Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
20. říj 2012

ahojte holky 🙂 tééééda vy jste se zase rozepsaly ..já nějak nestíhám ted bylo furt hezky tak s malýma od rána do večera venku 🙂
@lenny2 malý je borec, musel trochu maminku pozlobit, od toho přece klucíííí jsou né ? ale určitě tě chápu, co ted musíš prožívat za slast s tím vyspáním, určo lepší než sex 🙂

@petrova_d Danuš a ta teplota přišla bez dalších příznaků ? božátka malé, tak snad to bude dnes už OK, já mám koupený do zásoby panadol, páč si nedokážu představit že bych v noci měla lítat po lékárnách ... a naše mudr by mi určo telefon v noci nezvedla to máš dobrou doktorku, toho si važ

@sariky Tý jo, tý jsi takový vrabčák ? jsem si tě představovala jako dlouhovlasou bloncku 🙂 ale nevím ani proč 🙂 co malí a příkrmy ? my jsme se už naučili vynechávat dopoledne mlíčko . a baštíme jen to jablíčko s jáhly, nebo měli hrušku s jáhly, dneska jsem zhnilá a nestíhám, tak máme jednu skleničku tak je ošulím ... 🙂

jinak jsme naušnice ještě vytahovat nebyli prý min. 6 týdnu se ty nastřelené nechávají ... máte s tím někdo zkušenost ,

Holky dneska pádíme k našim, tak krááááásný a bezproblémový víkend všem 🙂

maruja
20. říj 2012

Ahoj holky,
Šáry já jsem taky strojkem 😀
noci jsou furt stejný, kluk chce prso po 2hod a slečna spinká tak 4 hod v kuse, pak třeba ve 4 se vzbudí a povídá, ale ječí u toho a tak vzbudí zbytek rodiny 🙂

jarkalada
20. říj 2012

tyjo, tak jsme se vrátili z návštěvy Prahy, uff 😝 😎
Včera jsem byla potěšena, že Anet ustoupily po 3 dnech horečky, včera už byla v pohodě. Dnes ráno jsem si všimla, že se jí začíná osypávat bříško-tak jako před nějakou dobou měl Lukin tu zarděnkovou vyrážku..
V autě spala první půl hodinu, druhou 1,5h koukala, takže focení tolerovala prvních 15 minut a pak už začla být mrzutá.
Samozřejmě se na "place" začli rozutíkat na jinou stranu. Pak jim rozebírali zrcadlo. a vytahovat šňůry od světel ze zásuvek.
Abysme je udrželi na místě, tak vyfasovali křupky, snědli jich půl pytlíku, pak už nebavili, tak nastoupila jablíčka. To byla docela hezká rekvizita do té doby, než se začli dusit na těch šlupkách 😀
Úsměv snad žádný, max. ze začátku na to jídlo.
V tu dobu jí pupínky vyrašily už i na obličeji.
Pak jsme se mysleli, že se najíme v Ikey na Čerňáku. Chyba lávky, tu jsme v rychlosti proběhli, děťátka ani cestou tam nespala. Takže jsem dnes zatím jen posnídala v autě meruňkový zákys 😎
Cesta zpět se táááhla, mlha, vidět na 20 m. No už jsme doma, toť náš výlet 🙂

kinguse
20. říj 2012

@jarkalada tak koukám vydařený výlet 😀 😀 😀 ...no hlavně,že tě humor neopouští 😀 Trochu to co popisuješ u Anet připadá jak šestá dětská nemoc...s malým jsem to tenkrát taky absolvovala! Ale jestli měl malej zarděnkovou vyrážku,tak to asi bude od něj,co?! Tak hlavně,že jste se v pořádku vrátili dom.

kinguse
20. říj 2012

@lenny2 no tal supéééér, zaplať pánbůh aspoň za těch pár nocí,co si děti daj říct,co?!...ale třeba to Kryštof konečně taky pochopil?!...prostě chlap,trvá mu dýl než mu to dojde 😀 😀 😀 U nás dnešní noc taky celkem fajn,je Lůca se vzbudila ve 4h kašlem a ne a ne zabrat,tak pak kolem 5h vzbudila Terku,tak jsem je nakojila a spaly jsme do 8,15h. A mm byl v hospodě,takže jsem se rozvalovala na letišti sama...to byla paráda! No,dnešní noc bude asi horší...tentokrát má horečku Luky,tak i když budou dorotky spát (což si nemyslím,když už mi jednu noc dopřály 😀 ),tak budu chodit kontrolovat jeho.
@petrova_d tak doufám,že už jste bez horečky!!! Ty nemoci u dětí jsou děs.Člověk je furt nervní a má strach,aby se něco nepo....A stačí blbá viroza,co?! Tak se holky držte,ať jste všichni zdraví!!!!

jarkalada
20. říj 2012

@kinguse no já nevím-s tou vyrážkou. Luk. to už měl tak, nevím..2 měsíce zpátky, možná dýl. V tu dobu "suplovala" jiná dr., tak říkala, že to jsou zarděnky. Po kontrole, že ty pravý už nejsou, že jen zarděnková vyrážka.
Pak jsem o tom říkala naší dr., a nějak jsem nerozuměla tomu, co říkala, ale o nějaké nemoci-možná ta šestá, jak píšeš. U obou to je stejné-cca 3 dny kolem 38,5, pak den nic, a další dny se začínali osypávat, po dalších asi třech dnech to přešlo. Prý se s tím nic nedělá...? Je to ono?
No, ten výlet - naštěstí nás fotila jedna příbuzná, takže jsem se tam necítila tak blbě, jako asi u cizího, proto jsem asi zůstala pozitivně naladěná 😎 i když to teda opravdu asi za nic stát nebude

kinguse
20. říj 2012

@jarkalada no,jak to pipisuješ,tak to bude určitě ta šestá dětská nemoc. Ještě tomu podobný je pátá dětská nemoc,ale u toho jsou spíš fleky,než vyrážka. Tak to bude Anet brzo v cajku! To se prostě jen prodělá,ničím nemaže,jen sráží horečka. To bude dobrý. Jo a určitě sem pak hoď nějakou fotečku!

maruja
20. říj 2012

holky atˇ jste všichni zdraví 😉

jarkalada
20. říj 2012

@kinguse jo, jak bylo v Hopsáriu?

kinguse
20. říj 2012

@jarkalada to víš, děti si to náramně užili!!! Neteře byly překvapený (dali jsme jim to jako překvápko k narozkám). A dorotky tam byly taky hodnaný. No,ale je tam šíleně draho. Ještě,že ten vstup byl levnější (mm to měl dotovaný od práce,tak jsme neplatili plnou palbu).Ale i taky: my chcem pizzu,já mám žízeň,já chci tohle...na a já abych nestrádala,tak jsem si dala výýýýbornej americkej koláč se smetanou a borůvkama 😀

karina1
20. říj 2012

ahoj holky, mam dilemu z ockovania - clovek uz nevie co pocuvat.. ockovali ste hexu s prevenarom 13 naraz al. po 14 dnoch? Ev. nechali ste vobec proti pneumokokom ockovat? a tie co mate narodene decka predcasne - korigovali vam na ucely ockovania vek? my sme narodeni v 36tt, korigovali nam teda o ten chybajuci mesiac..
- niekde na tej predoslej diskusii o dvojcatach ste niektora pisala, ze nejaka znama bola na laser na strie a ze to malo super ucinok (mozo si to pisala ty @lenny2 ?) nevies aky laser to bol? dakujem moc..

zvalentova
autor
21. říj 2012

@karina1 ahoj, nechala jsem najednou Hexu i Prevenar, reakce byla klasicka. Prvni den horecka, druhy nic a vse v pohode.
Deti jsou ve 36tt, nase MUDra. na ne hledi jako na narozene v terminu, jen u nekterych dovednosti je shovivava a dava jim vice casu. Ockovala ne podle veku, ale odpovidajici vahy. Prvni ockovani dostal az kdyz meli necelych 6kg.

kinguse
21. říj 2012

@karina1 ahoj, my jsme taky 36tt a z neurologie jsme měly povolený očkování nejdříve po ukončení 4.měsíci věku (korigovanýho 3.měsíce). Já holkám nechala jen hexu, na prevenar jsem se vyprdla. Domluvila jsem se s dr,že ho kdyžtak píchnem pozdějc,kdyby byly holky nějak častějc nemocný. Každopádně říkala,když jsem původně ten prevenar chtěla,že ho budem píchat zvlášť!!!...i z neurologie jsme měly doporučeno píchal hexu s prevenarem zvlášť! Ale jak vidíš,tak každý to má jinak.

ahoj všem,tak jaký byl víkend??? Naše holčičky na jejich poměry celkem hezky spaly!!!! Z pá na so jsem spala asi 5h v kuse!!!!...to jsem už dloooooouho nespala. A dneska v noci jsem spala s malým v pokojíčku (měl horečku) a mm říkal,že spaly taky celkem hezky. Jinak se nám holky nějak rozpohybovaly 🙂 Terka se plazí čím dál rychlejc, Lucka si začala stoupat, vylejzá na nízké skříňky...no je to sranda 😀

lenny2
21. říj 2012

Holky, jsem blázen, já byla včera neplánovaně na Oldies party 😀 Šla jsem spát ve tři, dneska padám na hubu, ale to není nic novýho.....nicméně mozek mám vyresetovanej, psychická vzpruha jak blázen, jako bych chytila druhej dech a to mi stačilo jen vylézt na pár hodin mezi lidi a kámošky! Fakt doporučuju! 😉

lenny2
21. říj 2012

@karina1
Tý jo, to ti teda nepovim jaký laser to byl, ale řekla bych, že klasika, to co mají všude v salonech. Já teďka zvažuji metodu vybroušení, protože moje jizvy nejsou jen šrámy, ale opravdu hodně hluboký praskliny (bohužel) ☹ Mám to opravdu hodně, takže až dám dokupy trochu břicho co se svaloviny týče, začnu se o tuhle metodu víc zajímat, hodně mi to vadí, nejen kvůli sobě, kvůli manželovi, do plavek apod.

kinguse
21. říj 2012

@lenny2 ty jooo,tak to ti fakt tiše,co tiše nahlas 😀 , závidím!!!! Ale samozřejmě ještě víc přeju.Je mi jasný,že to muselo být fajn!!! A kor pro tebe,tys to potřebovala jak sůl.
Já jedu s kámoškama teď v úterý na 3dny na Lipno (teda i s dětma).Ale i tak se strašně těším,že vypadnu ze stereotypu.Beru si sebou tchýni,sama bych si to asi tak neužila, a ona mi ráda s holkama pomůže a já budu mít aspoň možnosti si večer s holkama v klidu sednout a ona bude co?...no hlídat!!!! 😀 😀 😀

lenny2
21. říj 2012

@kinguse
No ani mi, Gábi nemluv, sice jsem nepila, páč jsem byla autem, ale to mi vůbec nevadilo, prostě lidi, pokec, sranda, útěk od stereotypu, žádný řvoucí děti. Celkově víkend byl moc fine, mamka v sobotu celej den hlídala, já si byla s kámoškou na kafíčku, bylo nádherně, mamka s nima 3 hodiny venku, pak je nakrmila, hrála si s nima, já nemusela fakt nic!
Za měsíc mám ject do Liberce na sraz se spolužákama, poprvé přes noc, tak snad se něco nepos..... 😉 Ale vracet se nehodlám, mám to autem 2 hodiny!!!
Lipno taky supr, to si užiješ, dobře, že jede tch. s tebou, aspoň budeš mít trochu času na sebe 😉

kinguse
21. říj 2012

@lenny2 ty jo,tak to se musíš cejtit jak znovuzrozená 😀
Já se chystám s mm poprvý přes noc v lednu,to jedem na lyže na víkend,tak taky doufám,že to holky zvládnou!!!
Moje mamka se mnou ject nechtěla a tchýně se nabídla hned.Vím,že když tam bude,tak budu víc v pohodě,takhle bych měla hoňky a mco bych si to neužila.S jedním prckem by to bylo léháro,ale s dvojkama je to trošku náročnější 😀 Zvlášť,když se nám víc rozpohybujou,co? 😀 😀 😀

sariky
21. říj 2012

@karina1 moje deti se narodili v 38 + 3 tt a nejdriv dostali hexu a pri druhe hexe i synflorix a ted uz to picha vse dohromady. dr rikala, ze je lepsi to pichat soucasne, ze to telo lip prijima. kazdopadne po vsech ockovanich meli vzdycky horecku. synflorix jsme dali na doporuceni dr.

sariky
21. říj 2012

@lenny2 Leny, super - nejen ze Sfofa spinka, ale taky ze jsi mela prilezitost se odreagovat. Ja jsem tuto moznost uz taky mela a byla jsem jak znovuzrozena. strasne me to pomohlo, dobila jsem se energii. i kdyz susiny miluji, tak priznavam, ze neni nad to obcas vypadnout ze stereotypu 😉
@kinguse Gabi, uzij si Lipno. ty jo, peci tvoji tchyne ti muzu jen tise zavidet.... 😎

sariky
21. říj 2012

@petrova_d drzim palce, abyste byly vsichni zdravi!

sariky
21. říj 2012

@ostrava8 kdepak bloncka. ja jsem takovej ten "prirodni typ" 😉 ale zas takova ta umastena upocena hippiesacka teda nejsem 😝
noo a prikrmy? to je boj. susini stavkuji, krouti se u toho, takze ted zkusim novou strategii a budu jim davat mix ovoce a zeleniny, aby aspon neco snedli, rozhodne to nevypada, ze bysme mohli vynechat mlicko. oni ty prikrmy neberou jako jidlo, takze porad rvou, ze chcou mlicko. uvidime, jak to bude dal....

sariky
21. říj 2012

holky, otazka - Sarinka si uz asi tri tydny neustale mne ocicka. nedela to nekdo z vasich deti? procitala jsem net a muze to byt cokoli - od alergie po projev nervozity....
budu to konzultovat s dr, ale chtela jsem se jeste zeptat i vas. diky

maruja
21. říj 2012

@lenny2 tak to závidíííím, mě čeká volno až na Vánoce 😔 ale dnes dali venku v kočárku asi 3 hod, tak jsem stihla oběd a trochu se prochrupnout 😀 huráááááá

jarkalada
21. říj 2012

@sariky my jsme dávku mlíka nahradili plným příkrmem snad až někdy po dvou měsících od začátku. Zatím jen zkoušej, aby nebyla nějaká reakce, dávej ochutnávat různý chutě a nechvátej na ně 🙂

stanpetr
22. říj 2012

k tem prikrmum, u Jirika jsem zacala prikrmovat po 6tem mesici...i kdyz zbastil vse krasne, tak pak chtel dokojit...neresila jsem to, proste mu dala, az tak za nejakou dobu asi 3 mesice, mel v poledne jen prikrm....

stanpetr
22. říj 2012

@lenny2 fiha tak to zavidim 🙂

stanpetr
22. říj 2012

a k ockovani u Jirika jsem nechala ockovat hexu a prevenar, u holek taky...kdy u Jirika studie doporucovaly ockovat zvlast, co 14 dni, ze to telo lip zvladne, ted u holek je to udajne ockovani dohromady jednou za mesic lepsi, dite nema pry takove trauma z doktoru....
si clovek nevybere....

maruja
22. říj 2012

Ahoj holky, tak dneska překvapil náš CHLAPÍČEK jak mu říká ségra, spal 5hod v kuse, to je úplně nejvíc co kdy spal 😀 u holčiny je to standardt takže od 20:30 jsme spali do necelejch 2hod. jsem se překvapila 😀 😀 😀

zvalentova
autor
22. říj 2012

krásné ráno všem 🙂