Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

verysa
20. pro 2012

@ostrava8 moc děkuju... 🙂

kinguse
20. pro 2012

@verysa ahoj,taky tě tu vítám!!! Kluci jsou krásný!!!!

U nás spaní žádná slává, furt se budí a kńouraj nebo řvou,ale rozhodně to není tak tragický jak to bývalo,tak si až tak nestěžuju 😉

kinguse
20. pro 2012

i naše big family přeje všem ty nejkrásnější svátky, plné štěstí a rodinné podody a do toho Nového roku 2013 hlavně zdraví, štěstí, lásku a samé hodné dětičky. A taky moc díky za to, že tu všechny jste!!!! Jste skvělý a jedinečný!!!!!!

jarkalada
20. pro 2012

@ostrava8 @kinguse To jsou krásný vánoční fotečky!
A souhlasím s váma i se Šárkou a Lenkou, že i já vás mám skoro jako druhou rodinu. Snad jen tady najde člověk upřímný porozumění a oporu 🙂
Sice bez fotky, ale i tak vám všem přeju, co už tu bylo napsané přede mnou, ty nejkrásnější Vánoce, protože je máme možnost strávit opravdu s těmi nejmilovanějšími, které máme /ať už jsou dva nebo u někoho tři 😉 🙂 /
Ale tímto doufám, že nekončíme diskuzi a že bude hojně pokračovat i přes ty svátky! 😀

sariky
20. pro 2012

@jarkalada neboj Jaru. uplne vidim, jak se mi ta moje vanocni idylka rozplyne pote, co dve noci stravime u nasich. takze pak napisi nejcerstvejsi zazitky a doufam, ze nebudou hororove 😀
btw vcera jsem byla na vanocnim posezeni s kolegy z prace a vsichni se na me udivene az opovrzive koukali, kdyz jsem se jim chlubila s voditkem na susiny. no nic, nenechala jsem si zkazit naladu, oni tomu proste nerozumi 😝

jarkalada
20. pro 2012

@sariky no s tím vodítkem - občas zajdu do diskuze, kde maj narozený děti ve stejnej měsíc jako naše, ale spíš výjimečně. Tak se taky divily, že jsou vodítka, chudinky dětičky, jak je to hrozný... anebo se smály, co to je...
Takže proto chodím sem k vám, protože tady opravdu člověk ví, o čem je řeč 😉 🙂

sariky
20. pro 2012

@jarkalada tak ja od zacatku rikam, ze nejsem chobotnice (i kdyz bych si to nekdy prala) a mam jenom 2 ruce a i ty uz jsou znacne opotrebovane 😒
a z meho pohledu jsou chudaci deti takovy, kt. maji ujety nozicky nebo hlavicky nebo tak neco. ja svoje susiny nade vse miluji a chci pro ne jen to nejlepsi a rozhodne si nemyslim, ze jim budu ublizovat, kdyz je v nutnych pripadech proste pripoutam, abysme se ve zdravi vratili vsichni domu 😉 Ale vim, ze tobe to vysvetlovat nemusim 😉

maruja
20. pro 2012

Holky i my se připojujeme k přání všeho dobrého do nového roku, hlavně hodně zdraví. Mám vás ráda 🙂 a teď něco od mojí nejstarší:hfffffffffffffjtrsdgbvcxxmmjwwwwwwwwojgfsd

kinguse
20. pro 2012

@sariky Šári,nevysvětluj to nikomu. Jde o život tvých děti a kdo si myslím,že je jednoduchý ve městě uhlídat 2 děti rozbíhající se každý na jinou stranu,tak ať si to zkusí sám!!! Kašli na to,co si myslí jiný,ten kdo má nebo měl dvojčata to jistě pochopí!!!!

Holky já jsem už pomalu zralá do blázince 😝 Všichni zlobí jak blázen, bordel,že už není kam šlápnout, k tomu malej furt kňourá,že chce zdobit stromeček, dělat vosí hnízda...asi bych se měla naklonovat!!! A ještě jsem pěkně naštvaná,protože jsem někde ztratila svojí oblíbenou naušnici 😢 Doufám,že tu není někde na zemi,aby jí holky nestrčily do pusy!!! To budu muset všechno projít až je dám spát.

jarkalada
20. pro 2012

Tak dnešní procházka dopadla trochu lépe jak včerejší. Anetku jsem nemilosrdně strčila do kočáru a Lukáška čapla za ruku a šli jsme. Ťapal statečně celou cestu kolem slepiček, traktoru, k návsi, podívat se na ceduli /tj asi 100m :- 😀 / a zpět. Občas si zaběhl šlápnout do zbytku mokrýho sněhu.
Zasekl se teda při zpáteční cestě zas u slepic a nechtěl se hnout. To pak už chtěla vystupovat i Anetka, ale oba jsem na cestě nemohla udržet pospolu. Takže se opět konal chvat držení pod paží a šli jsme ze slepičího dosahu.
Nechala jsem je pak oba "běhat" po zahradě. Anetka se snažila, jenže kór v těch sněhulích je ještě taková těžkopádná, ale pořád se u toho smála 🙂
to mi připomnělo @kinguse - když jsem balila děti v předsíni do čepic a obouvala, tak mi mezitím někam uklidili klíče-už byli navlečený, já taky, a nemohla jsem je nikde najít. Tak jsem prohrabala koš se dřevem, až jsem je našla v zavřený skříňce úplně dole v botě.. 😕

jarkalada
20. pro 2012

Jo a dneska mi zčistajasna Lukášek předvedl, jak bravurně umí vylézt na židli - a od ní už má svět zas o něco blíž..
😝

kinguse
20. pro 2012

@jarkalada a koukej hodit foto těch botek,cos vybrala!!!
U nás už je ozdobenej stromek, nechala jsem to na klukách,takže tam naplácali snad úplně vše,co našli 😀 Ale stejně jsem je pochválila, hlavně,že to malýmu udělalo radost.Zítra ho kdyžtak vyfotím.
Já udělala další "hříbečky",tak měl Luky radost 😉 Ještě mám zaděláno na vosí hnízda,ty snad zvládnem zítra než pojedem k tchánovcům.
A s těma klíčema jsi měla víc štěstí než já,já tu naušnici nenašla 😢

ostrava8
21. pro 2012

Dobré ránko holky, tak jak se těšíte na konec světa ? snažím se to brát s úsměvem, ale i tak ve mě je menší nervozita . .tak uvidíme ) Všem hezký den, já jdu zdobit náš pidi stromeček ) pak pošlu foto

jarkalada
21. pro 2012

@kinguse jsem je kvůli tobě vyfotila 😎 Byly ale počítány, že budou jen jako kdyby náhodou někde chtěli vystupovat, tak na chvilku /místo těch ponožek 😀 , nebo místo těch návleků, co máš pro holky/.
Předpokládala jsem, že až oba budou bez problémů ťapat, koupím kvalitní "zdravotní" boty na ven na zimu.
Jenže máma míní, děti mění.. Maj sice označení "zdravá stopa" - obdoba prý naší Žirafy. No stélku maj rovnou, jsou lehký, podrážka je taky ohebná, ale vzadu u paty jsou jakoby taky měkčí, když se zmáčkne ta zadní strana. Správně, co mám načteno, by to mělo být pevný.
Stromeček asi ozdobíme dneska nebo o víkendu. Tak pak taky hodím foto. Chtěla jsem koupit nějaký pěkný, nebo aspoň všechny podobný ozdoby, ale vyprdla jsem se ještě na to. Takže tam zas bude všechno, co se tak různě nasbíralo

jarkalada
21. pro 2012

@ostrava8 jestli seš nervózní z toho, že nevíš, co tě dnes čeká, tady je program na dnešek 😉 - nechci spamovat, ale možná to někoho trochu pobaví 😎

21. 12. 2012 - Slávnostný program konca sveta:

05:00 - Vstávanie obyvateľstva
06:00 - Príchod Mayov, ich ubytovanie
07:00 - Príchod mimozemšťanov 08:00 -
08:00 - Príchod predstaviteľov G8, ich ubytovanie
09:00 - Príchod Svätých a ostatných nadprirodzených bytostí
10:00 - Hymna Koniec sveta 2 - Stairway to Heaven, Highway to Hell
11:00 - Privítacia reč (Silvia Šuvadová featuring Cobra - plejádčan)
12:00 - Vyhodnotenie konca sveta
14:00 - Minúta ticha
16:00 - Olovrant
17:00 - Otvorenie slávnostného plesu
17:10 - Dan Nekonečný
17:30 - Tombola
18:00 - Odchod Mayov
19:00 - Ohňostroj
21:00 - Odchod Anjelov a Archanjelov
22:00 - Ukončenie slávnosti
23:00 - Koniec sveta
23:30 - Slávnostný príhovor politikov o súčasnej kríze

Veselý koniec sveta všetkým želám!!! 😀

Druhá zpráva:

WASHINGTON - Národná agentúra pre letectvo a vesmír (NASA) zverejnila výstražnú správu o zatmení oblohy 21. decembra.

Obloha sa začne zatmievať od východných častí tichého oceánu približne o pol 10 nášho času. Bude postupovať cez Austráliu, územie Čínskej ľudovej republiky, Ruska, Ukrajiny a na naše územie dorazí presne o 15. hodine 49. minúte. NASA vyzýva aby ľudia nepodliehali panike. Tento jav bude dočasný a pre laikov je známy pod pojmom "NOC".

A preto.... tešme sa, od 22.12. sa nám začínajú predlžovať dni až do 21.6. -letného slnovratu, kedy budeme mať najdlhší deň a najkratšiu noc. ,-)
😉 🙂

sariky
21. pro 2012

@jarkalada Jaru, tak to jsem se fakt pobavila 😀
btw snehulky dobry, i kdyz ty ponozky uz asi nic neprekona 😀 😉 😝

jarkalada
21. pro 2012

@sariky já už nevím, co na mou obranu napsat 😀 Jdu si radši umejt hlavu, odpol. ještě zaběhnu do krámu pro nějakou maličkost - jako mm mi dnes říká, že má pro mě jen jednu věc, kterou ale neměli, takže jí musel objednat.
Prý jsem to chtěla, ale až budou děti starší. A že to bude ale i pro nás.. Tak to vůbec netuším, co jsem chtěla a proč to teda kupuje, když děti ještě starší nejsou. No jsem fakt zvědavá, co to bude 😀

sariky
21. pro 2012

@jarkalada ty ponozky uz proste nicim nespravis 😀
nee, ted vazne, rozhodne to nemyslim nijak zle ani jizlive ani nic podobneho. jen si delam srandu, protoze me to proste prislo hrozne legracni, tak doufam, ze to tak beres 😉

jarkalada
21. pro 2012

@sariky já vím 🙂 aspoň si nás máte podle čeho zapamatovat 😀
Jináč budu na Štedrej den ušetřena vaření. Přijedou naši, s babi a strejdou - a přivezou kapra i salát a vánočku. Prý jich je víc, tak se s tim nebudu já s dětma vařit. To jsem čučela 😎
Tak jdu na tu hlavu, děti spí, tak toho musím využít. Jináč mi tam lezou do sprcháče, otvíraj skříňky, buší s poklopem od wc, snaží se došáhnout na štětku nebo si přivíraj prsty do dveří 😝

joyce2
21. pro 2012

Také chci Vám všem popřát krásné Vánoce a co možná nejklidnější svátky. - Ať se Štědrý den vydaří.

joyce2
21. pro 2012

Musím sem napsat, že jsme dneska prvně jedli mrkev. - Mám z toho docela zážitek. 🙂 Jituška snědla dvě tři lžičky - celkem vehementně - sice se u toho trochu škaredila, ale evedintně to jídlo chtěla - dokonce mi pomáhala s rukou do pusy. Maruš vypadala, že netuší, k čemu ta lžička je - ani si nelízla, ani nic nepolkla, nejevila zájem to jíst, spíš by si s tím chtěla hrát. 🙂 Tak jsem byla úspěšná jenom na 50 procent, ale ta Jituš mi udělala radost. Btw. já bych něco takovýho vůbec nejedla - kdyby mě někdo krmil vařenou mrkví, nedá se vyloučit, že bych se u toho začala dávit. 😕 Tak se Maruš moc nedivím, asi čeká, kdy přijdou ta jablíčka, ta jsou mňam. 🙂
Ještě se chci zeptat, kdo jste dávaly, jídlo ze skleniček, jak jste to dělaly, dokud nejedli tolik, aby snědli celou skleničku. - Ohřívaly jste celou lahvičku, nebo jste ubraly a ohřály jenom trochu? - Já jsem ohřála celou skleničku a nevím, jestli se to může znovu ohřívat... - Asi bude lepší, když příště uberu a ohřeju jenom trošičku...

rychetkami
21. pro 2012

@zvalentova Zuzi, jsem ráda, že noční běsi u vás skončili, ale jaksi začali u nás...naše slečna včera každou hodinu vzhůru, jídlo nic, jen kníkala, chtěla ke mně...MArejda je celkem v klidu, 2x vstvá na mlíko a znovu usne, ale ta naše Kvíka, to je věc...tak přebírám štafetu.
Jinak před vánoci mě nějak zrazuje tělo, byla jsem i u doktora, průjem, bolesti břicha, slabost, zvracení - prý jsou to nervy, nabízela mi i Lexaurin, to jsem odmítla, tak nějak válčím...

Jinak všem přeju krásný svátky se vším všudy, u nás to bude hodně minimalistický....

sariky
21. pro 2012

@joyce2 ja jsem ze zacatku ohrivala jen tu malou sklenicku a krmila jsem z ni oba a co nesnedli jsem bud dojedla za ne (ale jelikoz to je fakt hnusny, tak jsem to proste vyhodila). sklenicky znovu neohrivam. navic ze zacatku jsem jim davala mrkev a brokolici normalni (ne sklenickovou) a to jsem pak taky vetsinou vyhodila. my s jidlem bojujeme porad (a to je prikrmuji jiz 4 mesic), takze jim toho pripravuji jen malo, abych to furt nevyhazovala. a susinum strasne dlouho trvalo, nez vubec pochopili, ze ty prikrmy jsou jidlo. porad chteli jen mliko. ale jestli davas ze sklenicek, tak bude asi lepsi si trochu oddelat a ohrat jen potrebnou porci a zbytek dat dalsi den, at to nemusis vyhazovat.

sariky
21. pro 2012

@rychetkami jejda, tak to je teda neprijemne. tak snad se slecna brzy umoudri a bude v noci hodna.
a co se tyce leku, tak ja jsem stara "narkomanka" - jakmile mi neco je, tak si neceho zobnu, abych fungovala (lexaurin teda neberu, ale mluvim o analgetikach, protoze trpim na migreny a mivam je docela strasny, tak zobu kdeco) 😒

rychetkami
21. pro 2012

@sariky ani jsem neměla sílu jsem psát...ale díky vám vím, že nejsem jediná, kdo má tyhle trable, ať už s usínámním a spaním, tak i se sebou....jen zatnout zuby a vydržet!

rychetkami
21. pro 2012

@lenny2 doufám v to samé u nás, ani nevíš, jak ti to přeju a jak jsi mi dodala naději, že Viki řádí jen dočasně🙂
@ostrava8 krásný, vypadajíá tak dospěle, už se těším, až naši draci budou taky takový !

rychetkami
21. pro 2012

@sariky Sáákryš, Šári, teď jsem přečetla, že i u vás začly noční mejdla....

sariky
22. pro 2012

@rychetkami dneska budicek pred treti rano. nejdriv Sarinka a pak vzbudila i Simonka, ten ma lehky spani. jsem k.o.

kinguse
22. pro 2012

@sariky Šári, já jsem Jarku taky s ponožkama popíchla...teda spíš mě pobavila 😀 a @jarkalada Jaru, boty úžasný!!! Určo jim v tom bude teplejc než v ponožkách 😀 😀 😀 😀 A kolik za ně paní chtěla? Je to od tý z MMB? Ty ceny bot jsou fakt šílený. Já bych nejradši,aby holky začly chodit až na jaře,abych zimní vůbec nemusela kupovat. Jedny celkem dobrý po Lukym mám (sice klučičí,ale to je jedno,jsou černo-oranžový), druhý od kámošky jsou nádherný sněhulky,ale už je na nich to nošení dooost vidět a paty maj taky měkký! 😒 Jinak ti celkem závidím,že ti na Štědrej den dorazí rodina, já se vším budu muset pachtit sama,tak to budou asi hoňky!

kinguse
22. pro 2012

@rychetkami neboj,ono se to "jednou" opravdu srovná!!!! Vím,že tě to asi teď moc neuklidní,ale víš,jak jsme na tom byly s Léňou a Zuzkou a taky to prcky jakžtakž přešlo!