Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
21. lis 2012

@lenny2 já taky dělám třeba jedno jablko a dva normální banány plus jsem jim to ještě někdy zahustila rýž.kaší.
Takže s porcema jsme na tom asi stejně 🙂
Mango jsme zatím nezkoušeli. Už měli kousek ananasu i kiwi. Ale po kaki mi přišlo, -jeslti to bylo po tom, že měl Luk. trochu pupínky.
Banán bych do mrazáku taky nedávala

sariky
21. lis 2012

@jarkalada se nedivim, po kiwi se osypu i ja 😉

lenny2
21. lis 2012

@sariky
Však to ty Hippácký polívky jsou 😉

sariky
21. lis 2012

@lenny2 aha tak to jsem nevedela. to se na ne musim kouknout 🙂

lenny2
21. lis 2012

@jarkalada
Mango jsem kupovala v DMku od Alnatury a hrozně jim chutnalo, je slaďoučký, mňam 😉 Tak jim ho dám čerstvý 😉
Kiwi zatím zkoušet nebudu, celkově citrusy ještě ne, ale zajímá mě ještě avokádo 😉
Teďka jsem hodně četla, že se dává čím dál vić dětem do jídla čerstvej fenykl, už jsi to zkouśela???

maruja
21. lis 2012

@lenny2 avokádo je super, podívej se na stránky katyxq tam má i kombinace 😉

lenny2
21. lis 2012

@maruja
Ok, díky za tip 😉

jarkalada
21. lis 2012

@lenny2 fenykl jsem pořádně nezkoušela aní já 😀
avokádo jsem jim dala někdy před létem, to je nenadchlo. Ale zrovna včera jsem zkusila dvě pěkný koupit, tak je dneska zas vyzkouším.
A jinak souhlas s Maru - taky jsem si dost vybírala informace od Katyxq . - jenže ta mi právě říkala, jak jsou vlastně třeba jogurty na nic,mají moc toho a toho a přitom vápníku získají děti víc z jiného jídla atd.. Ale jinak jako inspirace to tam nemá špatný a ví toho docela dost 🙂

sariky
21. lis 2012

@jarkalada odkdy se vlastne muze zacit davat jogurt? resp kdy jsi zacla ty?
ja osobne jogurty miluji a doufam, ze je budou jist i susini. sice je mozny, ze vapnik lze ziskat i z neceho jinyho nez z jogurtu, ale.....

jarkalada
21. lis 2012

@sariky já jsem u nich s jogurtama začla až tak kolem toho devátýho měsíce

jarkalada
21. lis 2012

@sariky kdyžtak viz kousek z diskuze, kde jsem se na to konkrétně ptala -
https://www.modrykonik.cz/diskuse/zacinam-prikr...

jarkalada
21. lis 2012

@sariky vytáhnu z toho jen ve zkratce odstaveček předtím -
"Jinak jogurt má stejně blbé složení (až na nižší obsah laktózy, ale ta by miminkům problém dělat neměla, její intolerance je záležitost spíš až dospělosti) jako kravské mléko, moc špatně stravitelných bílkovin, moc fosforu, málo hořčíku a tím také malá vstřebatelnost vápníku. Mimčo má dost vapníku z mateřského mléka, listové zeleniny, brambor atd., bílkoviny má zase z mateřského mléka, masa, vajec, luštěnin (cizrna, červená čočka) a mléčné výrobky tedy nejsou potřeba mu vůbec dávat a to ani později, pokud je vyvážená strava."

Ale já osobně dětem jogurt dávám tak obden plus třeba kousek chlebíku se sýrem nebo Lučinou, tvrdý sýr na kousky atd.
Nijakej extrémista v tomhle moc nejsem 🙂

kinguse
21. lis 2012

Holky poraďte, na kolik dovolený mám mít nárok? Rok 2011 jsem pracovala do 10.7., od 11.7. do 15.1.2012 jsem byla na neschopence, od 16.1.2012 do 30.9.2012 mateřská, od 1.10. rodičák. Za rok 2011 jsem měla 20dní dovolený, vybrala jsem 7dní, zbývá 13, který si myslím,že by měly být kvůli tý PN zkrácený o 3dny. A na kolik dní mám nárok za 2012?..na celých 20dní nebo jen za těch 9měsíců,co jsem byla na mateřský?.Díky

tak kromě Lucky už se přidala i Terka, měřeno v zadečku 39.5..takže 39st....ach jo,už i na nás došlo ☹

sariky
21. lis 2012

@jarkalada zajimave. ale nevim, jak to bude u me. na to, abych doma pekla chleba, jsem moc lina, takze se nejspis uchylim ke komercnim produktum a kdo vi, jestli taky nezacnu s jogurtama. ja nejsem zadnej odbornik na vyzivu, na druhou stranu si rikam, ze my jsme taky vyrostli na leccem a jsme v pohode. vim, nic se nema prehanet a za tu dobu se hodne veci zmenilo - potraviny jsou vic "jedovate", jsou nove vyzkumy, kt. dokazuji, ze je neco skodliveho, ze to zatezuje ledviny atp.... v tomhle jsem strasne rozpolcena - na jednu stranu to chci delat dobre, ale na druhou stranu krmim sklenickama atp....
btw to je stejny jak v tehotenstvi - ja se nicim neomezovala. krome tvrdeho alkoholu jsem si zvesela jedla, na co jsem mela chut (vcetne plisnovych syru), obcas jsem si dala trochu vina, piva.... a susini se narodili jako zdravi 😉

sariky
21. lis 2012

@kinguse Gabi, mas narok na celych 20 dni. ja to mam taky tak.

sariky
21. lis 2012

@jarkalada ja prave taky zadna extresmistka nejsem. "posrala" jsem to uz tim, ze jsem nekojila 😝

maruja
21. lis 2012

holky moje starší pije kakao každý den asi od 1 a půl, bez mlíka ani ránu 😉

ostrava8
21. lis 2012

ahojte holky, to zase řešíte příkrmy, to je fajn 🙂 Já vás postupně čtu, nějak nestíhám ... u nás je brutální smog, tak musím malé zabavit doma, což je síla .. včera jsme byli jen na hodku a dost, nedalo se dýchat, dneska totální mlíko venku, hnus fialový, já fakt nevím proč vláda už něco nedělá ... omezené provozy, náklady za znečištování .. když včera říkali v telce, že u nás pobyt venku je jako kdyby jsi vykouřila 2 krabky cigaret no hnus ... :( takže se trápíme doma, smrad jak v opičárně, ale holt větrat fakt nechci ... .

@lenny2 Leni my už měli avokádo a mango ... docela do sblajzli, bez žádné reakce, ale vždy se snažím dodržet ten jablíčkový základ ... vidím to na zásoby tak do Vánoc a pak kupovené ... Vařím také denně čerstvé, vstávám ráno v 6 a vařím ... je to náročné, a možná se to i prodraží než dělat zásoby, ale taky si nemůžu pomoct .. Já jim to vážím .. na přesnídávku sní dokupy těch 300 gr, jak kdy

@sariky šári u nás řepa taky propadá, nehledě na zabarvení všeho doma 🙂 ale já bych to taky nedala ... dneska jsem vytáhla i maliny a borůvky už taky měli .. ale vždy ten jablíčkový základ .. a dokonce mrkvičkou štávu ten nahrazuji vývarem ze zeleniny .. Vajíčko - žloutek jsem zkoušela a nejde to vůbec cítit dávám jim jeden dohromady ..

@kinguse Juj a u doktorky jste byli? bobínci malí :( snad to rychle přejde ...

sariky
21. lis 2012

@ostrava8 ahoj Peto. tady je taky inverze. hnus ☹
Holky, jeste k tem prikrmum. odkdy se muze davat syrovy ovoce? ja jsem syrovy dala jen banan a jabka varim ve vode. jak to delate vy? diky

sariky
21. lis 2012

@kinguse Gabi, drzim dorotkam palce, aby nebyly nemocny!

jarkalada
21. lis 2012

@sariky syrový klidně zkus, ale většinou po syrovejch jablkách mívaj průjem, takže opatrně 😀 Ale můžou ti mít spíš reakci na syrový, než dušený/vařený, takže ze začátku musíš zas postupně
Já si tu teď po netu posílám smsky na mobil, jelikož ho nemůžu najít, tak doufám,že ho někde uslyším pípnout 😀

ostrava8
21. lis 2012

@sariky šári syrové určitě až dýl, malí to nemusí strávit .. několikrát se mi taky stane, že se mi ublinknou a mají tam kousek mrkve ta je prevít .. jak píšeš nevařená dávám jen banán 🙂

sariky
21. lis 2012

@ostrava8 Peti, blinkaji tvoji mali? susini porad docela dost ublinkavaji. na krmeni jim davam flekate obleceni, pak je prevliknu a v prubehu dnes si ublinknou, takze mam batikovane skoro vsechno. kamaradka mi rikala, ze s prikrmama jeji syn prestal ublinkavat, ale u nas to zatim teda nejak neplati.

zvalentova
autor
21. lis 2012

@sariky šikula, však oni se rozjedí. Prostě přijdou na to, že je to ňamka 🙂

zvalentova
autor
21. lis 2012

@lenny2
@sariky u nás také vede kombinace jablko, banán a hruška. A nejradši mám když to klokani nedojí 🙂

zvalentova
autor
21. lis 2012

@sariky Šári, polévka u nás vede takový zeleninový mix (brambor, mrkev, petržel, kus kapusty...) s rozvařenou rýží.
A hodně jim chutnaly batáty.

sariky
21. lis 2012

@zvalentova Zuzi, tak u nas je problem, ze susinum nechutnaji brambory. uz jsem jim je teda dlouho nedavala, tak to zase zkusim, treba zmenili nazor 🙂 doufam 😝
a zbytky dojidam taky. ale priznam se, ze ty masozeleninove sklenicky mi fakt nechutnaji 😒

zvalentova
autor
21. lis 2012

@sariky skleničky také nedojídám, ale svou produkci ano 😎

jarkalada
21. lis 2012

tak jsem si naivně myslela, že bych se někdy mohla přemoct a zkusit poprvý v životě upéct pro děti zdravý chleba. Našla jsem si ten recept od Katyxq.
Ale když jsem se "začetla" hned do úvodní věty: " Šest hodin až tři dny předem uděláme kvásek....." hned mě ten nápad přešel 😀

sariky
21. lis 2012

@jarkalada Jaru, to je jeste dobry. taky tam mohlo byt napsany: poseceme obili, umlatime, pomeleme mouku.... 😝 😉 😀