Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
20. čer 2012

ahoj ženy .. tééééda to je téma 🙂 No já na ně taky občas zvýšim hlas. tož autorita musí být od začátku .. malá se na mě vždy tak škaredě podívá ona je hrozný rentgen s těma očima 🙂 a malý se zamyslí a pak se zeširoka usměje, no holky kdo by nepolevil ? tak každý pak dostane jednoho hubana a je to .. už ví jak na mamku ..
K těm vedrum ... je to šílené .. malé mám jen v bodýčkách s krátkým i doma v postýlkách a přikrytí jsou jen po břiško peřinkou ale takovou lehkou ... a moc mi taky nespí ... hold už vyžadují větší pozornost .. už se snažíme i hrát si , snažím se cvičit jejich postřehy, někdy k tomu stačí i prsty 🙂 sranda .. ale už mi taky z toho hrabe ... mě stačí i třeba na dvě hodky si vypadnout třeba do obchodáku na nákup ... 🙂 Sportovat se ještě bojím .. jak jsem tahala kočár cirka 15 schodů po těch sjezdech, tak jsem si tam něco namohla, no zítra první kontrola po porodu u gyndaře, tak mi držte palce, at dobře dopadnu 🙂 Holky dáváte v tomto vedru něco více než mlíka ?? třeba čajíček, nebo převařenou vodu ?? je mi jich líto, ale když to spočtu,tak kolikrát vypijou více než mamka za celý den 🙂
Včera jsme měli 2 měsíce holky a dneska jsem s něma vlezla na váhu osobní a vyšlo mi to že malý už má 6 kg a malá bez drobných 5 kg .. příjde mi to docela hodně ...

lenny2
20. čer 2012

@sariky
Jo, někdy bych si nejradši sbalila kufr, zamkla a hodila klíče do kanálu 🙂

sariky
20. čer 2012

@ostrava8 ja nic jineho na piti nedavam. vodu jsem nezkousela, ale caj nechcou. v noci spi v overalkach a ani je nicim neprikryvam, v loznici mame 30 stupnu (je to fakt hnus 😒 ). a jak si s nima hrajes? resp jak cvicis postrehy? ti moji susinci zatim nereaguji ani na muj hlas (jim ukazuji treba hracky nebo tak a oni o to nejevi zadny zajem). a jelikoz mi fakt uz hrabe a nevim, co jim mam furt vykladat, tak jim kazdy den chvilku aspon ctu pohadky. sice ani o tu cetbu nejevi zajem, ale aspon to jsou smysluplne vety 🙂 jinak tady to vypada na bourku, je priserny dusno a zatahlo se. tak uvidime. no super, pred chvili jsem je dokrmila, chvili byli hodni, vypadali, ze budou spat a uz slysim dcerku, jak rve. grrrr btw nechavate je rvat nebo za nima hned utikate a venujete se jim? ja je nechavam rvat, protoze bych jinak cely den prosedela u postylky a nestihla bych vubec nic jineho. nekdy mam pocit, ze jsem fakt priserna matka 😠

lenny2
20. čer 2012

@ostrava8
Uáááá, Ostravo, 6 kg má moje holka na 4.mésících 😀 Buď ráda, źe to jsou takhle pěkný prdelky, to je dobře!

lenny2
20. čer 2012

@sariky
Já teda řvát nenechávám, jdu k ním hnedka, nechci, aby z nich byli nějaký neurotici.....a hlavně vím, že když pláčou, že příště něco chtějí no....teďka jsem asi pul hodiny uspávala v náručí naśeho sedmikilového chlapečka, prostě plakal a chtěl mě cítit, tak jsem ho mazlila, aby měl pocit bezpečí. Ale nevim, třeba to přehánim 😉 Mazlim je vlastně pořád, celý den, při hraní, ráno v posteli taky, odpoledne, když se vzbudí, večer u koupání je ňuňám, no prostě furt 😉 Ale pak jsou taky chvíle jak jsme si psaly 🙂

lenny2
20. čer 2012

@ostrava8
Ahojda, pokud kojíš, tak si myslím, źe není potŕeba dávat další tekutiny, oni si je vezmou z tebe, ty nekojený děti by pít měly, ale jak který, kluk mi pije jak duha a holka za boha ne, ani čaj, vodu už vůbec ne, šťávičky od Hippu to tak jenom nasaje jeden lok, aby se neřeklo.....

sariky
20. čer 2012

@lenny2 a jak zvladas delat ostatni veci? moji rvou skoro porad a oba je chovat nezvladam 😒

lenny2
20. čer 2012

@sariky
Když jsou řvací dny, tak fakt nic neudělám, prostě si řeknu, že když nevyperu, tak nevyperu, když neuvařim, tak neuvařim, když nevyžehlim, tak nevyžehlim a takovej ten denní bordýlek uklízim až večer. Naštěstí těch řvacích dní není moc a když řvou oba duet, naložím je do kočáru a valim s nima ven 😉

sariky
20. čer 2012

@lenny2 no to pak jooo. jenze ti moji rvou denne a kolikrat to prorvou i venku, takze ja bych tady zhnila ve spine a umrela hlady, kdybych je furt jenom chovala. rozhodne z toho nemam radost, ale obcas je to proste pud sebezachovy. kdyz nejdou uklidnit, tak je necham rvat 😒 a navic malej ma tu specialitu, ze kolikrat, kdyz si ho vezmu do naruce, ze ho budu chovat, aby nerval, tak rve jeste vic. tak to je pak tezky. btw a jak je teda konejsis, kdyz rvou oba? ja kdyz chovam jednoho, uklidnim ho a polozim, tak zacne rvat nanovo. proste takovej zacarovanej kruh. takze chvilu chovam jedno, chvilu druhy a kdyz se neuklidni, tak odchazim. a krome chovani na ne zadny jiny uklidnovaci metody nefunguji ☹ takze tak to mame my...

ostrava8
20. čer 2012

holky tak co u vás sprchlo? u nás děsný vedro, zašli jsme si s manžou na pivko se známýma, jejich dcerky povozily a malí už byli v 9 napapaní a v postýlkách, ted spí jak miminka... hodná miminka.
@sariky to hraní.. má matka je učitelka v MŠ tak mě vždy ukáže pár tipů na hraní... onijí hrozně žerou... cvičíme přred jídlem.. dám je na bříško a cvičíme chvilku hlavičku, pak je dám na záda a různě je protahuji.. po jídle si hrajeme... máme ty šterkátka, takže je cvičím.tak, že chvili zašustím vpravo oni otočí hlavičku pak vlevo, pak protáhneme tuce.. už je dávám i vedle sebe a začínají se vnímat... sranda, leželi vedle sebe malá brečela hlady, a brácha jak mával ručičkama tak se mu povedlo dát jí ručičku k puse a ona mu jí začala cucat jako prso..holky to byla psina vyfotil jsem to hodím to do alba
@lenny2 jinak jmeniji se petra , at furt nepíšeš ostrava 🙂 a ty? hele uvidíme co řekne Mudr, ale nechci mít tlusté mimi
holky nemáte nekdo zušenost s homeopatiky? začla jsem brát na podporu mléka a je to spíše opačný učinek

ostrava8
20. čer 2012

holky a taky hodne pouštíme hudbu, u toho se zklidní...

sariky
20. čer 2012

@ostrava8 u nas nezabira ani hudba. manzel jim obcas hraje na kytaru a to rvou jeste vic, aby ho prervali 😀 btw proc bys mela mit tluste mimi? asi mi neco uniklo.... a s homeopatiky na podporu mleka zkusenost nemam, pze jsme na UM, ale malymu jsme jednou dali nejakej homeopatickej cipek do zadecku na uklidneni a pak se uklidnil (jenze tezko rict, jestli se uklidnil po cipku a nebo se vylozene urval). no nic, dneska to balim. doufam, ze zitra uz tu prisernou depku mit nebudu 😒 dobrou noc

ostrava8
21. čer 2012

ahoj holky, tak u nás k ránu trochu sprchlo a je 20 stůpnů, docel dobrý . venku je sice mokro a zataženo, ale po dalším krmením pádím s malýma ven ... vzduch je ok 🙂

@sariky jak to že jsi měla depku ? z malých ?? to já měla krizi minulou středu ... jednoho jsem nakrmila uklidnila položila tak začal řvát druhý a zase naopak, takže jsem od rána jela do pěti než přišel manžel z práce v kuse, ven jít se nedalo, tak jsem myslela ,že mě trefí ... měla jsem sto chutí je tady zamknout a jít pryč .. \.) jak příšel manžel z práce, dala jsem si vanu a pak jela na 3 hodiny do obchodáku na nákupy 🙂 přijela jsem v 8 celá zklidněná .. a happy : doporučiji ..a krom toho, malí také přivítjí změnu a jiný obličej 🙂

lenny2
21. čer 2012

@ostrava8
No tak to mě těší, Péťo 😉 Já jsem Lenka 😉 Neboj, tlusté mimi mít nebudeš, až se začnou hýbat, tak to bude jiný. Ale ono se to rapidní přibírání taky zmírní, moji už teďka nepřibírají tak rychle, to ty začátky jsou takový - buď ráda, že jsou pěkní, mám radši takový ty puclatý mimča, než nějaký vyzáblinky průhledný 😉

lenny2
21. čer 2012

@sariky
Hele, my moc nechováme, ale když řvou oba najednou, dám je do těch lehátek a houpu je a mluvím na ně, abych jim odpoutala pozornost od toho proč řvou. Jenže ty je máš ještě malinký, to nevím jestli by už takhle reagovali. Čípkama a dalšíma věcma bych je necpala, zaručeně taky funguje v krajním případě nacpat do auta a ať je manžel povozí po městě, to už v tý nejkrajnější chvíli, to zabírá. Už jsi uvažovala o těch lehátcích? Myslím, že ty od Fisher Price (nebo i od jiný značky, zmiňují FP, protože jiný neznám), ty houpačky Rainforest by mohly zabrat.....

sariky
21. čer 2012

@lenny2 houpacky zatim porizovat nebudeme (ale mame je v planu) a v nejblizsich dnech mam slibeny houpaci kocar, takze je budu drndat v tom kocaru. zatim se jim ale nejvic libi, kdyz je nosim 😒 a s tema cipkama to neprehanime, malymu jsme ten cipek dali jen jednou a od te doby ne (navic to je homeopaticky cipek, takze by to melo byt nenavykovy. cetla jsem si slozeni a jsou tam de facto jen bylinky). navic ja mu to tam stejne neumim dat (aplikoval to manzel), takze i kdybych chtela, tak mu to nedam 🙂 a je fakt, ze kdyz se vozi v aute, tak jsou hodni - jenze ja neridim, takze tim je behem dne taky nemuzu utesit. a kdyz rvou a mluvim na ne (nebo jim ctu), tak je to neuklidni. mam naopak pocit, ze rvou jeste vic, aby me prervali 😀 ...nekdy je to fakt tezky. nejvic je miluju, kdyz spi, to jsou tutanci 😉

zvalentova
autor
21. čer 2012

ahoj holky, to vedro nás všechny asi zničí. Dítka byla včera zpruzená, špatně se jim usínalo. Dneska jsem vyrazila na procházku už v 8 ráno, dokud to venku ještě šlo. Teď jsou naštěstí v postýlkách, dala jsem každému nad hlavičku mokrou plenu a snad jim bude líp.

Jinak ukrutně bojuji s pitím. Ze začátku krásně pili vodu, jak z lahve tak lžičkou. Teď nejsem schpná do nich dostat ani ň. Je jedno jestli dávám vodu nebo je snažím uctít čajem. Prostě do pusy nic co není mlíko 😎

jarkalada
21. čer 2012

Tak my měli včera večer buřinu se vším všudy, pěkně to tu mlátilo. Sice se vzduch trochu pročistil, ale už je zas horko.
Tuhle mně potkal takový starší pán v krámě a povídá- Pánbůh vám požehnal hned dvakrát.
To mě docela potěšilo 🙂
@sariky hih, to mi připomnělo, že jsem nedávno někde četla - žádné dítě není tak hodné, aby nebylo nejhodnější, když spí 😀

kinguse
21. čer 2012

@jarkalada ty jo,tak to bydlíme kousek od sebe 😉
Naše holčičky zatím žádná změna...řev,řev a řev 😖 Akorát když je budu furt nosit a trdlovat nad nima,tak je klid,ale to nejde celodenně!Už jsem z nich dost vyšťavená. K tomu to horko,ven nejdem,jsme jen na terase,naštěstí nám tam jde sluníčko jen dopol,pak už příjemný stín,tak aspoň něco.
Zítra odjíždíme do Itálie,tak jsem na to zvědavá. Malej to dost potřebuje,tak jsme po konzultaci s dr zvolili sever Itálie,tak snad to holky zvládnou. Blbý je,že tam je teď šílený horko,což bych za "normálních okolností ocenila,ale kvůli holkám vůbec.

rychetkami
23. čer 2012

ahoj holky, sice sem ještě nepatřím, ale doufám, že za krátkou dobu jo...mám dotaz - kdy se nejpozději vyvolává porod u dvouvaječných dvojčat? - já je mám oba koncem pánevním, takže budu rodit císařem. NIkdy mě nenapdlo, že to dotáhnu až tak daleko, proto jsem se ani moc neptala. Moc děkuju🙂

lenny2
24. čer 2012

@rychetkami
Ahojda, tak to gratuluji k tak zdárnému konci 😉 Já nevim jak jinde, ale moje dvojćata mi porodili na 38.týdnu aniž bych se otevírala, nebo už by mi tvrdlo břicho, nebo nějaká jiná komplikace, prostě mě nechali do 38. týdne 😉
Ale moji byli oba téměř tříkilový, takže možná tím, nevim.
Drž se a ještě hodně spinkej 😉

rychetkami
24. čer 2012

@lenny2 moc děkuju za odpověď, užívám si klidu, ale už je to náročný, co ti budu povídat....

sariky
24. čer 2012

@rychetkami ja jsem rodila planovane v 38 + 6 tt (puvodne jsem sla na planovanou indukci, ale skoncilo to cisarem). tak hodne stesti 🙂

lenny2
24. čer 2012

@rychetkami
Jj, vzpomínám a to velmi nerada, ten konec byl strašnej a já už počítala minuty 😉 Ale stojí to za to! Vím, že spát už taky moc nejde, ale relaxuj, odpočívej a hlavně nabírej síly, budeš je do začátku potřebovat 😉
Přeji ti krásná a hlavně zdravá miminka a pak dej vědět 😉

ostrava8
24. čer 2012

@rychetkami ahoj já rodila 34 + 5 malí se drali ven 🙂 ale dopadlo vše dobře, oba byli zdrávi 🙂 Jinak já to měla plánované na max. 38 týden císař .. takže pak se jim tam prý už nevede dobře .. a je jim lépe venku . Zatím si užívej bříška a pyšní se jim pak ti to bude chybět i když vím že je to náročné 🙂 Jak psela Lenďa odpočívej, relaxuj .. pak se moc nevyspíš .. a už víš co to bude ?

Holky kde všechny jste a jak jste užili víkend ?? My byli včera na prvním delším výletě, jeli jsme do Olmíku, cirka hodina cesta autem a malí spali jak miminka a pak jsem se zúčastnili na Matoni půlmaratonu rodinného běhu s kočárkem .. malí dostali medaile a jeli jsem domu .. parádní akce, posílám foto malých s výslužkou

rychetkami
24. čer 2012

@ostrava8 dík moc🙂 jojo, relaxuju,co to jde, zítra mám poradnu, dovím se snad víc. A měli bychom mít kluka a holku, jako většina z vás taddy...uvidíme, zda nám to zítra potvrdí třetí doktor 🙂

jarkalada
24. čer 2012

@ostrava8 tak to jste byli aktivní 🙂
Já jsem si s dětma jela původně odpočinout na chalupu. Bohužel dostal druhej den Lukin horečky, bolelo ho i bříško, do toho pořád ta blbá rýma a furt bečel a chtěl se chovat. Samozřejmě jsem si tentokrát nevzala žádnej panadol nebo nic, tak jsem obíhala chataře, asi u pátých jsem konečně pochodila 😀 Nakonec jsem v jedenáct večer objevila špičičku jeho druhého zoubku-dvojka nahoře.. a ráno se vyklubala druhá dvojka- takže má chudák upíří zuby 😀 , jako jsem měla já, bobeček malej 😎 Ale jinak jsme grilovali, přijeli jedni příbuzní, takže relativně pohodička 🙂

jarkalada
24. čer 2012

jo a Anetka se konečně trochu rozlezla, od pátku zkouší šikmý sed a dneska si sedla úplně sama bez opory 🙂

ostrava8
24. čer 2012

@jarkalada jaruš se koukám, že jsme měli skoro stejný porod myslím tím termínově 34 - 6 a váhově také .. i co se týče pohlaví a poměru váhy .. Prosím tě, mě se zdá, že malá je za klučinou tak o dva týdny pozadu, měli jste to taky tak ? a byly nějaké komplikace ? Když tak mi hod zprávu do interní pošty \.) dík

zvalentova
autor
25. čer 2012

@ostrava8 ahojky, naše Kačka (dvojče B) je také o 2-3 týdny pomalejší. Kámoška má děti půlroční a jsou na tom stejně. Klučík rychlejší, holčička citlivější a pomalejší. 😉