Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
5. pro 2012

@jarkalada tady snezilo vcera a dneska je mlha nebo co to je za hmotu 😒

zvalentova
autor
5. pro 2012

@sariky ahoj Šári, tak jsem dneska dala vločky, tentokrát žitné, jako druhý pokus s lepkem. Snad to už bude bez problémů a rozšířím tím jídelníček.

Apropos baby, co tak dětem vaříte? Mám pocit, že je to ještě horší jak s dospěláckým jídlem. Pořád vařím to samé 😒

ostrava8
5. pro 2012

@zvalentova Zuz dneska malí mají brambory s mrkví a brokolie , včero to stejné jen navíc měli těstoviny k tomu, dneska přidám žloutek 🙂 ale máš pravdu taky někdy nevím ... a ted je moc nechci zatěžovat, když tak kašlou .. :(

ostrava8
5. pro 2012

Jinak Ostrava hlásí sníh cirka 3 cm 🙂 a my musíme sedět doma :( krásně svítí sluníčko a na teploměru na slunku mám 13st 🙂 jinak včera jsme předělalli sporták ... tak jsem zvědavá

zvalentova
autor
5. pro 2012

@ostrava8 těstoviny? Fíha, to jsem ještě nezkoušela. Jak to vaříš? Normální semolinové?

ostrava8
5. pro 2012

@kinguse gábi prosím tě, promin žě tě otravuji ted když máš nemocné dítě, ale předělávali jsme sporták a mě to nějak neštimuje, nemohla by jsi mi vyfotit spodek toho kočáru ? nebo přidávali jste tam nějaké tyčky ? zdá se mi žě malí jsou v něm takoví propadlí .. :(

jarkalada
5. pro 2012

@zvalentova já dělám těstoviny vaječné. A nejlíp se osvědčily písmenka - jsou krásně mrňavý, nemusím se s něčím větším pak pižlat, abych jim to rozkrájela nebo rozmačkala, se mi to pak všude lepí

sariky
5. pro 2012

@zvalentova tak snad to bude bez reakce. ja jsem jim dala trochu ovesnych vlocek tusim v pondeli a ted je Sara zase nejaka osypana, tak nevim, jestli to je reakce na lepek nebo na neco jinyho. tentokrat ma jakousi koprivku na nohach. tak zase pockam, az ji to zmizi a pak dalsi pokus. ale furt se uklidnuji tim, ze kdyby to byla alergie, tak se to projevi spis prujmem nez koprivkou.... 😒

sariky
5. pro 2012

@zvalentova
@ostrava8
@jarkalada testoviny? to jsem teda jeste nedavala. ja jsem teda jeste nezkousela ani zloutek. nejak na to furt neni kdy. nejdriv byli nemocni, tak jsem je nechtela zatezovat, pak jsem dala druhy pokus ovesnych vlocek a mame koprivku, tak zase cekam, az to zmizi. mam pocit, ze jsme oproti vam vsem v tom stravovani nejak pozadu 😝

sariky
5. pro 2012

@zvalentova Zuzi, obedy zatim davam porad sklenickove, mam nakoupene zasoby. ale obcas jim to smicham treba s brokolici nebo se zbytkem svaciny (to jsou treba jabka s bananem), aby meli zmenu. u nas je to totiz tak, ze Sarinka sni temer vsechno a Simovi pro zmenu nechutna v podstate nic, takze dcera ji v podstate bez problemu a do syna vsechno tlacim, takze ja se s kombinacema moc nezalamuji. proste ty svaciny zkombinuji tak, jak to mam zrovna po ruce. chudaci mali, takhle jim deformuji chute 😝

zvalentova
autor
5. pro 2012

@sariky také máme u obou suchá místa. Bohužel jak kojím a dlabu všechno, je dost těžké přijít na důvod. Žloutek u nás naprosto v pohodě.

Hovězí se zeleninou mělo neskutečný úspěch. Normálně jim to dávám do plastových krabiček 0,5l a snědí to skoro všechno, sotva olíznu lžičku 🙂

sariky
5. pro 2012

@zvalentova ja sice nekojim, ale taky nevim, z ceho se mi osypou. navic maji oba kolem pusy strasny exemy (nebo co to je), takze vypadaji docela hrozne, chudaci. mazu to bepanthenem, konopnou masti a ted zkousim obyc modrou indulonu, ale furt se toho nemuzeme zbavit. udelalo se jim to, kdyz jim rostly zuby a hodne slintali a od te doby se to rozliza po obliceji. dr nam na to napsala nejakou mast s kortikoidama, ale te se zatim vyhybam 😒
navic Sima ma po celych stehnech a ted uz i na rukach neco jako lisej (kdo vi, co to vlastne je) a taky to dle dr mam mazat tou kortikoidovou masti. vubec nevim, proc nebo z ceho se mu to udelalo, ale ma to docela hrozny.

zvalentova
autor
5. pro 2012

@sariky střídám modrou indulonu s mastným Excipialem

sariky
5. pro 2012

@zvalentova jo excipial, na ten jsem zapomnela, ale taky ho pouzivam a taky nefunguje 😒

sariky
5. pro 2012

btw holky, dneska jsem susinum ke svacine uvarila takovou tu cinskou hrusku a bylo to pekne hnusny. sice to oba snedli, ale ty ksichtiky, ktery u toho hlavne Sima delal, to bylo fakt neco. takze za me nedoprorucuji 😉

ostrava8
5. pro 2012

@zvalentova zuzi dávám normální kolínka, co máme doma .. je toho jen hrstka, ale rozmixuji jim to ... 🙂 žloutek už dáváme a taky v pohodě ... uvažovala jsi o kouskáh do ruky ? ani nevím . vy už sedíte ??

My už začali klečet teda slečna, malý pán je líný )

ostrava8
5. pro 2012

@sariky jé šári, to mě mrzí s tím exémem kolem té pusinky, my od porodnice používáme tu průhlednou vazelínu (kupuje se v lékarně) a dobrý na všechno ... i jak malému praská ten rtík ,tak to pomáhá ... a s tím jídlem si vůbec nedělej starosti že to jste ještě nezkoušeli, není kam spěchat. . hlavně že jedí . malý mi tedka taky začal stávkovavat .

Kde máme tu Lénu ? už by se měla vracet né ?

zvalentova
autor
5. pro 2012

@ostrava8 ovoce do ruky jsem zatím dávala jen v krmící síťce, jinak ho strouhám už nemixuji.
Kačabnice sedí, ale odmítá lézt. Kuba sotva udělá druhé vzpřímení. Občas se snaží dát kolena pod sebe, ale je to moc námahy, takže se nepřetrhne 😎

sariky
5. pro 2012

@ostrava8 teeeda, to je sikulka. to susini se rozhodne nepretrhnou. Sima neco jako leze a obcas se vzepre na ruce, ze by si chtel asi sednout nebo co, ale Sarinka lezi bud na zadech nebo na brichu a k zadnym vetsim sportovnim vykonum se zatim neodhodlala.

kinguse
5. pro 2012

Ahoj holky,tak nás odpo pustili z nemocnice! Za 14dni kontrola a při další horečce zas hospitalizace kvůli sběru moci na nějakou kyselinu. Dostal nejaký léky,tak snad bude dobrej. Terce se prozmenu rozjíždí rýma a já chytla v nemocnici nejakej strevnak, lezim tu jak mrsina a sotva dejcham, jak je mi blbe 😝 Aspon,že jsme doma!
@ostrava8 Peto,kočárek ti zítra nafotim. Tyče jsme tam určitě zádný nedávali. Kdyžtak jukni na tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=_lRGGePSuJM


@sariky Sari,my mely ty pusinky taky děsný a pomohlo tohle: http://bioderma.cz/bioderma-abcderm-detska-poko...

ostrava8
5. pro 2012

@kinguse jé to je super zpráva ... at na to malý rychle zapomene a jste brzy oba fit ... To je fakt smůla ty nemoce ... grr já taky už šílím malá totálně nachlazená ... :( Holky hezký večer a děkuji moc za odkaz, určitě juknu

sariky
5. pro 2012

@kinguse to je super, Gabi. preji vam vsem, at jste zdravi. drzim palce.
a diky za odkaz na krem, poslu manzela, at to koupi 🙂

sariky
5. pro 2012

@ostrava8 je to fakt nekonecny, susini jsou taky opet nachlazeni. fakt uz nevim, co delam blbe 😒
Holky, vsem nam preji hodne zdravi (nejen pro nas, ale hlavne pro nase deti). dobrou noc

kinguse
5. pro 2012

@sariky Nic nedělas blbe,proste je zima a bacili radi. A ještě jak jsou děti 2,tak to je takovy věčný kolečko 😝 Jo a ten krém je sice dražší,ale super nám zabral..a to jsme toho zkusili hodně!!

jarkalada
5. pro 2012

holky, co ta Lenča? Já jsem nedočková na zprávy od ní 😀
Snad si to tam neprodloužila, i když nevěřím, že by se netěšila domů na prcky 🙂
Já jdu domatlat /čti-dozdobit/ ty perníčky, co zbyly.
Jo a už k nám konečně zavítali ptáčci k tomu krmítku. Je jich tu spousta. Jenže jak je děti zmerčí, hned letí k oknům a ptáčci frrrrrnk na plot a pryč. A pak čtvrt hodiny slyším Lukáška, jak se dívá k tomu oknu a smutně říká "neníí, nenííí" 🙂

ostrava8
6. pro 2012

Dobré ráno holky, jsem totálně KO, malá celou noc nespala nemohla spát dusí se, vysát z nosu jí nic nejde, když se napije tak hned hodí šavli ... doktorka mi dala ambrobene a dithiaden, ale moc to nezabírá, dala jsem na noc i panadol pro zklidnění ,ale hrůza jsem s manželem KO .. ještě že malý zaspal ... co jste dávaly vy ? uvažuji že bychom koupili mucosolvan ...

sariky
6. pro 2012

@ostrava8 to je strasny Peto. takhle to meli ted nedavno susini, kdyz byli nemocni. je to strasna bezmoc. dr nam predepsala ventolin a lontermin. nejdriv jedno a protoze to Simonkovi uplne nezabralo, tak pak druhy (akorat si ted nepamatuji, kt. bylo to silnejsi). nicmene nevim, jestli to neni jen na lekarsky predpis. ale je fakt, ze pak to zabralo. jinak taky nevim, jak s tema silenyma rymama bojovat.

sariky
6. pro 2012

@kinguse diky, Gabi.

maruja
6. pro 2012

Ahoj holky, tak my byli včera na půlroční a děťurynce jsou v pořádku, dostali 3 dávku očkování, ještě dám asi meningokoka a to bude atím z dobrovolnejch stačit. Jinak Adam má 7,07kg a 67cm a Viki 5,85kg a 66cm. Teď jsem je dala do kočáru a spjej v tý vánici venku 😕

ostrava8
6. pro 2012

@maruja Máru hezky míry, u vás sněží ? tý jo u nás svítí oskar a je jen mírna stopa po sněhu 🙂 bud ráda že máš děti zdrávy, závidím ... já už nutně potřebuji jít na vzduch, zítra jestli bude nějak obstojně tak jdu, i malí to potřebují, už nebyli od min. pátku venku :( krom včerejší návštěvy u Mudry :(