Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
8. lis 2012

já sem asi ani dneska nebudu nakoukávat, aby se mi děti nenakazily tou nespalostí 😎
@lenny2 pořád čekám, kdy ti z toho nočního dovádění malej vyroste a si teda dává načas 😖 Ale jsi dobrá, že máš sílu k němu jít a nakonec ho hlazením uspat 😉
@kaluc2 tak hoď odkázek na ty židličky 🙂

jarkalada
8. lis 2012

@sariky u nás cukroví asi taky nehrozí 😀 Loni jsem teda nedělala nic, když jim byly 3 měsíce, jsem byla ráda, že jsem ráda. Tak jsme trochu dostali od našich. I když letos bych si mooožná troufla aspoň na rohlíčky a mm si zas upatlá kokos.guličky a tím asi končíme 😀

kaluc2
8. lis 2012

@sariky možná mám taky velký oči s tím cukrovím.uvidím,jak to dopadne a jestli se mi do toho bude chtít jít.

maruja
8. lis 2012

na cukroví letos peču 😀 jedem pryč a cestou bych je rozmačkala. Mamka něco upeče a druhá babi bude taky něco mít, stejně to pak nikdo nejí

maruja
8. lis 2012

@kaluc2 u těch židliček jen pozor, aby šly područky vsunout pod stoleček. Pak seděj moc daleko a nechtěj tam sedět

kaluc2
8. lis 2012

@maruja díky za radu.

maruja
8. lis 2012

@kaluc2 není zač 😉

lenny2
8. lis 2012

@jarkalada
Jaru, když ono mi nic jinýho nezbyde, ještě jsem opravdu psychicky nedospěla k metodě nechat vyřvat, nevim jestli bohužel, nebo bohudík, každopádně to tak necejtim, pořád mi to přijde hrozná drsňárna ☹ Nemám na to ☹ To radši budu stát hodinu u postýlky a utěšovat - i kdyz u toho kolikrát bulim zoufalstvím, to mi věř ☹

kinguse
8. lis 2012

Ahoj holky,poslední dny jsem furt v trapu,tak vas nějak nestíhám. Par noci bylo celkem fajn,dneska opět radily,tentokrat víc Lucka.
@lenny2 naprosto chápu tu bezmoc a zoufalství ☹ Jen nemám radu,sama jsem bezradna.Posledni dny nechce bud jedna nebo druha odpo spát a řvou a řvou. Si říkám,že uz by se jim konečně mohly prořezat ty zuby!

jarkalada
8. lis 2012

@lenny2 pokud se ti brekem poblinká, tak vyřvat bych nenechávala. Holt tě potřebuje a dává to takhle únavně najevo.
Mně fakt nenapadá žádná rozumná rada 😒
U nás tohle naštěstí nepraktikujou a když by začly, stačí jim dát dudlík. Většinou spí bez něj a když maj takovouhle chvilku, tak zabere.
Dělávali to jedni kluci, kt. jsem hlídala a prostě nepomohlo nic jinýho, než aspoň sedět na křesle u postýlky, jinak začli takhle vyvádět, jakmile mě neviděli. I se taky poblinkali, když jsem si řekla, že to není normální, že se musí naučit spát samotný. a zkoušela jsem se postupně vzdalovat Nakonec naučili, ale trvalo to 😖

joyce2
8. lis 2012

@sariky U doktora jsem byla, když začla kašlat. Doktorovi se zdála ok, říkal, kdyby se to zhoršilo, ať dám Prospan, nebo Mucosolvan. Tak jsem zatím nedávala nic. Nepřišlo mi, že by se kašel horšil. Ale fakt je, že byla asi čím dál, tím víc zahleněná. Min. týden se přidala rýma a k doktorovi jsem nešla. Jednak, že bych si připadala skoro blbě, že tam jdu s rýmičkou, a jednak jsem měla zánět prsu, tak jsem koukala být spíš doma... A začla jsem dávat ten Prospan. No a tenhle týden doktor konstatoval, že je zahleněná, a napsal nám Mucosolvan.
Asi jsem měla ten sirup začít dávat dřív. Doufám, že ji to přejde... Příští úterý jdem každopádně k doktorovi zase.
Očkovaný zatím vůbec nejsme. Jestli se z toho Maruš dostane, tak nás možná naočkuje v to úterý.

lenny2
8. lis 2012

@kinguse
Ještě nemáte ani jeden, Gábi?

lenny2
8. lis 2012

@jarkalada
Těžko říct, Jaru jestli to je náš případ.....i když večer tohle není, uspávám ho u sebe v posteli a je naprosto klidnej......

lenny2
8. lis 2012

Holky, teďka budu jak slepice, ale viděly jste Ordinaci??? Ten Hanák, to mi hlava nebere 😀

jarkalada
8. lis 2012

@lenny2 já jen viděla, jak jí pozval k němu na zbytky z lednice 😀

kinguse
8. lis 2012

@joyce2 nám na rýmu a kašel krasne zabral sirup Drosetux..je to homeopatikum. Ten Mucosolvan nedavej na noc,jak pomáhá odhlenovat,tak v noci se pak tema hlenama dusi! Snad budete uz konečně zdravý!!! Nám to taky trvalo dost dlouho a ještě ted občas holky pokaslavaj a uz jsou to 4tydny! Jo a umělý mliko taky zahlenuje 😒
@lenny2 Leni,zubaky furt nikde ☹ ale priznaky ukázkový,tak třeba uz se konečně vyklubou. A Hanak je fakt kreten!!! 😠

kaluc2
9. lis 2012

@lenny2 Ahoj,chtěla jsem se tě zeptat,jestli máš něco na postýlce svítícího,kromě kolotoče.Nám ze začátku Kryštůfek večer usl a pravidelně odbila jedenáctá hodina a on začal křičet jako tur a byl k neutěšení.Tak jsme zkusili koupit svítící měsíček(buď svítí nebo problikává) a stal se zázrak.Od té doby se ani jednou nevzbudil a kluci u toho usínají.Ještě vím,že existuje svítící nebíčko a to se pouští na stropě nad postýlkou.Ale nevím,zda vy už nejste na to velcí.Jak ty dětské dušičky jsou rozdílné.Já už přešlapuji u postýlek a pořád je kontroluji jestli jsou v pořádku,protože mi od večera pořád spí.Ale je pravda,že vypili na noc o 60ml víc než obvykle.Ale už se tam cosi děje.

joyce2
9. lis 2012

@kinguse Díky moc za radu. Hned ten sirup půjdu poptat do lékárny, aby mi ho příp. objednali. Díky

lenny2
9. lis 2012

@jarkalada
Jaru, pak se vožral u Čerta a řekl Otoj, že neví, jestli tohle vlastně chce, to ultra magor 🙂
A dobrá scénka byla jak řekl Pantoflíček Zuzaně, že se chová jako kráva 😀

lenny2
9. lis 2012

@kaluc2
ahoj, tohle všechno fungovalo, když jsme ještě byli ve věku těch tvých, teďka už jsou na to velký, zajímá je stoupat si, sedat si, lézt po postýlce apod.

lenny2
9. lis 2012

@zvalentova
Čau Zuzi, takže shrnutí dnešní noci:
1:15 Kryštof procitá, podávám čaj, jdu si lehnout, 1:20 opět vzhůru, na nic nečekám, jdu pro Sunar, beru si ho do postele, vypije 180tku na ex, následuje 5ti minutový spánek, poté opět procitá......
2:30 stále vzhůru, odnáším ho celá zoufalá zpět do postýlky ať si tá dělá co chce
.......lomcuje s postýlkou, mlátí do šprclí, skáče v ní jak kamzík
3:00 jdu mu dát přes zadek, nepomůže, směje se, myslí si, že si hrajeme, beru ho zpět k sobě do postele
......za doprovodu neskutečnýho vysírání usíná ve 4:15.....budíček v 6:30 oba ☹ ☹
Nemám slov ☹ Tentokrát mám oči jak čárky já, to je má proti mě Čou z Ordinace vykulený 😀 😀

sariky
9. lis 2012

@lenny2 Leny, to je fakt neskutecny ☹ ....a nemuze ti manzel v tom uspavani treba pomoct? u nas je na uspavani "lepsi" manzel. asi z neho neciti to zoufalstvi tak, jak ze me. nebo nevim, cim to je. kazdopadne smekam a drzim palce, ja uz bych byla asi mrtva 😒

lenny2
9. lis 2012

@sariky
Víš, Šári, manžel má opravdu dost psychicky náročnou práci, taky hodně času tráví v autě, potřebuje bejt vyspalej.....navíc on Kryštofa prostě neslyší ☹ Hele, ono to vypadá, že si tady denně stěžuju, ale to už se fakt nedá vydržet, už nevim co s tím, přitom přes den spí max hoďku dopol a po obédě cca do těch 14:30 a pak už do večeře nespí, takže by měl bejt utahanej, ale prostě není ☹ Nevim co to mám za neúnavný dítě, ty vogo 🙂

kaluc2
9. lis 2012

@lenny2 jedna velká katastrofa!!!!!!!!!!!!!Už leť do té Anglie,jen ať to tam únavou všechno neprospíš. 🙂

sariky
9. lis 2012

@lenny2 Leny, chapu, byl to holt zoufaly pokus nejak ti poradit 😝 Ja si v tomto nemuzu stezovat, protoze i kdyz uspavani je vetsinou taky horor, tak v noci susini spi (diky bohu za to!). ale pres den si taky obcas prozivam zoufalstvi. ted jak Simovi rostou zuby, tak kolikrat rve i pri krmeni, nechce pit (o prikrmech ani nemluvim), celej den je zpruzenej, rve jak tur a nejde uklidnit. a kdyz se do toho prida jeste Sara, tak me popada zoufalstvi a bezmoc.... To se vzdycky uz modlim, aby manzel prisel z prace a zachranil me...Bohuzel ma casove narocny zamestnani a tak vetsinou chodi az kdyz decka spi, takze jsem cely dny sama a to je pak taky na budku. holt vsude je neco....
Leny, a klidne si stezuj, my to unesem a hlavne kazdy ma svoje trapeni a aspon si v tom nasem nepripadame tak samy 😉

kaluc2
9. lis 2012

@sariky přesně,tak to bylo i u nás.Oni ti chlapi to berou ve větším klidu a ty děti to cítí.nejhorší,když vycítí,že ta ženská je zoufalá a nervozní.My když máme dojít někam na čas,tak jsem nervozní,jak to bude vycházet s jídlem,protože s našima klukama se nedá jít někam,když by za chvíli měli jíst.to by bylo křiku!!A to pravidelně ze mě cítí,že jsem nervozní a nechtějí vůbec jíst,jinak jídlo milují a nedělá jim to problém.

kaluc2
9. lis 2012

@lenny2 prosím tě,jaké stěžování,vždyť to každým dnem může potkat kteroukoliv z nás a budeme rádi,že se z toho zoufalství alespoň tady vypíšeme.Naši sousedi ve vedlejší bytovce měli diagnozu od doktora dítě nepotřebuje spánek.A to mu od půli roku naordinoval čtvrtku Diazepanu,ani to nepomohlo.Chodili po různých vyšetřeních a nic,kluk byl zdraví.Ona se střídala s manželem,on uspával v kočáru do půlnoci a ona od půlnoci do rána.Když se mu podařilo usnout,tak usl na 5min a byl vzhůru.Taky doteď nemají druhé dítě a to ten chlapeček chodí už do druhé třídy.

zvalentova
autor
9. lis 2012

@lenny2 vítej do klubu, u nás ne úplně psycho, ale klidná noc vypadá jinak.
Miláček se probral o půl jedné, kníkal že je odkopaný, tak jsem ho vrátila pod peřinu. Sotva jsem ulehla, probrala se Kačka. On okamžitě vzhůru a hurá, něco se děje začal se na mě smát. Tak jsem je oba nakojila. Husa blbá jsem si myslela, že budou spát až do rána.
Kuba pak ještě kníkal, ve 3 už regulerně řval, hodinu zase probrečel. Když jsem se konečně dostala do postele a zahřála se, tak v 5:15 vstávala Kačka, ta naštěstí po mlíce do 7 usnula.
Jinak ti mám pocit hraničící s jistotou, že u něj je to souhra dvou faktorů. Množství spánku přes den a schopnost usnout sám.
Včera přes den naspal cca 2,5 h. a byl na zabití. Den předtím spal sotva půlku toho a noc mnohem lepší.

lenny2
9. lis 2012

@zvalentova
Ty vole, Zuzi, to už se fakt nedá!!!!! Co to je??? ☹
Teďka zase proběhla 45ti minutový uspávací anabáze, skončilo to, že jsem ho celýho unudlanýho, uřvanýho musela udyndat v náručí ☹ Dneska jdu na kontrolu s uchem a na férovku už řeknu doktorce ať mi k tomu něco řekne, nechci už slyšet to "on má prostě takový období"......to prostě období není, to ať mi nikdo neřiká!!!!
Panebože, ještě, že ta Linda je milionová!!!
V noci jsem mu vzteky řekla, že mu jednou přeju trojčata a ještě 100x zlobivější, aby si to vyžral taky 😀