Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
4. čer 2012

holkyy, já tak plánovala, že si dnes odpol.udělám právě pudink ze včerejších jahůdek a úplně jste mě od něj odradily 😀

lenny2
4. čer 2012

@sariky
Já radši sháním nějakej fešnej neopren 😀 😀

lenny2
4. čer 2012

@jarkalada
Za to já nemůžu, já psala, že mám sulc, pudink je moc pevnej 😀

sariky
4. čer 2012

@lenny2 a tak teplej puding, kdyz se uvari, tece jak muj pupek 😎

jarkalada
4. čer 2012

@sariky
@lenny2 děkuji, děkuji, já ty jahody raději zamrazím na jinou příležitost 😀

lenny2
5. čer 2012

Čau holky, téma dne? 😀

ostrava8
5. čer 2012

ahoj holky no teda vy máte téma ... ale taky se připojím po porodu jsem měla taky vytahovací stehy, a vytahování vůbec nebolí, jen je to nepříjemný pocit ... ale neboj zvládneš to. Pupek mám dnes 7 týdnu po porodu už menší, ale furt musím nosit volný triko, páč mi to vystupuje 🙂 nejlepší je když se protahuji, tak s tím umím dělat pěkné tvary ... třeba udělám podlouhý váleček .. manžel říkal, že to je síla .. no alespon vídím že mi tam monžá nějaký sval zůstal. Dnes jdu poprvé na Zumbu, tak uvidíme .. na kontrolu jsem obj. až příští týden tak nebudu čekat ... Jinak mám to břicho trochu tvrdčí, ale na dotek to cítím ... hnědou čárku mám taky .. ale neřeším to . holky co chceme .. měli jsme tam dvě děti 🙂) tak na to budmě hrdé !!!

Mám dotaz, malý mi už váží přes 4,5 kg .. zatím používáme pleny s ozna 3- 6 kg, ale poslední dobou mi to často pročurá .. vypije už skoro 1l denně, myslíte že už mám koupit tu druhou velikost ??? jsou ty plíny delší ??? jak jste to měly vy ? malá už bude mít přes 3,5 kg .. tak by mohla nosit ty větší také ?? děkuji

sariky
5. čer 2012

@lenny2 se obavam ze dneska budu resit soplik. miminka celou noc chraptely, sipaly.... asi budu muset pouzit odsavacku hlenu...

lenny2
5. čer 2012

@sariky
Máš tu na vysavač? Já jim s tím odsávám prakticky denně, ty moji jsou furt usoplený a vyváděj pak jak paviáni 🙂

lenny2
5. čer 2012

@ostrava8
Ahoj 😉 Jaký plíny máš, Pampersky? Já používám Pampersky teďka tu druhou velikost od 3-6kg a už jsou knop, děťátka mají už každé 6 kg, takže už budu kupovat ty větší 😉 Jinak mužu vřele doporučit Pamersky Premium Care, ty mi nikdy neprotekly 😉

joyce2
5. čer 2012

Ahoj, všechny vás zdravím. Jsem tu nová, tedy píšu prvně, i když se sem čas od času chodím koukat, abych od vás něco pochytila. 🙂 Já mám dvojčata zatím v bříšku, ale už se mi ten čas do porodu krátí, začínám být docela nervozní, protože nevím, kolik času vlastně mám. Chtěla jsem se vás zeptat, jak jste rodily, jestli spontánně, nebo císařem. Já jsem více méně celé těhu bez problémů, všechno je ok, děti jsou hlavičkami dolů a můj doktor říká, že by to mohlo být spontánně, ale zároveň se zmínil, že někteří kolegové raději volí císařský řez. Já bych chtěla rodit spontánně, když by to bylo možné, tak zjišťuju, jak velká je šance, že mi to vyjde, nebo jestli v porodnicích spíš radši volí císařský řez...

sariky
5. čer 2012

@lenny2 ano, tu na vysavac. ale zatim jsme ji nevyzkouseli, protoze do ted nebyl duvod. no a vcera jsem tu byla sama (az do dnesniho rana) a sama jsem si netroufla. takze velke odsavani bude dneska.

sariky
5. čer 2012

@joyce2 ja jsem rodila cisarem (mala byla v pricce), ale taky jsem chtela rodit spontanne. a cisar teda nebyl nic moc (spis hruza...). takze hodne stesti, at ti to vyjde!

joyce2
5. čer 2012

Jé, sariky, děkuju moc za rychlou odpověď. Snad se mi podaří se v porodnici nějak domluvit. A ať se daří to odsávání. (Také mám tu odsavačku na vysavač koupenou, kamarádky si ji chválí, ale já si použití v praxi zatím neumím moc představit. - Stejně jako spoustu dalších věcí. 😀 ) Tak držím palce, ať to s ní jde hladce. 🙂

lenny2
5. čer 2012

@sariky
Vůbec se toho neboj, drž mimčo na klíně a pomalinku mu tou osávačkou krouži v dírce. Vypadá to hororově, ale ty moji se tomu řechtaj 🙂 Pak si kápni na uchoštouru mořskou vodu a vytři jim jemně nosní dírku, aby se zvlhčila sliznice 😉 Takhle mi to řekla doktorka 😉

lenny2
5. čer 2012

@joyce2
Ahoj joyce2, vítej mezi náma 😉
Můj osobní názor a muže si každý říkat co chce, je jednoznačná volba, císař!!! Ať jsou děti hlavičkama dolu, nebo nejsou....císař bolí, to nezastírám, ale normální porod taky a z hlediska bezpečí pro ty děti (obzvlášť u dvojčat) je to mnohem méně rizikové, než spont. porod 😉 Vůbec to nepíšu jako radu, nebo ti vnucovat svůj názor, to jen, že já k tomu od začátku těhotenství zaujala tenhle postoj 😉 Ať tak, nebo tak, nemyslí na to, nech to na doktorech a užívej poslední klidné dny, pak přijde trochu fičák, ale nááááádhernej a stojí to za to 😉
P.S. Já jsem hysterka non plus ultra a císař jsem dala 😉 Drž se, kočko 😉

maruja
5. čer 2012

@sariky
@lenny2 odsávačka je super věc , na malou jsem si ji nemohla při rýmě vynachválit 😉 a jde to rychle
@joyce2 já bych určitě zkusila normálně porodit a když to nepůjde kuchnou tě stejně 😔

maruja
5. čer 2012

@joyce2 se mnou rodila jedna mamina a chtěla to zkusit, ale nakonec šla taky na císaře. Nebo se ti může stát, že jedno porodíš a na druhý budeš muset mít akutního císaře 😖 což je vůbec hnus
a bezpečí pro mimina je na prvním místě. Mě když vyndavali B tak se stejně trochu nalokal plodovky a museli ho odsávat 😖 😒

ostrava8
5. čer 2012

@sariky neboj já se toho taky bála té odsávačky na ten vysavač, ale je to uplně v pohodě .. malým se to líbí a myslím, že i vnímají ,že jim to pomáhá .. oba se u toho usmívají 🙂

@joyce2 ahoj tak teda hodně štěstí .. já rodila bohužel také císařem, holčička byla hlavičkou nahoru, takže nemohu soudit, jaké to je císař či normálně .. každopádně oba mají své .. 🙂 Tak hodně štěstí a super, že jsi to dotáhla až do tohoto týdne .. .)
@lenny2 používáme obyč z Tesca ty zelen nebo ty žluté .. není důvod kupovat jiné, když jim sedí tyto a cenově to vyjde taky dobře ... takže myslíš že stále mám dávat ty pleny 3 6 kg ?? nějak jsem to nepochopila .. to víš únava dělá své .. 🙂 protože myslím že ta druhá velikost je 4 - 9 .. tam bychom s už vlezli taky .. 🙂

lenny2
5. čer 2012

@ostrava8
No, myslela jsem to tak, že máme necelých 6 kg a už jsou knopový (napsala jsem to blbě) 😉
Já teda používám jenom Pampersky, protoźe jsou navržený tak, aby to dětem pomáhalo na kyčle a ťuk ťuk ťuk, ale obě kontoly kyčlí máme ok 😉 A to jsem látkovky jak raděj v porodnici pŕes plínu skoro nedávala, protože děti jak je měly, tak řvaly. Takže v tomhle směru nešetřim 😉

lenny2
5. čer 2012

@ostrava8
Zkus koupit ty větší a uvidíš, ale možná by jim víc vyhovovaly 😉

sariky
5. čer 2012

btw jak to resite, kdyz miminkum odsajete soplik z nosu a jsou stale zahleneny? ☹

lenny2
5. čer 2012

@sariky
To moc nevyřešíme, prý to dělá to umělý mlíko, taky furt chrčíme 😉

sariky
5. čer 2012

@lenny2 hmmm tak to je blby. zitra zkusim jeste zkonzultovat s doktorkou. procitala jsem nejake stare diskuze a maminy davaly mucosolvan a podobne kapicky a sirupy na rozpousteni hlenu, pak ruzne kapicky a spreje do nosu, zvlhcovat vzduch atp. nez zacnu uzivat nejake leky, tak se nejdriv poradim s doktorkou. malej toho uz ted ji dost, tak ho nechci zbytecne zatezovat. ale je mi jasny, ze umely mliko tomu asi moc nepomaha...... btw taky mivaj tvoje miminka "stroupky" na rtech? moje to maji (mazu bepanthenem)... me prijde, ze se jim to dela z toho, ze spi s pootevrenou pusou a ty rty jim osychaji (na rtech se jim delaji stroupky - nebo spis proste tvrda kuzicka, kt. se pak sama odloupne a upadne). v porodnici se jim to nedelalo, zaclo to az doma. tak nevim, co delam spatne.

jarkalada
5. čer 2012

@sariky na těch rtíkách to jsou prý tzv. pitní mozoly 😎 Taky to měli po celé pusince. Je to z flašky, jak sajou, tak se jim z toho udělá normální mozol. Je to taková tvrdá kůžička, po pár dnech odpadne, ale zas se udělá nová. Nám to zmizelo tak kolem půlroku.. teď to maj už jen nepatrně vidět..

kinguse
5. čer 2012

@joyce2 ahoj,já jsem dvojčata rodila spontánně. @lenny2 má samozřejmě pravdu,že císař je pro děti méně rizikový,ale já i tak chtěla rodit normálně. Samozřejmě po dohodě s doktory.Pokud by pro to nebyli nebo vyjádřili nějaký pochybnosti,tak do toho nejdu. Ale holky byly obě hlavičkama,tak jsem šla do toho. Ale už jsem byla druhorodička (což nevím,jestli je výhoda 😀 ). Porod mi vyvolávali.Po 8h ráno mi zavedli tabletu a před 9h jsem už byla na sále,kontrakce po 4-5minutách,který se daly v pohodě rozdýchat.Pak píchli vodu,přidali do žíly oxytocin,aby byly kontrakce silnější.Pořád se to ale dalo prodýchávat tím hlubokým dýcháním do břicha. Ty větší bolesti a hlavně k tomu křížový přišly asi kolem půl1 a holky se narodily ve 13:54 a 13:58. Nebudu dělat hrdinku,že to byla pohoda...to opravdu ne! 😝 Křížový bolesti byly šílený, tlačení mi dalo dost zabrat. První jsem zdárně vytlačila, z jedný strany mi leželi na břiše a tlačili plod A ven, z druhý strany drželi plod B,aby se neotočila.Po porodu A píchli vodu Béčku a hned přišly kontrakce,tak jsem zas hned tlačila Béčko.Síly už ubývaly,ale povedlo se.A vytlačit placentu už byl fakt nadlidskej výkon 😝 ..no po boji je každej generál,ale za sebe musím říct, že bych stejně zas dala přednost přirozenýmu porodu.Za 3dny jsem byla celkem fit! Ale pokud by měli dr pochybnosti nebo by mi to dokonce rozmlouvali,tak bych do toho nikdy nešla!!!!!!!! Přeju ti,ať už je porodíš císařem nebo normoš,ať vše dopadne na 1*!!!!

sariky
5. čer 2012

@jarkalada jo to je presne ono. jen jsem to nedovedla tak hezky popsat 😀 pitnim mozolem to zacina a pivnim mozolem konci :-P

lenny2
5. čer 2012

@sariky
My měli v 6 týdnech zánět průdušek a Mucosolvan je ještě víc zahlenil, hoď radši řeč s doktorkou 😉
Ty rtíky měl kluk, pak se mu to přestalo dělat samo, tak to bych ňák moc neřešila, ani jsem to nemazala 😉

kinguse
5. čer 2012

@ostrava8 ahoj,já používám taky tescový. Terka má 5kg a Lucka 5,4kg a dojíždíme ty 3-6kg. Ty 4-9kg jsou tý větší už dobře, tý menší taky,ale ještě jí stačí ty menší. Takže na tvým místě už bych moc velkou zásobu těch 3-6 nepořizovala, spíš pro tu menší, malej,když už má 4,5kg,tak už bude moct mít za chvíli ty větší.Oni jsou delší,takže dobře sedí.Zkus si koupit jeden balík a vyzkoušet,stejně ho pak zužitkuješ!

lenny2
5. čer 2012

@kinguse @joyce2
Se mnou byla v porodnici paní, která rodila dvojčata normálně, jedno ok, druhý šlo císařem, tak to bych fakt nechtěla zažít 😉 Já i kdybych musela ještě někdy rozmýšlet (jakože nebudu už muset), tak i jedno bych šla rodit císařem. Neboj, dobře to dopadne a za chvíli už se na tebe budou smát dvě tvářičky 😉 A všechna bolest bude vzdálená! Já rodila ve čtvrtek a v úterý si nás už taťka vezl domu 😉