděj jak sfingy, ruce v poloze jakoby měli sádru až ke klíční kosti a s hlavou nehejbou jakoby měli kolem krku krunýř 🙂 Je to fakt komický 😀 Jsou to holt fajnovky ty moje děti 😀

kinguse
11. říj 2012

@lenny2 @jarkalada @sariky taky jsem si říkala,že bych nejradši dala kombošky,ale přesně jak píše Léňa,do čeho je budu dávat v zimě??? Takže jsem taky dala kompromis a vytáhla nějaký chlupatky. Ale chuděry mi v tom kočárku přijdou jak sardinky....a to to jsou žabky malý 😀 😀 😀
Jinak u nás noc opět tragická...k rýmě u Lucky se přidala rýma u Terky...takže jsme jely duble 😝 Ve 2h už jsem nevěděla co s nima,řvaly obě jak tur a nešly utišit, odsála jsem co to šlo, kápla Olynth,dala i polštáře,aby byly vejš,pak jsme si je i dali s mm na sebe,aby byly skoro v sedě,ale řev stejnej...tak jsem jim lupla čípek a pak konečně usly ☹ Snad je ta rýma brzo přejde.
Jo,jinak Lucka už se občas sama posadí! Terka se pomalu začíná plazit,ale proti Lucce je línější 🙂

sariky
11. říj 2012

@kinguse koukam, ze to je u vas vesely ☹ tak drzim palce, aby byly holky brzy fit!

sariky
11. říj 2012

holky a jeste jedna otazka - susini mi uz nekolikaty den sabotuji zeleninu (nejdriv bramboru, ted i mrkev) a nejenze to plivou, ale Sima odmita otvirat pusu. co s tim? mam zacit s ovocem? treba jim to bude vic chutnat. no nevim, jsem bezradna.
a s tou fontanelou nemate nikdo zkusenost?

lenny2
11. říj 2012

@sariky
Ano, Šári, tímhle jsme si také prošli, Kryštof jedlík mi jeden čas úplně začal odmítat zeleninu. Byla jsem z toho taky špatná, ale nabízela jsem a když nechtěl, dostal mlíko. Tenhle vzdor mu vydržel asi 14 dní a pak začal zničehonic jíst zase všechno. Linda měla zase období, že sabotovala ovoce, pusu na zámek a ne a ne jí otevřít. Očurávala jsem jí tím, že jsem jí k pusince přistrčila flašku, ona otevřela pusu a já jí tam loupla lžičku. Takhle jsme spolu bojovaly asi taky 14 dní a pak jí došlo, že to je trapný a začala zase normálně jíst 🙂
Takže moje rada - stále nabízej, ale nenuť, ať jim to nezhnusíš a ono je to přestane bavit. Klidně bych jim začala dávat dopolko místo mlíka ovoce a uvidíš pak jak ty obědy 😉 A neztrácej nervy, já u toho taky tekla, řvala na ně, přemlouvala, dělala opičky, abych jim odlákala pozornost a všechno na nic, když nechtěj, tak nechtěj, jsou chytrý, budou na tebe teďka zkoušet ledacos 😉

sariky
11. říj 2012

@lenny2 presne tak to mame 🙂 pusa zamkla na zamek a ja delam opicky a on ji neotevre a neotevre. a kdyz pak povoli a ja mu to sousto do pusiny dam, tak to okamzite vyplivne. tak to setru lzickou, strcim zpatky, opet vyplivne a tak porad dokola, takze ve finale nesni nic a mrkev rozpatlana vsude. no nic, zitra zkusim ovoce, uvidim, jaky bude uspech 😉
a taky nenutim, abych jim to nezhnusila. jako snazim se, ale kdyz to nejde, tak rezignuji, protoze presne jak rikas, chytry jsou jak opice 😉

lenny2
11. říj 2012

@sariky
Jinak Šári, s tou fontanelou ti neporadim, Kryštof má pořád dulek, Linda už ne, ale nikdo se nad tím nepozatavil....ale my na žádný neuro nechodíme....
Jinak s tou ručičkou jak jí máš pomáhat, nevim no, ale Linda se taky vždycky přetáčela a ručička jí tam zůstala. Nikdo jsme jí nepomáhal a přišla si na to úplně sama asi během 14 dnu 😉 Myslím, že tě zbytečně stresujou.....

sariky
11. říj 2012

@lenny2 no priznavam, ze jsem z tech doktoru "nastvana". kazdej tvrdi neco jinyho, jeden rika, ze Simon je opozdenej, druhej, ze je v pohode, dalsi rika, ze je opozdena Sara, dalsi, ze je v pohode.... proste co odbornik, to nazor. a s tou rucickou - pote, co jsem ji takhle parkrat pomohla, tak uz se snazi to tak delat, ale prijde mi, ze ma ty ruce strasne slaby a nema silu tu ruku proste vytahnout. tak se pokusim ji trosku posilnit, ale uvidim, jak to pujde. jak uz jsem tady dneska zminila, vcera u toho cviceni chytla takovej hysterak a nesla pak uklidnit, ze jsem se na to vyprdla a bylo mi ji hrozne lito. v tomhle jsem hrozne rozpolcena - na jednu stranu jim chci pomoct, ale jakmile vidim, ze je trapim, tak polevim a chci je "zachranovat". proste blazniva matka 😀

lenny2
11. říj 2012

@sariky
Nejhorší jsou právě ty tabulky, co to znamená, že je dítě opožděný? Že podle tabulek nedělá v určitým měsíci to a to? Dyť to je blbost, já např. vůbec nelezla a začala jsem rovnou chodit......

zvalentova
autor
11. říj 2012

@kinguse ahoj Gábi, je to masakr. U nás noční psycho. Po včerejší hexe se v jednu probudili s šílenou horečkou. Dala jsem sprchu, čípek, mlíko... klid vydržel na hodinu, pak znovu.
Také zkouším nemléčnou kaši, zatím tak 5-6 lžiček, ale pokud t bude znamenat klidnější noci, začnu je na noc dávat, kojení chci ale udržet min.do vánoc.

maruja
11. říj 2012

Ahoj holky
@sariky o té fontanele, někde jsem slyšela, že to může zarůst takhle brzo, ale je dobrá porada s neuro.
já dávám tak chlupatý kombi, hlavně ráno, když jedem do tý školky, to nemám moc času je navlíkat.
Taky máme furt problémy se stolicí, tak jim dělal dnes výtěr a berem Hylak, jinak jsou ale v pořádku kluk má 6050g a holka 5110g, A se přetáčí, ale taky tam nechává ruku a V se na břiše nelíbí vůbec, tu tam natočím já a ona se přetočí zpátky 🙂

kinguse
11. říj 2012

ahoj holky,tak my byly dnes na kontrole na neuro,tak dr říkala,že Terka je v pohodě, vývojově odpovídá, už není dráždivá (její popis: pokus o úsměv 😀 ), u Lucky hooodně lehká asymetrie,ale jen do stran,jinak OK.Ještě máme 2xdenně cvičit (na Vojtovce samozřejmě říkaj 3xdenně,ale to většinou,teda téměř vždy,nedávám).