Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
11. led 2013

holky, nevim co se stalo, ale susini odmitaji pres den spat. zdrimnou si tak akorat rano na 20 - 30 min a pak uz celej den nechteji. jsou priserne unaveni, pretazeni, hysteraky a ja nevim co s nima 😲 pomooooooc

zvalentova
autor
11. led 2013

@sariky Šári to mám taky, pokud je potřebuju uspat musím se každý den po obědě sebrat a 2 h. kroužit po venku. Doma si je zdřímnou a víc ani ťuk. 😒

sariky
11. led 2013

a jeste k tomu spanku - to vam muzu zavidet, ze vase deti spi treba hodinu. susini tak tech 30 min, Sima nekdy k te hodine teda taky dal, ale ted fakt za posledni dobu proste odmitaji pres den spat. jediny stesti, ze zrovna vcera prisel mm z prace brzo a pomahal me konejsit Sarinku. ale nepodarilo se nam ji uspat. bylo to fakt desivy. a neni to poprve, co se to takhle deje. vubec nechapu, proc nechcou spat. a zubama to asi nebude, uz jich maji kazdej 6 a na dalsi to zatim nevypada.

sariky
11. led 2013

@zvalentova Zuzi, zrovna vcera uz nespal Sima ani venku. pak teda na chvili zabral, ale probudila se Sarinka a zacla rvat, takze konec. je to docela hruza. nejde o me, jde o ne, jsou strasne unaveni a ja jim nedokazu pomoct ☹

sariky
11. led 2013

@zvalentova Zuzi a spi ti synchronizovane? me se nejak rozhodili a kazdej je unavenej jindy, coz mi praci neusnadnuje...
asi se budu muset poohlidnout po nejakych makovicich 😝

ostrava8
11. led 2013

@sariky šári a jak je doma necháváš spát ? já malé fuknu do sportáku, naštěstí máme kočárek v jednom pokoji, otevřu okno a spí mi po každém jídle tak tu hodinku a někdy i hodku a půl.V postýlkách spát už taky nechtěli ... ale v noci se nám furt budí, malý ted jak měl ty teploty, tak s námi spal v postli, naštěstí malá byla trochu hodnější, ale jsem jako zombii :( masakr

zvalentova
autor
11. led 2013

@sariky synchronizace je pro klokany cizí slovo 😒

ostrava8
11. led 2013

Holky máte někdo zkušenost s tou pátou a šestou nemocí ? četla jsem docela hodně na netu, ale nic mi tak moc neodpovídá tomu našemu stavu, malý měl ted 4 dny horečky kolem 39, většínou to vyletělo v noci, dneska bez teplot a ted se mi trochu osypal, uvidíme jak to bude. . je to taková krupička. Změnila jsem prášek na Persil sensitive, je to i pro děti, tak možná mu nesledlo toto ? ale je divné že tu krupičku má za ušima a na krku a pak v pase ... :( neměli jste někdo něco podobného ??? Díky

lenny2
11. led 2013

@zvalentova
Zuzi, ale aspoň, že noc cajk, ne? 😉

zvalentova
autor
11. led 2013

@lenny2 jj, ještě kdyby Kačka odevzdala štafetu někomu jinému mimo náš byt a budu úplně spokojená, ale s dřívejškem to nedá srovnat, vstávám tak 3x a vždycky jen pohladím, což jde

maruja
11. led 2013

Ahoj holky, mě taky přes den spí jinak, jen v kočáře spolu, tak je dávám do kočáru, někdy na chodbu a odpoledne jedem ven. Zrovna včera jsem říkala mamce, že synchronizace asi těžko, když každej vyžaduje spaní úplně jinak. Jsou prostě jiní 😉

sariky
11. led 2013

@zvalentova to mame taky tak. i kdyz tusim predevcirem se vzbudili oba nekdy o pul druhe rano a jako ze uz se jde vstavat. no strasny. a vcera tusim vstavali neco malo po 4 rano. co to je za casy 😠

jarkalada
11. led 2013

@ostrava8 nám na tohle - asi 2-3 dny vyšší teploty, pak skoro žádné, nato ale 2-3 dny ta krupička - začlo to v pase, přes hrudníček, i obličej - tak že je to ta zarděnková vyrážka. /zarděnky jako takový prý už nejsou/. Pro děti to nebezpečný prej není, samo to přejde, ale neměly by prý příjít do kontaktu s těhulema.
Ale zas Gabča podle toho popisu, mám dojem, říkala, že je to jedna z těch 5.-6.nemocí - takže bych radši zašla k dr. aby na ně koukla a řekla, co to je.
Tady napadlo trochu sněhu. Dneska odpol. už jedem domů, tak se na cestu fakt "těším"

sariky
11. led 2013

@ostrava8 Peto, zkusenost nemam, ale drzim palce, aby jste byli zdravi

ostrava8
11. led 2013

@jarkalada
@sariky holky díky, mám tak skvělou MUDru bydlí kousek od nás, tak se kolem druhé zastaví, alespon nám ušetří cestu a před víkendem to bodne. Jinak tady od rána prší se sněhem ...už jsme tři dny nebyli venku masakr ... Snad zítra půjdeme , a malý bude zdravý

ostrava8
11. led 2013

@jarkalada Jaruš a to cestuješ s dětmi sama autem jak to máš daleko od vašich domů ?

eulalie
11. led 2013

My jsme zesynchronizovaní od 3 měsíci, do té doby to byl masakr. Jedí teď ve stejnou dobu, pak si hrají a ve stejnou dobu jdou chrnět do kočáru...usínají v rozmezí 10 min a budí se taky tak. Takže pohoda. Jen to večerní usínání ej u malé mazec, většinou si ji beru kolem 8 do pelechu, držím ji za ruce a ona tak spí až do 6 do rána. Ale kdy já jsem naposled přečetla knížku nebo viděla film?!!

ostrava8
11. led 2013

tak i prišlo info z pracáku ,že má S-karta je už hotová .. 🙂 to se ale mám 🙂

@zvalentova zuzi jak dopadly autosedačky ? nás to za chvíli taky nemine, malý už má hlavu venku, ale ještě furt lenoši nesedí, tak to nechci hrotit. A už dáváš malé na nočník ??

jarkalada
11. led 2013

@ostrava8 asi 50 minut. Jj. sama. Dřív jsem to dělala, aby spali v autě. Jenže poslední dobou půlku cesty koukaj a jakmile bych vypla motor nebo cvakla dveřma, tak se ihned vzbudí. Takže jezdím po jejich spaní, aby koukali. U našich si daj sváču, chvilku pohrajou a jdou spát.
To mám tu necelou hoďku stejnou, jestli jedu k nim do bytu, nebo chalupu.
My teda byli zatím každej den venku. Ale dneska tam docela fičí a je zima.
S tou S kartou teda nezávidím 😎 Já s obavami čekám, kdy přijde i mně. Doufám, že nikdy 😀
Slyším bušení do klavíru a bába /mamka-nechává si zatím říkat bába 🙂 / na ně volá, ať počkaj, že to ztlumí 😀 To je právě v paneláku blbý, že se musí brát ohledy na sousedy 🙂) tak jdu za nima

ostrava8
11. led 2013

@jarkalada jj o soužití v paneláku mi něco povídej 🙂 ale kteří lidí jsou soudní a mají děti tak ti nic neřeknou, pokud neděláš bugr po desátý ...

zvalentova
autor
11. led 2013

@ostrava8 kvůli ceně jsme na Maxi-Coxi SPS. Máme možnost je koupit z neměckého Amazonu a zdarma nechat dovézt do Prahy. Sedačka by vyšla na 2700,-/ks což je příjemné. Ráda bych Tobi nebo Römer, ale na to nemáme ☹
Než do nich ale dorostou, ještě mnoho vody uteče.

O nočník se ještě abslutně nepokouším, možná tak v roce, ne dřív. Kuba ještě nesedí a mám jiné činnosti než u nich vysedávat 😀

zvalentova
autor
11. led 2013

holky taková možná blbost, ale zeptám se.
Děti se teď šíleně rozežraly, velká porce ovocné svačiny, k obědu dohromady víc jak 0,5l nějakého mého výtvoru a k odpolední svačině Kačka dá celou Hollandii. Rozhodně nejsou obézní, ale i tak mě napadlo, jestli jim nemám porce korigovat. 😖
Pořád ještě kojím, Nutrilon dostávají pouze večer.

lenny2
11. led 2013

Gábi, tady máš tu slíbenou fotku neoblečenýho Štofika v Cosattu, má cca 10 kg, tak aby sis udělala představu 😉 pa

zvalentova
autor
11. led 2013

@lenny2 je supr 🙂

sariky
11. led 2013

@zvalentova Zuzko, valim oci, co klokani zbasti. to susini ji jak ptacci. jsem rada, ze do nich na obed natlacim tu malou sklenicku (do kazdyho jednu) a odpoledni svaciny nekdy ani nedavam (misto toho dam sunar). takze ja bych je potrebovala spis rozezrat a ne to do nich tlacit jak sisky do husy....
ja bych to korigovala az kdyz bych mela fakt pocit, ze je preziram. zkus kouknout nekam do "tabulek", abys mela predstavu, co je a neni normalni a podle toho se zarid. treba ted proste potrebuji vic jist. na druhou stranu si rikam, ze preci jen se ty deti jeste neovladaji a treba sunaru mi kolikrat vypiji vic nez kolik zvladnou a pak to vyblinkaji...
to jsem ti krasne poradila, ze? 😀 😀 😀

sariky
11. led 2013

@zvalentova btw super cena za ty sedacky. my taky zaciname neco vyhlizet.

zvalentova
autor
11. led 2013

@sariky báječně 😎 Jako když nechtějí, tak to dají jasně najevo, ale poslední dobou by fakt dlabaly dokud bych dávala.
Od 6-ti nedělí neblinkají, takže to také není vodítko... zkusím nějakou "tabulku"... snad alespoň nějakým budou odpovídat.

sariky
11. led 2013

@zvalentova Zuzko, chci se s tebou jeste poradit ohledne ekzemu. Sarinku to evidentne zaclo svedit a zacla si to skrabat (porad nevim, jestli to je ekzem nebo nejaka alergie, nicmene se toho nemuzeme zbavit a spis se to zhorsuje). jak bojujes proti tomu skrabani? asi to moc resit nejde, co?

lenny2
11. led 2013

@zvalentova
Zuzi, nemyslím si, že to je hodně, to Štofa jí jednou tolik, zatím ho neomezuju, oni jak se teďka víc hejbou, tak maj přirozeně větší chuť k jídlu, jen mu pěkně dávej, když baští, na tabulky bych se vyflákla 😉

ostrava8
11. led 2013

@lenny2
@sariky
@zvalentova Holky tak u malých mám stejný problém ... ale jak psaly holky, jsem ráda že jedí o té více pak máme spotřebu plenek ...
JInak holky u nás byla mudra a prý to má potničky, což si myslím že se mýli ... nemel se mi kde spotit :( no uvidíme