• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Narodila se nám dvojčata v roce 2012

3. dubna 2014 
@sariky dekuju dekuju a kde ho koupim? Ve zdravotnickych potrebach? A muzu ho zacit pouzivat hned po vyndani stehu?
@zvalentova no ja jsem dneska 3. den po a kapicky mleziva jsou, ale to fakt jen kapicky, takze jeste vydrzim, tady nektere mamky po cisari uz krasne koji, tak jsem si rikala, ze asi nic
@kinguse nevzdavam, prikladam, mam elektrickou medela na obe prsa najednou s sebou, tak malinko zkousim, ale mliko netece, jen vykapne s silenou bolesti kapicka mleziva a slus
Diky za tip na pleny, tak asi zatim pockame, az spotrebujem, co mame doma
Ja prave s prvni dcerkou latkovala, tudiz nemam toliko predstavu o spotrebe, ty latkovky jsem nejak nepocitala
31. kvě 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, já se k vám přidám během prázdnin, ale čtu vás už teď . Řekla bych že tato diskuze je super přínosná, např vaše zkušenosti s plinkama, nebo kojenim, umělkou. A co používáte na mytí, všichni mi říkají hlavně ne johnsons, že třeba z DM babylove je dobrý, někdo mi řek ze stačí detske mýdlo a olej na mazání. Předem díky za všechny rady.:slight_smile: všechny jste mým vzorem, jak to zvládate!
31. kvě 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amallie ja jsem ho koupila normalne v lekarne. mam hartmann verba. nevim, jestli to delaji i jini vyrobci, ale tento mi vyhovuje, je to pohodlne a da se to prat v pracce, takze mam dva (kdyz jeden peru, tak abych mohla byt obvazana :slight_smile:) tusim, ze jsem platila 330 kc za jeden. ale jestli se ti nechce investovat, tak staci bricho svazovat plinou nebo prosteradlem. je jedno cim, hlavne ho mit zpevnene :wink:
31. kvě 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@agnes88 ja jsem se taky bala kosmetiky a kdoviceho, ale v realu clovek "slevi" ze svych predsevzeti a idealu.... my koupeme bud jen ve vode (zadecky umyvam obyc detskym mydlem z dm) nebo do vody dame trosku olejicku na koupani (to nam predepsala doktorka) a uz jsem zkousela i sprchovy gel od alpy (batole) a taky v poho. my nakupujeme hodne podle ceny, takze jsme uprednostnili obyc vyrobky. na zadecek pouzivame rybilku (bepanthen mame taky, ale rybilka plni stejnou funkci a je vyrazne levnejsi) a obcas zadecek posypu obyc detskym pudrem s azulenem, po koupani promastime olejickem (taky od alpy) a zatim vsechno snasi bez problemu. btw co se tyce johnsona, tak zrovna na obilnaku v nem miminka koupou :wink:
31. kvě 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agnes88 každému vyhovuje něco jiného. Já vzhledem k alergiím nepoužívám vůbec nic. Pokud nemyji mýdlem, nemusím mazat. Takže jen čistá voda. Na zadek Bepathen. Jako záchranu na suchá místa mám modrou indulonu.
31. kvě 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám,že myjem všechny podobne :wink:
@agnes88 záleží,jestli mate v rodině ekzemy nebo jak je díte citlivý. A je to samozřejmě hodně o cene! DM výrobky jsou fajn i cenově dostupný. Na zadeček opravdu vetsinou stačí rybilka nebo modra indulona, kdyz je víc cervenej máme bepanthen a sudokrem (ten byl v tom novorozeneckym kufříku z porodnice).
31. kvě 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skvela je weleda :dizzy_face:
@sariky dekuji dekuji, koupim cestou z porodky
31. kvě 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agnes88
Agnes, já si třeba Johnsons nemůžu vynachválit. V porodnici mi cpali Weledu, ale ta nám nevyhovuje :wink:
Ber si všude možně kde to jde vzorečky a pak zkoušej a uvidíš :wink:
31. kvě 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky moc za rady, nakonec manžel včera dotáhl dětské mýdlo sebamed, tak snad bude ok. Olej mám nějakej přírodní, no pokud nebude vyhovovat tak ho budu mazat na sebe :slight_smile: Sudocrem mám z balíčku od gyndy. A ještě přikupím indulonu, kdyžtak bude na tvrdý paty :slight_smile: Manžel dostal instukce aby koupil pár plínek, kdybych se už ven nedostala, tak jsem zvědavá co doveze. Bepanthen mám. Jo a co takový ta vodička na pupík? To koupím v lékarně, že jo. Přijde mi že to můžu dokoupit i v porodnici v lékárně, že jo. Stejně tak i ty síťovaný gaťky. Kdoví esi je užiju, někdo z vás psal, že zavazeli na jizvě po cs, ne?
1. čer 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agnes88
Jo, Agnes, to jsem psala já, ty síťovaný se mi zadrhávaly o jizvu, vůbec mi to nevyhovovalo!
Jinak líh na pupik jsem dostala v porodnici, ale kdyžtak koupíš klasika v lékárně :wink:
A co čekáte, taky páreček? A jména už máte? :wink:
1. čer 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, je to drsný, ale asi nám už na 3,5 měsících rostou zuby!!! Nebo to minimálně co nejdřív vypukne, všechny příznaky, co jsem se dočetla na netu máme :slight_smile:)) Nejsou ty děti že zkumavky nějaký rychlý? :grinning: :grinning: :grinning:
1. čer 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@lenny2 fíha, i když můj brácha to měl vlastně stejně. 3,5 měs. nateklé dásničky a ve 4 měs. plnohodnotný zub :sunglasses:
1. čer 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zvalentova
No uvidíme jestli se tam něco vyklube, zatím slintaj jak zběsilý, jsou protivný, trochu teplota a kousátko se stalo naší hračkou No. 1 :grinning:
Jinak už papáme bramboru, banánek, první lžičku jablíčka, docela jim to jede, ale s tou lžičkou ještě nevědí jak na to :wink: Nějak nám to utíká, vždyť to vidím jak včera, když nás propouštěli z porodnice :wink:
1. čer 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@agnes88 trosku zavazi, ale nijak dramaticky. bolest po sekci je mnohem horsi :wink: me osobne ty sitovany gatky vyhovovaly, nosim je na noc doted (jsem v sestinedeli). a koupis to v lekarne. ja mam od hartmanu a ty se daji i prat v pracce na 60 :slight_smile: takze jsou prakticke.
1. čer 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@agnes88 a lih koupis v kazde lekarne. reknes, ze chces lih na pupecni pahyl a oni ti prodaji ten spravnej :slight_smile:
1. čer 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenny2 ty jo, nemlecny prikrmy se muzou davat uz ve 3 mesicich?
1. čer 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenny2 kámošky obě děti měly zuby ve 3měsících...tak ať to prořezávání nemáte moc dramatický,když je to x 2 :grinning: Jinak taky se divím,že už ve 3,5měsících jedete takhle příkrmy???
@agnes88 já měla na pupíčky Cutasept, je ve spreji a v porodnici ho doporučovali.
1. čer 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky
No, byli jsme teďka na prohlídce po 3 měsících a na očkování a konzultovala jsem příkrmy s doktorkou. Řekla mi, źe mužu pomalu zkoušet dávat ochutnávat. Jasně, že to do nich nevalim, zkoušíme po lžičce za den na jazýček, to je jasný, že ještě nedlabou :wink: Jinak, ale šťávičky už jo, udělám fenyklovej čaj a zředim nějakou lahudkou od Hippu, to mi taky doktorka řekla, že můžeme :wink:
1. čer 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kinguse
Jak jsem psala sariky, po konzultaci s doktorkou zatím jen tak ochutnáváme :wink:
1. čer 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenny2 no já jsem zvědavá,až na to najedem :slight_smile: Ale bude to asi náročnější než vyndat cíců :grinning: Tak ať vám chutná!!! Na zoubky jsem tenkrát u malýho používala myslím Calgel a docela mu ulevoval,když se zoubky prořezávaly.
1. čer 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kinguse
Pro nás co nekojíme jsou nemléčné příkrmy doslova vysvobození (teda pokud mluvím za sebe) :wink:
1. čer 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenny2 prosím tě netrpěli tvojí zácpou ?? malí mají docela tuhou stolici - bobky, a holčička má tak jednou za den .. :( toto dříve nebylo, kakali mi tak 2-3 x denně, jsem z toho nesvá, nic jsme nezměnili, jen více ted pijou .. nevíš co na to ? čajík ? lžička převařené vody ,,
2. čer 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8
Bobky měl Kryštof taky, když měl teplotu, doktorka říkala, že jak mělo tělo horkost a byl dehydrovanej, tak pak mají jinou tu stolici. Dáváš čajík? Kup granulovanej Hipp fenyklovej a dávej jim cucnout. Je to od ukonćeného 1.týdne. Já ho dávám a musím říct, že bumbaj od malička. Ale nevim jak je to u plně kojených dětí, ty kojíš, nebo i přikrmuješ?
Vubec bych se nelekala toho, že kaká jednou za den, my taky že začátku furt a najednou šlus a teďka mi Linda kaká jednou denně, někdy ani jednou za den. Poraď se třeba pro tvůj klid s doktorkou, ale nijak bych se tím nenervovala :wink:
2. čer 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ostrava8 buď v klidu. Do cca 6 týdnů kakali několikrát denně, teď sotva jednou. Nevím jak kojíš, ale naši jsou plně kojeni a máme opak bobků. Ukázková řídká míchaná vajíčka.
2. čer 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zvalentova
Jj, přesně tak :wink:
My už teda z hořčice a míchaných vajíček přešli na opravdu něco co se nedá k ničemu přirovnat, ale smrad je to hustej :grinning:
To máme teda téma :grinning:
3. čer 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, u plne kojenych děti muze byt stolice i jen 1x tydne,mateřské mléko je plne stravitelné! U prikrmu uz opravdu můžou trpet zacpou a stolice je pevnější a smradek kvalitni :grinning: Pamatuju si,že u malyho mi dr na zacpu dávala nějakou Lactulozu a měl hodně pit,ale to uz byl cca roční. Taky se doporučuji lactobacily a probiotika,aby ro správně fungovalo :wink: Ale to bych řešila s dr, já nejsem lékař :slight_smile:
3. čer 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obraťme list, už jste někdo kupoval ohrádku? Já tenhle týden objednala, tuhle: http://www.detskyruzek.cz/prodej/produkt/386-ohradka_chicco_ocean
Jen nevím jestli jsem neprohloupila, ale bohužel cestovní ohrádku pro dvojčata ne a ne sehnat. Chci totiž, aby mi splňovala funkci i cestovní postýlky, abych nemusela tahat dvě.....no uvidimme :wink:
3. čer 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amallie
Ahojda, co se týče prádla po porodu, tak já jsem si nakoupila od této značky a nemůžu si to vynachválit:
http://www.carriwell.cz/
Hlavně stahovací tílko s kalhotkama, to tílko je navíc kojící, takže vyhrneš jenom triko, pod ním z tílečka odepneš ramínka a můžeš kojit, ani nemusíš mít kojící podprsenku a ještě to to pomáhá zatahovat bříško a drží to i zádový svalstvo. Úplně super a když ho mám pod trikem, mám úplně plochý břicho :wink:
3. čer 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ostrava8 Ahojky :slight_smile: Ty máš Terezku a Tomáška? Omlouvám se, ale nemohu si vzpomenout na Tvé jméno :wink: Dana.
3. čer 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenny2 dekuju moc, mam od tyhle znacky taky pradlo a gatky a je pravda, ze super :dizzy_face:

A koupila jsem i ten stahovaci pas a je senzacni, jen me upozornovali na to, ze se nema nosit neustale, neb pak ochabne bricho a uz jenom visi@sariky

My jsme stale v porodnici, ja uz bych mohla zitra domu, ale jedna holcicka ma potize s papanim, tak zustavame, dokud i nevysetri :frowning2: Ten pobyt mi teda neva, zitra mi vyndaji stehy a jeste jsem dost K.O., ale bojim se o ni, snad to nic nebude!
3. čer 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek