Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
22. říj 2012

@kinguse to je párada, byla bych šťastná i za 4 hoďky.

Mladík má tradičně problémy s usínáním, prostě řve a prudí než ho v postýlce udolám. Bohužel jeho štafetu po hodině převzala mladá. Budí se s brekem, slintá, vystrkuje jazyk... už aby měli klofáků plnou papulu a byl klid. 😎

lenny2
22. říj 2012

@sariky
Šári, přesně jak říká Jarka, nespěchej na ně, já taky odbourala mlíko až tak po těch dvou měsících, sami ho přestali chtít. Do tý doby očistec.....! Neboj, oni si na to přijdou 😉 Zkoušej, nabízej a zlomí se to samo 😉

kinguse
22. říj 2012

dobré ráno holky, tak u nás další dobrá noc.Opět holky spaly bez probuzení (teda nepočítám občasný zakníknutí,ale to mě až tak neprobudí) do 6h a pak jsme po kojení ještě spaly do půl9...holky já jsem naprosto fresh a čilá 😀 😀 😀

jdu je oblíct a mažem ven.
Všem přeju pohodový den!!!

karina1
22. říj 2012

@zvalentova @sariky @kinguse my sme teda ockovali hexu + prevenar 13 spolu, v ukon. 3. mes., na dopor. 2 detskych mudr. (z toho 1 je nasa rodinna znama), decka mali kazde cca 5,5kg, dopor. neurologa po nas nikto nechcel. Tiez nas dr. berie ako donosenych, iba na ucely ockov. korigovala o ten chybajuci mesiac.. reakcia normalna, deti mali nasledujuci den iba zvysenu teplotu, nemali ani horucky.. Ale ked vsade citam o "strasnom zle" ockovani a jeho nasledkoch - tak sa pomaly citim ako krkavcia matka, co ublizuje vlastnym detom.. 😖
@lenny2 ja to tak moc nemam - iba okolo pupka a je to iba take povrchove, nemala som tie strie ani fialove, prasklo mi to necely tyzden pre porodom.. tak snad by to ten laser mohol spravit.. za to ta jazva po cisari je "nadhera" :-P sice mi ju kazdy dr. chvali, ze je "luxusna", ale proste jazva, no.. ja som mala teda slusne depky z postavy po porode.. 😖 nastastie vahovo aj "obvodovo" som uz tam, kde som bola pred tehu a s tym zvyskom hodlam urcite nieco robit.. zacinam tym, ze si kupim najsexy plavky ake najdem 😀

lenny2
22. říj 2012

@karina1
To buď ráda, já to mám opravdu hodně, navzdory tomu, že jsem se mazala několikrát denně ☹ To ti laser určitě pomuže 😉 Váhově jsem na tom ješté líp nez před těhu, jizva po CS mi nevadí, ta je pod kalhotkama, ale víc mi vadí ty praskliny!

lenny2
22. říj 2012

@kinguse
Jupíííí, Gábi, paráda!
U nás noc "relativně" ok, vstávala jsem asi 3x, ale jen se Kryštof napil a spal dál, takže to nebylo tak strašný. Celkově bych řekla, že se poslední asi 4 dny trochu uklidnil.....a s ním i já, nejsem tak podrážděná. Uvidimme co přinesou další dny, resp. noci 🙂 Kdyby to zůstalo aspoň takhle, byla bych ráda!

lenny2
22. říj 2012

Holky, nechápu, nechápu a zase nechápu, dala jsem děti dneska spát o pul 10 dopoledne, vstávaly teďka, bez řevu, scén, snědly každej obří sklenici kuřete s dýní a brambory a teďka sibez řvaní hrajou na zemi a je klid. Oblíknem se a půjdeme na procházku, vypadá to skoro jako idylka 🙂 Tý jo, jestli já to nedělala blbě, že jsem je dávala přes den spát dopolko moc brzo, nebo nevim. Každopádně díkybohu a ať jen to vydrží!!!

maruja
22. říj 2012

@lenny2 a já zase dneska bojuju 😠 no je pravda, že jsou tu klempíři, tak to bude tím
a ty si to užívej tu "skoro jako idylu" 😉

kinguse
22. říj 2012

@lenny2 ....že by se blýskalo na lepší časy 😀 😀 😀 U nás jsou dny naprosto v pohodě,pořvou si jen,když maj hlad,jsou posraný nebo se nudí (což teď moc není,když objevujou spoustu nový věcí 🙂 ). A zaplať pánbůh sem tam i noci už ujdou. Dny máme tak nějak stejný, ráno vstáváme kolem 8-8,30, dáme sváču,kolem půl11 jdou chrnět do kočárku, spí tak do půl1,dáme oběd, hrajou si,kolem půl4 sváča a pak jdou zas chrnět do kočárku,to spí max.hodinku,zas si hrajem,kolem půl6 kaše,chvilku voraz a kolem půl7 koupání,po 7h kojení a spát.Docela si na ten režim zvykly.

jarkalada
22. říj 2012

už spíte? 😎
Našla jsem jednu z výhod nás A-prsatých-
jsem se teď docela pobavila na Modrý střeše. Se tam uživatelka ptá, jestli je zdravější vaření na indukci nebo na plynu.
Ale docela mě rozesmála jedna odpověď - jsem si to živě představila.
"bbn katarinasc: tak pohled trochu jiný, ale i tak to lze vidět - kámoška má normální sklokeramickou desku a jednou, když ji čistila úplně vzadu, si prsama zapnula pod sebou plotýnku. Začala to cítit docela pozdě, měla pak pěknou popáleninu. To se ti u indukce stát nemůže, protože indukční deska začne pracovat jen tehdy, má-li na plotýnce kov, ještě k tomu "speciální kov" (=nádobí vhodné pro indukci), takže popálení tímto způsobem nehrozí. Takže za mne ano, vaření na indukci je zdravé 😀 "

kinguse
22. říj 2012

@jarkalada 😀 😀 😀 😀 😀 ...já si to spíš zapínám břichem 😝 ...bych měla o indukci taky uvažovat!!!! 😅 😅 😅

lenny2
23. říj 2012

@jarkalada
Jaru, ahoj....prosím tě, od kdy jsi začala dětem čistit zoubky? Doktorka mi teďka říkala, že od prvního vyrostlýho zubu to mám dělat. Tak jsem v DMku koupila takový ty kartáčky......

jarkalada
23. říj 2012

@lenny2 já bych ráda začala, ale ani se nedají 😀
Má se už od těch prvních zoubků. Mám ten kartáček na prst-ten si jako ještě nechaj aspoň strčit do pusy. Musím rychle něco ošmrdlat, než zkousnou, a nepustí 😎 ale o čištění se nedá mluvit.
Myslela jsem, že by to šlo líp s jejich vlastníma normálníma kartáčkama. Rádi mě pozorujou, když si čistím zuby 😎
Už jsem i zkusila, že si já čistím zuby, mám kartáček v puse, vezmu do ruky jejich, že jim ho dám do pusy, jako že maj svůj. Ale to né, musí mi vyndat z mé pusy ten můj a s tím jejich, ať si dělám co chci...
Takže takhle "čistíme" 😀

jarkalada
23. říj 2012

nebo to samý s nočníkem. Ze začátku na něm Anet i něco občas vytvořila, když jsem podle výrazu poznala, že asi něco bude. To bylo párkrát někdy v létě. Teď se propíná, nesedne na něj ani za nic. Lukášek je teď ochotnější, sedí na něm, i když se mu teda ještě nepovedlo ničím ho naplnit.
Ale stejně to nějak nepobírám, nestíhám? je na něj posazovat. Oni si totiž kakaj -pardon, jestli se to někoho dotýká 😎 -
většinou nastejno. Lukin většinou třeba po jídle, jenže ten jí rychleji, takže ho sundám z židličky a dokrmuju Anetku. Luk. už má mezitím v plíně-jdu ho přebalit - a v tu chvíli začně An.
A samotnej by na něm neseděl, než jí nakrmím. To z něj uteče a leze nahatej.. to jsem zkoušela a pak po něm čistila
😀
Nebo ještě téma klučičí, který maj teda dělat prý tatínkové, ale když ten náš chodí domů po půl osmý, takže je to na mě.
A to taky nejsem schopná - se začne hihňat a zdrhá.
Takže jako nevím, jestli je nezanedbávám a jak je tímhle stylem vychovám 😎

zvalentova
autor
23. říj 2012

@lenny2
@jarkalada také mi zubařka řekla od prvního zubu, pořídila jsem silikonový "prsťák" a snažím se klokanům šmrdlat v puse 😎

maruja
23. říj 2012

@jarkalada prosím Tě je jim rok, podle té mé starší, začala chápat, co se po ní na nočníku chce až nekdy kolem 2let.
Posazovali jsme a někdy se povedlo, pochvala, ale žádný jásání a pak jsme taky dělalai že posloucháme jak to do nočníku crčí a ona se začala soustředit a vyčurala se cíleně 😉

jarkalada
23. říj 2012

@maruja no já po nich násilím nevyžaduju, aby něco udělali. Když nááhodou jo, tak jsme rádi. Ale spíš mi jde o to, aby si na něj občas zkusili sednout a třeba se někdy něco povede. Taky říkám, že jako tam se dělá "číí" a tak 😎
No já pořád nechápu, jak jsem prý mohla být bez plín něco málo po roce a segra, když je měla ve 2 letech občas na noc, byla už považována tehdy jako za v tomto směru holt pomalejší... Přece to nemůže být fakt jen těma jednorázovkama?

joyce2
23. říj 2012

Ahoj. Dneska jsme byly prvně na neurologii, tak nás taky čeká ta vojtovka. - Holky jsou nějak pozadu. Za to zoubky už jim rostou, to zas jo. 🙂
Příští týden možná dostaneme první očkování.
Maruš má kašel. - Nemáte zkušenosti, co se s tím dá dělat? - Dávám jí teplý obklad na hrudníček a mažu mastičkou Koalkou (večer a v noci, když jsou v postýlce). Doufám, že ji to přejde.

jarkalada
23. říj 2012

my byli na neuro včera a už chodit nemusíme, jedině podle našeho, nebo Dr. uvážení, kdyby se nám něco nezdálo. Stále máme chodit jen naboso. Když jsem říkala, že u Luk. máme cvičit, aby nechodil jako kachna, tak říkala, až bude sám chodit a v botičkách, tak že se to srovná samo.... ? 😎
Jinak šli odpoledne spát po procházce- kde teda si chvíli hráli u cesty. Když jsem brala po probuzení Luk. z postýlky, našla jsem pod ním dva kamínky... Už nám to začíná 🙂)

sariky
23. říj 2012

@jarkalada Jaru, moje mamka mi taky rikala, ze jsme obe se sestrou chodily na nocnik uz v jednom roce. ze to driv bylo normalni. neco na tech jednorazovkach asi fakt bude 😒

sariky
23. říj 2012

@joyce2 moji susini pokaslavaji uz nekolikaty mesic. ze zacatku jsme to asi mesic prelecovali ruznyma kapkama a sirupama a vse bez uspechu, takze ted uz to "neresime" a uvidime, co bude dal. konzultovala jsem to s dr a ta rikala, ze pripadna alergie se zjistuje az od roku, takze ted s tim nic nenadelame. nevim, jak kaslou tvoje holky, ale susini maji takovej suchej kasel a nic nevykaslavaji. a kaslou v jakymkoli prostredi, ve dne, v noci... proste jsem nevysledovala, ze by to s necim souviselo 😠

sariky
23. říj 2012

@jarkalada Jaru, super, ze uz nemusite na neuro. ja jdu se susinama zitra, tak jsem zvedava, co se zas dozvim. mimo jine se bude resit ta zarostla fontanela u Sarinky.

jarkalada
23. říj 2012

@sariky já jsem taky ráda, ale na druhou stranu bych tam klidně jen tak pro kontrolu chodila dál 🙂
No tak pak dej vědět, co vám řekli

sariky
23. říj 2012

@jarkalada ja teda s tim svym plochym hrudnikem problem nemam, beru to jako vyhodu, nenosim ani podprsenku 😝
co me trapi je to moje rosolovity plandavy bricho, potrhany svaly, vylezlej pupik, strie..... nejak se s tim hnusem nemuzu furt vyrovnat. ja vim, chce to cvicit, ale jsem tak lina a tak bez energie, ze to proste nedavam. dokonce jsem se snazila parkrat neco jako cviceni napodobit, ale boli me celej clovek. musela jsem toho nechat, abych si jeste vic neublizila. grrrrrr
nekdy mam fakt sto chuti zajit si koupit novy telo 😠

sariky
23. říj 2012

@jarkalada a tak vzdyt ti rekli, ze muzes prijit, kdyz budes mit pocit, ne? no tak se proste cas od casu seberes a nechas si decka prohlidnout 😝 😎

jarkalada
23. říj 2012

@sariky já jsem s mým hrudníkem už dávno srovnaná, beru to tak, že jsem holt po tatínkovi 😎
Břicho bych taky potřebovala zpevnit. Když stojím rovně, tak ok, ale jakmile se trošku předkloním 😀 , tak si nehezky vyleze.
Mně osobně nejvíc asi trápí moje zuby, který i přes rovnátka někdy v ...nácti, jsou každej jinde. Nemůžu se odhodlat s tím někam zajít, i když mě to denně štve. Kór, když nedejbože bych se měla někde fotit, to trnu

sariky
23. říj 2012

@jarkalada tak to mas dobry, ze to bricho mas dobry aspon kdyz stojis. me leze i kdyz stojim. jakmile se predklonim, visi mi jak nejaky vemeno. to se fakt neda rict jinak 😠
jooo a zuby. to je kapitola sama pro sebe. taky jsem kdysi v nacti nosila ty slusivy rovnatka a ted mam zuby taky uplne jinak a krivy se mi to cimdalvic. taky jsem to pred par lety chtela resit, ale kdyz jsem se dozvedela, ze bych si to cely musela zaplatit sama, tak jsem se na to vyprdla. beztak mi to brzy vypada, protoze mam uz nekolik let tak priserne obnazeny krcky, ze se kolikrat divym, ze mi to v te puse jeste drzi. njn clovek holt dedi po rodicich to "nejhorsi" 😉

jarkalada
23. říj 2012

@sariky ano, s tím vemenem to je přesný, v tom předklonu 😀
Tak jsme se tu zas hezky probraly 😀

jarkalada
23. říj 2012

jo a pomalu budu shánět mazlíkům větší kombínézky. Naštěstí tyhle jsou takový nateď a nestály skoro nic, ale nečekala jsem, že jim jsou už teď fakt akorát. Poprvý jsem jim je dala ani né před měsícem. Když víc natáhnou ruku, tak jí maj holou. A i přes tělo jsou jim teď. Za pár týdnů už jim budou asi těsný

joyce2
24. říj 2012

@sariky To s tím, že ti tvoji kašlou už několikátý měsíc, mě teda celkem děsí... Maruš začla kašlat v pondělí. Manžel tu celý minulý týden marodil - měl něco virovýho a bral na to antibiotika, ale holky byly ok a vypadaly, že nic nechytly. V So jsem Maruš asi míň oblíkla do kočárku - na to jaká byla zima, a teď mi kašle. Nejdřív to byl suchej kašel, teď se zdá, jako by i něco vykašlávala. Včera jsem byla u doktora, poslech si hrudníček a nic tam neslyšel, říkal, že to je normál, že se zbavuje hlenů a že kdyby se to zhoršilo, abych jí dala Mucosolvan, nebo Prospan. Tak jí zatím nedávám nic - nechci do ní zbytečně něco rvát - kašle tu a tam, zas jsem jí dneska dala na chvilku teplý obklad na prsa. Přemýšlím, co dělám špatně, jestli je dost oblíkám, jestli je doma dost teplo... Poslední dobou tu přes den máme 21 - myslíte, že je to málo? Před koupáním vždycky zapínám topení... Kéž by je ten kašel přešel. - Do teď byly ok, nechci, aby jim ten kašel zůstal...