Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
18. říj 2012

@sariky
@ostrava8 holky já už trochu zoufalá jsem vykradla knihkupectví a pořídila nějakou "chytrou" literaturu. Něco je nepoužitelné, ale ve všem je noční spánek cca půlročních dětí v průměru 10 h.
Tím je pak jasné, proč naše Kačka vstává kolem půl šesté, s přesností na 5 minut 😅
Je tak akční, že usíná až po svačině kolem deváté.

maruja
18. říj 2012

@ostrava8 Ahoj jestli přikrmuješ tak je to normální, že bude tužší

jarkalada
18. říj 2012

@sariky jáhly jsou bezlepkové, zkus ty vločky 🙂
A jinak ovoce jim nejdřív ze začátku dej na páru/nebo uvař/, syrový jsem začla dávat až hoodně později. Líp se jim to jí, je to měkčí a hlavně si líp zvyknou na příp. alergeny.
@ostrava8 my čtyřky začli dávat až těsně před 1.rokem. A i tak má občas někdo poznámky, jak Anetka "dobře" vypadá...
S tím spánkem-nám spí od cca půl devátý do osmi, lahoda 🙂
Ale pokud bych si dala jednoho do postele, tak ho to spíš rozdivočí, než uspí 🙂)

sariky
18. říj 2012

@jarkalada nemam domaci ovoce (krome jablek), takze zatim budu davat sklenickovy. ovoci z tesca neverim.
vlocky zkusim. ja mam vzdycky dlouhou pripravu, nez se k necemu dopracuji :-P

jarkalada
18. říj 2012

@sariky no já občas juknu do Začínáme s příkrmy, nebo tak nějak - docela dobré postřehy má uživatelka Katyxq - i když občas až moc přehnaný. Ale něco si z toho podle sebe vyberu.
Jsem byla pověsit ven prádlo a vcelku kosa, za oknem to vypadalo líp

sariky
18. říj 2012

@jarkalada taky se chystam ven a obavam se, ze to slunko za oknem vypada teplejsi 😀

zvalentova
autor
18. říj 2012

Holky, pomooooc. Stává se ze mě bio matka. Nejen že dětem vařím příkrmy, teď už na páře a ještě mě to baví 😀 😀 😀

jarkalada
18. říj 2012

@zvalentova 😀
takže tady nejsem jediná divná 😀

jarkalada
18. říj 2012

@zvalentova a jak se ti to vlastně stalo? 😀
@sariky jak ses ptala na ty skleničky od Hamé-používám vlastně jakýkoliv, ale koukám na složení. Někde maj třeba ve špenátu smetanu, kravský mlíko..Jinde různý zahušťovadla v přesnídávkách nebo cukr-ten mi přijde v ovoci jako celkem zbytečnej. Většinou mám od Hamé, Hamánka, Alnatura..-když jsou akce, koupím toho víc.
Nebo i v těch kaších. Mám problém vybrat, aby tam nebyl cukr. Takže jsem jim zatím nedala žádný kaše ovocný, nebo i ty na dobrou noc protože tam je vždycky přidanej. Vím, co mi dělali po Nutrilonský kaši. Tam je taky a byli k nezastavení. Takže obyč. kaši nějakou a do toho jim případně pomačkám nějaký normoš ovoce.

petrova_d
18. říj 2012

@ostrava8 My uz mame prave maso od mudr dovoleno. Jidlo se nevztahuje ke korigovanemu veku, ale ani ne uplne k tomu chronologickemu, neco mezi tim. Toz tak 🙂

lenny2
18. říj 2012

@petrova_d
@ostrava
Tak holky a teďka mi vysvětlete co je myšleno tím korigovaným věkem, dost dobře tomu nerozumím ☹ My jsme narozený v nedokončenym 38.tt, v papírech máme napsáno "hraniční nedonošenost"......takže bych to měla taky nějak řešit, jo? Nikdy v životě jsem se s tímhle pojmem korigovaný věk nesetkala, jen tady...

lenny2
18. říj 2012

@zvalentova
Uáááááá, už taky začínáš, jo??? Začínám mít depku, že jsem matka komerčák 😀 Já snad začnu děté vařit taky, nebo co 😀 Ale chválim a smekám, Zuzi 😉 A co dlabete?

lenny2
18. říj 2012

@jarkalada
Jaru, nevim jak je to možný, ale děti mi nejedí nic od Sunárka (myslím tím masovo-zeleninový skleničky).....nechápu to....když jim pak dám úplně stejnou, ale od Hami, nebo od Hippu, sjedou jí na posezení, od Sunárku mi to plivou....
Já teda nad složením nikdy nepřemýšlela, myslela jsem, že jsou ty skleničky navržený tak, aby to od toho a toho měsíce dítěti dávalo co je potřeba.....a to co nesmí, že tam není......

sariky
18. říj 2012

@lenny2 ja tomu rikam konzumni matka a tou vlastne jsem. krome mrkve a brambor (a jednou brokolice a cuketa) jim taky davam sklenicky. a obsah taky radeji moc nezkoumam, protoze bych pak ve finale nekoupila nic. a pro jahody bych sla ke 12ti mesickum 😝

sariky
18. říj 2012

@zvalentova
@jarkalada ja vas rozhodne za divny nepovazuji. ja nemam domaci zdroje (az na par vyjimek), tak mi prijde aspon ted v zacatcich lepsi krmit je sklenickama nez umelohmotnou jedovatou zeleninou z tesca. a nejvic se desim, jak budu detem pak varit nejaky maso. sama pro sebe jsem lina si to udelat,....

maruja
18. říj 2012

@sariky já bych zase bez masa nemohla existovat 😀 a vařit mě moc baví,jen s tím krmením to bude jak s dravou zvěří 😉

sariky
18. říj 2012

@maruja coz o to, ja taky maso miluji, ale nejsem zrovna kdovijaka kucharka a tak mi ty moje vytvory zas nejak extra nechutnaji. a navic jsem mlsna jak koza - to ja rada pravou svickovou, steaky atp a to si doma fakt neudelam 😎

maruja
18. říj 2012

@sariky tak do staeků se taky nepletu 😝

zvalentova
autor
18. říj 2012

@sariky buď v klidu, také nemám domácí zdroje (a jak mě to vadí ☹ ), ale snažím se občas sehnat něco z farm. trhů.
Jak mám děti, tak mi hrozně mrzí, že už nemohu jezdit k nám na ves a pěstovat si vlastní.

Vaření je naštěstí v pohodě. Jsem pořád hladová a ještě mě to baví, takže spojím příjemné s užitečným.

lenny2
18. říj 2012

@sariky
@zvalentova
@maruja
Holky, můj problém není uvařit, vařim ráda....můj úhlavní nepřítel je čas a poslední dobou i elán ☹ Taky jsem původně myslela, že na skleničkách jen začnu, ale dětem je 8 měsíců a jedem na nich pořád 🙂 I navzdory tomu, že za to měsíčně dám cca 9 tisíc plus mínus ☹

maruja
18. říj 2012

@zvalentova já mám taky furt hlad a už mě nenapadá co jíst 😒

jarkalada
18. říj 2012

Sunárek mi přijde taky ňákej divnej, myslím, že snad jen nějakýho králíka od něj jsem kdysi koupila.
No např. jsou ty svačinky s tvarohem a piškoty od nějakýho začínajícího měsíce-přitom tvaroh by se měl až někdy hodně po roce a piškoty jsou samej cukr. Takže asi tak.
Já to na nich čtu, na co jim dávat přesnídávku se zahušťovadlama, když i bez nich stojí stejně.
Ovoce teda buď máme jablíčka vlastní, ale hrušky, banány, broskve atd kupuju normoš v krámě. Se to jen pomačká a je to mnohem levnější a vím, co jim dávám.
Ono kdoví, nakolik fakt bio jsou ta jídla skleničková.
Zeleninu vlastní jsem měla jen mrkev, brambory, rajčátka a cukýnu. Ostatní taky z obchodu. Lepší je ale mražená, co se kvality týká. I když teda už např. květák kupuju taky čerstvej.
Maso dávám skleničkový nebo občas koupím v krámě třeba biokuře, uvařím,nakrájím na minikousky a zamrazím.

jarkalada
18. říj 2012

jinak bych taky pořád něco jedla, ale mám energii max. na uvaření jejich jídla a sebe pak odbydu jen něčím rychlým. Jako třeba chleba s hermelínem a zajím to oříškama v čokoládě 😀

sariky
18. říj 2012

@jarkalada to ja si ty orisky v cokolade davam jako predkrm, nez se mi uvari to rychlojidlo 😀

maruja
18. říj 2012

@jarkalada no tak to já teda vařím, vždycky o něco víc abych měla na dva dny

sariky
18. říj 2012

holkyyy, pomoooc. koupili jsme jidelni zidlicky chicco i-sit. vyrobce uvadel, ze je to od 6ti mesicu a ze to je polohovatelne. jenze je polohovatelna vyska a ne zada. takze v tom budou sedet jak prkna. coz je problem, kdyz jeste sedet neumime a na nejaky posazovani je jeste brzy ne? grrr
jsem z toho nastvana. tak dlouho jsme to vybirali az jsme prebrali. mame to z e-shopu, tak uvazujeme, ze to zitra vratime. 😠

maruja
18. říj 2012

@maruja ale oříšky i čokoládu i oříšky v čokoládě můžu ve velkym 😔

jarkalada
18. říj 2012

@maruja pro děti taky vařím na dva dny, nebo aspoň aby jim zbyla příloha a jinak zeleninu mám pro ně už udělanou v mrazáku, jen šoupnu do mikrovlnky.
Ale mm chodí na oběd od práce, k večeři jen něco studenýho. Takže pro nás oba vařím, jen když má jednou za tejden volno. A pro sebe samotnou se mi většinou moc nechce

jarkalada
18. říj 2012

@sariky tyjo tak to je naprd, ty židličky 😒

maruja
18. říj 2012

@sariky na jednom webu píšou,že záda jdou do 3 poloh. Není tam nějaká páčka???