Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
17. led 2013

@rychetkami my jsme sli do sportaku v 6. mesicich. zima jim tam neni - mam je v kombinezach, ve fusaku, prikryty dekou a na to vsechno zadekluju nanoznikem a vytahuju je jak teply maso z hrnce 😀
migreny jsou svinstvo. ja na ne trpim asi od 10 let, v tehotenstvi to bylo naprosty peklo, i kvuli tomu jsem byla na rizikovym a ted po porodu se to vratilo do starych koleji, takze u me v podstate zadna zmena, me zachrani az smrt 😀

sariky
17. led 2013

@kinguse Gabi, gratuluji, ze ses skoro zbavila vojtovky. ses dobra!

rychetkami
17. led 2013

@sariky mýho tátu přešly migrény po čtyřicítce...takže pokud to půjde dobře, máš šanci.
tak až se uzdraví, přestavím kočár, v tom jednokočárku Vii taky byla pěkně vyhřátá.

rychetkami
17. led 2013

@lenny2 dýl to nešlo kvůli tomu, že chtěli koukat? Nebo kvůli rozměrům...já jsem asi macecha, páč tam narvu Máru ve fusaku i kombinéze😀

kinguse
17. led 2013

@rychetkami Holky mi v korbičkách šíleně řvaly! Nechtěly v něm ležet, furt se otáčely a chtěly ven a hlavně jak bylo léto,tak se v těch korbách šíleně potily a pod boudičkama bylo nedýchatelno! 😝 Dávala jsem sporťák,když jsme jeli do tý Itálie a pak už ho nechala. A zima jim v něm taky není. Jak píše Šárka, maj kombošky, fusak, deku a nánožník. Sice jsou tam jak sardinky,ale je jim teplo! 😉
@sariky Šári,to teplý maso je dobrý přirovnání 😀 No já nijak nejuchám,protože neuroložka to vidí jinak než na tý vojtovce co chodíme. Ale to by ti mohla i Jarka vyprávět. Tam je dr,která "nutí" cvičit všechny kvůli maličkostem a ostatní dr nad tím kroutí hlavou a uklidňujou vystresované maminy,které od ní přijdou! Já už jí znám,tak mě nerozhodí,takže to beru s rezervou a ještě budu aspoň trochu cvičit.

sariky
17. led 2013

@rychetkami Kamil, ja se nebojim ani nedoufam, ze by me nekdy presly migreny. mam to po mamce, a te je pres sedesat a migreny ji trapi porad, takze to fakt vypada, ze me ta hlava bude bolet i v rakvi 😀
btw nejsi macecha, ale kouzelnice 😉 ja bych tam susiny asi taky jeste nejak narvala, ale taky mi tam rvali a proste tam nechteli byt. tak jsme prestaveli a je to trochu lepsi (i kdyz oni by chteli rovnou sedet, coz je problem, protoze sami od sebe jeste nesedi). takze se toho neboj, uvidis, ze se jim to bude libit 😉

lenny2
17. led 2013

@rychetkami
Řvali mi v těch korbách, bylo to peklo 😉 Na sporťáku byl klid 😉

rychetkami
17. led 2013

@kinguse ti rehabiliťáci jsou trochu blázni..kamkoli s dětmi přijdu, a to k lékaři, tak všichni Máru i Vikšu chválí, jak jsou šikovní, a já je šokuju tím, že cvičíme...u nás je problém v tzv. dlouhé lordose - jsou na břiše moc prohnutí a taky mají lehké asymetrie. Ve středu jsem byla cvičit jen s Viki, rehoš ji cvičil i sám a měla modřinu na kolínku, docela saďour, trochu mě na...rozčílil.
@sariky neboj, naděje je v rakvi poslední🙂

rychetkami
17. led 2013

@lenny2 mně až tak neřvou, jen když vyjíždíme, tak Mára ječí, ale pak usíná....ale jak všechny píšete, tak v tom sporťáku byla Viki vrcholně spokojená, krásně se tam rozvalovala.

lenny2
17. led 2013

@rychetkami
A taky oni už chtěj koukat po světě, já už bych to na tvým místě přestavěla, navíc ten sporťák mi připadá, že je menší monstrum než ty korby 😉

kinguse
17. led 2013

@rychetkami no,nezapomeň,žes měla monokočár 😀 😀 😀 ...v EWčku se ti rozvalovat nebudou,budou tam jak sardinky 😅 U nás je asymetrie už OK, jen Terka vytáčí nohu a Lucka prý palec u nohy (to mě fakt dostala a dneska ta neuroložka si ťukala na čelo 😀 ). A ještě maj trochu ty břišní kýly,ale ne moc,na to jak to měly!
...a stále chumelí a chumelí 😉 Zítra jdu s malým na oční,tak asi pojedem na saních 😀
jo Kamčo a to by mě ten rehab.taky na...čílil..to už je násilí,ne?!!!! 😠

rychetkami
17. led 2013

@lenny2 no já furt mám strach je tam dát v zimě...ale asi je to kravina, protože jim dám deku, fusak a nánožník
@kinguse no překvapilo mě to..a odjinud to být nemohlo, protože jsem na to přišla, když jsem jela z rehabky a převlíkala ji ...nejdřív jsem si říkala, co je to za vyrážku, a pak mi to došlo...ale teď už mu nedokážu, že je to odněj....

lenny2
17. led 2013

@rychetkami
Kami, fakt neboj, moje děti maj jen bodýnko, punčocháče, kombinézu, čepici, slabou deku, fusak a nánožník a vytahuju je z kočáru teplý (dneska např. mi spali v -5 stupních 3 hodiny venku) 😉

rychetkami
17. led 2013

@lenny2 ok, jdu do toho...no to jsou ty komentáře převážně starší generace, že do sporťáku se má jít pomalu v roce... ale právě kvůli tomu úplnému položení sporťáku jsem šla do EW.

maruja
18. led 2013

@rychetkami Ahojte, mám stejnej problém, ještě jsem do sporťáku nešla. Adam je tam jak sardinka, když ho tam zapustim, tak pak nejde ani vyndat 😀 ale furt to odkládám

ostrava8
18. led 2013

@jarkalada jaruš my taky máme plastové flašky a malí z nich pijou sami snad už od 6tého měsíce a pak si s nima hrají . kousají ty savičky, tak na chvíli zábava a já mám chvíli čas 🙂 třeba se jít umýt 🙂 Jinak se taky pochlubím jsem naučila kosa k nám na balkon sice budku nemáme má tam stříbrný tác, nic lepšího jsem nenašla 🙂

ostrava8
18. led 2013

@sariky šári to mě mrzí s těma migrnama, já to měla jednou po porodu a myslela jsem že chcípnu, fakt na to nic nepomáhá třeba masáže zád ? Já mám sice vše, , ale toto ti fakt nezávidím ...

sariky
18. led 2013

@ostrava8 Peto, ver, ze jsem vyzkousela snad uplne vsechno a fakt nepomaha vubec nic. bohuzel.
btw ten stribrny tac me pobavil 😀

ostrava8
18. led 2013

@sariky šári ted čtu o malých, juj tak držím palec at se to spraví...

ostrava8
18. led 2013

holky tak včera jsme byli na poslední hexu... další až za půl roku, ale to už bude živou vakcínou, ale tu nám musí schválit neurolog a zase nám dala na výběr ze dvou, kterou jste dávaly vy ? Jinak jsem si je jen pro zvědavost zvážila tak malý má 10,5 kg a malá 9,99 kg masakr 🙂 holky jinak stále zápasíme s malou v noci .. už se i bojím, aby to neměla něco kvůli tomu že je předčasně narozená ... už to trvá na můj vkus pěkně dlouho ... jsme s manželem vyštavění .. nemáte nějakou radu jak jí večer uložit a ráno třeba i v 6 probudit ?? 🙂) asi né že

jarkalada
18. led 2013

@ostrava8 tác dobrej - a máš na něm něco, nebo ho lákáš jen na pozlátko? 😀
No naši jsou taky narozeni dřív a ráno vstávaj v průměru v 8h.
Váhy máte pěkňoučký-ale to kolem těch 9,5kg už máte taky dýl, ne? Už nepřibíraj tak rychle, si myslím 🙂

sariky
18. led 2013

@ostrava8 Peto, s tim spanim bych sama potrebovala poradit. susini jsou nevyzpytatelni. nekdy spi celou noc, jindy se tisickrat budi a knouraji, pofnukavaji nebo jako ze uz jsou vyspani. a neda se vysledovat pricina. na mnozstvi jidla k veceri to nezavisi, na hodine, kdy jdou spat taky ne, takze vzdycky je to prekvapeni, jak to bude zrovna tu danou noc. ale ja uz to neresim, proste to tak maji, zatim s tim nejak ziju. kdyz nechcou spat, tak nekdy si je bereme do postele, nekdy ne, sami v tom nemame system. ale myslim, ze ani u vas to nesouvisi s tim, ze jsou predcasne narozeni. proste je to takovy obdobi. koukni na Leny, jaky ma ted spavy deti 😉
jinak mas teda pekny cvaliky 🙂 ale myslim, ze ted uz to tak rychle nahoru nepujde, kdyz maji vic pohybu.

sariky
18. led 2013

@ostrava8 diky Peto. no uvidime, jak to bude dal. v utery jdeme jeste k jednomu kozari. nicmene ten problem na kuzi je a jak jsem tak procitala net, tak u ekzemu se neda nikdy predikovat, jak se bude vyvijet. muze to zmizet a uz nikdy se neobjevit, muze zmizet, ale po case se zase objevit a nebo se to muze dokonce zhorsovat. no jestli budou susini po me, tak to teda s tou imunitou vyhrali 😒

jarkalada
18. led 2013

@sariky u nás geneticky taky zdědili ty horší věci. U Lukáše příp. alergie, u Anetky moje blbá krev

sariky
18. led 2013

@jarkalada tak to je normalni, ze se dedi to "nejhorsi" 😉 ja jsem po rodicich taky zdedila vsechny nemoci 😀

sariky
18. led 2013

@jarkalada btw Jaru, ze ty mas modrou? 😀 (mluvim o te krvi, kdyz rikas, ze ji mas blbou)

zvalentova
autor
18. led 2013

@rychetkami Kam, úplně v pohodě. Klokani mají jen "letní" fusak od Little Angel, takže jim pod nánožník v těchto mrazech dávám ještě deku. Na sobě mají bodýčko, punčocháče, mikču a celé je zavřu do kombinézy a kolikrát je vyndavám zapocené. V kočáře mám ještě "podprdelník" http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=56165912&tab=1

rychetkami
18. led 2013

@sariky ekzematici mají právě hhodně silnou imunitu🙂 právě, že až moc, a ta imunita právě dělá ten ekzém.
@ostrava8 taky mám obříka, Mára minulý týden byl na půlroční poradně měl 9,1 kg a 75cm...Viki je průměrný mimino, ta má 7,3 kg a 70 cm. Prostě jiná váhová kategorie než šušini a klokani...:-P

sariky
18. led 2013

@zvalentova
@rychetkami podprdelnik mame taky 😀

rychetkami
18. led 2013

@zvalentova jak jsem psala Léně, jdu do toho, podprdelníky mám nachystaný, tak po chorobě s manželem uděláme přestavbu ve stylu A je to....