Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
5. bře 2013

@leeela jj malí jak měli 9 měsíců a už se plazili tak na nás přiletěl že se pod náma nedá bydlet, chápeš ? sice máme ve větší části obýváku plovoučky, ale co ti malí caparti můžou dělat takový rámus ? tak jsem ho poslala slušně řečeno k šípku, paradox na tom všem je , že operoval, že pracuje z domu, je to borec cca 31 let 🙂

b.e.r.u.s.k.a
5. bře 2013

@ostrava8 Tak některé lidi nechápu ☹ já se tedy taky bojím co sousedi,hlavně když děti vřískají,jako dnes ráno.Ale včera jsem jela se sousedem nad námi a ten je v pohodě,prý stejně nespí 😀 tak mě to trochu uklidnilo.
@leeela jináč to odrážedlo je fakt super,až teď koukám,že to je dva v jednom,můžu se zeptat od koho je a kolik stálo?

kaluc2
5. bře 2013

@leeela Také dodatečně velká gratulace.Dortíky se mi moc líbí,dobrá inspirace.Jak jsi psala,děti jsou ještě malé a i naši ještě nemají oblíbenou pohádkovou postavičku.Jedině na co se dívají,když chci v klidu poobědvat,tak je Křemílek a Vochomůrka.Zkoušela jsem i oblíbeného Krtečka a ten je zatím nezajímá.Tak,ať jsou hlavně děti zdraví a vám ať přináší samou radost.

kaluc2
5. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a Můžeš mi prosím tě,poslat odkaz na ty stránky,kde budeš objednávat tu výzdobu?Díky
A toho prostříhávání se neboj,stejně to budeš muset udělat,teda pokud je budeš ještě teď dávat do sporťáku.Ale snad už nás čeká jaro a hlavně sluníčko.Už té zimy mám pokrk.

b.e.r.u.s.k.a
5. bře 2013

@kaluc2 teď valím k babičce,ale večer mi to prosím připomeň a já ten odkaz pohledám.A zkusím tam s ní prostřihnout ty fusaky 😉

zvalentova
autor
5. bře 2013

@evikj33 není to dobrá zpráva, ale až teď když se blíží první narozky.
Dobře do 4 měs.jsem vstávala každé 2 hodiny na kojení.

maruja
5. bře 2013

tak jsem včera dala na večeři nestlé kaši a ......skoro nespali 😢 pod očima mám olympijské kruhy

ostrava8
5. bře 2013

@zvalentova zuzi jak dopadla včerejší svíčková ? prosím tě můžeš mi hodit recept, jak jsi to připravovala ? zítra bych to chtěla poprvé udělat malým díky

ostrava8
5. bře 2013

@maruja jé a jakou příchut ? mi toto taky malí poprvé udělali, ale ted si na to už zvykli, ale je pravda, že jim tam nikdy nedávám tolika lžic, jak je uvedeno na návodu vždy min

maruja
5. bře 2013

@ostrava8 dala jsem polovinu, míchala jsem a když se mě zdálo, že je dost hustá. A máme ovocnou. Jo taky budem pokračovat a snad si to sedne 😉
tvoji už spinkají jo??

zvalentova
autor
5. bře 2013

@ostrava8 dopadlo to báječně, jen jsem po jídla padla do mírné deprese. Když teď snědí tohle, co jim budu dávat za rok 😎 Jinak jsem normálně orestovala kousky krávy na cibulce, maso zatahla, přidala na velké kusy zeleninu a vařila v papiňáku. Potom jsem maso rozmixovala s trochou smetany (měla jsem strach dát víc, ale příště můžu, nic jim to neudělalo), zeleninu rozmačkala vidličkou. Jen místo knedlu jsem dala rýži.

zvalentova
autor
5. bře 2013

@leeela všechno nej nej, krásná oslava 🙂
Odrážedlo je supr, kéž bych ho mohla pořídit také...

kaluc2
5. bře 2013

@maruja u nás vše,co je od Nestlé,tak je obrovský propadák

kaluc2
5. bře 2013

já,co mám zkušené,jednou za tři dny dávám krupici od Hami,jinak mléko Hajaja od Hami a po mléce mi spí celou noc a po té krupici vstávám a rozdávám věčně dudlíky.,sice dudlík zabere,že hned usnou,ale budí se a po mléku spí jak andílci.Mám problém.Holky,dnes jsem poprvé dala dopoledne to ovoce,protože budou mít dnes odpoledne poprvé ten jogurt.Ovoce milují,nestačím ani nabírat na lžičku a buch,dnes katastrofa.Snědli mi pár lžiček a musela jsem jít udělat mléko,nechtěli to jíst,prskali to všude.

kaluc2
5. bře 2013

@zvalentova paráda,hned dnes večer to uvařím,dobrá inspirace,jen já tam musím dát jen jogurt,protože jsme na začátku mléčných výrobků.

maruja
5. bře 2013

@kaluc2 naši taky někdy nechtějí to co normálně zbaští 😉 tak zkusím jinou kaši, dík

joyce2
5. bře 2013

Můžu se zeptat, kdy jste dětem přestaly jídlo mixovat? Já obvykle mixuju, ale dneska jsem zjistila, že mixer není ve formě (normálně z něj tou stranou, co se s ní mixuje vytýkal olej 😨 , tak jsem dětem jablíčka jenom rozmačkala a snědly to taky, jenom u Jituš jsem si nebyla jistá, jestli to nepoliká, jak to je v těch kusech...

maruja
5. bře 2013

@joyce2 určitě to tak polyká 🙂 ještě nevědí co s tím, ae taky nemixuju do hladka od toho 8m 😉

kaluc2
5. bře 2013

@joyce2 ovoce mi jí od sedmého měsíce pomačkané,ale oběd,ten budu určitě ještě dlouho mixovat.když to jen pomačkám,tak to máme všude,jak prskají a nechtějí to jíst.

zvalentova
autor
5. bře 2013

@joyce2 nevím přesně, ale odhadem 1-2 měs.mačkám vidličkou. Reps. oděd namačkám, mixuji jen maso. Ovoce strouhám na hrubém struhadle. Zkoušela jsem i malé kostičky a ty se nechytly, musela jsem je maličko vzít ponorákem.

jarkalada
5. bře 2013

@joyce2 já od nějakého 7m mixovala jen maso a hrášek s kukuřicí, jinak jsem mačkala

evikj33
5. bře 2013

Maminky moc děkuji za utěchu 😅 ale trochu jsem jim křivdila Malej měl večer horečku 38.5 a je zahleněnej,dnes jsme byli u dr.dostal sirup a zatím je to poslechově nahoře,tak snad to zvládnem a nesedne mu to níž-papka a pije i čajík ☹ a malá to má podobně jen nemá teplotu...hold všichni kolem prskaj tak to musíme mít taky ☹

joyce2
5. bře 2013

@maruja
@kaluc2
@zvalentova
@jarkalada Holky děkuju za odpověď. Tak je taky budu zvykat na kousíčky...

silvie_z
5. bře 2013

@joyce2 už tak od osmého měsíce to dělám "půl na půl", třeba vytáhnu z mražáku rozmixovanou mrkev a petržel a k tomu rozmačkám brambory nebo dám celou rýži nebo těstoviny. maso buď dávám ze skleniček od hippu nebo ho se zeleninou uvařím v celku a pak uvařené nakrájím na drobno a v pohodě

ostrava8
5. bře 2013

@maruja JJ už je to lepší, ale nechci říct, že každý den, ale je to o 80% lepší .. budu držet palec at je dnešní noc lepší uričtě bude .. 🙂

kaluc2
5. bře 2013

@jarkalada já jsem ještě s hráškem ani s kukuřicí nezačala.Je nám začátek 9.měsíce,fakt můžu?V lednu mi naše doktorka řekla,že mám s luštěninama počkat.Ale už chci začít s červenou čočkou.

maruja
5. bře 2013

@kaluc2 čočku jsme jedli i dřív 😉 můžeš. a když hrášek a kukuřici přepasíruješ přes cedník a nebudou tam šlupky tak ten můžeš taky 😉 nadýmaj hlavně šlupky

jarkalada
5. bře 2013

@kaluc2 tak já jim i doteď nedávám jako plnou porci hrášku,jen jim tak přimíchám pár lžiček. Ten jsem měla vždycky zamraženej a jen trochu přidala.

kaluc2
5. bře 2013

@maruja Díky za radu,to je paráda,že zase dvě potraviny navíc.Zdá se mi,že vařím pořád dokola to stejné.

maruja
5. bře 2013

@jarkalada taky dávám mix zeleniny, děti milujou mrkev a červenou čočku s bramborem a krůtou, to by snědli i s miskou