Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
9. lis 2012

@lenny2 stále mám dojem, že máš mé dítě 😀
Teď jsem ho po 51 min. upsala s kozou v puse v naší posteli. 😠

lenny2
9. lis 2012

@sariky
Šári, dala bych nevim co za spícího Kryštofa!!!!
Ačkoliv jsou jakože donošený, i tak jsou předčasně narozený (nedkokonč. 38tt) a říká se, že předčasně narozený děti jsou hyperaktivnější.....nevim co je na tom pravdy, třeba jo.......

lenny2
9. lis 2012

@zvalentova
Kuba a Kryštof jsou bratři!!!! 😀 Vražedná kombinace tyhle dvě děti 😀
Jenže, Zuzi, já jak ho nedám spát dopolko a odpolko, je ještě horší, já fakt nevim jak to s tím spánkem řešit ☹

lenny2
9. lis 2012

Proč maj všichni normálně spící dítě, jenom já, Zuzka a Gabča máme teroristy???? 😀

zvalentova
autor
9. lis 2012

@lenny2 víme, že to není možné, ale mám pocit, že jsme byly všechny pro děti ve stejném "krámě" 😎

sariky
9. lis 2012

@lenny2 o souvislosti mezi nedonosencema a hyperaktivitou jsem neslysela, ale mozne to je. kazdopadne se na to zeptej doktorky, protoze takhle by ses mohla zhroutit a co pak s detma.... to skoro vypada jako zacarovany kruh - Stofa je pretazenej, nemuze usnout, pak si na chvili zdrimne a citi se naramne svezi a nez stihne priste usnout, tak se zase pretahne.... Me ze zacatku u kadernice radila nejaka matka, ze pry detem dela dobre solna jeskyne. no nevim, tenkrat jsem k tomu byla skepticka a jsem porad, ale treba by to fungovalo na Stofu...
taky vim, ze nechces zkusit ty homeopatika, ale treba aspon jednou, vyjimecne, bys to mohla zkusit, abyste si odpocli oba dva... fakt nevim, co ti poradit

sariky
9. lis 2012

@zvalentova Zuzko a u vas homeopatika nezabiraji? nerikam, abys ho tim cpala kazdy den, ale kdyz uz jedes nadoraz, tak abyste si mohli vsichni odpocnout...

zvalentova
autor
9. lis 2012

@sariky Šári, 4 dny jsem měla pocit že ano, že se opravdu zklidnil a zlepšila se kvalita spánku. Včera už to zas bylo ve starých kolejích. ☹

lenny2
9. lis 2012

@sariky
Víš, Šári, slyšela jsem názory, že tím, že jsem brala před těhu neskutečný kvanta hormonu a celý těhotenství taky, aby mi to udrželi, neměla bych zbytečně dětem cpát žádný medikamenty, byť na přírodní bázi, minimálně do roka ne. Doktorka říkala, že ty homeopatika, i když jsou na přírodní bázi, jsou to vlastně utlumováky a to já nechci, to radši budu já jak mátoha, určitě chápeš, že? 😉

sariky
9. lis 2012

@lenny2 ja to chapu.

maruja
9. lis 2012

holky to je děs 😒 Adam teda když ho dám k sobě tak usne. No a já někdy taky ☹ ale dneska jsem je na střídačku dusila v postelích a udusila do 7:15 to jsme snad ještě tak dlouho nespali. Ještě že starší nechodí tenhle týden do školky, tam bysme to stejně nestihli 😉

maruja
9. lis 2012

kdyby aspoň chtěli dudáky, ale nechtěj, já myslím, že kdyby si Adam vzal dudák, tak by se uklidnil

rychetkami
9. lis 2012

@zvalentova
@lenny2 to je docela síla, ti kluci, u nás vstávám, max. 3x za noc, ale i tak jsem unavená, obdivuju vás, že to zvládáte. Držím pěsti. Mamka říkala, že starší brácha byl taky takový, po prvním roce to odeznělo...jenže kdo to má vydržet... U nás se pruzení nějak střídá, jeden den Mára, druhý den Viki, jsou to docela závisláci. NAvíc se mi totálně rozhodili s jídlem, když chce jeden, druhý zatvrzele odmítá.
TAk mám debilní dotaz...ja to mají vaše dvojky s jídlem, jedí ve stejnou dobu a jak jste toho docílily? U nás to je čím dál těžší...to samé i se spánkem.

kaluc2
9. lis 2012

@maruja chtěla jsem ti popřát,ať se vede tak i nadále,ale u vás je problém,že stejně musíš vodit starší dítě do školky,takže dlouhé spaní u vás nemůže existovat.Smekám klobouk,vypravit hned po ránu tři děti!!!!!!!!!!Asi máš fofry,ikdyž člověk když musí,tak musí a vždy to nějak musí zvládat.

kaluc2
9. lis 2012

@rychetkami Já na radu jsem si koupila knížku Jak naučit dvojčátka spát.Od začátku,když se v noci jeden vzbudil,jsme vzbudili i druhého,aby se jedli zaráz a tak i měli vlastně stejný denní harmonogram.A naučili se tak.Jen ráno bývá různé,ale budí se mi do půl hodinky od sebe.Tak jednoho začnu krmit a ten druhý,jak se vzbudí,tak přestanu krmit toho prvního,jdu přebalit druhého a jedí potom spolu.A potom přes den už jedí zaráz.Tu knížku napsal dr.Marc Weissbluth,kdyby jsi měla o ni zájem.

maruja
9. lis 2012

@kaluc2 tak fofry to jsou, musíme právě vstávat po 6 s dvojčaty a pak nejdýl v 6:45 Sofi, abychom to do 8 do školky stihli

@rychetkami no a to kojení máme jak kdy, přes noc kojím jak si kterej řekne, někdy dohromady a pak od rána jedině oba najednou

jarkalada
9. lis 2012

@rychetkami naši jedí od narození najednou. Jak říká Kaluc2. Když se vzbudil jeden, vzbudit i druhýho, jíst vždy zároveň. Ale pokud má někdo holt jiný trávení, tak je jasný, že se mu třeba ještě jíst nechce... 😖
Nás to naštěstí nepotkalo, mohli by jíst stále a pořád 😎 A spí oba ještě dvakrát denně. I když Lukášek usne třeba až za 20 minut po Anetce, ale je tam potichu, nechávám ho tam, ať aspoň odpočívá a pak si zdřímne.
Taky obdivuju Maruja , že je schopná vstát v šest a každé ráno se vypravovat ven.. 🙂

kaluc2
9. lis 2012

@jarkalada v té knížce je psané,co se týče jednovaječných dvojčat,tak ti většinou mají stejný harmongram,tak to není tak těžké je naučit jako dvojčata dvouvaječná.

maruja
9. lis 2012

@jarkalada a to vtáváme někdy i v 5 protože Adam je ranní ptáče 😉

zvalentova
autor
9. lis 2012

@kaluc2 knížku mám také ale souhra začla být problém až později, i když pořád dělám všechno stejně, Kuba potížistuje neustále 😒

kinguse
9. lis 2012

@zvalentova @lenny2 no potěš prdel 😀 😀 😀 (s prominutím!!!!) Já je "kupovala" v Pronatalu a vyšly nás dorotky dooost draho 😠 😠 😠 ...takže bych aspoň čekala "bonusový" děti 😀 😀 😀 ouha A nejvíc mě sere segra: Prý máš,cos chtěla 😠 ..taky podpora a přitom si to nikdo,kdo dvojčata nemá doma,nedokáže vůbec představit. Prej jí malá taky hrozně řvala..asi neví,co to je řvaní "na druhou"!!!! U nás teda dnešní noc celkem OK. Celkově mi to přijde o malilililinko lepší,co jsem přestala kojit (což je výhledově řešení pro Zuzku, Léňa nekojí,tak tam nevím,čím to zlepšit ☹ )

No,nic jdu jim uvařit oběd,dokud spí na terase. Jo a Leni,kočárkovej syndrom to asi fakt nebude, u mamky usnou i v postýlkách a poslední dny Terka řve,jakmila jí vůbec dávám do lehu a včera si to zas vybrala Lucka,tak si říkám,že je snad už odpo nebudu dávat spát. Hodinová scéna než usne a dá si max. 30min,tak to asi nemá cenu! Zkusím a uvidíme.

Večer mooožná půjdu s kámoškou na vínko,buď k ní nebo do města,ještě uvidím podle nálady 😀

kinguse
9. lis 2012

@rychetkami ahoj,naše holky jedou taky od začátku stejně, na kojení jsem je budila najednou, kolem 4.měsíce jsem začala kojit každou zvlášť,ale byly už napitý tak během 5-10min a když jsem je kojila současně,tak u toho hrozně vyváděly,tak jsem nejdřív vzala jednu,hned po ní druhou (ale jak říkám,až když byly napitý během chvilky,jinak by se to rozhodilo). Spát taky ve stejnou dobu,ale to se bohuže ne vždy podařilo! To člověk holt neovlivní,jestli jeden usne a druhý ne,to jídlo se většinou dá sladit!

maruja
9. lis 2012

s tím spaním se to zlepší podle mně samo ať děláme co děláme 😒 starší jsme učili usínat a spát samu až asi v 15-16m kdy jsem přestala kojit, tak se naučila spát celou noc.

kaluc2
9. lis 2012

@zvalentova já věřím,že teď když jsou ještě malincí, je to daleko všechno lehčí než když budou starší.Sama se divím,že je u nás vše bez problému.Bojím se kdy u nás nastane velký booooomm a všechno bude jinak.Já neříkám,že se necítím unavená,ale možná je to spíš z toho denního stereotypu,než z toho,že jsem nevyspaná nebo že by kluci prudili,to fakt neznám.Proto s vámi soucítím,protože sama si to neumím představit.

jarkalada
9. lis 2012

@kaluc2 hele dopředu se neboj, u nás se to jen a jen lepšílo 😉 Je fakt, že je mám odjinud než kluky K+K 😀

sariky
9. lis 2012

@rychetkami ja jsem je ze zacatku striktne krmila ve stejnou dobu a na krmeni i budila, protoze jsem vubec nestihala, nezvladala a kdyz jsem je krmila po jednom, tak jsem pak nestihala vubec nic (ani spanek). takhle jsem jela v podstate az do toho 4. mesice a pak jsem to zvolnila a krmim jak jsou vzhuru. rano vstavaji plus minus stejne, takze tam problem neni, to krmim zaraz a behem dne toho moc nenaspi, takze krmim zaraz a kdyz nahodou jeden spi a druhy ne, tak nakrmim jednoho a az se vzbudi ten druhy, nakrmim i druhe dvojce. a vecer dle situace. kdyz to zvladnu, krmim soucasne a kdyz mi jeden mezitim usne, tak nakrmim jedno, ulozim do postylky, uspim, pak probudim druhy, nakrmim a ulozim do postylky a uspavam. ty vecery jsou pro me nejnarocnejsi, protoze je hrozne tezky to vsechno stihnout tak, aby se nepretahli a vetsinou se mi to proste nedari 😒 takze tady mame kazdovecerni hysteraky 😎

maruja
9. lis 2012

@sariky já teda, když jsem sama, tak nějak neumím zkoordinovat dvojky s to starší. Aby dřív usnuli dvojčata a já pak měla čas na malou, číst pohádku a tak. To se mě moc nedaří a pak bulej všichni 😒

kaluc2
9. lis 2012

@sariky v tomhle já ty večery mám jednodužší,že jednoho koupu a krmím já a druhého manželTak se nestane,že jeden bude přetažený a bude se mu hůř usínat.To je velká pomoc.I když chce jít na pivo,tak jde až dáme kluky do postýlky.Mám štěstí,že nanejvýš bývá do práce do šesti a to vyjímečně.

ostrava8
9. lis 2012

holky já vás snad nebudu číst 🙂 kvůli tomu spaní ... Ale nechci nic říkat, ale nemůže to být dědičný ? jaké jste byly jako vy malé , nebo váš manžel ? 🙂)) U nás spaní pohoda ...

Dneska jsem se nasrala .. jsem letěla na sociálku vyřídit rodičák, a pipka mě poslala domů, že mám ještě 60 dní času a že jí to nevezme systém ... jako chápete to ? ale dobrá věc je, že tam s tím může i manžel, takže o starost jednu mín ..

Holky ještě dotaz, kt. jste měla v těhu cukrovku ? já měla zvýšení jen o 0,01 hodnotu a musím po půl roce na kontrolu,dneska jsem šla hned na 6 hodin s doměním, že mi píchne do prstu a jdu domů a ona že né, že ten test trvá 2,5 hodiny .. já si myslím, že došlo k omylu, že asi dle mého pupku v kabátě předpokládala že jsem těhu :( jinak jim na to seru

jarkalada
9. lis 2012

@ostrava8 ne, fakt se ten cuk.test musí opakovat celej, jako když jsi byla těhu. Taky jsem to tak měla. AKorát teď jsem šla jinam a tam mi poradili si vzít s sebou čaj s citronem, tak se to "dalo" trochu lépe