Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

evikj33
8. črc 2012

@sariky Moc díky za názor.Tu odsávačku jsi měla manualní,nebo el.?

jarkalada
8. črc 2012

tak návštěva dopadla super. Dvoje dvojčata rozlezlý po bytě a jeden čtyřletý. Děti si krásně hrály, ani se moc nebrečelo, nakonec lezly po zahradě v mokrý trávě.
Jen hromadné focení byl trošku problém 😀
Bylo by zajímavé setkání našich všech dětiček tady z té diskuze 😨 😀

jarkalada
8. črc 2012

@evikj33 monitory máme půjčený. Nejdřív na půl roku, pak jsem nechala prodloužit doteď.Za pár dní už to zas bude končit a asi je už s těžkým srdcem vrátím, zvykla jsem si na ně.
Odsávačku mám Avent manuální, ale bohužel ani ta mi nepomohla. Můžu prodat 😎
Houpací křesílka jsem chtěla, ale tak dlouho jsem hledala výhodnou cenu, až jsme je nakonec nepořídili.
Děti to zvládly v postýlce, pak pod hrazdičkou a od cca 4 měsíců krmím už v židličkách.
Určo jsou na občasný zabavení a uklidnění dobrý.

lenny2
8. črc 2012

@evikj33
Ahoj, odsávačku jsem měla Faarlin (elektr.), super, kdybych měla bejvala co odsávat 😉 Bez monitoru dechu bych neudělala ani ránu, máme Nanny a lehátka máme Chicco soft relax, mohu jen doporučit, výborní pomocníci 😉

zvalentova
autor
8. črc 2012

@evikj33 ahoj, monitoru máme, koupené zde na bazaru. Je to spíš pro klid duše.
Houpací lehátka máme obyč od chicca, jsou v nich zatím občas. Zatím je kojím, takže budou až na později na krmení.
Odsávačku mám manuální od Aventu, protože dítka nejdříve netahali a tak jsem ji měla aby se mléko spustilo. No a pak ho zas bylo tolik, že jsem dělala zásoby do mrazáku. Teď jí budu prodávat, protože už není třeba.Děti si vytahnou přesně co potřebují.

lenny2
9. črc 2012

@evikj33
I když teďka vlastně, když nad tím přemýšlím, kdybych měla znovu volit kŕesílka, tak jdu do houpaček od Fisher Price (Rainforest), miminka by to daleko víc zabavilo a splnilo by to i účel, na který mám ty od Chicca (krmení, odpočinek, apod.)......

lenny2
9. črc 2012

@jarkalada
Jaru, jaký máš ty krmící židličky? Takový ty polohovací? Budu pomalinku pořizovat, aby s náma děti mohly být u stolu a nevím jaký.....

jarkalada
9. črc 2012

@lenny2 jednu mám tuhle : http://jidelni-zidlicky.heureka.cz/chicco-polly...
Ta je fakt dobrá, že se dala dát až skoro do lehu. Můžeš sedadlo dát do různých výšek, tác jde oddělit. Pak jde i příp. přišoupnout ke stolu. Tu jsme dostali za body za plínky v Globusu, takže dobrej "kauf" 😀
Druhou máme přes inzerát. U tý paní tvrdila, že jde taky do lehu, ale nejde. Tahle:
http://jidelni-zidlicky.heureka.cz/jidelni-zidl... Nechtělo se nám za novou dávat přes dvojku, máme jí za pětset a je dost zachovalá, ale sama bych jí určitě novou nekoupila.
Vyzkoušej si je v krámě. Určitě je spousta i jinejch dobrejch, ale nevím, už jsem po nich nekoukala

sariky
9. črc 2012

@evikj33 mam elektrickou medelu a muzu jen doporucit. ja jsem ji sice moc nevyuzila, protoze ze zacatku se me strasne bolestive nalivaly prsa, ale mlicka bylo malo a jak jsem nestihala pravidelne odstrikavat, tak se mlicko ztratilo uplne. takze taky nabizim k prodeji 🙂

amallie
9. črc 2012

@sariky no já právě nevím, jak to mám dělat, někdy je budím, někdy čekám, právě, že mi strašně málo papají a je s tím dost trápení, jedna jí tak 70ml a jedna 100ml, ale to je max, často ta jedna 25 nechá a druhá třeba i 40 ☹ krmím 6x denně, častěji nechtějí a ani když jsem jim nechala delší pauzu nevypily víc
čím je krmíš? si říkám, třeba jim to mlíko nejede? ona teda první byla to samý, ještě horší, ale ve dvou je to větší boj a už mi to vadí 😝

sariky
9. črc 2012

@amallie my krmime nutrilonem extra. v porodnici jim davali nutrilon (nevim ale, kt. to byl) a par tydnu jsme simonkovi davali protiublinkavaci bebu, protoze hodne blinkal. s tim jidlem je to blby. my jsme si na zacatku taky hodne "uzili", ale s manzelem jsme byli vytrvali a fakt jsme se to jidlo do nich snazili natlacit (treba i strikackou), aby pribrali na vaze (jak uz jsem rikala, mala mela po propusteni z porodnice 2 kg ☹
dr nam rikala, ze to do nich musime natlacit, aby se jim roztahl zaludek a mohli pak jist normalne. tak jsme vytravli. samozrejme parkrat jsme polevili a nejaky ten zbytek jim "odpustili", ale ve vetsine pripadu jsme jim to nejakym zpusobem do toho briska nacpali. a vyplatilo se nam to, protoze mali krasne prospivaji a ted papaji bez problemu a mam pocit, ze kdybysme jim davali jeste vic, ze by to vypili vsechno 🙂 Nechceme je ale prekrmovat, takze jedem podle doporuceni doktorky. od par holek jsem slysela, ze pry miminkum vic chutna sunar, ze je sladsi, ale ten jsme nezkouseli, tak nemuzu posoudit.
takze pevne nervy, ono to pujde 😉

lenny2
9. črc 2012

@jarkalada
Díky 😉 Asi půjdu do nějakých od Chicca a jak říkáš, hlavně, aby byly polohovatelný i do lehu 😉
Asi nemá cenu tokupovat nový, co? Já, když vidím tu naší kulturu stolování, tak "vyhodit" dvojku za židli by bylo asi na nic....

lenny2
9. črc 2012

@sariky
Ano ano, z Nutrilonu jsem přešla na Sunar a ten dlabali jak blázen 😉 Jednou jsme vyzkoušeli a už nic jinýho 😉
Je to Sunar Complex1, my už teďka máme ten při starší, ale tenhle byl super!

jarkalada
9. črc 2012

@lenny2 právě spíš vyhodit čtyřku za židle. 🙂
Hodila jsem si do alba pro tebe před chvilinkou vyblejsknutý ty židličky. Odendala jsem od nich ten tác - tak jsou na obrázcích všude. Spíš aby jsi viděla rozdíl v tom sezení.

sariky
9. črc 2012

@lenny2 nam nastesti smakuje i ten nutrilon, takze to zatim menit nebudeme a uvidime, jak to bude dal. tento tyden uz objedname ohradku, protoze postylka je pro dva uz mala (ona neni mala, ale mimina uz se zacinaji moc vrtet a hlavne kdyz rvou a odrazeji se nozickama, tak se tam toci jak hodinovy rucicky 😀).

jarkalada
9. črc 2012

@sariky ahoj. Myslím, že tenkrát jsi ty říkala, že dost trpíte na prdíky? Já jsem pak to UM přestala jen třepat ve flašce, jak píšou na obalu, ale míchám lžičkou. Prý se v tom tolik neudělají bubliny.

lenny2
9. črc 2012

@jarkalada
Jaru, díky za fotky, jsi zlato 😉 Ta Chicco to je přesně to co si představuji 😉
Jo a děti jsou boží, nádherný!! 😉

sariky
9. črc 2012

@jarkalada jj na prdiky trpi stale ☹ uz jsme fakt vyzkouseli kde co, ale nic nepomaha. ted zkousime prirodni kapky baby calm 🙂 nutrilon nesterchame, ale rozmichavam ho "krouzenim" lahvicky, takze tech bublinek tam snad neni tolik. a k tomu placi: jednak rvou proto, ze je boli brisko a druhak proto, ze se zacinaji nudit. nad postylku jsme koupili kolotoc, tak ten je na chvili zabavi, pokuku po hrackach v postylce a ted zacli trochu pokukovat po sobe navzajem. s hrackama si ale zatim nehraji, protoze jeste cilene neuchopi predmety a kdyz jim blbnu s hrackama pred oblicejem, tak nekdy se usmivaji, ale nekdy to jeste porad nevnimaji. takze pro me je to porad dost tezky je nejak zabavit. nejvic pomaha, kdyz je nosim v naruci, ale to nemuzu delat porad a navic nemuzu nosit obe mimina zaroven. a aby toho nebylo malo, nekdy nepomaha ani to chovani v naruci, nekdy proste rvou a rvou a nejdou nijak utisit. ale doufam, ze ted uz to bude jen lepsi a lepsi, kdyz zacnou vic a vic vnimat veci kolem sebe a zacnou se taky trochu zabavovat sami.

amallie
9. črc 2012

@sariky já jim dávám zatím nutrilon comfort proti kolikam, tak nevim
ony mely prave jedna pres 3 kg pri propusteni a druha po nemoci 2,6 kg, ale ta 14 dní nesmela jist
a jedly mnohem lepe a ted jedi blbe, ale nenatlacim do nich proste vic, jedna se poblije, kdyz ji to cpu a vyblije vic, nez ten "pridavek", takze to uz nedelam a druha zase silene breci pak a stejne to vyplive 😲
tak to bylo i u prvni dcerky, naopak pri krmeni strikackou a cpanim jidla si vytvorila peknej odpor, ze doted nemuze mliko ani videt a celkove se teda neprejida........
pijou ti teda tech 110ml a vazej kolik? a co je nutrilon extra? a pijou po trech hodinach teda a kolikrat denne?

sariky
9. črc 2012

@amallie myslim, ze jsem ti to uz psala. ze zacatku jedli 8x denne (za cely den snedli 1/6 svoji vahy). tak nam to doporucila dr. kdyz zacli trochu pribirat, tak jsme jedli 7x denne a jakmile dosahli 3 kg (nebo neco malo pres 3 kg), tak jime 6x denne 110 ml (tzn po 3,5 hod s nocni pauzou). s tim nucenim do jidla je to blby a taky jsme ze zacatku resili, jestli to do nich mame natlacit i za cenu, ze pak budou treba blinkat, ale povetsinou jsme to do nich natlacili a to blinkani se omezilo tim, ze jsme simonka (ten ublinkaval hodne) hodne masirovali, aby se mu z briska dostalo co nejvic prdiku a mel tam misto pro to, aby se mu ten zaludek mohl zaplnit mlickem. jako ublinkavaji doted, ale uz je to podstatne min nez na zacatku. myslim, ze ted je to kvuli tomu, ze simonek hodne hlta, pak hodne rve, tak si namaha to brisko a tim to zase tlaci ven. ja fakt nevim, co je lepsi, jestli nutit do jidla nebo nechat to tak, jak si to dite samo rekne. ono hodne zalezi na tom, jestli ti pribyvaji na vaze nebo ne. nam pribyvali, tak jsme je do jidla nutili a ted ji krasne a zatim to nevypada, ze by meli odpor k jidlu, spis naopak 😉 Zkus se poradit s dr co bude pro tvoje deti nejlepsi.
nutrilon extra http://www.nutriklub.cz/products/view/nutrilon-...

amallie
9. črc 2012

@sariky no ona neublinkává, ale vyloženě blije, obloukem, takže podle zvážení pak vyblije klidně 40ml 😝 3 kg měly obě hned, teď je krmím 6x denně právě, ale nevypijí tolik, no........ přibývají, ale celkem málo právě
já se s dr radit nemůžu, neb ta je na jídlo jak magor, proto to řeším tady
ona řeší vlastně jen to jídlo a gramy a mililitry a nic jinýho ne, má nejspíš sama trauma z jídla, jinak si to vysvětlit nedovedu, takže se musím poradit jinde, jak jedí jiné nekojené děti/dvojčátka, neb ona by mi řekla, ať je krmím víc (jako u první dcery, u které mi tvrdila, že jí musím krmit co dvě hodiny a jelikož krmení trvalo i 40 minut, nedělala jsem nic jiného a ona pořád plakala, jak jí z toho bylo zle)
teď ve špitálu mi např. řekli, že UM se nemá dávat dříve, jak po 3 hodinách, neb se nestráví a pak z toho děti mají koliky, kdežto MM se může míchat strávené i nestrávené (to vysvětlilo pláč první holčičky a ty neskutečný bolení bříška a tak, bohužel až po dvou letech)

sariky
9. črc 2012

@amallie a nema reflux? to blinkani obloukem je tusim priznak 😒 byli jste na ultrazvuku? my jsme byli, zjistilo se, ze simonek ma zabublinkovany streva, kt. utlacuji zaludek a proto furt blinkal. ted je to po masazich trochu lepsi. a s delkou krmeni, to je kapitola sama pro sebe. ze zacatku jim to trvalo klidne hodinu, nez to snedli a i tedka se jim nekdy nechce a krmim je treba 30 min. takze jak rikas - nedelam nic jinyho nez ze krmim, vyvaruju lahvicky, prebaluji.... nekonecny kolotoc 😉

lenny2
9. črc 2012

@sariky
Ahojky, zkus na prdíky Infacol do mlíka, já to dávala do každýho krmení, pak už jen třeba ob krmení a vůbec nevíme co to prdíky jsou! A navíc je to slaďounký, takže jim to mlíko chutnalo o to víc 😉

sariky
9. črc 2012

@lenny2 jee. leny, diky za tip, ale infacol uz jsme zkouseli a nic. uz mame za sebou espumisan, infacol, lefax a ted ty kapicky baby calm. krom toho masaze briska, cviceni s nozickama, pokladani na brisko, nahrivani briska teplou plinkou, poradne odbrkavani a ja nevim co jeste... proste zkousime fakt uplne vsechno a nezabira fakt nic. je to neuveritelne, ale je to tak 😒

jarkalada
9. črc 2012

ono je to blbý, ale fakt většina těch potíží - prdíky a blinkání, skončila s úderem třetího měsíce. Takže jen vydržet 😖

amallie
9. črc 2012

@sariky reflux to není, ona se obloukem pozvrací, když se buď přejí, nebo si v průběhu krmení neodkrkne
já jsem i zkoušela to do nich cpát hodinu, jenže výsledek je u jedné, že teda blindí a u druhé, že brečí, nakonec to sní (ne tedy 110, ale aspoň těch 100), jenže pak už do ní nedostanu porci za ty dvě hodiny, takže výsledek taky minusovej

kolik ti přibírají týdně? a kolik teď váží?

amallie
9. črc 2012

@sariky a ještě jak ti spí přes den a v noci? když mi spí dobře, tak i líp baštěj, jak nespěj, je to katastrofa

sariky
9. črc 2012

@amallie nevim, kolik pribiraji tydne, nemame vahu, ale pred cca 3 tydny nemeli jeste ani 4 kg. ale pocitove se me zda, ze jsou tezsi, takze tipuji, ze uz ty 4 kg mit budou. spis to soudim pocitove - vidim, ze rostou, ze jim je nektere obleceni male, ze se zakulacuji a uz to nejsou jen kostricky potazene kuzi 🙂
zkus masirovat brisko, treba se vic vyprdi a pak se ji do briska vleze vic mlicka.... jinak fakt nevim, co ti poradit. pokud pribiraji, tak to do nich vsechno netlac, kdyz tak hodne blinkaji. hlavni je, aby nehubli...
je to boj, ale urco se to zlepsi 😉

jarkalada
9. črc 2012

@amallie já bych to do nich teda tak netlačila, když pak blinkaj. Prostě míň jedí. Hlavně aby aspoň něco přibíraly.
Ten odkaz od Sariky na ten Nutrilon extra je dobrej-ten je víc sytící.
A my krmili ze začátku po dvou hodinách. Prostě měli hlad. Nesnědli třeba toho tolik, ale chtěli jíst.
Zkoušela jsem jim toho dávat jednu dobu víc, aby dýl vydrželi, ale nechtěli, nebo taky pak z toho blinkali.
Taky jsem furt čekala, že ještě néé, ještě neuběhly ani ty dvě hodinky, ještě nemůžete jíst-aby se dodržela ta pauza.. Ale řvali a řvali, tak jsem je nakrmila a byl klid

sariky
9. črc 2012

@amallie cely dny prorvou. v noci jakztakz spi. aspon neco :-P