Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

kinguse
31. říj 2012

@jarkalada právě,že to taky požíraj.Sice je to zabaví,ale myslím,že už by z toho pomalu "vysrajdily" roličku toaleťáku 😀

jarkalada
31. říj 2012

@kinguse 😀
Ale stejně si myslím, že kolem toho 9.měsíce začíná takový to nejhezčí období. Je s nima sranda, oni samy už blbnou, začínaj lézt. Malý miminka maj taky něco do sebe, ale v tomhle věku je s nima už radost řádit 🙂
Taky jim jdu dodělat oběd

kinguse
31. říj 2012

@jarkalada to souhlasím.Sice to začíná být náročnější,ale fakt sranda!!! Já si už ani nedokážu představit,že bych měla jen jedno mimčo a ne dvě...to by byla hrozná nuda 😀 😀 😀

kinguse
31. říj 2012

@jarkalada zkouším holkám vařit kapustu s bramborem a hovězím masem,tak jsem zvědavá,jestli ta kapusta projde,ještě jí neměly!

zvalentova
autor
31. říj 2012

@lenny2 mě takhle naprdli u Hamánka, cukru jak cukrovaru. a určitě není sám o sobě jen z ovoce.

maruja
31. říj 2012

tak náš chlapíček právě přeplazil asi půl metru na dece. Reje nosem v zami a nohama se posunuje dopředu mladá leží vedle na zádech a tiše pozoruje 🙂
@zvalentova na hamánka jsem slyšela jen špatné věci 😢

lenny2
31. říj 2012

@jarkalada
Jaru, když jsme u toho 9.měsíce, kdy se ti děti samy posadily?? Já totiž z kaźdý strany slyším "a oni ti ještě sami neseděj, jo?", začíná mě to dost nervovat ☹

zvalentova
autor
31. říj 2012

@lenny2
@jarkalada vůbec se nenervuj, až budou chtít, tak si sednou.
Naše Kačka už klečí a jde do bočního sedu. Ale zase si nešahá na nohy a už vůbec se nepokouší dostat palec do pusy a všude slyším, že to musí, že to miminka dělají... 😎

lenny2
31. říj 2012

@zvalentova
No, ptala jsem se doktorky a ona mi říkala, že každý dítě je jiný a ať se tím vůbec nestresuju. Ale pokavaď by si nesedly do 10. měsíce, tak nám dá žádanku na neuro ☹ ☹
Ještě máme měsíc a pul čas, Linda se už v jídelní židličce normálně do sedu přitáhne, Kryštof si na čtyřech cpe nohu taky pod sebe a jde do boku, tak pevně doufám, že to je už jako na sednutí, na neuro nechci!!!!!

maruja
31. říj 2012

@lenny2 neboj, každej si jede vlastním tempem, na takovýhle chytrý dotazy jsem alergická 😠

stanpetr
31. říj 2012

@maruja
@zvalentova hamanek je divnej....koupila jsem si nejaky masove sklenicky...teda oni to jsou uz spis misticky, kdyz je nouze, pro toho starsiho...bezne mam v zasobe hami nebo hipp, u hamanka byla lzicka tuperware (ci jak se to pise) tak jsem je to zkusila, ty mu teda vubec nejedou...a to je to neskutecnej jedlik....pro ty starsi uz by tam mely byt pekne kousky...ale to se fakt neda...nejaka brecka...

jinak holky spinkaji nastesti taky dobre...po 18 hod. koupeme, potom nakojim, usinaji, tak pred sedmou a budi se kolem 4, 30 nakojim a spi dal...dokud nevstava Jirik

Jirika jsme na zkousku dali do skolky na 3 dny v tydnu...do vedlejsi dediny, aby byl vic s detima...dneska je tam po treti...a po ranu je to docela zaprah....odvazim ho ja...no a holky delaji doprovod...nazpet ho vyzvedava manza kdyz jede z prace, tak to jde....

a ja jsem stihla udelat tolik veci...umyt vsechny okna a manzovi nasmazit bramboraky...

stanpetr
31. říj 2012

@lenny2 ja bych se taky nestresovala...kazdy ma svuj cas...

lenny2
31. říj 2012

@stanpetr
Ty vogo, ty seš superžena, já mám okna, že přes ně skoro nevidím a bramboráky, to mužu tady manžoj leda vystřihnout z časopisu obrázek a dát mu ho na talíř 😀 😀
Já teda smekám 😉

stanpetr
31. říj 2012

@lenny2 ale simte, neprehanej!!!!
To bude tim, ze mi holky od rana asi do pul dvanacty spaly a Jirik je ve skolce....

lenny2
31. říj 2012

@stanpetr
No do prdele (berte ten výraz s nadsázkou 😉 ), jak to všichni děláte, že vám ty děti spěj????? 😀 😀

jarkalada
31. říj 2012

@lenny2 Lukášek si v 7,5m stoupnul, v 8m seděl, ale i tak by to bylo prý na dítě nar. v termínu brzo. Prý až tak kolem toho 9m. většina dětí teprv začíná sedět. Anetka vše dělá tak měsíc po něm potom.
Palečky na nohou objevili asi v půl roce, si je cucali oba najednou.
Já myslím, že jste v normě 😉

lenny2
31. říj 2012

@jarkalada
No snad jo, Jaru, Linda byla ze začátku napřed, pak začala bejt líná a Kryštof jí předhonil, dělá všechno mnohem dřív než ona.....tím, že nemám jiný děti, tak nevim, kdy co a jak maj dělat, do teďka jsem se tím nenervovala, na všechno si do teď přišli sami bez mojí pomoci a bez jakýkoliv stimulace, ale teďka jak furt slyším, že ještě neseděj a jak to, tak mě to začíná znepokojovat ☹ Ale doktorka taky říkala ať jsem v klidu, že maj vývoj úplně ok......

kaluc2
31. říj 2012

@rychetkami Kluci taky byli sekcí,ale nebyla plánovaná.Snažila jsem se 12hodin,abych porodila normálně,ale bohužel jsem se neotevírala.Nepomohli ani kapačky.Kryštůfka jsem měla hlavičkou dolů hned od 5.měsíce,ale Matyášek pořád cestoval,až skončil příčkou.Ta se prý rodí nejhůř,tak kdoví,jestli i tak by to neskončilo sekcí.Jinak jsme měli váhu 2550g a 2300g,dva dny kluci byli v inkubátoru.Vy jste teď jak velcí?

kaluc2
31. říj 2012

@maruja No,to smekám.mně stačí ty dvě a to jsou hodní.Nemáš to lehké,když máš ještě jedno starší dítě.V nemocnici jsem se seznámila,teď už s kamarádkou.Taky se jí narodily dvojčátka a k tomu měla ještě doma chlapečka 2,5letého.Říkala,že byl moc šikovný,ale jakmile se kluci narodili,nechtěl sám jíst,nechtěl se sám oblékat,prostě vyžadoval pozornost.Když jí kluci nad ránem konečně usli,tak malí vstával.Tomu říkám zápřah.Jak máš staré miminka,že se ti tak budí.I když jsem slyšela,že i do jednoho roku to může trvat než děti spinkají celou noc.Já si pamatuji,když jsem v noci vstávala,že jsem občas dělala jídlo poslepu,dělalo mi to strašný problém.A když už jsem si na to nějak zvykla,tak kluci začli spinkat celou noc.Většinou se budí kolem šesté,to jim dám popapat a ještě potom spinkají tak do půl deváté.tak moc držím pěstičky,aby i tobě se to podařilo.

kaluc2
31. říj 2012

@lenny2 To si piš,že si toho vážím,protože spánek miluji i s manželem,tak doufáme,že kluci to mají po nás.

kaluc2
31. říj 2012

@zvalentova Tak jestli můžu poprosit o radu,jak začít.Slyšela jsem,že do zeleniny mám kapnout olivového oleje,má s tím někdo zkušenost?

kaluc2
31. říj 2012

@kinguse Tak s tím naprosto souhlasím.Mně když našli ve 3.měsíci druhé miminko,tak jsem se vůbec nezděsila,byli jsme s manželem moc rádi,protože jsme dlouho na miminko čekali.Ale samozřejmě potom během těhotenství mě napadali různé otázky,jak se vše bude zvládat.A teď jsem tak strašně šťastná,že máme dvojčátka a ne jen jedno.Vidím je,když je dám do ohrádky,jak se pozorují navzájem,vykládají si.Jsem z těhle okamžiků úplně na měkko.Je to prostě super mít dvojčátka.

kaluc2
31. říj 2012

@lenny2 Tak ty jsi mě uklidnila.U nás je to úplně stejný,přes okna nejde vidět a ty žaluzie by taky potřebovaly vydrhnout.
Plánuji to už 14dní,že někomu dám kluky na hlídání a pustím se do toho.no,a ne a ne se do toho pustit.

kaluc2
31. říj 2012

@stanpetr Můžu se zeptat,jak jsou staré,že tak dopoledne spinkají.Tipuji to nanejvíš na dva měsíce.

kaluc2
31. říj 2012

@lenny2 Vy spinkáte jak?Asi jsi to už psala,ale já tady na téhle diskusi jsem teprve třetí den.

jarkalada
31. říj 2012

@kaluc2 tak to já "plánuju" mýt okna od loňska 😀 mám teda dvě umytý v kuchyni, ale jinak nikde. Na terasu balkonovky mně zatím umejt ani nenapadlo, jelikož u nich věčně stojí a matlaj na ně rukama nebo je oslintávaj 😀
Zrovna dneska měli u nich atrakci-nějakej ptáček to nevytočil a buchnul přímo do skla. Omámenej seděl na tom schodě a děti se na něj nemohly vynadívat 😀
Ale přežil to, nakonec po poledni odletěl. Naštěstí, nevím, co bych s ním jinak dělala -D

zvalentova
autor
31. říj 2012

@kaluc2 no jasně, klidně se ptej. Do příkrmu je dobré dát nějaký olej/tuk - většina vitamínů je rozpustná v tucích. Ale máslo se kvůli možné alergii nedoporučuje, takže kvalitní za studena lisovaný olej je ideální.
Na dávku příkrmu cca jedna lžička oleje. Já dávám Alnatutu řepkový.

jarkalada
31. říj 2012

@kinguse jak dopadla kapusta? Sama jsem ještě nedělala, ani pro nás.
Myslím, že tys psala o tom rýžovém odvaru? Dostala jsem dnes od Dr. "recept"-píšou 1 lžíce rýže vařit hodinu v 1 litru vody.Pak scedit a ta zrna do toho promačkat. Dolít převařenou vodu, aby byl 1/2 l odvaru. A ředí se tím mléko.
Ale v jakým poměru? Když jim dělám normálně flašku nutrilonu, třeba ráno, tak místo části tý vody, v který to dělám, mám přidat ten odvar? Jenže nevím kolik.
Odpoledne jsem jela Luk. koupil od Hippu nějakej taky rýžovo-mrkvový odvar, maj to jen v lékárně a zároveň i Smectu, mi poradili.
Od toho Hippu k tomu jen čuchl a nechtěl ani za nic se toho dotknout. Zkoušela jsem všechno-i že může jako já pít z velkýho hrníčku, pak do flašky, na lžičku.., Snědl asi 2 malé lžičky samotné rýže, tak jsem ho zkusila oblafnout a trochu jsem toho přimíchala-si lízl a všechno vyplivnul a pak tu rejži nechtěl ani samotnou, už tomu nevěřil.
Tak jsem pak zkusila tu Smectu, to mělo jinou barvu 🙂 Toho si teda asi omylem dvakrát cucl z flašky a pak to samý.
Tak mm dostal "spásný" nápad, ať mu to dám do stříkačky-když jsme dávali aktifferin, tak se na to těšili, mlaskali 😎
No, tak jakmile viděl stříkačku, tak s radostí přiběhl, já jsem mu říkala, že dáme kapičky - jednou polkl, posadil se, ušklíbl a následně všechno, co jsem byla schopná do něj za celý odpoledne nacpat, vyblinkal /na sedačku/...
Tak jsem mu dala čajík a šel spát.. Já jsem doteď drhla ten gauč, pak i fénovala, aby to uschnulo, no paráda

jarkalada
31. říj 2012

tyjo, to mám ňák dlouhý, sorry za román 😀

kinguse
31. říj 2012

@jarkalada o odvaru jsem já nepsala,ale znám to taky,jen na to nikdy nedošlo!!! V tomhle je prostě nejlepší kojení...když maj nějakej střevňák,tak to kojení daj vždycky! Já si kvůli tomuhle právě říkám,jestli ještě nemám kojit??? Ale už 2dny nekojím,tak nevím,jestli by se zas chytly? Co si pamatuju u malýho,tak to bylo to samý,co píšeš,v podstatě mi nic nepojedl.Zkus tu smectu přimíchat do rozmačkanýho banánu (na průjem je dobrej).Ale jestli to je opravdu nějakej střevňák,tak se nediv,že ti pár dní nic pořádně nesní.No,snad se toho brzo zbavíte.Já tyhle střevňáky nesnáším 😠 A hlavně to většinou zkosí celou rodinu.Nejhorší je,že na to fakt nemůžeš nic dát! No,určitě bych i koupila nějaký probiotika na srovnání tý střevní mikroflory. Tak se držte a ať je Lukyn co nejdřív zdravej!!!!