Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

maruja
7. kvě 2012

dávám do oblíbených 😀

zvalentova
autor
7. kvě 2012

Začnu tedy prvním příspěvkem.... nebo možná druhým.
Krize s usínáním stále nekončí, ale maličko se to zlepšilo. Na radu doktorky dávám děti po nakrmení na bříško, kde spí tak 1,5 h. a další hodinku pak dají na zádech. Chudák matka má trošku času na regeneraci 😎

maruja
7. kvě 2012

@zvalentova naše malá taky spala docela dobře na břiše. Hlavně se tak pěkně vyprděla 😀

zvalentova
autor
7. kvě 2012

@maruja Přesně, zbavit se křečí a prdíků je základ 🙂

lenny2
7. kvě 2012

Tak už jsem taky tady 😉
My naštěstí nevíme co prdíky jsou, tohle se nám zdárně vyhnulo, ale je to tím, že nekojim 😉
Jinak my byli na kyčlích, dneska přišel výsledek a navzdory tomu, že jsem nedávala žádný látkový pleny navíc jsme ok.... Ať žijou Pampersky, prý jsou navrženy tak, že kyčle pěkně roztahujou 😉 A fakt to asi zafungovalo.....

allynka
7. kvě 2012

ahoj holky 🙂 po dlooouhé době se hlásím 😎
Co se týče spinkání, tak přes den jsou to úplní andílci 😵 zato v noci... jako by věděli, že se potřebujeme vyspat a domluvili se na nás... asi blbá otázka: jak poznám, že je trápí prdíky...? Teda nemám ten dojem, Elli prostě kňourá a pláče, přijde mi spíš jako by jí vadila tma nebo změna prostředí - přes den jsou v obýváku, na noc v ložnici - nebo jiná teplota - fakt netuším...

jarkalada
7. kvě 2012

jé, ale my jsme narozeni už v září 2011, tak snad sem ještě můžu taky? 😉 🙂
Kdyžtak odpovídám pro @marca22 ahoj, já tedy odpovídám už tady v diskuzi- my jsme 34+5tt, celkem 16 dní v nemocnici, asi 11 dní na rooming-in. První dvě noci jsem byla na pokoji sama. První den a noc jen s Anetkou, druhý den a následující noci už i s Lukáškem. Nejdřív byli v inkubátoru. Takže u postele zapojený 2 inkubátory.
Co se sprchy nebo i wc týče - vždy jsem došla do sesterny-nechala jsem jen dokořán otevřený dveře, aby byla příp.slyšet chůvička opravdu ve velké rychlosti jsem se ospršila.To samé s jídlem.Na pokoj je všechno,krom pití,zakázaný.Musí se na jídelnu.Takže to byla rychlovka. Jenže oběd trval hodinku-ale když ti řvou obě děti, pak musíš postupně nakrmit, atd.. tak se to kolikrát ani nestihlo a i tak měli občas pak kecy, že mi tam musí talíř nechávat dýl.
Takže jsem na jednu stranu uvítala, když mi na pokoj přibyla další maminka.Sice to bylo náročnější ohledně spánku, ale jinak lepší, že jsme si navzájem děti ohlídaly. A až ke konci pobytu jsem zjistila, že si můžu případně odskočit úplně i ven z budovy, pokud si zajistím takhle hlídaní na chvilku. Myslela jsem, že to nevyužiju, ale holky mě dokopaly, ať se jdu aspoň na chvilku provětrat, a fakt to pomohlo psychicky.. nebejt tam stále zavřená.
Tak ať to zvládnete pěkně 🙂

jarkalada
8. kvě 2012

@allynka a budíš je na krmení nebo se sami budí po těch cca 3h? Jestli ti přes den spí třeba, nevím, pět hodin, to bych je asi vzbudila dřív. A spíš je pak nechat v noci, pokud vydrží.

anrebcz
8. kvě 2012

Ahoj holky, ja sice cekam 'jen' jedno, ale sama jsem z dvojcat, takze od mamky moc dobre vim cim asi prochazite. Moc vam vsem fandim 🙂

allynka
8. kvě 2012

@jarkalada přes den kojím po 3,5 hodinách (počítáno od začátku do začátku), v noci mi v porodnici povolili jednu 4-hodinovou pauzu, tak to samozřejmě využívám 😉 dýl nevydrží, to už se sami budí. Tuhle noc spinkali zrovna dobře (musím zaťukat), tak kdoví, čím to je... Zkoušíme je i přes den nechat spinkat v ložnici, aby si tam zvykli... sice mi tu v obýváku chybí, pořád na ně chodím koukat 😵 ale za ten noční spánek to asi stojí...

kway
8. kvě 2012

@allynka No ja nechavala kluky spinkat pořad v pokojičku nijak jsem to nerozlišovala jestli je den nebo noc proste pořad spali ve stejný mistnosti.jinak s tím jidlem jsem je přes den budila po tech 4 hodinách a v noci pak spinkali celou noc . 😉 ,taky mi ze začatku pobrekávali v noci ale po měsici se srovnali a ted spinkaji pěkně .tak se drž jednou je to musí přejit

allynka
8. kvě 2012

@kway Nojo ale doktorka nám řekla, že musejí papat 7x denně, takže to by mi nevyšlo... proto to dělám takhle... kolik ti vypili na jednu dávku, když byli "staří" jako naši...? To si asi nevzpomeneš, viď... 🙂

kway
8. kvě 2012

@allynka tu 60

kway
8. kvě 2012

@allynka a proč ti doktorka řekla papat 7x denně oni ti váží malo

jarkalada
8. kvě 2012

@allynka tak ale super, že ti vydrží i 4 hodiny. Toho si važ 😎 To naši se budili sami od sebe snad na minutu přesně po dvou hodinách, šílený ty první dva měsíce. Pak je to nakonec naštěstí přešlo 😀
My taky pili asi cca kolem tý 60ml.

allynka
9. kvě 2012

@kway @jarkalada no holky jak říkám, je to od začátku do začátku kojení, takže nespinkají celé 4 hodiny, spíš 3, někdy 2,5 podle toho, jak celá přebalovací-kojící akce probíhá rychle 😉
Netuším, proč mi Dr. řekla 7x denně - oni jsou nedonošení, takže ještě váží málo, tak asi proto, Elli má 2320 g a Tobík 2340 g, ještě nemají ani 2,5 kg potřebná proto, abychom mohli jít ven 😉 ale přibírají tolik, co mají = 150-250 g týdně mi bylo řečeno. Jinak na dávku pijí z pravýho prsa 50-60 a z levýho Tobík vytáhne i 80 a to ho odkládám dřív, aby se nepřepapal 😀

ostrava8
9. kvě 2012

ahoj holky, tak já se snad už také mohu přidat 🙂 my rodili nečekaně 19.4. a máme Tomáška a Terezku 🙂 Tomášek 49 cm a 2900g a Terezka 45 cm a 1900 g, v porodce jsme byli 14 dní, malí chytli žloutenku a od minulého pátku jsme doma. Malí jsou zlatí,
krmíme co 3- 3,5 hodiny, budí se sami ... musím přikrmovat, v porodnici byli na Bebě, tak doma pokračuje ... 🙂 dneska nás příjde navštívt doktorka, tak jsem zvědavá ... Holky kdy jste poprvé vyjeli s mimi ven a na jak dlouho ??

zvalentova
autor
9. kvě 2012

@ostrava8 krásná zpráva, moc gratuluji k prďolkám 🙂

Dětská nám radila vyrazit ven ve věku cca 3 týdny. Jinak první výlet byl dost uřvaný, napodruhé už si maličko zvykli.

zvalentova
autor
9. kvě 2012

@allynka u nás prdíky probíhají opravdu křečovitě. Najednou se natáhnou, pak skrčí jakoby v křeči. Provází to obvykle pláč nebo vyjeknutí.
Určitě buď ráda, že ti spí. Naši herodesové se budí po 2 hodinách, než přebalím a příp. převléknu, trvá to dalších cca 30 min. To už ale řvou na celé sídliště hlady 😖

allynka
9. kvě 2012

@ostrava8 moc gratuluju!!! 😵 😵 říkala jsem si, že jsem tě v diskuzi dlouho neviděla, tak že asi rodíš - a taky že jo a dokonce jen o den později než já 🙂
My máme povoleno jít ven, až budou mít mimča 2,5 kg, takže zatím pilně kojím a vyčkávám 😎

@zvalentova aha, tak to nedělají... spíš tak jako zrudnou a tlačí, ale to prostě asi jen tlačí... Tobík teď dost špatně spinká, kámoška mi psala, že má asi růstový spurt, což bývá mězi 3. a 6. týdnem a "příznaky" by seděly - je šíleně žravej a uplakanej - naštěstí to má trvat max. týden...
Takže mimoušové se ti pokaždý budí sami? Nojo než přebalím toho druhýho v pořadí, tak první taky už kvílí hlady - s tím se nedá nic udělat... musejí se naučit být trpěliví 😉

zvalentova
autor
9. kvě 2012

@allynka mám to úplně stejně, než přebalím druhého hladovce, ten první málem zboří barák 😉
Budí se sami, resp. jeden 100% a toho druhého vzbudím aby to měli nastejno.

suzamen
9. kvě 2012

Jéé nová diskuze o dvojčátkách? 😉
@ostrava8 gratuluji a teda pěkný rozdíl mezi prckama,u nás bylo 570 g a to byl teda rozdíl 😀

zvalentova
autor
9. kvě 2012

@suzamen taková aktuální 😉 Nějak se nás sešlo dost a tak jsme si udělali novou
Vítáme tě u nás 🙂

zcenigova
9. kvě 2012

ahoj maminky,zdravím Vás...sestra má dvojčátka...chlapečky,5 měsíců...máme spoustu věcí na prodej...některé stejné,některé různé-jsou dvojvaječná...dále kočárek...sporťák,užívaný 5 měsíců,kolébku atd atd.Kdyby některá z Vás měla zájem o cokoliv z uvedených věcí,prosím kontaktujte mě na z.uzlicek@seznam.cz s pozdravem Zuzka

lenny2
9. kvě 2012

@ostrava8
Ostravo, moc moc gratuluju a přeji ať jsou miminečka jen a jen zdravá a dělají vám samou radost!!!!!
My jsme byli na první procházce opravdu jen max. asi 45 minut, já to po tom císaři dýl nedala a navíc ještě byla zima, tak jsem to moc nepřeháněla 😉 Jen dodržuj to 6ti nedělí, já povolila uzdu návštěvám a skončili jsme v nemocnici se zánětem průdušek a nikomu bych tak hrozný chvíle nepřála, když se celou noc koukáte na to, jak se vaše děti dusí kašlem ☹
Nám budou příští týden 3 měsíce a vážíme už něco k 6ti kg, spinkáme celou noc v kuse, tj. od osmi od večera do sedmi do rána, pak si mlasknem 170tku a spíme do devíti, náááádhera 🙂

jarkalada
9. kvě 2012

@lenny2 ty bláááho, 170ml v ani ne třech měsících? 😨 to je krása, to my v půl roce začínali dvoustovku 😝
jinak průdušky měla malá taky, v lednu, tj asi ve čtyřech měsících, atb, držela se oběma ručičkama za krček, šíleně krchlala, horečky a u toho pořád brečela, hrůza 😖

ostrava8
10. kvě 2012

ahoj Holky, no překvapení to bylo pro všechny jednak ten předčasný porod a jednak ten váhový rozdíl, ještě v den porodu mě Mudr. ujištoval, že malí mají jeden 2,3 kg a druhý 2,4 kg, tak kde se stala chybá ?? ale už jsme šikovní, malý má přes 3 kg (pije ted přes 100 ml) a malá už bude mít k 2,5 kg .. Jsou to radosti ale i starosti, hlavně v noci ..

@zvalentova Zuzi, chtěla jsem se zeptat, jak to zvládáš s těma látkovýma plenama ?? neupustila jsi od toho ?? sice mě to taky štve kvůli živ. prostředí, páč ta spotřeba je šílená, ale neumím si představit, že bych ještě v tom shonu našla chvilku na praní plen .. 🙂 i tak mi ted jede pračka ob den. jinak chlapi jsou fak lenivější ... Tomík, u prsu se jen směje a laškuje se mnou, Holčička ta je tahač a dříč ... 🙂 takže s těma dvouma chlapama to musí být těžké 🙂

@lenny2 jé děkuji moc za radu, no včera u nás byla Mudr. a říkala že ven se může 3 den, my jsme doma už 6 den, tak dneska vyrazíme .. jasně že na chviličku ... jsem ráda že mi projede kočárek až do bytu ... sice ve výtahu musíme stát na špičkách, ale to nevadí, za to to stojí .. 🙂

Holky, kdy se může začít se cvičením po porodu ? já mám stále pivrnce , tak bych chtěla začít posilovat .. vy už máte bříška zatáhnutá ??? já stále vypadám tak na 3 měsíc a někdy mě ta jizva bolí, hlavně jak posiluji to břicho při vstávání a grgání malých )

ostrava8
10. kvě 2012

@allynka koukala jsem na tvé fotky .. malí jsou nádherní ... 🙂 to je super, že jste o jeden den než my 🙂 a jaký byl porod a kolik měli malí ??? je fajn, že můžeme srovnávat míry, kojíš ? kolik ti pijou ,,, šup sem s informacemi .. a pozdravuj malínké 🙂

zvalentova
autor
10. kvě 2012

@ostrava8 ahojky, určitě nemá cenu začínat brzy, tělo se musí srovnat. Zatím jen sedím na fitballu, abych si srovnala bolavá záda.
Začnu po 6-ti nedělí, pokud raubíři dovolí 😉
Kačka taky tahá jak divá, ale zapomíná polykat a dusí se toho. Kubajs je klasický chlap - hlavně aby se neunavil 😀

Látkovky ještě nedávám, protože mají moc malý kaďák 😎 Ale určitě na to najedu. Jsou měsíc na světě a jen pleny nás stály 1500,-. Předpokládám, že tak do 14 dnů, 3 týdnů na ně najedu.To už by se do nich mohly vejít a nevypadnou.

lenny2
10. kvě 2012

Holky, já byla včera na gyndě, protože co 14 dní menstruuji a tak jsem šla ještě raději na kontrolu i když ta po 6ti nedělí byla ok.....doktor mi ukazoval na ultrazvuku, že stehy na děloze nejsou ještě vstřebaný a že to je tím jak se mi vždycky uvolní jeden steh, tak to povolí a začnu krvácet.....a to mám tři měsíce po císaři, tak nikam se cvičením nespěchejte!!!! Příští měsíc si jdu nechat Mirenu, tak snad už budou stehy ok 😉