Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
13. zář 2012

@kinguse
U nás chlapec procitá taky po půlnoci ☹
Zkusila jsi dorotkám dát v noci ten Sunar? Já, když už jsem v koncích, dám mu Sunar, usne mi u flašky a aspoň pak tŕeba na chvíli dá pokoj 😉 Jinak taky děs, už ani nevim co to je spánek ☹

jarkalada
13. zář 2012

@sariky já tu zeleninu nevařím, ale dávám na pařáček na páru, zůstane tam víc vitamínů a dělá se to stejnou dobu 😎
Zkus jim udělat batáty - je to zelenina, trochu nasládlá, ale né tak jako třeba mrkvička. Po uvaření jdou krásně "rozpatlat" vidličkou, líp jak normální brambory. Našim to moc chutná

jarkalada
13. zář 2012

@kinguse tak dneska jsme se cestou poprvý zastavili v tom Chňapíkovi. Jako nechodící jsme neplatili nic, až mi to bylo blbý 😎 Docela se tam dětem líbilo. Bohužel tam neměli ten stan s tím tunelem-co maj na netu na fotce, jsem ho chtěla vyzkoušet, ale i tak jim ho asi k narozkám zkusím pořídit

jarkalada
13. zář 2012

@ostrava8 jste hodně plakaly u toho nastřelení? Anet až při druhém oušku trochu zakníkla, jak se asi lekla, ale po chvilince ok.
Ale taky jsem si u toho myslela, že nechápu lidi, co můžou vědomě dětem ubližovat

kinguse
13. zář 2012

@jarkalada tak to je fajn,že se dětem líbilo! Já myslím,že ten stan s tunelem bude mít úspěch!!!

ostrava8
13. zář 2012

@jarkalada jaruš ono to bylo tak načasovaný blbě, malí se najedli pak jsem si hráli a jak měli jít spát, tak jsme je naložili do auta a jeli cca deset min za MUDr, takže v autě trochu usnuli a pak to bylo takový rychlý ... no už to máme zasebou snad to bude OK ...

@jarkalada Jaruš co to za slovo ?? ty myslíš topinambury - to jsou takové ty nasládlé brambory ??? jinak vůbec nevím co jsi myslela tou radou :( No nás to teprve čeká ... už jsem si zamluvila mamku, at mi pomáhá, páč by se malí asi nenajedli já už je zvykám na ham na flašku ... 🙂 no lžičečky už máme ...

@lenny2 Leni a to ti začli malí dělat teď ?? bože to jsou vyhlídky ... a ještě máte monitory ?

jarkalada
13. zář 2012

@ostrava8 coto? topinambury?, to zas neznám já 😀 jojo, takový ty sladký brambory, jsou uvnitř oranžový 😀
a jakou radu? žádnou jsem snad nedávala , já nevím 😀
Tobě jsem psala o náušníčkách, Sariky o jídle 🙂

lenny2
13. zář 2012

@ostrava8
Péťo, dělá to jenom kluk, holka je zlatá, o tý v noci vůbec nevim, spí úplně non stop od osmi od večera do sedmi do rána, přes den taky na pohodu, usne mi kdykoliv, kdekoliv a to do minuty a aniž by vyžadovala mojí přítomnost, jen obćas, když nemůže zabrat, chce hladit záda, ale je hnedka tuhoň 😉 Kluk byl taky ok, dokud nezačaly zuby (už maj každej dva dole), zatímco u Lindy ani nevim, že jí rostly, Kryštof to dramatizuje a od toho prvního klofu se to s ním táhne 🙂 Myslím, že teďka už se klube i horní.....
Neboj, třeba se ti to vyhne, řekla bych, že já, Zuzka a kinguse jsme holt stály ve frontě na ty zlobivce, no 🙂

lenny2
14. zář 2012

Dobré ráno všem 😉
Po 4 hodinách trhaného spánku, kdy jsem střídavě lezla ke Kryštofoj a konejšila ho, jsem ráno vylezla z postele v 5 ráno, protože už vyváděl tak, že se to nedalo mi manžel řekl, když jsem nadávala, že jsem KO ať si přiznám, že to nezvládám!!!! Od rána tady bulim jak mi to je líto, ty chlapi jsou fakt jak z Marsu, zařekla jsem se, že jdu zítra ráno hnedkanpo nehtech do města na celý dopoledne a nechám ho tady v tom vykoupat (stejnak vím, že i to nedá a nepůjdu) 😉

sariky
14. zář 2012

@lenny2 Leny neblbni! Jsi pecliva matka a zvladas to skvele! a o tech zubech - taky si myslim, ze Sima bude rvat, protoze on k te hysterii ma proste sklony. Jakmile neni vse dle jeho predstav, tak rve jak tur.
Jinak vam vsem preji hezky patek a vikend - my jedeme dneska ke tchyni 😒 Ne nadarmo jsou v cestine jen tri slova na tch: tchyne, tchan a tchor 😉

lenny2
14. zář 2012

@sariky
Jo, tak pevný nervy u tchýňovejch a "see U" až se vrátíte (pěkně tchýni zapřáhni a dej si kopyta nahoru) 😉 papa

kinguse
14. zář 2012

@lenny2 cus,přidávám se do klubu šílených hysterickych matek,co nic nezvladaj! Dorotky opět na stridacku prorvaly celou noc...taky jsem KO a uz nevím,jak na ne. Taky jedem ke tchyni 😝

ostrava8
14. zář 2012

@lenny2 leni to je mi líto, ale u nás taky je větší "cíťa" malý, vyžaduje více mou pozornost, je to takový mamán, však kvůli němu jsem se musela předm. sobotu vracet domů z dámské jízdy, no co ... Já si myslím, že je to i tím, že koho dříve vytáhli na ten svět, tak je více takový jak ty píšeš hysterický ... Ale třeba když mi řve nechce spát ,tak ho dám na břicho on si třeba ještě grkne , unaví se a spí . neboj, určitě je to těma zoubkama ... ber to tak, jestli ted máš trochu zlobivé děti, pak budou o to hodnější 😉
Na manžela hod bobek, oni ti chlapi si myslí, že když je zlvádnou třeba 2 hodiny bez nás, že jsou king, ale to není to stejné jako když jsi s něma celý den sama , oni se i ti malí chovají jinak když příjde tatínek z práce jsou celí happy, vykládají a ty máš problém je za celý den rozpovídat ...

@sariky holky jak říkám, budte rádi za tchýni ,já už žádnou nemám :( a někdy je to smutný, byla by dobrá babička ... takže ve všem jsem odkázaná na mou mamku 🙂 JInak složený tchýně vzniklo ze slov : tchoř a svině 🙂

@jarkalada Jaruš právě kvůli tomu jídlu, radila jsi at použije ty sladší brambory ... tak nevím které myslíš .. takové ty kulaté červené ? my jim u nás říkáme komunistické 🙂 ... ale já myslím takové jiné, ta nať u těch topinaburů je cca 2 m vysoká a kvete to žlutě - trochu jako slunečnice a brambory jsou členité jako křen, celer ... je těžké to oloupat a chutnají jak oříšky .. doporučuji 🙂 Já na ně narazila teprve loni ..

Holky jaké máte dnes počasí ? u nás pochmurno a cca 13 stupnů ... musím s malýma ven, páč včera jsme nebyli ...

Malá má rýmu, nemáte nějaký trik, jak jí pomoci ? už jsem jí vyvýšila postýlku, ale večer božárko chrápe jak medvěd, vysávám odsávačkou a kapu mořskou vodu ...

jarkalada
14. zář 2012

@ostrava8 myslím tím asi to druhé,cos psala, toto, abysme se konečně domluvily 😀 http://www.chovatelka.cz/clanek/pestujeme-bataty
Na rýmu asi nic moc jinýho dělat bohoužel nemůžeš 😒
Tady máme slunečno. Stupně nevím, ale když jsme se šli podívat před hoďkou ze dveří na popeláře, tak to bylo na dlouhý rukáv 😀

lenny2
14. zář 2012

@ostrava8
Holka, u nás je béčko kluk a hysterik jak sviňa 😀

kinguse
14. zář 2012

u náš áčko i béčko hysteričky 😀 Přes den jsou zlatý,ale ty noci...děs, běs, zoufalost, bezmoc ☹ Začnu asi v noci znova kojit,jen se obávám,aby to nebylo ještě horší a zas to nechtěly po hodině,jako předtím...I když horší než poslední cca 3týdny už to asi být nemůže. Mám pocit,že skoro nespím. V kuse jsem už dlouho nespala ani 2h!,možná ani 1h...ach jo.
Jdu balit,ať můžem odpo vyject po sváče,to holky spí,tak aspoň to v autě prospí.
Na netu asi týden nebudu,tak se tu mějte moooc krásně a ať se ty naše "zlatíčka" konečně UKLIDNÍ!!!!! 😉

jarkalada
14. zář 2012

@kinguse tak třeba jim výlet opět prospěje a srovnaj se, si to užíjte 🙂

lenny2
14. zář 2012

Holky, objednala jsem si ke kočáru úžasnou věc:
http://www.kabelkysnu.cz/produkty/destniky-plas...
A k tomu ve stejným designu i puntikatý holiny 🙂

kinguse
14. zář 2012

@lenny2 no ty budeš nádherná mamina!!! 😉
@jarkalada já se obávám,že tentokrát ze mě bude úplný psycho. 2dny u tchýně, 2dny u tety a 4dny v Praze...to budu spíš furt nerv,vše balit,vybalovat,balit,vybalovat...furt dokola...to fakt nesnáším 😠 Jenže to bohužel nikdo nechápe. Už teď tu lítám po bytě,abych něco nezapomněla...hlavně už je blbý počasí,že toho musím brát víc 😒

jarkalada
14. zář 2012

@kinguse no já když jedu k našim, tak je toho taky vždycky plný auto, ať jedu na den nebo na tejden. Právě, pořád může být teplo, ale spíš už zima, něco na spaní, na lepší, na doma, plus několik oblečení navíc, když se pročůrá, poblinká atd.
Já jim teď už beru spíš ty neutrání věci-aby pak kluk nechodil v růžovým,když si všechny tepláčky zamaže nebo zamatlá u oběda 😎
Ani mi tak nevadí to balení, jako pak doma vybalování, třídění věcí, co je špinavý, co se uklidí, co se vyhodí...ufff 😠 😝 😀

lenny2
14. zář 2012

@kinguse
Holka, máme to stejně, spánek je pro mé velká neznámá, navíc kluk prudí i přes den ☹ jak si ho nevšímám, je zle ☹
"Užij" si návštěvu a ať ti sakra někdo pomuže ať se aspoň nějakou noc prospíš!

kinguse
14. zář 2012

@jarkalada jo,tak to taky nesnáším víc..ty návraty...zberchávám se tu z toho bordelu min.týden. I když teď když už nebude tak hezky,tak bude člověk víc doma,tak to snad zvládnu dřív 😀
@lenny2 Na mě už večer padá stres,co zas bude za noc a ulehám se sevřeným žaludkem ☹ MM se snaží a taky k holkám někdy vstává,ale bohužel je neumí utišít,když se rozeřvou,to je udyndám jen já.
Jo a včera jsem si dovolila říct mamce, jestli bych nemohla s kámoškou chodit ve čt ráno na hodinu na pilates a samozřejmě milion řečí,jako že co tam bude dělat a že to bude stát plno peněz apod....takže jsem se akorát nasrala a zas nikam nemůžu,protože nemám hlídání 😝 Podle mojí mamky totiž nemám nárok na "svůj klid"...to jsem si prý neměla pořizovat děti! Ona mi sice pomůže,pohlídá,ale jen na dobu nezbytně nutnou k vyřízení úřadů, dr apod. Jít na hodinu na kávu jen s kámoškou...NEEXISTUJE!
Holky,mě to balení vůbec nebaví.A do toho zjišťuju,že jsem pěkně ztloutla a nemám co na sebe 😠 Já blbka,místo abych si vážila toho,že šly po porodu kila dolů úplně sama a udržela si tu hezku váhu,tak jsem se "přežírala" sladkým a mám 5kg hore 😖

zvalentova
autor
14. zář 2012

ahoj, tak už jsem zpět. Celé dopoledne jsem pracovala 🙂 🙂

zvalentova
autor
14. zář 2012

@lenny2 ahoj Leni, přemýšlela jsem o té tvé tchýni.
Jsem podobná povaha jako ty, ale musíš to řešit. Bude to určitě boj, možná hádka, ale čím dřív tím líp.
Ona se zřejmě ve své šílené nátuře ani nemusí uvědomit, že je sice fajn že se děti smějou, ale pro ně je důležitější spánek a nějaký režim. To si může dělat až budou větší a bude je mít na starosti ona sama.
Možná než s ní jednat jako v bavlnce si jí posadit a na férovku sdělit co se ti nelíbí, jakou medvědí službu ti a dětem dělá.

Také s k podobným krokům dlouho odhodlávám, pak se pročistí vzduch, hlavně se uleví mě a nakonec si řeknu, proč já husa to neudělala dřív.

lenny2
14. zář 2012

@zvalentova
Pracovala??? 🙂
Zuzi, ráno jdu na nehty a já furt nevim co, asi zas růžovou....

zvalentova
autor
14. zář 2012

@lenny2 pošlu ti nějakou inspiraci 😝
a písni kdy tě mám čekat na Čerňáku, nuutně musíme probrat těžkosti života

ostrava8
15. zář 2012
jarkalada
15. zář 2012

@ostrava8 tyjo tak to vůbec neznám. Kde to prodávají?

karina1
15. zář 2012

@lenny2 jee, tak som cetla to s tvojou tchyni - to mas moj obdiv.. my sa s tchanovcami vidime 1x tyzdenne na hodinu (byvaju od nas 500m ;) povieme im kedy mozu prist (cas kedy su deti nakrmene a spia), takze sa na nich iba pozru, dame kafco, pred odchodom im ich dam (v spanku) na 10 min. pochovat.. a to nie, zeby decka nechceli vidiet castejsie.. ale keby som mala byt s detmi a tchanovcami pol dna, tak som vecer na slucku.. ja proste nemam nervy na tie rady a poznamky (napr. "jee, co to na ty pline maj??"
- to je monitor dechu - ked by prestalo dieta dychat, tak to pípa
- "a netlaci je to???!!"
Nepovedala som jej nic, ale samozrejme ze ich to tlaci, pze nam robi dobre, ked nase deti trpia, nam vlastne nejde ani o to, aby sme ich uchranili pred tym, aby nam nezomreli, pze prestali dychat, proste im chceme nejak ublizit.. 😠

Aaale napr. aj moja mama: musis dokrmovat?? to nemas dost mlieka??! ja som v porodnici kojila este dalsie 2 deti, ked som teba mala - tolko som mala mlieka, pze ono sa toho mlieka vytvori tolko kolko dieta vytiahne..
- no vidis mami, tak ja mam asi nejaku telesnu vadu, ze som okrem mojich dvojcat nekojila dalsich 5 deti v porodnici..
Ja proste fakt nemam nervy na tieto prospesne rady a poznamky..

rychetkami
15. zář 2012

@karina1 Katko, kupodivu k mýmu skoro nekojení jsem většinou slyšela spíš ohlasy s pochopením, že kojit dvě děti se ne vždycky povede a jen jedna kámoška do mně pořád vrtá, že se mám snažit. No jak jsme si to v pátek řekli, nemám na to ty nervy a jsem ráda, že kojím aspň trošku