Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
20. zář 2012

@joyce2 jojo, no děkuji velice pěkně, taková chvála potěší 😀 Vy už máte 3 měsíce-to už bývá pak většinou lepší 🙂
Ty jsi přímo z ČB?

joyce2
20. zář 2012

@jarkalada Bydlím v Týně (tak 30 km od ČB).

lenny2
20. zář 2012

@jarkalada
Jaru, jsem na tom podobně, koupila jsem ty hrnky od Aventu a nechtěj mi z toho pít ☹ Je teda fakt, že nekapou. Takže džusiky furt z dudáku, doufám, že nebudem mít zkažený zuby!

lenny2
20. zář 2012

@joyce2
Ahoj, tý jo, my vylézt ven takhle na lehko, tak jsme minimálně na antibiotikách 😀
Jinak vítej mezi nás a neboj, jsou i světlé chvilky (viď, Zuzi? 😀 )
Ty jsi ta, jak jsi tenkrát řešila, že jsi nechtěla CS? A jak to dopadlo? Každopádně gratuluju k holčičkám 😉

jarkalada
20. zář 2012

@lenny2 no, oni mi je furt koušou, i když jsou ta pítka vyměkčená, né ty klasický tvrdý. Anet se teda občas jako napije, ale spíš s tím blbnou, pak kuckaj a tak s tím máchají, že z toho prostě kapat musí. Tak už jim je zatím nedávám a pijou čaj nebo vodu z normální 150ml plast.lahvičky s dudlíkem.
Občas jim zkouším "čistit" zuby takovým tím kartáčkem na prst, ale ten mám taky pak pěkně pokousanej 😀

lenny2
20. zář 2012

@jarkalada
No, moji to taky hryžou, myslej si, že je to na hraní 🙂 Ještě jsem jim klofy nečistila, myslíš, že bych už měla?

joyce2
20. zář 2012

@lenny2 Budu to blékání muset ještě pořešit. Zatím jsou snad ok - vždycky strkám ruku do kočírku a mají tam teplo a i oni jsou teplý, tak snad jsou ok. Každopádně jak se teď bude ochlazovat, budu je muset oblékat víc. - Vidím to na ty kombinézky, ale koupené je zatím nemám.
Jak dopadl porod? V porodnici, kam jsem ve 38. t. nastoupila mi dávali na výběr - s porodem spodem neměli problém, pak se ale holky hýbaly a vždycky byla jedna v příčce - takže plánovaný císařský řez. - Zpětně si ale říkám, že s plánovaným císařem jsem z toho nevyšla nejhůř. 😀

ostrava8
21. zář 2012

@joyce2 ahoj , gratuluji k dvojčátkům 🙂 jak se maličké jmenují ?? no vidíš ty gratuluješ Jaruš k tomu že to vydržela rok a já ti graguluji k tomu, že máš za sebou už tři měsíce a uspěšné ... neboj, ono je to vše o té organzaci a jak poznáš jak na ně, tak to bude hračka ... takže CS pohoda ? tý jo, já bych to už teda zažít nechtěla ... 🙂

ostrava8
21. zář 2012

@sariky šári neotáčí se .. dělá samé vylomoeniny, ale myslím si že už se brzy ze zád na bříško otočí ... na bok mu to jde výborně, no v říjnu jdeme na kontrolu na neuro, tak uvidíme . co řekne pan primář, ted mě zase zlobí tím, naučil se dávat deku přes obličej ... furt abych ho hlídala ...

zvalentova
autor
21. zář 2012

@joyce2
@lenny2 Lenka má pravdu, jsou si světlé chvilky, ty si všechny užíváme plnými doušky 🙂

zvalentova
autor
21. zář 2012

@joyce2 podle mého holky oblékáš dostatečně.
Nechci aby jim byla zima, ale řikám si když je nabalím teď, co budu dávat v lednu 😵

sariky
21. zář 2012

@lenny2
@jarkalada tak uvidime, jak to (ne)pujde susinum. prinejhorsim to budou vyhozene 400 kc 😎 ja vam pak dam vedet 🙂 ale kdyby to melo slouzit aspon jako hracka, tak dobry, protoze si tim trenuji koordinaci pohybu 😉

sariky
21. zář 2012

@ostrava8 Sare se to uz hodnekrat podarilo, ze se otocila na brisko, ale Sima furt lezi jak buchta na zadech nebo se maximalne otoci na bok. snahy o pretoceni na bricho zatim nevidim. je to des 😒 Peto, a s tou dekou je to des, Sima to dela taky. bud ma pres oblicej bryndak, plinku nebo mantinel od postylky.

sariky
21. zář 2012

ahoj holky. a po ranu otazka 🙂 cucaji si vase deti prsty? Sima je uplnej zavislak na palci, on si ho tam ma tendenci strkat i pri jidle (kdyz ma v puse flasku s mlickem). cetla jsem tady na konikovy nejakou diskuzi, ze to pak nejde vubec odnaucit a delaji to i dvanactilete deti 😲 to me vydesilo. zkousela jsem mu dat dudlik, ale ten zatvrzele vyplivuje a kdyz mu ho tam drzim, tak si k nemu do pusy strka jeste palec. no des bes 😒

sariky
21. zář 2012

@joyce2 vitej mezi nami 🙂 a jak ctes, jsme na tom vsechny hodne podobne, jen nektere z nas maji pevnejsi nervy 😉

zvalentova
autor
21. zář 2012

@sariky necucají, prsty se jim staly součástí pusy 😀 😀

jarkalada
21. zář 2012

@lenny2 s tím čištěním-no já jim včera koupila znovu ten "kartáček", protože jsem ten původní nemohla najít, takže jsme "čistili" asi po dvou měsících 😀 Píšou, že by se mělo už od těch prvnich zoubků, aby se nekazily i od toho čajíku a tak..ale víš jak, realita je jiná 😎 Můžeš to zkusit, naši to maj jako zábavu.
@sariky s tou koordinací pohybu jsi mi připomněla, že naši prý prozkoumávají 3D rozměr-všechno schválně hážou ven, nejlépe samozřejmě z kočáru, pořád, cokoli, hračky, deky, dudlíky, ponožky.. 😎

lenny2
21. zář 2012

@zvalentova
Zuzi, dneska jsem KO já, Kryštof od 4 od rána "na nohou", tím pádem i Linda, melu z posledního ☹ Mezitím jsem k němu od půlnoci ustavičně vstávala, takže suma sumárum asi tak 3 hodiny spánku za celou předešlou noc. Začínají se mi klepat ruce, mám zimnici, bolí mě každej sval na těle, únava se začíná projevovat ☹ Manžel dneska odletěl na služebku, takže na celej víkend na všechno sama ☹ Chjo, potřebuju spát!!!

zvalentova
autor
21. zář 2012

@lenny2 Leni, nemám slov. Až půjdu ven, tak zavolám. Od 3 jsem vzhůru s malou přestávkou, nejdřív na ně řvu, pak tu brečím mámě do telefonu.
Včera jsem viděla dokument z Apolináře kde jsem rodila. Chuďátka byla moc nemocná, hodně předčasně narozená. Celé jsem to obrečela jak jsem ráda, že jsou ti naši zdraví a nic jim nechybí, jak jsem sobecká že chci taky žít a přitom mám být vděčná asi tomu nahoře nebo komu vlastně.
Oči mám červené, bolí mě celé tělo, už nemám ani hlad....

sariky
21. zář 2012

@zvalentova taky jsem kousek videla, ale nemela jsem na to, musela jsem to prepnout. vzdycky, kdyz neco takoveho vidim, tak se mi derou slzy do oci, naskoci mi husi kuze a dekuji bohu, ze mam zdrave deti. v tu chvili si rikam, na co si ja vlastne stezuji, vzdyt se mam bajecne....

kinguse
21. zář 2012

ahoj holky,tak vás po týdnu zdravím..totálně vyšťavená, vyčerpaná a s mm v bojové náladě...výlet se opravdu vydařil. Přes den to s dorotkama jakžtakž šlo,ale ty noci,to je fakt zoufalství a bezmoc. Ale jak to tak čtu,tak to není jen u nás. Holky,já už fakt nevím,co s nima dělat 😝 Kolem půlnoci se začnou budit,do cca 3h na střídačku tak po 30min,od těch 3h většinou Terka řve až dokud mi nerupnou nervy a dám jim kozu! TAkže hádky s mm jsou na denním i nočním pořádku,já už fakt "nevzládzem"
Ještě vás musím postupně dočíst.
přeju všem "klidnou" noc!

ostrava8
22. zář 2012

ahoj holky tak my taky po ránu blbný ... ráno co to je ? to je to když se člověk alespon na chvíli vyspí, že ? malý večer ulehl zcela zdráv a od 12 hodin nás vzbudil dušením, má rýmu jak trám, my jen odsávačku na vysavač, takže jsme museli čekat do 6ti do rána, jinak by na nás někdo vlítnul ... doma mám jen tu mořskou vodu ... ale díky bohu teplotu nemá ... :( manžel mi ráno odjel a do večera jsem na vše sama ... naštěstí nám začli topit 🙂 Holky držte se, páč já dneska padám ...

lenny2
22. zář 2012

@kinguse
Holka moje zlatá, myslím, že já se Zuzkou se mužem směle přidat do klubu trosek 🙂 Já už taky nevim co s Kryštofem dělat, dneska jsem vstávala tak 15x a to i přes to, źe jsem preventivně při prvním pulnočním procitnutí dala Sunar hnedka s nadějí, źe by pak mohl být klid, vypil 200ml, tak jsem si říkala huráááá, měl hlad, teďka bude spát.....o ono ejhle, noc pokračovala ve stejném duchu bez rozdílu jestli mu Sunar dám, nebo ne ☹ Jsem totálně vyšťavená, už mám z nocí panickou hrůzu a večer, když ulehám, tak se bojím zabrat, protože furt číhám, kdy to vypukne.....hádky s manželem - o tom snad ani nemluvím, víc se hádáme, než spolu normálně mluvíme, je to tou únavou ☹ Kdy už tomu bude konec, to fakt nevim.....Jsem celý víkend sama, čekám, kdy sebou už seknu, protože tohle se nedá vydržet, nejim, nespim, nervy v kýblu.......ještě, že Linda je hodná! Drž se!

lenny2
22. zář 2012

@ostrava8
Péťo, vykašli se na sousedy, když malej potřebuje odsát nudle, neohlížej se, ať si sousední trhnou!

ostrava8
22. zář 2012

@lenny2 Leničko naše zlatá ... a nemáš kolem sebe na ten víkend někoho kdo by ti pomohl ?? kdybychom bydleli blíže určitě bych ti pomohla .. takhle na tebe alespon myslím ju ? NO jde to od desíti k pěti a prý že bude líp 🙂) ale hlavně úsměv holky !!!
Ještě jsem se chtěla zeptat, co měl manžel na to vítání ?? můj si chce vzít svatební oblek ... to mi příjde moc .. jenomže on si to nedá vymluvit ... moc to řeším já vím, a možná ani vůbec nepůjdeme ach jo, jdu žehlit :///

lenny2
22. zář 2012

@ostrava8
Jo, teďka jsem byla u našich, tak mamka pomohla 😉 Jsi zlato, že se mnou tak soucítíš 😉
Oblek ne, proboha, můj měl džíny, košili a k tomu slušný boty, v obleku by tam byl jak pěst na oko, nezapomeň na moje story s horolezcama 😀

ostrava8
22. zář 2012

@lenny2 jupííí žiješ . no já mu to taky říkám ...

zvalentova
autor
22. zář 2012

@ostrava8 ahojky, také bych oblek nedala. Džíny, košile, pracovní boty a je to. Možná ještě sako pokud by chtěl. 😉

kinguse
22. zář 2012

@lenny2 jo,tak toho jsem se taky bála,že když začnu znova kojit,že si moc nepomůžu a budu zas strkat prso po hodině a udělaj si ze mě "živej dudlík". Já udělala razantní krok! Co jsme přijeli z výletu, přestěhovala jsem se s mm do obýváku na gauč, jednu jsem nechala v ložnici,jednu jsem dala k malýmu do pokojíčku. První noc HRŮZA!!!,Terka řvala asi od 2h do skoro 5h. Na střídačku jsme k ní s mm chodili, dali dudlíka, napít a za chvílku šli znova,postupně začala usínat a chodili jsme po delších intervalech,po tom řevu pak probudila i Lucku v pokojíčku,ale až asi v půl5,takže jsme zas chodili k ní.V půl6 jsem je nakojila a spaly ještě do 8h.Dnešní noc byla o poznání lepší,už tak neřvaly,jen jsme párkrát dali dudlíka a napít. Jo a místo čaje jsem dala vodu, kvůli tý prý se jim nevyplatí budit. Čaj nebo šťáva jim chutná a vysály jí přes noc skoro půllitr! Takže doufám,že dnešní noc bude zas lepší a třeba je to i naučíme 😝

kinguse
22. zář 2012

@ostrava8 taky nedoporučuju oblek!!!! Džíny a košile by byla OK,ale i v triku může. Aspoň u nás to nic nobl nebylo.