Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
27. únor 2013

@lenny2 taky jezdim rada do ikei, ale do praglu to mam krapet z ruky 😀

jarkalada
27. únor 2013

@lenny2 no vidíš, co doktor, to jinej názor 😒
Nám zas říkali, že co nejvíc naboso, že to je nejlepší. Až chůze bude převládat nad lezením, pak pořídit první botky s tím rovným. Si pak vyber.
@sariky tak super, třeba to bylo těma kočkama. A kam jste je vůbec odsunuli?

sariky
27. únor 2013

@jarkalada k mm tatovi

rychetkami
27. únor 2013

@lenny2 Velmi ráda🙂 teď koukám na zprávy a prý v Ikea prodávají masové kuličky s přídavkem koniny🙂 to jen taková odbočka....
@alex001 no jsem starej vozebouch...ale s dětmi se mi ještě taková bota nestala, bývám dost opatrná, třeba teď na tom sněhu jsem si netroufla vzít dítě do nosítka.

Ještě mám jeden dvojčatová dotaz.... nepraktikujete někdy odpoledne, kdy máte jen jedno dítě a manžel nebo babička druhé? My jsme to takhle udělali, když mám kapelní zkoušky, beru jen jednoho hada, a je to fakt super, můžu se naplno věnovat tomu jednomu a mm si to taky chválí.

kinguse
27. únor 2013

ahoj holky,tak až to Zuzka zamkne,tak se s váma podělím s mou dnešní akcí!!!....Jaru už podrobnosti zná,ale dokud nebudem zamčený,tak nepovím....bych si nerada uřízla veřejnou ostudu,už takhle to bylo hrozný ☹

sariky
27. únor 2013

@rychetkami ty jo ja nevim, nejak si neumim predstavit, ze bych je mela rozdelit. asi jsem divna 😉

rychetkami
27. únor 2013

@sariky no právě proto chci znát váš názor....u nás se to osvědčilo jednou týdně, ale je to asi tím, že nejdřív to byla hlavně nutnost...mám zkoušku kapely, když Štěpán ještě pracuje - většinou si může udělat program, kdy toho nemá tolik, ale do ´půl šestý dělat musí a hodinu a půl byl sám s dětmi, s jedním se to zvládat dá. A ostatní členky taky chodí s dětmi.

sariky
27. únor 2013

@rychetkami tak pokud se vam to osvedcilo, tak proc ne. u me to je hlavne o tom, ze jsem na susiny v podstate sama, kdyz prijde mm z prace, tak stihne max koupani, nekdy ani to ne, takze o nejakem separatnim venceni nemuze byt ani rec, neni proste kdy...

zvalentova
autor
27. únor 2013

Zuzka od rána nestíhá. Zjistím jak to uzamknout a udělám to.🙂

lenny2
27. únor 2013

@rychetkami
Já je taky nerozděluju, nějak mám v sobě zakódovaný, že to je dvojka a tak je beru všude sebou dohromady 🙂

rychetkami
27. únor 2013

@lenny2 tohle původně nebyl úmysl, vzniklo to jako nutnost a překvapilo nás to, jak se nám to jednou za týden docela líbí🙂

silvie_z
27. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a ahoj, jsem taky z Olomouce 🙂 můžu se zeptat, kde jste byli na naušnicích? mám několik tipů, ale přemýšlím, kam se dá jet s dvojčecím kočárem bez problémů, abych nemusela sebou tahat někoho dalšího

b.e.r.u.s.k.a
27. únor 2013

@alex001 Ahojky,my jsme měli taky helmičku a malá trhla rekord a za 6týdnů ji měla dole 🙂 Jináč my máme taky děti narozené předčasně,ale až 36tt.Po doktorech jsme lítali ze začátku,teď už je to v pohodě,už jen neurologie a Vojtovka.A s tím spaním je to tedy děs.A to nespíš kvůli zádům nebo dětem?No snad se to brzy zlepší,musí to být pro tebe nápor.Jak to tu tak čtu,tak já si nemám na co stěžovat,když mám babičku 😨
Holky ohledně Vojtovky,já někdy to cvičení nezvládám a tak to flákneme,ale mám špatné svědomí. ☹ Vy to cvičíte postivě 4xdenně?
@joyce2 Jů tak na ty vaše fotečky už se těším,alespoň vás líp poznám 🙂 a hlavně ty vaše drobečky
@ostrava8
@rychetkami jé vy máte ohrádky a jak jsou veliké,já bych něco taky potřebovala,abych od nich sem tam mohla odskočit a nechat je samotné
@silvie_z jé to je super a odkud jsi?My jsme dostali od několika maminek doporučení na doktorku Zaoralovou na Horním lánu a fakt šikovná a moc příjemní tam byli.
Jináč už máme doma slečnu,zvládla to nakonec s tatínkem,ale ta cesta domů byla uplakaná ☹ A i celý den byla taková choulostivá ☹

jarkalada
27. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a a byli jste náušničky nastřelit nebo propíchnout? my je nechali nastřelit a za půl minuty o ničem nevěděla, ani se to ničím nemuselo promazávat
@kinguse akorát jsem si teď uvědomila-že to bude zas AŽ za týden 😒
Já děti taky nerozděluju. I když to je třeba pro mě nepohodlný, radši je všude táhnu s sebou oba 🙂) Ale je pravdou, že občas by čas nastřídačku strávenej jen s jedním byl možná prospěšnej pro obě strany 🙂

b.e.r.u.s.k.a
27. únor 2013

@jarkalada Nastřelit,propíchnutí nám nedoporučovali

kinguse
27. únor 2013

@jarkalada no já bych taky radši dřív,ale ty dopo jsou pro mě blbý. My se totiž vyhrabem z pelechu kolem půl9, než s nima zacvičím, přebalím, obleču nasnídám tak je min. půl10 a kolem půl11-11 je dávám spát,tak to by bylo naprd ☹ Ale můžem to teda hodit na pondělí,to by taky šlo! Já jsem furt tak nějak mimo, to furt vidím,jak jsem blbá! 😒
@b.e.r.u.s.k.a já nikdy nezvládala cvičit 4x. Mě dr říkala,že s dvojčatama akceptují 3x! To jsem zvládala jen občas a spíš ze začátku. Pak už jedině 2x!A teď,když vidím,že jsou OK,tak na to občas prdím,když jsou mrzutý apod.
@rychetkami já teda taky nerozděluju,ale neodsuzuju samozřejmě!!! Naopak mám dr,která je přímo z dvojčat a sama řekla: NEBERTE JE NIKDY JAKO CELEK, BERTE KAŽDOU ZVLÁŠŤ JAKO OSOBNOST!!!...a s tím naprosto souhlasím. Taky mám kámošku,co má 6-tiletý holky a říkala, že je hrozný,jak mezi sebou furt soutěží a srovnávaj se a jedna nebo druhá těžce nese každou "prohru" mezi sebou. Furt se sobě snaží vyrovnat....ještě nás čekaj věci 😀 😀 😀

kinguse
27. únor 2013

@jarkalada počkej, my to musíme hodit na pondělí. Ve středu jedem s Lukym k dr do Plzně!!!

jarkalada
27. únor 2013

@kinguse a hodí se ti to? Jestli úplně ne, tak to nemusíme zas tak hrotit - spěchej pomalu!! 😎 😀 😀

sariky
27. únor 2013

@kinguse tak u susinu se ta osobnost vyrysovala dost rychle 😎

stanpetr
27. únor 2013

holky zdravim...
i kdyz moc neprispivam, tak kdyz se najde cas rada si vas prectu a cerpam sily 🙂 a taky bych byla pro uzamceni 🙂

jarkalada
27. únor 2013

@stanpetr teď čtu tvůj status-malá ti v sedmi měsících povídá mama? Tak o tom si můžu nechat jen zdát 😠 😎
U nás je "táta" - áta. Ale máma prostě neexistuje, na to nemaj slovo, ani nějaký citoslovce, prostě niiíííc 😝
Jó, ale zas se trochu pochlubím - nechala jsem je navečer lítat asi půl hoďky bez plíny jen tak - když teda nečekáme návštěvu, až zítra naše 😀 😀 , nejdřív se Lukášek ihned vyčůral do nočníku, když jsem ho na něj posadila. Pak si hráli, blbli , skákali z křesla a tak podobně 😀 a v té hře Lukáš z ničehonic odběhl - sedl si na nočník a opět se vyčůral! To jsem teda čubrněla 🙂

b.e.r.u.s.k.a
27. únor 2013

@kinguse Tak to jsem klidnější.Já jsem dřív cvičila poctivě a pořád se jim to nelíbilo.Teď když to flákáme a cvičím,tak 2x denně,tak je to lepší a dostaneme i pochvalu 🙂 Jen Miška je slabší,má špatné držení těla,ale snad to bude ok.Uvidím co mi řeknou na neurologii.
Tedy doufám,že to nemůže číst rehabka,ta by mi dala ☹

b.e.r.u.s.k.a
27. únor 2013

@jarkalada No naše ,malá už taky říká mamam,ale převládá tata nebo baba ☹ Dnes to byla,ale mama 😉

jarkalada
27. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a právě že to může číst kdokoliv, proto se to musí tady zamknout 😀
Já ze začátku cvičila teda 3x. Pak jsem to ale taky flákala. Nebo když jsem byla u našich, tak skoro vůbec. Ale do toho půl roku jsem se snažila poctivě. Jenže tomu byly podřízený procházky, můj spánek a prostě znáš ten kolotoč... 😒 Hrozný.
Pak když jsem viděla, že jsou vlastně ok - to bylo někdy v létě-kolem těch 9-10m - tak jsem si to zkrouhla tak na jednou denně.. hledala jsem si důvody, proč zrovna teď nemůžu cvičit...Obdivuju třeba známou, ta s klukama poctivě cvičila do toho roka 2-3x denně.

b.e.r.u.s.k.a
27. únor 2013

@jarkalada No je pravda,že do toho půl roka jsem cvičila poctivěji,ale co začali lozit...tak už to tak nehrotím,ale cvičím tedy denně,snažím se.Tedy pokud se to dá nazvat cvičením,s malým poslední dobou bojuji ☹
Jináč jsem taky pro uzavření. 😵

kinguse
27. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a já myslím,že když budeš dál cvičit 2xdenně,tak to bude OK, samozřejmě,pokud je nějaký problém,tak 3x je lepší,ale já to fakt nedávala. Někdy v 10-ti měsících nám řekli,že jsou holky ještě "křivý" a za měsíc byly celkem OK,jen pro změnu když si stoupaly,tak prý zkroutí palečky!!!...to už jsem si v duchu ťukala na hlavu 😀 To už jsou takový detaily,který spousta mamin,které necvičí vůbec neřeší, přitom jejich děti kroutí nohy i daleko víc. Ale zas abych necvičila vůbec,to mi taky nedá. Takže se snažím ráno a večer.Ale už máme jen jeden cvik a to je celkem pohodička!!
@jarkalada Jaru, to pondělí bude OK! Takže se uvidíme v pondělí.
Jdu chrnět, furt mě bolí hlava.

rychetkami
27. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a ohrádku máme osmidílnou, teda po té mojí akci dočasně sedmidílnou🙂 jeden díl má cca 85 cm.
@kinguse myslím, že když jsou dv holky nebo dva kluci, tak se to soutěžení a srovnávání nabízí o něco víc...ale tomu se asi nevyhnem...

kinguse
27. únor 2013

@jarkalada jo a holky taky dřív říkaly "mamam"...jen jsem nevěděla,jestli chcou mě nebo jídlo 😀 Teď je ráno občas slyším říct v postýlce "mami",ale tata, baba, bapa,papa...to rozhodně převládá! Sice furt něco žbleptaj,ale nějak mi přijde,že zatím žádný slabiky to moc nejsou a už vůbec ne srozumitelný. Luky mi v roce sice nechodil,ale uměl na nočník a spoustu zvířátek...to se holky nechytaj. Na nočník je dávám ráno a někdy během dne,ale nějak se to až na výjimky nedaří! Lucka tam nechce ani sedět.To se jí musí chtít hned a pokud to nejde,tak sleze a asi do 3min to pustí někde jinde..tož tak. Takže Luky je šikulka!!!

kinguse
27. únor 2013

@rychetkami jo to asi jo. Možná holka-kluk takový problém nebude. Hlavně tam je i pádný vysvětlení,že kluk je silnější apod. No jsem na to zvědavá,ale to je ještě času dost. Ještě nás čeká spousta jiných strastí a slastí 😀

jarkalada
27. únor 2013

@kinguse OK, tak se opět těším, ale radši moc nahlas nejásám, abych to nezakřikla 🙂
@rychetkami když máš tu osmidílnou - tu nemáš s brankou?