Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

kinguse
5. lis 2012

ahoj holky,tak víkend za utekl,byli jsme u známých na chalupě...bylo to fajn, večer jsme popili asi do půl3,tak mě včera večer dostihla únava,ale holky celkem hezky spaly,tak jsem se na dnešek krásně vyspala.
@lenny2 nechci to ani říkat nahlas,ale přijde mi,že poslední dny nějak líp spí. Většinou prudí tak do půlnoci nebo než jdem spát a pak spí max.s jedním probuzením na dudlík až do 5-5,30,dostanou mlíko a chrní do 8-8,30....kéž by jim to vydrželo. Jen Terka mi přijde,že má poslední dobou problémy s usínáním..dost řve než zabere a někdy ne a nééé zabrat a pak je samozřejmě přetažená,ale vždycky se to podaří nějak ukočírovat a je OK. Kryštof je šikula,se ti za chvíli rozběhne. u nás taky Lucka šikovnější než Terka...kámoška,co má dvojčátka,tak říkala,že mi aspoň holky dávaj čas,že jedna ten styl "padání" pořádně vypiluje a pak začně vstávat ta druhá 😀 Ale jak píše Jaru,ty rány to jsou pořádný. Ale říká se,že maj ty hlavičky odolný.Blbý je,když padnou na spánek nebo nedejbože něco ostrýho!!! Ale to tu snad nemáme a když musím od nich,tak je radši lupnu do ohrádky.No je s nima švanda 😉
Co se týče jídelních židliček,tak zatím jsem taky s chicco polly spokojená,ale taky pak přemýšlím o výměně až budou samy sedět.Zabíraj dost místa a to jídlo začíná být fakt ve všech záhybech. Tak uvidíme.
Přeju všem pohodovej den!!!!

kaluc2
5. lis 2012

@jarkalada to může ti říct,já sháněla hračky 6m+ a to byla hrůza.Samé hrací mobile,notebooky,nic milého na pohled.Co by se mi líbilo,tak to stálo od 800kč a víc.Nakonec jsme zatím koupili skládací pěnové puzzle,aby na něm kluci mohli lést nebo sedět a hrát si,nafukovací válečky,kde ve vnitř jsou rolničky,doufám,že kluci se díky tomu naučí víc pohybovat,potom ty skládací barevné kelímky s obrázkama,co se z nich staví komín a jednu pěknou hračku na to když budou lozit,že to můžou posunovat,vláček s vagonkama a na nich jsou zvířátka,která se točí,když se jede vláčkem.Toť vše,zatím.

kaluc2
5. lis 2012

@sariky hned jak budu mít víc času se na to podívám.Díky za info.

kinguse
5. lis 2012

holky,já přemýšlím,že bysme koupili holkám tohle:http://www.steptwo.cz/step2-vozik-pro-dvojcata/ Neslyšela jste o tom některá? Je to vyhození peněz nebo se to hodí? Si říkám,že s odrážedlama a těma tlačícíma tříkolkama to s nima moc nepůjde.Ale nevím,nevím,jestli do toho jít?

lenny2
5. lis 2012

@kaluc2
Ahoj, já kupuju hodně hraček od Fisher Price a nevadí mi, že to jsou mobily, notebooky apod., ba naopak 😉 Teďka jsem k Vánocům koupila ten hrací hrnec, co do něj prohazuješ kostky, srdíčka, trojúhelníky apod. a on hraje, zpívá, mluví, supr věc 😉 Ještě koupím toho psa, co taky mluví, když mu šáhneš na ruku, řekne ruka a dokonce česky i anglicky 😉

jarkalada
5. lis 2012

@kinguse 😀 to je dobrý 😀 My je teď po bytě vozíme v takovým boxu na hračky s kolečkama. Dva se do toho zatím vejdou a jsou schopni se v tom vozit hoodně dlouho. I navzájem, jeden sedí, druhej tlačí.
Tohle by se jim určitě líbilo. Je to zas jiný než kočár. Už jsem i zaúkolovala dědu, aby jim na chalupě vyrobil nějakou motokáru, jako jsme mívali my, dřevěnou, s volantem, kolečka z kočárku, a jak to jelo 😀
Ale na ven po těhlech cestách beru kočár, doma jim stačí ten box nebo tatra. A aby se venku na jaře zabavili, tak přemýšlím nad nějakou tou motorkou odrážedlem nebo něčím takovým, pod stromeček.

kinguse
5. lis 2012

@jarkalada když ten váš kočár vypadá podobně 😀 😀 😀 ...bez urážky! Já si právě říkám,jestli to za ty 2tis není zbytečnost. Motorka a odrážedla mám po malým a kámoškách,tak to neřeším.Vlastně spoustu věcí mám od segry pro holky,takže ani nevím,co jim kupovat.Autosedačky máme, vím,že budu pak kupovat tu krosničku chicco caddy (http://www.korunka.cz/nositka-satky-krosnicky/c... se nám osvědčila u malýho,ale jinak fakt nevím co?!

jarkalada
5. lis 2012

@kinguse no teda! 😀 😀 😀 😀 😉 😀
no však taky proto jsme takovejhle brali, aby se jim líbil 😀
My právě hračky nemáme prakticky po nikom. To byla jen ta hrazdička a pár chrastítek. Jinak pro takhle větší vůbec nic.

lenny2
5. lis 2012

@kinguse
Gábi, to je supr, že jsou dorotky hodnější, u nás to je taky lepší, tak se modlim, aby to vydrželo!!! 🙂

lenny2
5. lis 2012

@kinguse
Dobrý vozítko, Gábi, mít na to skladovací prostor, hned bych do něj šla 😉
My máme už objednané saně pro dvojany, snad do Vánoc dorazej 😉

kinguse
5. lis 2012

@lenny2 což skladovací prostor by byl,jen furt nevím,jestli se jim to bude líbit a nebudou z toho furt vylejzat. Oni delaj ještě s otvíracíma dveřma (to je za 2500,-). Dostali by od všech peníze,tak bych to ani neplatila,ale prostě zvažuju,jestli to fakt využijem.Do bytu už moc hraček nedáme,ale máme garáž,tak tam se to vejde. A kuchyňky,kočárky a panenky budu mít od segry...ta už se těší,jak se toho postupně zbaví 😀 Max.nějaký hrací hračky,ty se po dětech většinou rozbily.

lenny2
5. lis 2012

@kinguse
Hele, jestli na to máte prostor, tak bych do toho šla, jen nevim jestli už teďka, jestli už z toho budou mít ten pravej požitek, přece jen jsou ještě malý, tak nevim jestli tak malý děti už dokážou ocenit to, že nejedou v kočíku, ale ve vozítku. U mých dětí mám totiž pocit, že jim je úplně jedno v čem se vezou, hlavně, že se vezou 🙂 Řekla bych, že až tak v roce a pul budou schopný udělat "juuuuuu, vozejček" 😀 Ale pochopitelně se ti neztratí, je to asi príma věc 😉

jarkalada
5. lis 2012

@kinguse naši např. v nákupním vozíku v obchodě krásně oba seděli tak do 11m. Když s nima jedu sama, tak ten, co je v tom "nákupním prostoru", po čase min. aspoň stojí, pokud něco nežvejká.
Doma se v tom boxu vozí rádi. Projedu 5x byt, pak ale chce aspoň jeden z nich vystupovat a tlačit to. Pak chce i druhej, nebo zas jeden nechce, aby v tom někdo byl, že chce jen samotnej.. Ale venku by se jim to mohlo líbit.
Možná by bylo lepší s těma dveřma-kdyby chtěly samy vystupovat, aby se to s nima nepřevrátilo. Ale zas když je neotevřeš a i tak polezou přes okraj, tak aby to bylo nějak dobře udělané, aby se s nima v tu chvili neotevřely.
Pokud to teda máš kam dát a toleruješ tu cenu, tak bych to asi vzala. I když teda těch 2,5 tis. je šílenejch

kaluc2
5. lis 2012

@lenny2 Na ty jsem se taky dívala,ale to bych chtěla koupit klukům k roku.Ty máš jak staré děti?ten hrnec měl menší kousky,tak bych měla strach jim to v půl roku dát.Co myslíš?Ten medvídek je super,ale přijde mi to taky brzo.Je pravda,že vydává zvuky,ale já se snažím klukům zatím číst,dokud čučí a poslouchají mě a pouštím jim CD s dětskýma písničkama.

kaluc2
5. lis 2012

@lenny2 Prosím tě,to mi pošli odkaz.na internetu jsem našla jen kovové a v obchodech jsem zatím na ně netrefila.Taky je chceme kupovat.

kaluc2
5. lis 2012

@lenny2 Na ty jsem se taky dívala,ale to bych chtěla koupit klukům k roku.Ty máš jak staré děti?ten hrnec měl menší kousky,tak bych měla strach jim to v půl roku dát.Co myslíš?Ten medvídek je super,ale přijde mi to taky brzo.Je pravda,že vydává zvuky,ale já se snažím klukům zatím číst,dokud čučí a poslouchají mě a pouštím jim CD s dětskýma písničkama.http://www.babydracek.com/zbozi/3245--smar... chce kupovat odstrkovadlo,tak jsme vybrali tyhle.Je to na dlouho a hlavně si kluky budu řídit sama,nepojede mi jeden do prava druhý do leva.

lenny2
5. lis 2012

@kaluc2
http://www.kocarky.cz/vsanky/duo/duo-rude-zatep...
Co se týče toho hrnce, nebála bych se toho, jestli myslíš ten od Fisher Price, píšou na něm od 6.měsíce, ty kostky mi nepřipadaj malý. Mým dvojčatům bude teďka 16/11 9 měsíců 😉
Moje děti jedou na iPadu, Kryštofa už jsem na něm dokonce načapala jak si tam celkem obstojně prstíkem tlapká na monitor 😀 Kdybych jim pouštěla jen CD, to by je nebavilo, musej mít obrazovej doprovod 😀 iPad jim beru všude, i do auta. Ale zjistili jsme, že jeden začíná nestačit, tak manžel koupil ještě jeden jako, že pro sebe, ale nevim nevim 😀

sariky
5. lis 2012

@kaluc2
@lenny2 taky mam narocny obecenstvo a cteni moje dvojcata teda fakt nebavi. oni potrebuji "poradnou" zabavu - nejvic se jim libi, kdyz jim manzel hraje na kytaru (to zpiva a jeste se u toho pohybuje, tak je to pro ne akcni). a pak je jeste bavi koukat na televizi. ale to jim taky nevydrzi moc dlouho.
btw Leny, mas nejaky tip na hracky pro 7. mesicni deti? ja vubec nevim, co koupit susinum. hracek maji malo a zatim maji jen vselijake plysaky, chrastitka, kousatka a podobne veci. vubec nemam tucha, co by se jim mohlo libit. jednu "hraci" hracku maji u babicky, ale to je taky moc nenadchlo. 😒

sariky
5. lis 2012

@lenny2 a ty sanky jsou skvely. skoda, ze tady by mi byly k nicemu. v brne snih v podstate nebyva, takze u nas by to byly vyhozeny penize. takze pripadne vyuziji stary sanky po me 🙂

sariky
5. lis 2012

@kinguse to vozitko me hrozne pobavilo 😀 ja si nedovedu predstavit, ze bych v tom susiny vozila. navic my bydlime na kopci, takze bych je do toho kopce musela nejspis s tim vozitkem tlacit. coz ostatne delam i s kocarem a nim moc. susini dostanou k narozeninam odrazedla, takze dalsi povoz uz kupovat nebudu. ale jestli to mas kam dat, tak proc ne 😉

jarkalada
5. lis 2012

@lenny2 jak jsou ty ohrádky na těch sáňkách vyztužený? Je to jenom jako zpevněný, nebo taky rám kovovej?
Je dobrý, že je to polstrovaný, ale bála bych se, aby si ten zadní pak o to nevyrazil zuby. Ale to by bylo u dřevěnejch to samý. Já stále nevím, jaký koupíme.

jarkalada
5. lis 2012

@sariky nás v 7 měsících nejvíc bavilo jídlo 😀 A ty hrací hračky.Semtam. Jinak nic moc. Spíš se začínali pohybovat po místnosti, tak s tím si docela vystačili. Nebo měli takový chrastítko, kde se dala otáčet kulička-s tím si samy točili. Jinak mě taky nic nenapadá

sariky
5. lis 2012

@jarkalada no tak jidlo nas teda nebavi, tak uz fakt nevim. pomooooc
ted mel Sima asi hodinu prisernej hysterak. jsem z neho uplne hlucha. vubec nesel utisit. strasny zoufalstvi. ted nastesti usnul. si rikam, jeslti mu taky nezacnou rust zuby, protoze ty horni dasne ma takovy otekly.

ostrava8
5. lis 2012

ahoj holky téééda vy jste toho zase napsali ... super .. Já jsem dneska štastná, páč se mi podařilo, že mi paní pošle ze sociálky ten papír pro uřad práce .. hurááá. Fakt ještě existují dobří lidí a chápaví 🙂

@sariky šári tak to budu držet palec at to jsou ty zuby .... ale možná i změna počasí

K těm příkrmům, my dneska dali jogurt s jablíčkem a dobrý dlabali to dobře .. uvidíme jestli bude reakce ..
Holky dneska k ránu malému řval alarm, snad se jen mírně posunul :( Zítra jdeme na očkování tak na nás myslete 🙂 určitě napíši

lenny2
5. lis 2012

@jarkalada
Jaru, já ty saně až tak do podrobna nezkoumala, asi bych lepší pro dvojany nesehnala, s těma vyteplenejma sedačkama to myslím bude ok, stejně jim tam dám ještě fusak 😉

lenny2
5. lis 2012

@ostrava8
Péti, řvoucího monitoru se nelekej, nám huláká každou chvíli 😉

lenny2
5. lis 2012

@sariky
Šári, já ti nevim, každý dítě má rádo něco jinýho, moje děti maj rádi všechno co bliká, hraje, mluví, takže když mrkneš na výrobky Fisher Price, určitě najdeš něco aspoň pro inspiraci 😉 Z toho klidnějšího sortimentu, tak moje děti maj rádi šustivý Lamaze, máme tady doslova celou zvířecí farmu 😀

jarkalada
5. lis 2012

@sariky teď jsem si vzpomněla, že se jim tenkrát líbila prázdná pet flaška s trochou vody-si jí honili po bytě. Tak by je třeba mohl zaujnout ten válec s tou rolničkou ?

jarkalada
5. lis 2012

holky, máte nějaké spoření pro dětí? Můžete něco doporučit?