Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
1. črc 2012

@ostrava8
Pěťo, krásný jedlíci, to je dobře 😉
Jinak moje MS po porodu byla masakr, snad ještě horší než krvácení po císaři ☹ A hrozně dlouho ☹
Cyklus nemám pravidelný jako pŕed těhotenstvím, prakticky žadnej měsíc nevim jak to dostanu....
Taky jeden z důvodu, proč jdu zítra nechat zavést tu Mirenu, 5 let bez mestruace bude nádhera!!!

ostrava8
1. črc 2012

@lenny2 lenajs hlavne ta uspora za vložky vid?? jinak s tim nepravidelným cyklem jsi mě potěšila... já to měla vždy před tehu skoro na vteřinu přesně po 28 dnech a ted toto?
jinak holky co kojíte, je možné, že to mlíko mi trochu ubylo z duvodu té mrchy?

ivetm
1. črc 2012

Ahoj holky,
můžu se přidat?
Kluci se narodili akutním císařem 34+1- 30.5. - Mareček 42cm, 1875g v 22:55hod. a Vojtíšek 43cm, 2090g - Mára si prokopnul bazének a kluci byli KP+mám v děloze přepážku, která klas.porod vylučuje...
Občas jsem zavítala na Čekáme dvojčata a teď bych ráda pokračovala s vámi tady a řešila aktuální věci.

jarkalada
1. črc 2012

tybláho, jsme tady asi nejstarší a přitom nás za chvíli váhově předeženete 🙂
Máme čerstvě 9 měs. a vážíme 7,9kg-
Od pátku jsem byla s dětma na chalupě. Přes sto let kamennej barák, takže uvnitř krásných 22-23C. Ven jsme chodili jenom ráno nebo až navečer, takže jsme ta vedra přežili v poho.
Večer tu byla pěkná vichřice a bouřka.
L. má už přes tejden teploty, tak s ním opět jdu zítra k Dr. na kontrolu. Ráno se mám u něj pokusit chytat moč, tak budu muset být ve pořádně ve střehu 😀

jarkalada
1. črc 2012

@ivetm vítej mezi nás 🙂

lenny2
2. črc 2012

@ostrava8
Celkově to bude nádhera a když si propočítám peníze za prášky a Mirenu - nesrovnatelné! Sice platíš jednorázově 6200,-, ale na 5 let je vystaráno 😉

lenny2
2. črc 2012

@ivetm
Ahoj Ivet, vítej mezi nás a gratuluju k chlapečkum 😉

sariky
2. črc 2012

@lenny2 nastesti oba, kdyz jim flasku vytahnu, tak si ji pak vezmou zpatky. ja vim, ze se to nema vytahovat, ale volim proste mensi "zlo". kdyz simon dopije jako prvni, tak to sare vytahnu a odbrknu simona. kdyz simona neodbrknu hned jak dopije, tak si pak uz nebrkne a je mu spatne, rve (vic nez obvykle :-P) a navic pak blinka. takze to delam takhle... a v noci budim, protoze ze zacatku byli hodne mali a tak jedli 8x denne (tj po trech hodinach). to byl mazec. jak zacli pribyvat na vaze, tak nam doktorka "dovolila" krmit jen 7x denne a jak jsme se dostali na 3 kg, tak krmime uz "jen" 6x denne. takze posledni krmeni je o pulnoci a prvni je podle planu v 6 nebo v 6,30 rano. ale kdyz se vzbudi driv, tak jim dam driv a pak se snazim ten casovej harmonogram zase nejak "dobehnout"... oni by jedli porad, ale neumi to poradne stravit a tak hodni blinkaji a navic oba trapi prdiky, takze cely dny prorvou. obcas to samozrejme nestiham krmit "dle planu", ale snazim se to dodrzovat. navic kdybych je nebudila na jidlo, tak bych byla 24 hod denne vzhuru, protoze s tim spanim maji problemy (proste porad placou). dneska jsou nam presne 2 mesice a (pred 14 dny, kdy nas doktrorka vazila) jsme jeste nemeli ani 4 kg, takze jsme porad drobci. takze tak 🙂

sariky
2. črc 2012

@amallie vim, je to blby, budit na krmeni, ale jak uz jsem tady dneska odpovidala lenny2, tak ze zacatku byli mimina moc mali, takze jsme krmili po trech hodinach (tj 8x denne) a to se jinak nedalo nez budit 🙂 jak jsme se dostali na 3 kg tak jsme snizili na 7x denne a ted uz muzeme krmit "jen" 6x denne. ale zatim (pred 14 dny probehlo vazeni) nemame ani 4 kg, takze ten casovy harmonogram se snazim dodrzovat. navic oba hodne blinkaji (ted zase zacli nejak vic), tak si nemuzu dovolit krmit je nepravidelne (to by to pak zhltli a cely vyblinkali)... a kdyz rvou a usnou chvili pred krmenim, tak je proste vzbudim a jde se jist. je to kruty, ale pak se dostavam do casovyho skluzu a oni jsou pak rozhozeni jeste vic a s tim jidlem je pak proste problem. a k tomu odbrkavani: simon blinka vic a kdyz ho neodbrknu hned jak doji, tak si pak nebrkne a je mu blbe a krouti se vic nez kdy jindy, breci.... takze sarince vytahnu dudlik, odbrknu simona, dokrmim saru, odbrknu... neni to idealni, ale tak nejak to jakz takz funguje. 🙂 a k mnozstvi jidla - to nam rekla doktorka, kolik maji jist (ze zacatku to byla sestina vahy) a ted ji 6x denne 110 ml. a jsme vyhradne na umelym (od narozeni).

sariky
2. črc 2012

@zvalentova my nemame jeste ani 4 kg a taky bych si nejradeji nekde koupila novy zada :/ ...je to fakt mazec. tak se drz a at jsi brzo fit!

zvalentova
autor
2. črc 2012

tak jsem doma od doktorky.
Drobečkové mají 4980 a 5030gramů, a dneska mi udělali obrovskou radost. V 8 večer se uložili ke spánku a kromě jednoho zvednutí se spinkali až do půl šesté ráno.
Začínám mít pocit, že se všechno zklidňuje a začíná fungovat 🙂

@sariky díky za podporu
nová záda by měla být povinnou výbavou která se fasuje přímo v porodnici 😀

sariky
2. črc 2012

@zvalentova a rovnou by k nim mohli prihodit i nahradni ruce a nervy 😀

zvalentova
autor
2. črc 2012

@sariky jo tak nervů a trpělivosti prosím rovnou mega balení 😀

lenny2
2. črc 2012

@sariky
To se všechno srovná, neboj, moji od druhého měsíce spinkaj celou noc v kuse, bude to ok, vydrž, kočko 😉

lenny2
2. črc 2012

@ostrava8
Tak mám tu Mirenu, docela nepříjemný, ale trvalo to chvilku, celkově max. 5 minut 😉 A teďka už snad bude od vložek a nepravidelnejch cyklu pokoj 😉

zvalentova
autor
2. črc 2012

tý jo holky, asi mi vyměnili děti.
V noci spali jak zabití. Ráno v 9 sváča, v 11 usnuli a spí pořád. Je to 5 hodin od svačiny a oni furt chrní... Je mi líto je budit.

sariky
2. črc 2012

@zvalentova tak to u nas zadna zmena. opet prokriceny cely den (s miniaturnimi pauzami na spanek a krmeni)

zvalentova
autor
2. črc 2012

@sariky zlato vydrž, opravdu se to bude zlepšovat. já tohle také zažívám posledních pár dní, o to víc jsem překvapená 😀

ivetm
2. črc 2012

@jarkalada @lenny2 děkuji

Tak se vám tady trochu představím
Kluci se narodili 30.5. - jsou 34+1 - Mareček 42cm, 1875g a Vojtíšek 43cm, 2090g - císař, v celk.narkoze.
Pátý den se u Vojtíka přišlo na problém ve střevech, takže blesková operace - mě den předtím pustili domů z porodnice, tak jsem akorát na kluky volala - bylo akorát po vizitě a do toho telefon...to bylo něco šílenýho, doma, bez dětiček a do toho takováhle prda...ale zvládnul to a mudři ho moc chválí, zač.července ho čeká prďolku reoperace a pak konečně cesta domů!!! Už aby to bylo!!!
Mára je doma od 22/6 - musím zaťukat zlatej, hrozně hodnej, sousedi ho zatím neměli šanci zaznamenat(myslím hlasově - vidí nás když jezdíme za bráškou) jak je hodnej, tak mu to snad vydrží...
Už se těším, až budou pěkně spolu doma, bude to mazec, ale nemůžu se dočkat!
Zatím máme doma Marečka ...je plně kojený - vyfasovali jsme sice dokrm nutrilonu,ale zatím na něj došlo 3x - jak jsou vedra, tak nějak nechce spolupracovat tak ho to doufám zas přejde - ráno i v noci není s kojením problém +cvičení prozatím nemáme, uvidíme, co nám pak řekne mudr v rizikový poradně. Na dnešek chrněl 7hodin, zlatíčko.
Jinak jsem v nem.vyfasovala na kojení klobouček a zatím úspěšně ho odbouráváme, jen když vidím, že je ko, tak mu ho nechám.
ufff...takovej román

lenny2
2. črc 2012

@zvalentova
Zuzo, supér, vidíš, říkala jsem to 😉

lenny2
2. črc 2012

@ivetm
Ivetko, jsou krásný! Přeju vám hrozně moc, aby už byl prďolka s váma doma a aby bylo všechno OK!!!!
Držím palce 😉

sariky
3. črc 2012

@ivetm drzim malymu palce a hlavne at jste co nejdriv vsichni pohromade!

jarkalada
3. črc 2012

děvčata, to jste všechny na dovolené? 😀

sariky
3. črc 2012

@jarkalada na materske 😀 ....v tom vedru jsme zavreni porad doma (i kdyz tady je to taky na uvareni, mame tu 31 stupnu). je to hnus 😒

jarkalada
3. črc 2012

@sariky tak u nás dnes dopoledne jakž takž, i když dusno. V poledne se zatáhlo, černá obloha, pár blesků, 10min. pršelo, ale jinak nic. Od tý doby je polozataženo a celkem chládek. Takže se teď jdem s dětma podívat o pár baráčků dále na slepice s kohoutem a pak na stromy 😀
To je naše meteroologická předpověď na dnešní den 😀
S tou mateřskou fakt nechápu, kdo tento náročný, i když krásný čas mohl pojmenovat dovolenou. 😕

lenny2
3. črc 2012

@jarkalada
No jasně, že to tak pojmenoval nějakej chytrej chlap 😀
Já jsem spíš vytočená z nějaký tý S karty, na kterou budou posílat rodičák......jak blb si z toho budu kaźdej měsíc přeposílat peníze na svůj vlastní běžný účet, fakt jak v kocourkově ☹

jarkalada
3. črc 2012

@lenny2 no já jsem si byla žádat o rodičák, až když mi vypršela mateřská, jsem si naivně myslela, že to vyřizuje zaměstnavatel, tak jsem se o to nestarala 😀 Byla jsem tam asi před 14 dny a nikdo mi o žádné kartě nic neříkal. I když jsem tu o tom už taky četla.
Jen jsem do té žádosti o RP napsala, na jaké číslo účtu to budu chtít posílat. O kartě ani ň.

jarkalada
3. črc 2012

to je, jako by se mohla jmenovat např. nemocenská dovolená, důchodová dovolená nebo dovolená v nezaměstnanosti 😎

kinguse
3. črc 2012

ahoooj holky,tak jsme se v sobotu vrátili z Itálie.Bylo to super.Sice první 3dny jsem se chtěla vrátit domů,že to nedám,ale pak se holky otočily a začly být úplně skvělý!!! Krásně spinkaly, zvykly si hezky na kočárek,večer bez problémů usnuly...prostě super. Cestu zvládly bez problémů, tam jedna zastávka na kojení,až ke konci poslední půl hoďka byla uřvaná...bylo v 10h asi 32st 😝 ,což už bylo i na nás dost. Pak jsme se ale ubytovali a šlo to. Cesta domů taky super.vzbudily se až na hranicích do Čech a domů už jsme to měli jen 40km. Jo,byli jsme v Caorle.
Jinak jsem četla,jak jste řešily babičky,tak ty moje maj taky co do sebe 😀 ,ale jsem ráda,že je mám. Tchýni už umím slušně usměrnit,aby se neurazila a s mojí mamkou se občas chytnu,ale pak si to v klidu vyříkáme,takže taky dobrý. Upřímně tím,že už jedno dítě mám,tak já jsem ráda,když si holky vezmou aspoň na chvíli a já mám klid.Když jsem byla na matařským s malým,tak jsem byla vzteklá,když mi ho tchýně brala,kočárek mi taky furt rvala z rukou, u kojení mi pomalu držela prso,aby ho líp držel..prostě děs.Teď už si to ke mně nedovolí, ví,když už to přehání,že já se nedám,tak je to dobrý. Ale jak říkám,já už jsem ráda za každou chvíli klidu,ale vás chápu,když tou jsou vaši první miláčci,že je nechcete dát z ruky...to je takový rozdíl mezi prvním a druhým dítětem 😀 😀 😀
Jinak já musím ty naše holčičky moooc pochválit.Asi se na tý dovče zocelily a je s nima poslední dny fakt sranda.Začaly se obě otáčet na bříško,tak se víc zabaví a už tolik neřvou.Prostě den ode dne je lepší a lepší 😉

kinguse
3. črc 2012

@ivetm taky tě vítám a přeju,ať jste brzo komplet a vše už jen a jen v pořádku,ať s to můžeš naplno "užívat" 🙂