Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

maruja
17. říj 2012

@sariky nás náušnice taky teprve čekají, náš je nejraději píchá po 1 hexa, ale ještě je nemáme ( jsem zase něco vybrala a nikde je nemaj skladem no klasika 😒 ), ale pamatuju si, starší taky řvala a byla tam sama s doktorem a sastrou. Nastřelit bych je asi nedala, ať si je pak nastřelí až bude sama chtít.

sariky
17. říj 2012

holky, dotaz. ptala jsem se dr., kdy muzu zkusit zavadet lepek a ona mi rekla, ze klidne uz tedka, ze mam do prikrmu rozmichat lzicku mouky. to me trochu vydesilo. ptala jsem se, jestli by nebyly lepsi vareny ovesny vlocky a pry je lepsi, kdyz se da "syrova" mouka, ze se aspon pozna ta pripadna reakce. no nevim, prijde mi to takovy divny. sama bych si mouku do jidla jen tak nedala a cpat to detem....
jak jste zkousely lepek vy? a v kolikatym mesici?
me ted prijde vsechno hrozne zmateny, kazda "studie" tvrdi neco jinyho, clovek je z toho uplne zblblej a pak nevi, co ma vlastne udelat, aby to bylo "spravne

sariky
17. říj 2012

a objednali jsme konecne jidelni zidlicky chicco I-sit, tak jsem zvedava, jaky budou. doted jsem krmila susiny v leze a nic moc. mlicko dobry, ale ty prikrmy, to je boj. vrti se mi u toho, furt se nekam otaci, pretaci.... takhle to snad pujde lip. zase vsechno vidim pres ruzovy bryle :-P 😎

sariky
17. říj 2012

@maruja ja jsem nausnice moc dlouho nevybirala. moje mamka neco predvybrala a ja ji to schvalila, takze jsem si usetrila cas 😉 mala to dostala jako darek od babicky 🙂 a k tomu nastreleni - ja jsem procitala zkusenosti a pry je lepsi nechat propichnout. ale znas to, co clovek, to nazor, takze babo rad.... ve finale jsou "drasticke" obe metody :-/

maruja
17. říj 2012

@sariky já je měla s babi vybraný taky hned(na netu) a teď nikde nejsou skladem 😒
jinak tu mouku bych jim tm nedávala, radí se že opravdu ty vločky namočit do vody a pak uvařit a začít s ovesnýma, třeba jako kaši na noc

sariky
17. říj 2012

@maruja tak to je blby. ale tak nekde se urcite objevi. my jsme je koupily normalne v obchode, takze jsme nic nemusely resit.
a tu mouku taky davat nebudu, to mi prijde fakt ujety.

jarkalada
17. říj 2012

@sariky já jsem nejdřív začla těma vločkama. Po tři dny. A pak jsem jim zkusila do přesnídávky nastrouhat piškotek-tam je taky mouka. To jim taky po tři dny nic neudělalo.
Až pak jsem se tu dočetla, že ale mohli mít i reakci na žloutek i bílek, který v nich je-neměli žádnou, takže jsou to odbyla jedním vrzem, i když se tu jedna uživatelka chytala za hlavu, že to jako metodu testování nedoporučuje i kvůli cukru. Ale měli to jen párkrát a svět se nezbořil 😎
Teda syrovou mouku ale bych asi taky nedala. Když si dělá dospělej omáčku, tak jí tam taky přece povaříme..

sariky
17. říj 2012

@jarkalada no me to taky uplne vykolejilo. koupim vlocky a povarim je. nemusim vzdycky delat to, co mi dr rekne 😝
jo a k te kontaminovane hexe - ptala jsem se ji, jestli jsme to taky nedostali a ona ze ne. no super, takze ji mam jako verit, ze mi rika pravdu? tak jsem se ji ptala, proc nemame v ockovaku nalepeny cislo sarze a ona, ze se to tam pry nelepi. lepit se to ma, to jsem se dozvedela ted nedavno, ale co se s ni tam budu hadat. jestli jsou tim naockovani, tak uz to v krvi maji a stejne to nijak nespravim. ale nastvalo me to, protoze kamaradcin syn tu kontaminovanou hexu dostal a chodi na stejny stredisko jen k jine doktorce. no co uz ☹

petrova_d
17. říj 2012

@ostrava8 Ahoj Peti, my už futrujeme i maso. Holkám chutná, jsou žravé po mamince 🙂 Po cca 12ti (dětských) lžičkách je to ale přestane bavit a vyžádají si mléko. A také vypijí celou dávku. Jde o to hlavně je naučit jíst ze lžičky a vyzkoušet různé potraviny kvůli alergii.
Co se týká "skleničky vs. home made vaření", tak pár skleniček jsem koupila, abych zjistila, jak který druh chutná. Hodí se i v případech, kdy není na vaření čas. Jinak ale vařím, protože já sama potřebuji jíst (kdo by to byl řekl), ale sobě to nemixuju a naopak miminkům to nesolím a nekořením 🙂
A chystám se, že zavařím jablečné přesnídávky.. bohatá úroda 🙂

zvalentova
autor
17. říj 2012

@sariky Šári, určitě bych dala něco méně náročného - taky ovesné vločky. Já včera zkusila první dvě lžičky brambory. Naředila jsem jí zeleným Nutrilonem a do večera se mi Kuba osypal, takže budu zkoušet jestli je to mlíkem nebo bramborou.
Po nemléčné rýžové kaši jsou zatím v pohodě, jen dají 5-6 lžiček a už nechtějí. Tak dám pauzu a uvidím jak to půjde.

sariky
17. říj 2012

@zvalentova jejda tak to je neprijemne. susini se trochu osypali po broskvi. a brambora jim chutna ze vseho nejmin 😒

zvalentova
autor
17. říj 2012

@sariky musím pomalu, Kuba bude potížista po tátovi, minulý týden jsem něco snědla hnedka zase suchá místa. 😒

sariky
17. říj 2012

@zvalentova ja ani manzel alergici nejsme (teda pokud vim), ale je fakt, ze i ja se obcas osypu po necem kyselym (treba po kiwi). no a susini se trochu osypali po broskvi a z cukety maji trochu prujem. a zrovna tu cuketu nechapu, ta mi nijak drazdiva neprijde, ale jim holt nesedi.

ostrava8
17. říj 2012

@sariky šárinko to je síla vid ? já byla na tom nastřelení a tam to bylo bez krve, jen se malá zlekla toho "nástřelu". My dneska dali do jablíčka jáhly a malí mi vydrželi skoro 4 hodiny a to jsem vynechala uplně mlíčko na svačinku dopoledne, takže super .. jen jsem jim dala na zapití tu vodu, ve kt. jsem vyvařila ty jablíčka byla příjemné kyselosladká ... takže jáhly super..
Zítra dám na oběd brambor a dýni ,už mi stydne v hrnci .. a na přesnídávku zkusím zase bez mlíčka hrušku . No šári na ten lepek bych zkusila těstoviny uvařit a trochu rozmixovat .... tu mouku fakt né ...

@zvalentova jé zuzi, to je škoda a prosím tě, jakého tipu jsou ty pupínky ? malý má pod krkem takovou krupičku, ale příjde mi to spíše jako potničky, ty taky nevím jak vypadají .. takže ted babo rad

@petrova_d Danuš o té urodě mi něco vykládej 🙂) je fakt toho letos hodně .. jen mě štve, že jsem třeba nepřemýšlela tento rok více a nasadila bych si třeba pro malé špenát atd ... My maso ještě né... přece nám bude ted teprvé 6 měsíců bráno dle narození ....

ostrava8
17. říj 2012

@sariky šári já mám taky na krmení ty lehátka (ale bohužel už je musím dát pryč, páč jsou jen do devíti kg), budu asi podpírat polšářeme, malý se mi v tom lehátku už točí a vymýšlí různé kraviny ...

Holky dneska se ti dva fazolci spolu normálně bavili a žvastali na sebe a smáli se .. nádhera 🙂 uplně mi u toho srdíčko puká 🙂

ostrava8
18. říj 2012

Dobré ránko ženy ,tak ode dneška začínáme s plenami velikost 4 🙂

sariky
18. říj 2012

@ostrava8 Peto, ja jsem ty ovesny vlocky jeste nekoupila, protoze vcera po tom pichani nausnic jsme sli hned domu a pak jsem s nima byla cely den doma, protoze ji to hodne krvacelo a tak jsem ji na to nechtela davat cepicku. dneska uz to vypada docela dobre, vecer pri dezinfekci teda zase strasne rvala, ale dneska rano uz min, tak doufam, ze se to hodne rychle zahoji a bude klid. akorat je blby, ze ty nausnice budeme muset jeste jednou vytahnout a vycistit, protoze jsou cely od krve a takhle v usich to nejde moc dobre umyt. tak toho se trochu desim, ale necham to na manzelovi, on je na tyto veci zrucnejsi a hlavne tak nestresuje jako ja 😉
a jeste k tomu jidlu - jestli maji v tescu jahly, tak to zkusim taky, at si zacnou na ten lepek zvykat. jabko jsme jim jeste nedavala, protoze maji kolem pusy porad ty pupinky (reakce na broskev) a jabko se taky bere jako alergen, tak chvili pockam. jinak me susini po prikrmu vzdycky sni celou davku mlicku (davam jim teda "jen" 150). me prijde, ze oni furt nechapou, ze ta zelenina je jidlo 😒
a jak popisujes ty pupinky pod krkem, tak si myslim, ze to jsou potnicky (jednak reakce na pot a druhak podrazdeni od blinkancu, slin atd). Sare se delaji potnicky po celem tele (vzdycky jen par pupinku). bavila jsem se o tom se znamou a jeji syn to mival taky.
Peto, a kdy zacnes s masem? ja jsem si rikala ,ze od toho pul roku (coz je za 14 dni) 🙂 nekde jsem cetla, ze to maso je dulezitejsi nez ovoce, tak to zkusim taky zavadet a ovoce az nakonec (i kdyz uz meli svestku a broskev).
ty nase lehatka by mely byt do 15 kg, ale na strankach chicco pisi, ze by to melo unest i 100kilovyho cloveka. tak uvidime, dneska to manzel doveze, tak pak dam vedet 😉
susini se taky zacinaji cimdalvic vnimat a hlavne Simova zaliba je stahovat Sare ponozky a zuzlat je 🙂 a vcera se k ni "priplazil" a nahlas se na ni smal. jsem z toho byla uplne dojata 😵

sariky
18. říj 2012

@ostrava8 teeeda, tak to nam trojky jeste nejakou chvili vydrzi. typuji, ze jeste tak 2 kg 😀

sariky
18. říj 2012

@ostrava8 Peti, a furt ti mali tak dlouho spi? ja si samozrejme oproti holkam nemam na co stezovat, ale v posledni dobe se mi susini zacinaji budit v 5 rano a to se mi nelibi. nekdy to Sima nevydrzi ani tak dlouho a po ctvrte uz je vzhuru a dela "bordel". tak nevim, jestli je nemam na noc zkusit necim "zalepit". blby je, ze oni mi vecer sotva vypiji tu dvoustovku mlika, tak nevim, jestli by mi jedli neco vyzivnejsiho.

zvalentova
autor
18. říj 2012

@ostrava8 ee, tohle je klasická vyrážka. Podobnou měla Kačka jako reakci na sluníčko. Celé bříško červené, fleky i na obličeji, za pár hodin to zmizelo.

Holka vy jedete, dávám vel. 3 a ještě v ní plavou 😀

zvalentova
autor
18. říj 2012

@sariky jauvajs, píchání byl masakr, ještě že to bylo tak rychlé. Naštěstí ouška byla citlivá 2 dny a pak v pohodě. Nechalas nastřelit nebo klasické píchání kanylou?

sariky
18. říj 2012

@zvalentova klasicke pichani. cekala jsem v cekarne. dr vi asi proc 😝

sariky
18. říj 2012

holky, jake mate zkusenosti se skelnickama hamanek od hame? (to je jedno, jeslti ovoce, zelenina, maso).... diky

ostrava8
18. říj 2012

@zvalentova zuzi já už jim musela dát 4 i z toho důvodu, že malá mi ty 3 normálně při kakání prokadila 🙂 a měla hrozný otlaky na stehnech, kdyby jste viděli ty její stehnička .. manžel si vždy dělá srandu ještě pokmínovat a můžeme grilovat 🙂)) Zuzi a ty jsi byla nastřelit ? pokud jo, troufla jsis sama pak vyměnit nebo jste šli k Mudr?

@sariky šári ty jáhly jsou právě bezlepkové .. mají jen funkci že ti dítě více zasytí .. po jablíčku má i dospělý hlad ... a mimo jiné jsou velice dobrá na správný růst 🙂 lepek zkusím až po kontrole za týden, to máme i neuro, tak pak bych dala i to maso ... Ovoce má dle mého funkci, že si dítě má mimo jiné zvyknout na lžíčku ....

ostrava8
18. říj 2012

@sariky šári jinak s tím spánem je to jak kdy .. ted malí protahujou dobu usínání na 9 hodin večer, takže ráno spí tak do té půl sedmé ... ale třeba s tím že v 5 bantujou tak si jednoho dám do postele a pak zase ho šoupnu do postýlky ... ale co slyším okolo, tak ted děti mín spí 🙂 asi změna počasí 🙂

ostrava8
18. říj 2012

@sariky jinak o těch jáhlách to je tady http://www.dia-potraviny.cz/jahly.html

ostrava8
18. říj 2012

holky tak trochu intimní otázka .. .jaké vaše děti mají stolici ?? mí začínají mít takovou jako děspělou už žádná kaše 🙂 nevím jestli je to tak správně ??

zvalentova
autor
18. říj 2012

@ostrava8 tak u nás stále hořčicové kari, ale je to tím kojením. 😎

sariky
18. říj 2012

@ostrava8 no susini zas nevydrzi vecer. kolem sedme zacnou usinat, do toho koupani, tak to nestiham a davam je spat v rozmezi pul osma az pul devata. jak to vyjde. ale spis driv nez pozdeji. no a vstavaji v rozmezi od 4 do 6. ale taky spis driv. ja jsem je zkousela posunout, aby to bylo "prirozenejsi" pro me, ale jim se to nelibi, takze to musim delat jak chcou oni. nejde o to, ze bych si vymyslela, ale manzel chodi z prace az kolem osme vecer a takhle decka v podstate vubec nevidi. a on si tu praci posunout bohuzel nemuze. ale tak hlavne ze spi aspon v noci 😉
diky za link na jahly, kouknu.
a ke stolici: Sima ji ma uz od narozeni takovou hustejsi, ale je to spis takovy blaticko a Sara ma zas od narozeni takovy kasovity az polivkovy. takze prave u ni ty plinky protikaji hlavne kolem nozicek a pak treba i pres zada. ptala jsem se na to dr a rikala, ze to je pry v poho, ze kazdy dite ma to traveni jiny. tak nevim.
a u nas nefunguje, ze kdyz si dame maly do postylky, ze by se zklidnili. spis naopak. berou to jako impulz k zabave. ja uz se ani rano nepokousim je uspat. oni proste nespi. takze jakmile se rano vzbudi, tak je nakrmim a presunu do ohradky a jsem vzhuru s nima. oni sice pak asi za dve hodiny jeste usnou, jenze kazdej v jinej okamzik, takze ja uz nemam prostor si zdrimnout taky a navic se chci aspon nasnidat, protoze pres den se k jidlu moc nedostanu.

sariky
18. říj 2012

@zvalentova horcicove kari 😀 to me pobavilo. ja to prirovnala k blaticku a kasi a polivce. at zije jidlo 😀