Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
12. bře 2013

@zvalentova my jsme teda už trošku napřed, ale pořád jim dávám mlíko - taky cca těch 250ml a pak za chvíli buď trochu kašičky nebo kus rohlíku nebo často zbytek od oběda. Myslím, že mlíko by ještě asi měli nějakou dobu mít -ale do kdy, to nevím

b.e.r.u.s.k.a
13. bře 2013

@silvie_z no to víš každá ušetřená korunka dobrá 😉 Já jsem tak sondovala od Olomouckých maminek a doporučovali mi i to Kače a je i levné,tak se tam zajdu kouknout a poptat

joyce2
13. bře 2013

@zvalentova Já zkouším tu a tam jim dát k večeři polévku. Ale zatím s tím žádný extra úspěch nemám - kaše jim jede rozhodně víc. Na spánek to vyjde zhruba stejně. Ale kaši dávám tak jako tak. - Když plánuji k večeři polévku, dostanou kaši dopo.

silvie_z
13. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a za mě káče rozhodně ne. chodila jsem tam kdysi cvičit a bylo to fajn, ale s dvojčaty bych tam nešla. nemají pánskou šatnu (v delfínkovi dostáváme pánskou i pro mě, nikdo tam stejně nebývá), tenkrát tam neměli ohrádky pro děti, kočárkárnu... cvičitelky asi fajn, ale z tohohle pohledu dost katastrofa

b.e.r.u.s.k.a
13. bře 2013

@silvie_z no já to chci omrknout,ale jináč bych asi zkusila toho delfínka.Vodníček je už dost drahý ☹ i když ho máme nejblíž

ivetm
13. bře 2013

@zvalentova Zuzi, mě třeba Vojta usíná večer zásadně s flaškou, i když se nafutruje něčím jiným, tak si prostě Um vyřve...ale já dělám na noc ze 150vody+navíc dávám jednu odměrku kaše na noc od Hami, jinka dělám ze 120, když udělám víc, tak pak vylejvám 😠

Chtěla jsem se zeptat - ty jsi takový z mýho pohledu ufo, který hrozně obdivuju, protože já látkování vzdala ve chvíli, kdy nám řekli počet mláďat 😅 kamarádka čeká dvojky a chce látkovat - jaký plínky a v jakým počtu bys doporučila, nebo co považuješ za takovej ten ideál? děkuji

zvalentova
autor
13. bře 2013

@ivetm teď jsem spadla smíchy ze židle, UFO nikdo neviděl 😀

Já jsem na to šla úplně od lesa. Internet je plný "slepic" co mají látkovek plné skříně, od každé firmy minimálně 4ks a stejně používají jeden druh. Ve dvou prodejnách jsem si prošla co je v nabídce, v jedné byla supr praktická ženská a podle jejích rad jsem ve finále koupila.Splňovalo to moje jakési představy jak to bude fungovat.
Takže jsem pořídila tuto sadu http://www.mamaja.cz/prebalovani-deti/stredni-s...
K ní 20 vkládaček navíc.
Odmítala jsem skládat bílé čtverce (které všechny látkující baby doporučují), dělat nějaké lanolínové kúry pro "svrchňáky"... prostě nejjednodušší možná cesta. Nic se nežehlí, pere pračka a já to jen pověsím.

Zároveň jsem začla látkovat až když byly dětem cca 2 měsíce a jen přes den. Na noc a na cesty ven mají Pampersky.

ivetm
13. bře 2013

@zvalentova já to myslela tak, že jsi neuvěřitelná, protože já do látkovej s dvojkama fakt nee 😀 Kámoška právě na MK a podobný stránky nechce lízt - no, stejně si myslím, že nevydrží 🙂 tak chtěla, abych osondovala co a jak. Moc děkuji za info, předám, uvidíme, jak se s tím popere 😉 moc moc děkuji

silvie_z
13. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a uvidíš, pro mě je to v káčeti fakt neschůdné, když třeba manžel musí rychle odejít do práce. a kam bych tam zaparkovala kočár, to opravdu nevím - aspoň co si po těch letech pamatuju

@zvalentova souhlas, taky tě obdivuju. mně dvojčata dilema s látkováním prostě vyřešila 🙂 pořád ale přemýšlím, že bych na látkovky najela při učení na nočník. můžu se zeptat, jak často tu sadu pereš? nebo máš dvě? jinak jsem zjistila, že ženské látkují z různých důvodů - v nějaké diskuzi jsem narazila na jednu, co prostě ráda věší prádlo. tak pro tohle fakt pochopení nemám 😀

zvalentova
autor
13. bře 2013

@silvie_z právě od učení na nočník si slibují nejvíc.
Jinak peru dle potřeby, většinou každý třetí den.

b.e.r.u.s.k.a
13. bře 2013

@silvie_z no pokud tam nebude místo na kočárek,tak je to pro nás pasé 😖 Já autem nejezdím ☹

rychetkami
13. bře 2013

@zvalentova s těmi látkovkami jsem to zkoušela, ale vyměkla jsem, ale co si budeme nalhávat, jsem líná☹ jsi borka, o tom žádná, líbí se mi, že se řídíš zdravým rozumem a z těch plen neděláš jadernou fyziku.

zvalentova
autor
14. bře 2013

Začínám řešit co dětem k prvním narozeninám. Nočník není dárek podle mého gusta.
Koukám po knížkách, dřevěných hračkách.
Co nějaké odrážedlo? Kupovaly jste?

maruja
14. bře 2013

@zvalentova my budem dokupovat klasiku enduro, mají 3 velikosti a byla velká spokojenost 😉

jarkalada
14. bře 2013

@zvalentova odrážedlo máme motorku s těma hrubšíma kolama. Ale odrážet se na tom naučily až někdy v 15ti měsících, Lukáš dokonce až před nedavnem, jinak jezdil dozadu

rychetkami
14. bře 2013

@zvalentova nočník jako dárek...to je drsárna😀D

b.e.r.u.s.k.a
14. bře 2013

@maruja co je to enduro??? 😨

maruja
14. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a ta klasická motorka, plastová

zvalentova
autor
14. bře 2013

@rychetkami tchýně se totiž nechala slyšet, že dětem nakoupila samé úžasné věci. Tak máme strach co to bude a jaké budeme mít z bytu skladiště. Hlavně, že jsme řekli, že co dárce to max. jeden dárek. Máme v plánu didaktickou kostku, ale fakt počkáme až z čím se vytasí babičky.

rychetkami
14. bře 2013

@zvalentova no to jsem zvědavá, musíš se podělit o zážitek😀 o tcháčka, ty umí!

sariky
15. bře 2013

@rychetkami
@zvalentova pozor, zeny, ja planuji dat susinum k narozeninam nocnik 😀 jsem proste drsna matka! 😎 ale nebude to jedinej darek.

rychetkami
15. bře 2013

@sariky jojo, drsňačka jsi🙂 ale s lidskou tváří🙂

maruja
15. bře 2013

@sariky jasně a oni řeknou jéééé mami nočník, to jsme chtěli, děkujéééééém 😉 😀

sariky
15. bře 2013

@maruja Maru, myslim, ze kdyby mi susini za ty necely 2 mesice fakt podekovali, tak bych cumela vic ja na ne, nez oni na ty nocniky 😀 😀 😀

maruja
15. bře 2013

@sariky 😀 😀 to by si zírala, coo??

no u nás je to zatím pěkný plácání, tak já nečekám ani MAMI 😀

b.e.r.u.s.k.a
15. bře 2013

Holky dnes jsem prďolkům dala poprvé chlebík a moc jim chutnal 🙂 ravali to do pusinek,jako kdyby nepapali 😀

zvalentova
autor
15. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a jsou to si kulky, jen tak dál 🙂

b.e.r.u.s.k.a
15. bře 2013

@zvalentova to je jedna z mála věcí co spapají,jogurt mi třeba nechcou a já bych už jim chtěla do jídelníčku něco přidat 😅

zvalentova
autor
15. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a také vařím to samé, ale dětem to nevadí a chutná. Pro me není problém uvařit, ale důležité je vymyslet co a hlavně ,množství. Potřebuji, aby toho bylo alespoň na tři dny. Včera jsem dělala králiči stehna s mrkvi a rýží a vyšlo to jen tak tak.