Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

maruja
22. lis 2012

@lenny2 jsem tě vyděsila jooo? 😝
@jarkalada za mě teda taky mražená zelenina, přesně jak píšeš, mrazí ji hned po sklizni. No a pak domácí kdy víš, čím si hnojila a tak 😉
a to hospodářství, dříve žila celá rodina pohromadě i babičky, tak asi někdo takový děti hlídal. Na senách jim dali makovinu a chrupali pod stromem 😀

jarkalada
22. lis 2012

@maruja no to náš taťka vzpomíná, jak jim dávali makovinu, aby se jim dobře spalo! Nejste ze stejné vesnice? 😀 😀

joyce2
22. lis 2012

@jarkalada
@zvalentova
@sariky
Moc děkuju za odpovědi na téma zelenina. - Ta mražená by mě nenapadla. - To by mohlo být trochu východisko. - Si nadávám, že jsem nedělala v létě zásoby...
Čili mražená, skleničky a co kde seženu domácího. - Svoje nic nemám. - K vytvoření záhonů jsem se u nás ještě nedostala, ale jak přemýšlím o tom jídle, asi tu na jaře pár záhonů vytvořím. - Pěstovat slepice nebo králíky se nechystám, to zas ne, ale zasadit si něco, to bych mohla zkusit.

maruja
22. lis 2012

@jarkalada i to je možný 😉

kinguse
22. lis 2012

holky,tak jsme byly u dr. Terce vylítla horečka ke 40st, vyskočila vyrážka (ta pak zmizela,když jí to kleslo), Lucka má hnis snad všude..teče jí to z nosu,očí,v puse..no chudák malá. Obě měly CRP zvýšený,ale domluvily jsme se s dr,že počkáme ještě do zítra,pokud se to nezlepší,budem muset dát ATB.Je mi jich tak hrozně líto,ještě jak musím Lucce odsávat,kapat do očí a nosu,je úplně vyřízená,ale co se dá dělat.

@jarkalada snad vyberete nějaký hezký,cenově dostupný botky! Jooo a odvar z makovic bych jim občas taky navařila 😀 😀 😀

jarkalada
22. lis 2012

@kinguse tak jsme nevybrali. Ještě zkusíme někam do města, prolítnu internet, jestli objevím, kde by mohli mít.
V Deichmannovi neměli vůbec nic, v Renu mi to sice hezky vysvětlila, jak maj vypadat, co maj mít, ale taky že žádný takový nemaj. V CCC mě odkázala na sněhule po kolena, pak mi dala takový hadrový tenisky na léto, že prý v tom taky může chodit. Na to jsem řekla, že v tomhle opravdu chodit nemůže 😀
Pak jsme zašli do těch zdravotních potřeb-nevím, jak se to přesně jmenuje. Tam tedy měli buď od Santé za 820,- nebo Fare za 600+ .- . Akorát že už byl Luky protivnej, nechtěl si ani pořádně změřit nožku. Tak jsme to odhadli a jeho velikost by musela stejně objednat.
Tak jsem to zatím nechala být a podíváme se ještě jinde. Kdyby nikde nic, tak vezmem ty Fare.

jarkalada
22. lis 2012

tak jsem při tom hledání našla docela dobrej, i když fakt vyčerpávájící, článek o správném obouvání dětí.
http://www.zdrava-detska-obuv.cz/zdrave-obouvan...

kinguse
22. lis 2012

@jarkalada ještě zkus v centru ten obchod v tý Krajinský, nebo pak v lékárně Patriot (za Perlou) a v lékárně U krále Jiřího (u Reginy na Lidický- jestli víš,kde myslím) mají boty santé, v tom Patriotu měli docela dost výběr,jen jsem teda nekoukala na ceny,což je dost zásadní. Nebo zkus toho Baťu,ten míval dobrý boty.

kinguse
22. lis 2012

@jarkalada tady je taky prodejna dětský zdravotní obuvi: http://www.zdravotniobuv3v.cz/

jarkalada
22. lis 2012

@kinguse někam ještě zítra zkusíme zajet, juknu na to. Dík

sariky
23. lis 2012

ahoj holky, jak se vsechny mate? Gabi, co dorotky, je jim lip? doufam, ze jo.
u nas byl vcera opet hystericky vecer, susini rvali o 106, pak byli tak urvani, ze nechteli ani vecerni mlicko zahusteny tou kasi, tak jsem je dala spat bez vecere. Sima se opet probudil v 5 rano, takze z toho usuzuji, ze je jedno, jestli veceri mlicko, kasi nebo nic, proste mu to tak vyhovuje, takze ja bych spala :-P Nicmene jsem zjistila, ze susinum ta kase nechutna (a to jsem jim pridala jen jednu lzicku do mlicka), protoze jsem jim ji dala dneska rano, aby se "dojedli" za ten vcerejsi vecer a nechteli to vubec jist. tak jsem jim udelala obyc nutrilon. nechapu. jsem to kostovala a prijde mi to chutove dobry. rozhodne lepsi nez ten hnusnej nutrilon. no asi tomu nerozumim 😉

maruja
23. lis 2012

Ahoj holky, tak my dneska poptrvé MRKEV 🙂 a Adam 3 lžičky a Viki 2 teď spjej, ale musim je vzbudit, oblíknout a jet pro malou do školky 😒

sariky
23. lis 2012

@maruja tak to mas dobry, kdyz ti usnou po tech a dvou lzickach mrkve 😉

kinguse
23. lis 2012

ahoj holky, noc šílená. Do půlnoci se holky furt budily a od půlnoci řádily. Terka měla opět přes 40st (po odečtení ☹ ),ale dostala čípek a celkem rychle zabral.Ráno opět horečka kolem 39st.Byly jsme u dr, dostala ATB, to CRP se jí zvýšilo z 34 na 60,tak dr říkala,že už by ty ATB nasadila. Lucka je lepší,ta už teploty nemá, jen je šíleně unudlená a protivná.Terka je taková apatická,je mi jí strašně líto,pořád ji mazlím a chovám,nechce být ani v postýlce vůbec sama.
Snad už jí brzo ty ATB zaberou a bude líp.

maruja
23. lis 2012

@kinguse teda to je hrůza 😢 to je mě líto, snad ATB brzo zaberou

sariky
23. lis 2012

@kinguse drzim Terce palce, aby se take rychle uzrdavila!

joyce2
23. lis 2012

@kinguse To s tou horečkou zní děsivě. Držíkm palce, ať je Terce brzy líp.

joyce2
23. lis 2012

Holky, zase mám pár dotazů. - Kdo jste sem psaly, že jste zavařovaly jableč. přesnídávnky pro děti, jak jste to dělali? - Vím, že jste tu o tom psaly, ale neuložila jsem si to a teď už to přesně nevím... Přemýšlím, že bych holkám ještě něco vytvořila a zavařila. - Fakt nevím, co budeme v lednu a v únoru papat za zeleninu a ovoce.
Omlouvám se, že se věčně ptám na něco, co už jste řešily dřív. - Jak jsem pár měsíců za váma, tak mám proti Vám pořád zpoždění. - Ale snažím se zajímavé informace ukládat, abych se Vás tu za pár měsíců neptala jaké botičky jsou dobré, když tohle téma tu už bude řešené.

Pak mám ještě jeden nesouvisející dotaz. Uvažuju, že si nechám dát Mirenu. Nemáte ji někdo? - Pokud jo, jste víceméně spokojený? Nepůsobí vám problémy?

stanpetr
23. lis 2012

@joyce2 k vyzive...ja vse nakrajim, nevykrajuju jadrince ani neloupu, trochu podleju a dam varit, micham....az vse zmekne ukoncuju vareni, propasiruju dam do sklenicek a zavarim...v pohode vydrzi....
nepridavam ani pudink ani cukr....

stanpetr
23. lis 2012

@joyce2 a k telisku ja mam multiload zatim teda asi 2 mesice a prozatim v poho...uvidim jak to bude probihat az dorazi menzes jestli bude nejaka zmena...

joyce2
23. lis 2012

@stanpetr Díky moc za rychlou reakci. - Mohla bys prosím ještě napsat, jak to zavařuješ? - Jako dáš ve skleničkách do hrnce s vodou a vaříš? - V jak teplé vodě, jak dlouho? - Vím, že se ptám blbě. - přes zavařování jsem amatér...

stanpetr
23. lis 2012

@joyce2 ja jsem taky "zavarovacka" skoro amaterka...
ja teda zavaruju v troube....hrnec nemam...

a postup? Mam napsat?

joyce2
23. lis 2012

@stanpetr Napiš prosím - postup "pro blbé"

kinguse
23. lis 2012

holky,už začínám být z tý horečky u Terky šílená. Vůbec jí to neklesá, stále se to i po podání čípku pohybuje kolem 39,5-40st 😢 Pokud to neklesne do zítra,mám volat dr.Doufám,že už bude lepší. Ten strach o děti je šílenej.
@joyce2 co se týče přesnídávek, tak já jednu dávku dělala i se šlupkama,ale nepasírovala jsem a holkám ty šlupky vadily. Pasírovájí mi přijde zdlouhavý. Další dávku jsem oloupala,povařila, na zahuštění dala banány (vařila jsem je rovnou od začátku a nezhnědlo to!),jednou jsem zkusila dát pudink,ale cukr nedávám.Sladký je to dost. A jednou jsem nezavařovala,ale těch pár skleniček jsme spotřebovali do cca týdne. Jednou jsem zavařovala.Jen přivedla k varu,ztlumila jsem to a nechala asi 10min na sporáku,pak jsem to ještě horký nalívala do skleniček,dala vzhůru nohama a nechala do rána. Tak to asi vydrží dýl.Ale při naši spotřebě to máme rychle snědený. Zatím jsem dělala jen jabka, hrušky a banán!

maruja
23. lis 2012

@kinguse hele zkus jí dát vlažnej obklad na ruce, nohy, čelo a prostě opakovat. Že jí to nechce klesnout, sakra! No až zaberou ATB tak to klesne , ale do té doby bych obkládala

stanpetr
23. lis 2012

je to uplne jednoduche 🙂

vetsinou ovoce nez ho jdu pasirovat necham vychladnout....tak ted pred zavarovanim ho dam do hrnce a zahreju (rychleji se to zavari) horke plnim do sklenicek, vetsinou do takovych tech od "starych vyziv" co maji uzavery, ty dnesni sklenicky od vyziv nedrzi....sklenicky naskladam na plech, prileju na dno plechu horkou vodu, aby v plechu bylo asi cca 3 cm vody....a dam to na plno "pect"...pak sleduju jak zacnou vyzivou prochazet drobne bublinky, necham "pect" jeste tak 5 min...vypnu a necham vychladit a hotovo

maruja
23. lis 2012

@joyce2 vždyť máme skoro stejně staré děti.Mám MIrenu a jsem spokojená, ze začátku jsem trochu špinila, ale píšou, že je to OK. Mám ji od šestinadělí a zatím jsem nemenstruovala (doufám, že ani nebudu) 😉
mám nějaké ovoce v mrazáku, tak ho pak povařím a je to, jabka máme ve sklepě a mražená zelenina to jistěj 😉

stanpetr
23. lis 2012

@kinguse
@joyce2 ja mam mixer s pasirovacim nastavcem, tak to jde jedna radost, delat to pres sitko nebo podobne to by me asi hrablo....ja delam velke davky...treba z bedny ovoce...i tak to je raz dva....

stanpetr
23. lis 2012

@kinguse jejda chudatko male 😖 nejak jsem nedocitala...co uz jsi vsechno zkusila?

sariky
23. lis 2012

@kinguse Gabi, to je mi moc lito. Chudak Terka. snad se ti podari tu teplotu srazit. drzim palce