Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
11. říj 2012

@lenny2 jj presne tak. ze neumi to, co by podle tabulek meli umet. a taky ze to, co uz umi, nedelaji dobre, tak se to musi spravit.

sariky
11. říj 2012

@kinguse tak to je super, gratuluji

sariky
11. říj 2012

@maruja uvidim, co mi reknou na neuro...
jinak koukam, ze jsou deti sikovne. moji se teda z briska zpatky prekulit neumi. ani nevim, co je podle "tabulek" spravne 😉 😎

maruja
11. říj 2012

@sariky to nám to jde z břicha na záda líp. Dají ruku pod sebe hoděj hlavou a jsou na zádech 😀

silvie_z
11. říj 2012

@sariky ahoj, osobně zkušenost s uzavřenou fontanelou neporadím, ale kamarádčina dcera ji měla taky uzavřenou brzo. jenom chodily na kontrolu, jestli lebka roste přiměřeně s mozkem, ale žádný problém nepřišel, tak snad to budete mít taky bez potíží 🙂
my bojujeme s holkama už přes měsíc (jsou asi stejně staré jako Tvoji). zelenina jim nejela nikdy, pořád protestují proti čemukoli - mrkev, brambory, cuketa, zkouším vařené doma i kupované a žádný úspěch ☹ ovoce je lepší, včera a dnes jsem zkoušela i přesnídávku jablko s ovesnými vločkami a zblajzly to 🙂

jarkalada
11. říj 2012

Ty kombinézky mám zatím takový podzim-zima,néé úplně ty teplý naducaný. Ty teprv musím sehnat.
Ale i tak je jednodušší je do nich navlíct, než dávat punčocháčky, tepláky, mikinu, bundu atd.
Dnes jsme už zrušili ohrádku. Stejně v ní byly jen naházený hračky a děti akorát neustále lomcovaly s tou brankou, se divím, že ten nápor vydržela. Takže ohrádku jsme rozdělali na dva díly. Jeden ohraničuje kytku a skříňku s televizí, druhá je kolem krbu. Najednou tu je místa 🙂

kinguse
11. říj 2012

@jarkalada tyjo,taky už se těším,až zrušíme nějaký věci...jsme tu jak sardinky...což ty v baráku nemůžeš vůbec znát 😀 😀 😀 Když jsem viděla tu ooooobr ohrádku,tak je mi jasný,že tam teď máte celkem solidní taneční parket 😉
Jo holky,od příštího čtvrtka maj v Lidlu v akci zimní věci, např.zimní kombinézy za 299,-...ale asi se o ně budete v případě zájmu muset poprat 😀 😀 😀

jarkalada
11. říj 2012

@kinguse tančit by se v obejváku sice dalo, zato pokoje úplně naprd, bych to hned celý přebourala 😎 . Místa jinak moc není, hlavně úložný prostory chybí. Hlavně, že se na mě ze začátku koukalo ja na blázna, že chci chodit s metrem a měřit si všechno možný. Tak teď to máme 😠
I když teď místo ohrady tu máme zas ten stan s tunelem-resp. mašinku s tunelem 😀
Já zkusím zas ty kombošky sehnat někde na bazárkách. Tyhle co máme byly obě za 185 kč i s poštovným, no nekupto 😀

ostrava8
12. říj 2012

ahojte babizny .... nějak nestíhám ... ted jsme měli týden návštěv, tak jsem nějaká vysátá 🙂 Taky jsem hodně lítala po venku a vařím malým do zásoby, at se s tím neseru celé dopoledne na úkor procházky ...

@sariky šári díky za info ... nás čeká kontrola na neuro za 14 dní, tak dám zprávu, u nás furt stejné, malý se krásně přetáčí, ruku si vytahuje, ale někdy řve, že mu to nejde ... malá zatím nic, ale když jí otočím nabok, tak pak švihne a je na bříšku .. u ní to spíše vidím že je trošku těžší váhově, tak jí to nejde .. 🙂 asi budeme muset držet dietu ... malý si začíná pomalu i strkat palce do pusy u noh ... s tou fontanelou taky neporadím .. malý jí má docela hodně zřetelnou, malá už má vlásky tak se musím juknout ... ale určo se pobav s neuro ..

@kinguse teda těch tvých příspěvků se bojím, že nás to jednou bude čekat také .. člověk si už trochu zvykl na luxus že se vyspí a pak po x měsících toto 🙂) držím palec, at je to OK. Jinak Lídl leták nám ještě nepřišel, ale je to určo dobrá cena .. já furt čekám na to CaA, ale je tam prý jedna za 800,- a nic moc :(

Lenny2 - u nás také dneska trochu bílo , ale přimrzlo .. a mlha jak hrom ... jinak pozdravuj tchýni, jsem se velice zasmála u těch tvých zážitků a inovací pro děti 🙂)

Holky, včera normálně trauma, málem mi na přechodu chlap smetl kočárek .. opravdu chybělo tak 5 cm .... naštěstí vše OK, ale ten šok ... hrozné ..tak opatrně holky !!!

ostrava8
12. říj 2012

@sariky šári jukla jsem na net a nemusíš si dělat starosti, pokud jsi pod dohledem ... http://www.emimino.cz/diskuse/zarostla-fontanel...

ostrava8
12. říj 2012

@zvalentova Zuzi tak jak se ti líbilo vítání ? už jsem tady četla, že jste byli najkrásněšjí a co jste dostali ? hod nějaké foto

lenny2
12. říj 2012

Holky, tak u nás se dneska škrábalo, venku -1 stupeň ☹ A já si včera kaufla úplně supr hupr vysmazlenou vestičku, no to i kdybych měla mít na rukách jinovatku, tak jí dneska provětrám 😀

sariky
12. říj 2012

ahoj holky, tak dneska jsem susinum misto zeleniny dala svesticku od hippu a zblajzli to az se za usima olizovali. tak to teda nevim, co budu delat s tema kilama mrkve na mrazaku 😠 zitra jedeme k prababicce, tak se s prikrmeme patlat nebudu, v nedeli dam zase svesticku a v pondeli uvidim, co vymyslim. svestky jsem blbec koupila jen dve a v tescu je nemaji. neva, nejak si poradim 😉
clanek o fontanele prectu. uz jsem neco hledala na netu, ale proste me to zase nejak rozhodilo, jakmile vsechno neni tip top, tak hned stresuju, aby se susinum neco nestalo 😒
a k tomu pocasi - dneska je tady hnusne, zatazeno, kosa. no hnus velebnosti. ale snih tu nastesti zatim neni. btw snih mi nevadi, ale ta spinava brecka, to je des 😠

lenny2
12. říj 2012

@sariky
Jestli ti mohu poradit, dej jim k sváče třeba tu švestičku a k obědu "první dýni" od Hippu, chutná sladce a tím je očuráš a tím pádem budou mít i oběd 😉 Já to tak dělala taky, když mi stávkovali se zeleninou 😉 Pár dní na dýni, k tomu pak přidej trochu brambory a uvidíš, že zapomenou na to, že se jim chce "vysírat" s nejedením obědu 🙂

lenny2
12. říj 2012

@sariky
Jo a od Hami jim zkus k obědu "zelenina s kuřetem a jablky", chutná to taky sladce a je to zelenina a masíčko, se ti po tom užerou, je to nasládlý 😉

lenny2
12. říj 2012

@sariky
Holka, přes skleničky já jsem odborník, vyzkoušela jsem už snad všechny a jedem jen na nich, nevařim, tak kdybys potřebovala nějakou konzultaci, jsem ti k dispozici 😉

sariky
12. říj 2012

@lenny2 diky Leny. se obavam, ze budu otravovat casto 😝
btw susinum vic chutna sklenickova zelenina nez domaci. a ja jim to tady jak pitomec varim, mixuji, cas na tom travim, kuchyn zas..... 😎

lenny2
12. říj 2012

@sariky
Klíďo otravuj, mám jich vyzkoušeno fakt kvanta 😉 Od Hippu jsou dobrý jen některý, Hami mi připadaj chuťově lepší 😉
Teďka jim zkus tu dýni, pak je dobrá od Hami "zahradní zelenina" a to kuře s jablky, to je naśe No.1 😉 Vynikající je taky hovězí s bramborem a mrkví, toho mi vyluxujou každej třeba 2 skleničky k obědu 😉

kinguse
12. říj 2012

@ostrava8 neboj,naše dorotky tak jedou od začátku,tak jsem vděčná za každou "lepší" noc 🙂
@sariky kdybys chtěla vařit,tak ještě můžeš zkusit malou fintu fň 😀 😀 😀 já jsem do toho uvařenýho jídla nalila trošku tý ovocný šťávy,co měly holky k pití a hned to chytlo jinou chu/t a jim to chutnalo. A ze skleniček máme ještě dobrou zkušenost s Babylove z DM a Alnaturou...ta dýně byla výborná! a jsou i hustší,tak se líp krmí. Neboj,oni se to prcci taky naučí.Ale to víš,komu by víc nechutnalo ovoce než zeleninka 😀 ...oni ty prckové nejsou "blbí" 😅
Holky,mě je těch našich dorotek tak líto,ta rýma je fakt šílená.Vůbec nemůžou dýchat,furt je to budí. Odsáváme, koupila jsem kapičky,ale stejně jim to nepomáhá.Lucinka už je trošku lepší,Terka ta je toho plná,ale taky začla pozdějc,tak snad budou brzo lepší.

zvalentova
autor
12. říj 2012

@kinguse drahá spolubojovnice, držím palce, aby se holkám ulevilo a spaní se zlepšilo.
Klokani dneska dali trochu kaše, tak se modlím o méně hororovou noc.

jarkalada
12. říj 2012

Nás už naštěstí rýma přešla. Když viděli odsávačku, tak už automaticky říkali "hůůůhůů" 😀 a pak se u toho kroutili.
Jsem jim včera vařila kuřátko. Měli ho dnes s mrkví a bramborem. A snědli půlku a dál nechtěli. Zatím jsem jim většinou dávala "maso" skleničkový a teď tohle má přece jenom jinou strukturu, tak to plivali, i když to bylo na pidikousky.
No budou si muset zvykat na normální jídlo. Jako biokuře za dvě kila nám po nich do rizota dávat opravdu nebudu 😝 😀 Kousky zeleniny jim nevadí, ale tohle asi jo

ostrava8
13. říj 2012

holky je mi z této zprávy smutno ... hlavně pro ty, kt. ještě nebyli tak jako my na píchání :(
nae
"Potenciálne kontaminované" šarže hexavakcíny Infanrix Hexa, aktualizácia: SR, ČR: A21CB191B, Nemecko: A21CB191C, A21CB193A, A21CB193B, A21CB193C, A21CB194A, A21CB187B, A21CB337A, A21CB187C, A20CA742A, A20CA743A Austrália: A21CB144A, A21CB188D, A21CB188E, A21CB190A, A21CB197A, A21CB221B Už sa mi ani nechce zapínať v najbližších dňoch počítač...☹ p.s. aby som na noc nepísala samé negatíva: nemecké a austrálske šarže samozrejme nemuseli byť distribuované na náš trh a aplikované.

jarkalada
13. říj 2012

@ostrava8 to mi ale řekne asi jedině naše dr., kterou jsme dostali..? My máme jen zapsáno, kdy jsme jí dostali, ale jinak žádné označení

maruja
13. říj 2012

Ahoj holky,
@jarkalada tak to nám sestřička píše i šarži, teď máme jít na druhou dávku. Na SUKL stránkách je u nás kontaminovaná jen jedna. Je to spíš jehla a stříkačka, samotná vakcína je v pořádku. Teda podle inf co mám 😉

petrova_d
14. říj 2012

@jarkalada Dle vyhlášky o očkování proti inf.onemocněním je lékař povinen do očk.průkazu uvést: druh očk.látky, datum podání, č.šarže, razítko a podpis.
Je to kvůli zpětné dohledatelnosti té které dávky. Vaše lékařka to teda pěkně fláká.

kinguse
14. říj 2012

@jarkalada cus,já mám taky v ockovacim průkazu nalepenou nálepku s druhem očkovací látky a sarzi!Taky myslím,že by to tam mělo byt. Každopádně by to měla ona mít aspon zapsany v jejich kartě!
Jinak holky,já uz fakt neví,co s tema nasima dorotkama ☹ K Terce musím milionkrát vstavat,dávat dudlika,hlásit,mít ruku prostrcenou mezi sprslema a mezi pul4-4h začne rvát. Prso ma max na podudlani,vůbec nesaje. Dneska situace: V 5h rano uz jsem se s brekem pritulila k mm,že uz nemůžu a on mi řekl,že to nebylo tak hrozny a že můj problém je,že hned neusnu,kdyz mě vzbudí!!!! Holky já nevím,to jsou ty chlapi fakt takový paka,že neumí obejmout a podpořit??? ☹
A uz na mě taky leze tablba rýma,co maj holky.
Takze všem hezkou neděli!!!

lenny2
14. říj 2012

@kinguse
Gábi, chudáku!!! Soucítim s tebou!!!
Zkusila sis malou vzít do postele k sobě?
Drž se!
Holky, vyhlašuji stav pohotovosti, všechny se domluvíme a necháme jeden víkend prcky manželům a uděláme slet matek dvojčat někde na nějakym relax víkendu - nebylo by to špatný, ne?

jarkalada
14. říj 2012

@petrova_d @kinguse no nemám to tam u žádného očka, jen razítko s datumem a jejím jménem. Se na to příště zeptám
Paka to jsou. Jenže si na něj nikde moc nestěžuju, si pak přijdu až trapně, že si to nechám líbit.
Nebo dneska si hraje s malou, ta někam lezla a spadla. Začla řvát, slzy se jí koulely po tvářích, já vedle luxuju, tak se ho po nějaké chvíli ptám, proč jí aspoň nepochová. Tak prý je nebude jako já furt rozmazlovat..

kinguse
14. říj 2012

@lenny2 To víš,že jí mám v posteli a řve stejně! A mě už chytá rapl,pak musím odejít vedle do pokoje a uklidnit se! Ach jo, království za jednu prospanou noc!!! To nevyspání je fakt nejhorší.
@jarkalada Já si na něj taky moc nestěžuju. On není špatnej,proti všem chlapům,co slyším kolem se o holky vzorně stará! Ale prostě neumí pochopit ženskou (což asi neumí žádnej chlap!!!...o takový iluze už jsem dávno přišla 😀 ). On nechápe,že ještě když kojím,tak to člověku taky ubírá enegrii!

@lenny2 joooo a relax víkend bych brala všema deseti!!!! Už aby byl leden, my jeden jen s mm na 2dny na lyže....BEZ DĚTÍ!!!! Ježííííš,já se tak těším! 😅 Když byl malýmu rok,tak by mě ani ve snu nenapadlo ject někam bez něj,ale teď to beru tak,že fakt potřebuju nabrat někde síly! Malýho jsem nechala poprvý na víkend beze mě asi až ve dvou letech. Občas přespal u mamky,ale jen když tam byly sestřenice. Jo a to mamka bydlí asi 5min od nás,takže jsem mohla kdykoli dorazit.
@jarkalada takže dokud nebude dítě krvácet,tak si nezaslouží pochování,jooo?! 😠 Taky dobrý! Je jasný,že se nemá dítě chovat po každým bucnutí,ale když už řve až se jí kutálej slzy jak hrachy,tak jí to asi dooost bolelo!
Tak já jdu něco dělat. Mám tu činností víc než dost 😝

maruja
14. říj 2012

Ahoj holky, já jsem teda dost sama, manžel slouží a máme barák takže zase pracuje venku, ale když potřebuju tak vykoupe a hraje si s malejma a tak. Jasně že jsem někdy nasraná, ale aby mě řek, že můj problém je že hned neusnu tak to by mu strach nedovolil 😉