Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

maruja
14. říj 2012

zase mě radí s kojením, minule jsem byla celá unavená díťata spali jen 3x po 15 min celej den a on mě řek jestli to nemůže bejt mlíkem, tak jsem ho poslala... zpátky do práce 😉

kinguse
14. říj 2012

@maruja noo,taky to pro mě byla dost podpásovka 😢 Ani nevím,jestli jsem byla ještě víc nasr... nebo mě to spíš víc mrzelo! Jenže,když jsou tu děti,tak nemůžu dělat dlouho naštvanou a komunikovat prostě musím. Kdyby aspoň přiznal,že to přehnal,to on ne,on prostě čeká,že já zas vyšumím...ostatně jako vždycky 😖

kinguse
14. říj 2012

@maruja jo a rady ke kojení jsem od něj taky dostávala! Fakt chytráci,co?! 😠

kinguse
14. říj 2012

jo holky,máte některá zkušenost s domácíme přesnídávkama? Všude to píšou s cukrem. Nevím,jestli kdybych ho nedala,jestli se to zasteriluje?Jsem si říkala,že dám aspoň hnědej,ale kdybyste měla některá tip,sem s ním. Dostala jsem hrozně jablek a hrušek,tak ať to aspoň využiju.

maruja
14. říj 2012

@kinguse já jsem se teď na to taky dívala a našla jsem právě, že tam ten cukr dát nemusíš a vydrží to ty 3 měsíce

kinguse
14. říj 2012

@maruja tak zítra to zkusím...dík!

stanpetr
14. říj 2012

@maruja
@kinguse holky ja delam vyzivu jen z ovoce, bez pridani cehokoliv a sterilizuju...a vydrzi to v poho...ted dojidame ty z lonska...

petrova_d
15. říj 2012

@maruja @kinguse Jj, pokud se sterilizuje ovoce tepelně (zavařováním), tak cukr není potřeba.
http://www.nasebatole.cz/?p=1738

ostrava8
15. říj 2012

@kinguse no Gábi jak vidím, ti chlapi jsou fakt kouzelní ... určitě to tak nemyslel ... já to vidím u nás, oba jsme někdy otrávení že na sebe nemáme ani pak náladu či síly :( věřím a pevně doufám v to, že až dětí trochu vyrostou že se to zase vrátí do starých kolejí ...

@maruja ... mu strach nedovolí 🙂)) to ho doma biješ či co ? jde z tebe strach , snad nejsi jak ta v tom filmu "u mě dobrý " 😀

ostrava8
15. říj 2012

@petrova_d danuš a ty už dáváš příkrmy ? no já raději dělám vše čerstvé, max. zamražuji ... ale spotřeba do týdne, dneska najíždím na dýni a jablíčko ke svačině, tak uvidíme ...
Holky oni po těch příkrmech dopijou i celou dávku mléka ... je to normální ? nemám zvýšit príkrmy ??

zvalentova
autor
15. říj 2012

krásné ráno všem,
u nás nic nového, klokani spí jako když nespí.
Na večer zkouším kaši (kvůli alergiím nemléčnou s odstříkaným mm), dají si 4-5 lžiček a pak je to všude. Ihned nastoupí řev, takže rychle nakojit, aby nezbořily barák.
Zkusím třeba uvařit brambor k obědu a postupně je zvykat, je to ale vopruz.

zvalentova
autor
15. říj 2012

@stanpetr to mě zajímá? co všechno zaváříš, co čeho a jak? Dík

zvalentova
autor
15. říj 2012

slíbila jsem fotky z vítání, tak tady je malá ochutnávka 😎

stanpetr
15. říj 2012

@zvalentova delala jsem...svestko-jablecnou, jablecnou, hruskovou, boruvkovo-jablecnou....ovoce umyju, nakrajim, neloupu ani nevykrajuju jadrince, svestky jsem teda vypeckovala...dam do hrnce, trosku podleju a varim, az je to takove rozvarene, slupky se maji snahu jako kdyby odlupovat, tak ukoncim vareni, prepasiruju, plnim do sklenicek a zavarim v troube....je to fakt jednoduche a vcelku rychle...na pasirovani mam robot, takze to jde jedna radost....Jirikovi to do ted moc chutna....snad holkam bude taky
vypada to tak nejak jako receptik od @petrova_d

lenny2
15. říj 2012

@zvalentova
Zuzi, ahojda! Byli jste krásný!
Kuba vypadá vyspale 😀
Klokánci jsou boží!
U nás stále vše ve starých kolejích, jediná změna je taková, že ignoruju jejich pokusy o vstávání v 5:30 ráno, na fňukání a přivolávání si mě nereaguju a Štofa to zalomí a spí tŕeba do 7:30, což je po probdělé noci balzám 😉 Linda je ok, ta si v postýlce povídá, někdy taky ještě chrupne 😉
Jinak načapala jsem ho v postýlce jak klečí a oběma rukama se drží za šprcle a snaží se vstát, tak si říkám jestli nemá chlapec ještě čas.....(???)

sariky
15. říj 2012

@kinguse Gabi, kdyz meli susini nekdy hodne ze zacatku rymu, tak nam dr doporucila v mistnosti, kde spi, vyvarit vincentku, ty pary jim udelaji dobre a pak nahrivat hrudnik, aby se rozpoustel hlen. ale vic neporadim, s rymou taky obcas bojujeme a navic susini maj hysteraky pri odsavani ☹

sariky
15. říj 2012

@ostrava8
@jarkalada my mame v ockovaku taky jen "hexa" bez oznaceni. ale nekde jsem se docetla, ze i presto, ze mohlo dojit ke kontaminaci, tak pokud ty deti nemely nejakou "neadekvatni" reakci, tak by to melo byt v poho. holky, vim, je to o nervy, ale ja se tim uklidnuji, protoze taky nevim, co maji susini nabodany v tele 😠

zvalentova
autor
15. říj 2012

@lenny2 to je teda rychlík, u nás je taková Kačka, jakmile ji vidím jak klečí a zkouší jít do bočního sedu, zavírám dveře a nechci to vidět. Říkám si kde je to opozděné dítě 😀

zvalentova
autor
15. říj 2012

@sariky já mám v očkovacím průkazu razítko doktorky a vylepený štítek z vakcíny 😒

sariky
15. říj 2012

@zvalentova tento tyden chceme konecne nechat pichnout ty nausnice, tak se na to dr zeptam. nastvalo me to, samozrejme, ale ani ve snu by me nenapadlo, ze muze dojit k nejakymu ohrozeni. jenze co uz ted. ted se muzu akorat vztekat a tim si nijak nepomuzu....

sariky
15. říj 2012

@zvalentova Zuzi, klokani jsou nadherni!

sariky
15. říj 2012

@ostrava8 Peto, kolikrat denne krmis maly mlickem a kolikrat jim davas prikrm? ja jim davam 5x denne mliko a 1x denne prikrm. zatim jen zeleninu a ovoce. co vsechno davas ty?

zvalentova
autor
15. říj 2012

@sariky díky, taky jsem se snažila, aby mě náhodou někdo nepomluvil 😀 😀

jarkalada
15. říj 2012

@lenny2 no naše předčasňátko si stouplo v 7,5měsíci, v osmi už sám seděl 🙂 Takže jste v normě a začni se poohlížet po nějaké helmičce 😀
@zvalentova sluší vám to všem 🙂 Jinak na první fotce "nenápadný" záběr asi na nové nehtíky, co? 🙂

stanpetr
15. říj 2012

@zvalentova slusi Vam to moc....vypadate spokojene a odpocinute 🙂 deticky taky krasnoucky

lenny2
15. říj 2012

@jarkalada
No, asi budu muset, Jaru, začíná tady bejt živo 🙂 Linda je teda líná, respektivě ona je hodně živá, ale nemá trpělivost se učit, všelicos zkouší a jak zjistí, že jí to nejde lehce, vyprdne se na to a nemá potŕebu se o to dál pokoušet. Nechávám jí bejt, přijde si na to sama.

kinguse
15. říj 2012

@zvalentova no jako ze žurnálu 😉
@lenny2 u nás u je taky živo 😀 Lůcu už nejde moc uhlídat,v mžiku se přeplazí přes celý byt a je fuč, sedá si, a když se o něco opře,tak stoupá na nohy.Terka se teprv plazí druhý den,ta je pomalejší.Taky na ně nijak nechvátám,ať si na to přijdou samy. Teď i flákáme vojtovku,co maj tu rýmu,tak s nima necvičím.
@sariky tu vincentku zkusím. Já někde četla,že je dobrý dát přes postýlku mokrou plínku. Oni jsou úplně zahleněný. Volala jsem dr a ta mi doporučila homeopatický sirup Drosetux,tak jsem ho dneska začala dávat. Jinak odsávání holky celkem zvládaj.Néé,že by z toho byly nadšený,ale není to tak hrozný a hlavně jim to aspoň na chvíli pomůže.

sariky
15. říj 2012

@kinguse my jsme zkouseli homeopatikum coryzalia, ale je to prasek, kt jsem musela rozdrtit a rozpustit ve vode a oni krome mlika nic jineho nechcou pit, takze ani nevim, jestli to funguje. jj, mokra plina se taky dava, ale susini z toho pak kaslou, nevim proc ☹ mozna by ta vincentka byla preci jen lepsi, ma to v sobe zbytkovou morskou vodu a asi je to na dychani lepsi nez obycejna voda nacucana v plince. ale vsichni to zname, na kazdyho funguje neco jinyho a nekoho nic :-/
drzim palce, aby byly holky brzy fit!

stanpetr
15. říj 2012

holky k te lecbe rymy... http://www.lekarna.cz/euphorbium-compositum-hee...
jsem to cetla na jedne diskuzi...tam si to hodne chvalili...
postupne detem nasazovali...a s uspechem

kinguse
15. říj 2012

@sariky ten Drosetux je právě novinka a hlavně je to sirup!....a to mi věř,že by i sušini dali!...je to pěkná slaďárna 🙂 Ale tu vincentku chci zkusit,tím nic nezkazím. Mě stejně nikdy nic na ucpanej nos kromě Olynthu nezabralo! Ten Olynth je i pro kojence,ale s nižším ředěním,ale nějak mi přijde,že nefunguje,tak jim to prostříkávám mořskou vodou s dexpanthenolem a pak odsávám. Blbý je,že už jim to sedá na průdušky a začínaj obě dost kašlat.Tak třeba zabere ten Drosetux!
@stanpetr dík za tip,až vystříkám tu mořskou vodu,tak pořídím.