Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
16. črc 2012

@jarkalada
No to ruce maj v puse pořád oba dva, už tak dva měsíce a slintaj jak buldoci 🙂 Zatím, ale žádnej klof....
Ale je mi divný, že v noci, když jemu, závislákoj na dudáku, chci dát dudu, tak se začne vztekat.....
Je to teďka nějaký záhadný období a doufám, že nebude trvat dlouho 😉

kinguse
16. črc 2012

@lenny2 tak máme asi stejnej nespací virus 😠 Naše dorotky si to teď taky nějak vybíraj a myslí si,že ve 3h je jako ráno...na to já taky nehraju 😝 V 6h už jsem vzteklá,že bych nejradši někoho zbušila 😀 😀 😀 A když se mi zoufale podaří udindat jednu,tak začne druhá a paříme dál a to ve 3.měsíci už taky spaly krásně,tak nevím,co se jim teď děje. Zvlášť Lůca,ta furt kňourá,pak to přejde ve vztek,jak kdyby tlačila prdy a ne a ne ho pustit ven!
@jarkalada tak ho picni a dej na pekáč na divoko 😀

sariky
16. črc 2012

@lenny2
@kinguse ja musim zaklepat, my zatim jakz takz spime od jedne v noci do tech peti, sesti rano, ale hystericky zachvaty jsou u nas na dennim poradku. jak to tak pozoruji, tak nejurvanejsi deti mam ja 😀 ...a kdyz ma, hlavne Simon, ty svoje priserny zachvaty, na kt. nezabira zadne utesovani, tak ho proste necham vyrvat. proste nevim, co s nim 😒 A jestli mi to zacnou delat i v noci, tak si to pak asi pujdu rovnou hodit, kdyz vas tak posloucham 😝 Nemaji ti vasi kriklouni nejaky to "obdobi vzdoru"?
a rucicky v puse a slintani mame taky 😉 a dudlik i nadale vytrvale odmitaji 🙂

lenny2
16. črc 2012

@kinguse
Pomóóóóc, chlapec se ode dneška navić rozhodl stávkovat s jídlem, odmítá mi cokoliv kromě ovoce a ovocný šťávy ☹ ☹
Dneska ráno vypil cca v 7:00 asi 230tku, pak měl v deset asi pul skleničky banánu od Hami a od tý doby odmítá vzít cokoliv do pusy a má hysterický záchvaty....
Holka na pohodu, snědla v těch 10 taky pul skleničky banánu, dojela se Sunarem, v poledne snědla mrkev (skoro celou skeničku) a na to si dala ještě asi 60tku Sunaru a šla ochotně spát. Kluk tady řve jak pavián, vše mi plive, odmítá jít spát, odmítá si hrát v ohrádce, odmítá sedět v lehátku, už na něj taky ječim, protože po tý probděný noci jsem jak zombie, ještě jsem nejedla a mám nervy v kýblu ☹ Co to má bejt? Tohle mi nikdy nedělal!!!!

ostrava8
16. črc 2012

@lenny2 juj ahojda .. to je mi moc líto ... já třeba když takhle malý procitne, tak ho dám na bok a zaaretuji (podložím na tvrdo) bud dekou nebo máme udělaný takový váleček z ručníku stáhnutý gumkou a on chvíli kecá a pak usne 🙂 zatím to zabírá ... s tím jídlem , nevím jestli to ještě v tvém měsíci může být , ale není to třeba takovou tou nemocí, jak mají to bílé v pusince a jak je to bolí, tak nechcou jíst ? ale ted si nejsem vědoma, jeslti to není jen z mateřského mléka ... na začátku mě na to upozornovala MUDr, tak zkus prohlídnout pusinku .. .držím palec, asi to bude náročný den, ale jsi šikulka, tak to zvládneš.

Holky dneska poprvý to fitko, tak jsem natěšená jak malý jarda 🙂 Zítra písnu ahojte ...

lenny2
16. črc 2012

@ostrava8
V puse nic nemá, nyní jsem ho dala řvoucího do postýlky a zkouším vydržet, ačkoliv toho nejsem zastánce, ale odmítám to, aby se mnou chlapec ve dne v noci takhle cvičil.....jsem totálně vyčerpaná a nervní, pochopitelně na něj nechci řvát, ale to se fakt nedá vydržet, je totálně nesnesitelnej ☹ Evidentně to na mě hraje a já teda zkoušim metodu nechat vyřvat.....(zatím nefunguje) ☹
Fuf, holky, já tohle vůbec neznám, vždyť to už bylo tak na pohodu, ani nemůžu jít s nima ven, páč tam leje ☹
Ty vogo, já mám depku, že to jsem jako teda dlouho tohle neměla ☹

sariky
16. črc 2012

@lenny2 vim, ze toho nejsi zastancem (nechat vyrvat), ale ja to tak proste delam, kdyz nic jinyho nefunguje. je to pud sebezachovy, protoze bych se z toho asi jinak zblaznila. zni to strasne, ale.... drzim palce, aby se ti uklidnil!

sariky
16. črc 2012

btw o vikendu jsme kazdyho prestehovali do sve postylky (na noc) a pres den jsou v nove ohradce a myslim, ze se jim ten prostor libi. tak aspon neco 😝

lenny2
16. črc 2012

@sariky
Jo, ono to zabralo, ale mám z toho hroznou depku, nechci, aby ani jedno z dětí chodilo spát se slzama a vynervované, ale nedalo se to vydržet.....On usnul a bohužel se mi vzbudila holka, takže ani chvilka odpočinku, ale ta aspoň neřve ☹ Uplně mám nervy z toho, s jakou se chlapec vzbudí ☹ Nechci na něj ječet, ale to víš, že už jsem zvyšovala hlas, o to to bylo horší a já mám z toho teďka výčitky ☹ Tfuj, to je den ☹

sariky
16. črc 2012

@lenny2 moc dobre ti rozumim. ti moji susini meli zrovna v patek priserny hystericky zachvaty a rvali az se to nedalo vydrzet. jsem jednu chvilu mela strach, ze jim neco je, protoze to bylo fakt priserny. ted ja doma sama, manzel v praci, do toho koupani, krmeni.... nic jim nebylo a proc porad rvou, fakt netusim. vzdycky se je snazim nejak ukonejsit, ale pak, kdyz vidim, ze to nikam nevede, tak je necham vyrvat. vzdycky mi to je strasne lito a jsem z toho nestastna, ze je "neumim" ukonejsit a ze chudaci rvou a slzy jim tecou po tvarich.... ale proste to nejde jinak. tak snad bude zitra lip 😉

jarkalada
16. črc 2012

@lenny2 musíme to přičítat ty doznívající magnetický bouři na slunci.. 😎
No, takovýdle dny jsou na palici. Snad ho to brzy přejde. Nebo se tak uřve, že by z toho mohl usnout a ty by sis chvíli užila klidu a doufejme, že se pak vyspí dorůžova.. 🤐 😉

jarkalada
16. črc 2012

jé, tak už ti usnul, než jsem to dopsala

zvalentova
autor
16. črc 2012

@lenny2 Leni, drž se, určitě ho to brzy přeje. Prostě chlap je potížista od malička. Náš junior to má také tak. Kolem 3 se probere, dožaduje se něčí přítomnosti. Občas zabere dudlík, občas hladím. Pokud to neklapne, vyndavá kozu. ☹

kinguse
16. črc 2012

@lenny2 vůbec neměj depky a výčitky,že na něj řveš. Ono by ses z toho jinak zbláznila 😝 My tyhle záchvaty zažívali v kuse zhruba první dva až tři měsíce...ježíš to bylo šílený,když si na to vzpomenu.Další měsíc byl hroznej a konečně zlom nastal na konci toho pátý měsíce,ale furt to není žádná hitparáda,furt jsou ty naše dorotky dost uřvaný,ale už se aspoń krásně smějou (zrovna teď tu mám Lůca záchvat smíchu,dala jsem je poprvý do nových židliček,mám ty chicco polly,co jsou zklopit do lehu,teda pololehu, a zklízej velký úspěch). Zkouším jim dávat tu rýžovou kaši,někdy to krásně zbouchaj,někdy jen pár lžiček,ale aspoň něco,,už si musí pomalu zvykat,za chvíli nám to taky vypukne,tak aby aspoň věděly,co je to lžička. Ale řekla bych,že po tý kaši,aspoň Lucka, víc zápasí z prdama a v noci hrozně kňourá a nemůže to vyprdnout a i stolici maj podstatně hutnější. Doufám,že dneska budou líp spát.

lenny2
16. črc 2012

Holky moje zlatý, ať děti zloběj jak chtěj, ať nespinkaj klidně celou noc, ale jsme tady jeden pro druhýho......zemřela mi moje nejlepší kamarádka, člověk, který mi byl bližší než vlastní ségra, člověk, který mě nikdy nezklamal, nikdy neublížil, vždy mě zvedl ze dna, když jsem na něj padala, vynadal mi, když jsem něco podělala, pohladil, když byly chvíle, kdy jsem to potŕebovala, přítel jakého už nikdy nepotkám......nechala po sobě dvě malinký děti....dneska odpoledne jsem se to dozvěděla.....v srdci prázdná bolest, která píchá tak, že to neumím ani popsat.......V sobotu jsem byla poslední, kdo s ní mluvil po telefonu, krátce po tom umřela, náhle, nečekaně a její poslední slova, která mi řekla, když jsme se loučily byla: "opatruj se, Leni, zavoláme si" .......už nezavolá ☹ ☹

lenny2
16. črc 2012

Nezlobte se, kočky za tak depresivní příspěvek, musela jsem to ze sebe dostat......

zvalentova
autor
17. črc 2012

@lenny2 Leni, to mne moc mrzí. ☹

kinguse
17. črc 2012

@lenny2 je mi to moc líto!!! Vím,že slova utechy moc nepomuzou,ale časem to preboli. Bohužel vím,jak ti je 😢 Buď silna a drž se!

sariky
17. črc 2012

@lenny2 jezis to je smutny 😢 drz se!

lenny2
17. črc 2012

Díky holky!

jarkalada
17. črc 2012

@lenny2 to je mi moc líto 😢
Už se aspoň malej trochu srovnal?

lenny2
17. črc 2012

@jarkalada
Díky Jaru!
Jj, dneska už pohoda, krom teda těch nocí, ty pokračujou 😉

jarkalada
17. črc 2012

@lenny2 aspoň nějaký posun k lepšímu 🙂
A možná tedy zde něco pro trochu rozptýlení-měla jsem tu známou (bezdětnou), která mě docela dostala otázkou, jestli, když jsem takhle doma, jako jinak nic jinýho nedělám. Trochu jsem nechápala, jak jinak nic nedělám..
Osvětlila mi, že jedna její známá je taky na mateřský (se 4letým klukem) a představ si, ona plete košíky a ještě háčkuje..
😀
V tu chvíli jsem si připadala, že jsem asi někde jinde a nevím, jestli se mám cítit méněcenná 😎

kinguse
17. črc 2012

@jarkalada a nejsi ty divná,že neháčkuješ a nepleteš????!!!! 😀 😀 😀 Nebo že snad nevyšíváš???
Holky já jdu zítra na ten kontrolní test na cukrovku. 😝 Se mi tam vůbec nechce,ale nedá se svítit. Tak dobrou

jarkalada
17. črc 2012

@kinguse my byli dnes na neuro a jsme objednaný až na říjen, jestli už budou ok chodit, tak už tam půjdem naposled 🙂
Dobrou
a dobrou chuť .-) 🙂

lenny2
18. črc 2012

@jarkalada
Jaru, ty nepleteš a neháčkuješ??? My všechny co máme dvojčata přece háčkujeme, pleteme, zavařujeme, pečeme, vyrábíme ozdoby a když nám vyjde chvilka, jeśtě umyjeme manželovi auto 😀 😀 😀 Co ty prosím s tím volným časem teda děláš? 😀

lenny2
18. črc 2012

@kinguse
Tak ať to máš rychle za sebou, já se taky musím objednat, tfuj ☹

zvalentova
autor
18. črc 2012

holky tak naši klokani chytli stejnou "nemoc" jako u Lenky. V noci neskutečně zlobí. Budí se na střídačku každých 7-9 min., mezitím brečí nebo mě sledují a nechtějí spát. Mezi půl jednou a půl čtvrtou se u nás prostě nespí. Začínám být vycuclá a na děti fest nepříjemná ☹

sariky
18. črc 2012

dobre rano vsem. ta vase "nemoc" me desi a doufam, ze ji taky nechytneme 🤐 btw my mame jinou novou nemoc - od vcerejska ti moji susini odmitaji brkat. naklepani jsou jak nedelni rizky, ja z toho omlacenou ruku.... obcas z nich neco vyklepu, ale umi to lip. tak nevim, co to je za moresy 😒

jarkalada
18. črc 2012

Mno, tak mně se dneska Anetka vzbudila přesně ve 4:52h, dvacet minut tam seděla, hrála si s rohem peřiny a "zpívala". Když usnula před půl šestou, začal brečet malej, naštěstí jen chvilku, spíš ze spaní. A za necelou hodinu už byli vzhůru oba, tak jsme šli snídat 🤐
Jinak neháčkuju ani žádné podobné aktivity na zahnání případné nudy 😀 Přiznám se zcela bez mučení, že když mám chvíli času, když spí - např. teď, tak se vezmu snídani a zapnu noťas 😎
Samo ale, že se mi pere v tu dobu prádlo a až vstanou, budu luxovat-.to mě vždycky pronásledují za vysavačem.
A náhodou včera ještě večer jsem vařila pro nás oběd na dnešek a jim nějakou zeleninu na zamražení do půl jedenáctý 😝