Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
31. črc 2012

@jarkalada
No já teda píct chleba apod. nebudu, to by mě švihlo 😉
Já furt řešim jestli jim dát odpolko taky přesnídávku, ti nevim.....asi to ještě nechám na Sunaru a ćasem uvidíme 😉

ostrava8
31. črc 2012

@jarkalada holky nestrašte mě :( a to kurna jedu ještě dneska zase k zubaři .. grrrrrrrrrr od rána furt lítám na wc 🙂)))

jarkalada
31. črc 2012

@ostrava8 vždyť říkáme, že to nakládání je v poho 😎
taky chodím na wc, když jsem nervózní 😀

jarkalada
31. črc 2012

@lenny2 no právě, to taky furt odkládám a řeším to mlíkem 😎

jarkalada
31. črc 2012

@ostrava8 tak toho mužskýho neznám, ale schválně se zeptám mm, až přijde z práce. On je více v kontaktu s lidma 🙂

jarkalada
31. črc 2012

@lenny2 a když píšeš, že snědí skleničku - to myslíš ty malý 125g, nebo ty velký 200g?

jarkalada
31. črc 2012

to jsem blázen 😀
Chtěla jsem dětem obměnit menu, tak jsem v krámě koupila pro mě novou zeleninu. Měla jsem za to, že tam bylo psáno pastiňák.
Teď hledám na netu, jak se vůbec připravuje - a foto neodpovídá tomu, co mám v lednici 😀
Je to takový bílý, placatý, hrany to má takové vlnkovité - co to je? 😀
Kdybych jela na skleničkách, neřešila bych takový kraviny, to mám za to 😀

ostrava8
31. črc 2012

@jarkalada PATIZON 🙂

jarkalada
31. črc 2012

@ostrava8 nojó, vlastně, jsem si to pomýlila 🙂 dík.
Jdem před obídkem ven, než bude zas vedro

lenny2
31. črc 2012

@jarkalada
No, jedí ty malý skleničky, ale Linda občas sní i třičtvrtě tý velký, mám vždycky v lednici do zásoby od několika druhu víc, takže, když vidím, že po snědení tý malý by ještě jedli, načnu další.
Včera měli těstoviny se zeleninou a se šunkou, nebo teďka mám od Hippu zeleninovou omáčku s rýží a kuřecím masem 😉 Dneska budou mít k obědu dýni.
Jinak ty ovocný u nás bodujou jakýkoliv, kde je banán, lesní ovoce moc ne, je trochu kyselejší, taky klasika jablíčko, hruška apod. 😉
Hele Jaru, já taky za chvíli najedu na domácí výrobu, takhle bych se nedoplatila.....

sariky
31. črc 2012

ahoj zeny. tak dneska prvni rehab se Simonkem. rval jak tur, je hodne drazdivej, tak nevim, jak ty cviky s nim budu cvicit (jednou rukou budete drzet rucicku, druhou nozicku, treti rukou fixovat hlavicku.... copak jsem chobotnice? hlavu si mam zafixovat ke svymu telu, ale nevim nevim. i ta rehab doktorka s nim mela co delat a ta zna vsechny hmaty chvaty... no bude to boj. a cvicit mame 3x denne.

sariky
31. črc 2012

a jeste otazka: jak to mate s nausnickama pro holky? uz se to tady nejak nakouslo. mate nastreleny nebo propichly? a v kolika mesicich jste to nechaly delat? uvazuji o nausnicich, ale nevim, kdy je na to "vhodna" doba. uz ted me to boli za Sarinku 😉

jarkalada
31. črc 2012

@sariky holky je tu maj propíchlý od doktorky, co jsem tu zaslechla.
My je nechali nastřelit, taky od Dr. Sice na výběr byly asi čtyři druhy-buď stříbrný nebo zlatý a s kamínkem nebo bez 😀
Ale přišlo mi to takový šetrnější, pak se jí můžou vyměnit za jakýkoliv.
Byli jsme s ní v asi pěti měsících. Nejdřív se jí fixkou udělala tečka, kde by měla být dírečka. Pak jsem si jí posadila na klín. Přidržela jsem jí hlavičku k sobě, aby necukla. Dr. jí to tou pistolkou nastřelila-což trvalo tak půl vteřiny. U prvního ouška se malá na mě jen litostivě podívala, co to je. A druhýho trochu brečela, ale fakt jen do tý doby, než jsem s ní vstala. A bylo po všem.
Žádná práce s nima nebyla. Jen asi týden jsem je měla opatrně protáčet, jinak nic.

sariky
31. črc 2012

@jarkalada hmm tak uvidime. my jsme si totiz puvodne rikali, ze to ani nebudeme resit, ale pak prisla babicka s tim, ze by se to mohlo udelat. tak nam nasadila brouka do hlavy 🙂 ve ctvrtek bude trimesicni kontrola a prvni ockovani, tak se dr pozeptam. btw nechalas k hexavakcine naockovat i proti tem pneumokokum? ted uz to hradi pojistovna. nam to chce dr pichat vsechno zaraz. to me trochu desi 😒

ostrava8
31. črc 2012

@sariky šári já se divím, že když chodíte na rehabky, tak vás bude očkovat ... my to máme až do příští návštěvy zakázany, vlastně první očkování bude až po ko na neurologii .. hm asi to má každý jinak... Já byla rozhodnutá pro propíchnutí, ale taky silně uvažuji o tom nastřelní .... ale dělá se to až po prvním očkování, tak to máme ještě čas 🙂

holkyyyyyyyyyyyyyyy moje zlatý, tak mám za sebou první cestu autem s malýma sama a to přímo do centra ted nám tady staví tu obrovskou nákupní zonu Karolínu, tak to bylo docela drsné, ale zvládli jsme to, malí nespali, povídali si, ale byli spocení jak pr.... :( a víte co u zubařky, kvůli kt. jsem celé toto podnikala v tom největším vedru ? prý mi před dovčou s touu osmou nebude nic dělat ... tak mi to jenom prostříkla vzduchem a bylo ... mě málem jeblo fakt ... to jsem jí taky mohla říct po telefonu že je to dobrý .. no jsem utahaná jak kotě a ted mě ještě čeká velkýýýý koš prádla, kt. musím vyžehlit ... ale při Farmě to snad bude dobře ...

sariky
31. črc 2012

@ostrava8 taky se tesim na farmu 😀 ....moje odtrzeni od reality 😀
ja nevim, jak to je s rehab a ockovanim. ve ct to proberu s dr. ale u nas ta rehab vypada na dlouho, pater ma do cecka, takze to neni zalezitost par tydnu ale mesicu :-/ hlavne teda nevim, jak to s nim budu zvladat, kdyz i ta dr s nim mela docela problem. muj jinoch je proste podes 😀
btw ty jedes na dovcu? se mas 😉 taky bych nekam z toho stereotypu vypadla. a dneska jsem taky k.o. protoze jsem pulden stravila mimo a ted nestiham. navic maji susini rozhozeny krmeni, protoze nebylo kde nakrmit a tak nevim, jak to vykoumam. a manzel bude dlouho v praci, tak i koupani musim zfouknout sama. se mi chce strasne spaaat a vubec se mi nechce nic delat. ale uz jen vykoupu deti, nakrmim, odbrknu, vyvarim lahvicky, pripravim mlicka na noc a pak se snad konecne najim 🙂 at zije matreska dovolena 😀 v zivote jsem nebyla tak odpocata 😀 😝
a jinak smekam, ze zvladas jezdit sama autem. ja jsem neridicka (ridicak sice mam, ale od autoskoly pred xxx lety jsem neridila a tak uz ani nevim, kt. pedal je na co 😀)

jarkalada
31. črc 2012

@sariky my poprvý na neuro dostali doporučení na očkování až nejdřív ve 3 měsících. Ale i naše dr. sama říkala, že to určitě odložíme. Jinak se samozř. očkuje a cvičí normálně.
Akorát ty nášničky by měly být tak týden od očkování-kdyby byla reakce, aby se to nebilo.
S tím očkováním-měli jsem hexu- asi na dvě návštěvy jsme měli vždy jen do jedný nožičky. Když jsme byli malí a prostě pro klid, aby bylo vše v poho, že to není taková zátěž. Když se vidělo, že není žádná reakce, tak tu třetí nám dala už společně se Synflorixem. Prý je to lepší je dávat dohromady, lepší účinek nebo co. Ale ty první chtěla radši zvlášť.
Tak nekoupej, ne? Já je koupu tak obden, někdy obdva, jak to vyjde. Stejně jim pusy a ruce meju minim. po každým jídle a prdelky meju určitě jednou denně pod tekoucí vodou, když jsou hodně po......ný. A to teď docela bejvaj 😀
A ze začátku jsem ani moc nepoužívala vlhčený ubrousky, ale takový ty kosmetický tampónky, namočila do misky s vodou...takže měly zadečky umytý po každým přebalení.
A co máte za cvik? Jako já s Lukínem už dávno nehnu. Má fakt tak svalnatý nohy, že když nechce - a to většinou nechce, tak prostě nemám šanci. A ruce-jako předloktí, cítím taknějak pořád přes celej den, jak to mám asi z toho namožený.

jarkalada
31. črc 2012

@ostrava8 ty jsi byla sama s dětma u zubařky? Jsi chobotnice? 😀

lenny2
31. črc 2012

@sariky
Ahojda, my to dali hnedka při prvním očkování, když už brečela, tak aby to měla při jednom. Doktorka nám to propíchla a neboj, je to nanosekunda, ani jsem se nestačila otočit a bylo to 😉

jarkalada
31. črc 2012

se musím pochlubit, že se mi dneska Anetka poprvý sama postavila v postýlce. Měla z toho ooohromnou radost 🙂
Jo a já zas byla inciativní, včera jsem jim koupila hovězí maso, bio ještě k tomu. Dnes jsem jim ho chtěla uvařit a dát do mrazáku na kousíčky, jako to mám s kuřecím a normálně mi trochu smrdělo, i když mělo ještě vydržet. Takže skončilo v koši.
Škoda, že si nenechávám účtenky z krámu.

lenny2
31. črc 2012

@jarkalada
To je šikulinka 🙂
Hele, já zase minule z Billy donesla úplně zelenej chleba, nechápu, že jsem si toho nevšimla tam....

kinguse
31. črc 2012

ahoooj holky,tak jsem vás konečně dočetla. Ale už se mi klíží očka,tak jdu hupnout do pelechu 😀 Ty naše dorotky už týden odnaučujem nočnímu kojení a už už to vypadalo slibně, budily se až kolem 5h,dostaly dudlík a kojila jsem kolem 6-7h a ještě spaly do 9h a teď poslední dva dny opět vstáváme s mm v noci několikrát. Když udyndám jednu,začne druhá a zas naopak 😝
@sariky nám po očkování neuroložka i naše dr zakázala min.3dny cvičit! Prý můžu i dýl,tak jsem většinou necvičila tak těch 5dní..mě to stejně nebaví,ale zas mi nedá se na to vyprdnout!
Hele @jarkalada tak bysme se mohly někdy poznat my,ne?! Když to od sebe máme jen 5km 😉 JInak Anetku moooc chválím,je to šikula.
Holky, my už přes týden zápasíme s příkrmama a je to teda pěknej boj 😝 Když se na ně vytasím s lžíčkou a miskou,tak vypadaj,jak se těší a sotva přiblížím lžičku k puse,tak jí zamknou a tu lžičku jim tam pomalu nenacpu.Hlavně teda Terce,Lucka ta ještě jakžtakž. No a mrkev a ostatní zelánku máme všude 😀 Si přijdu,jak když krotím divokou zvěř.
Ale je sranda,jak si sebe začínaj všímat. Už se točí na bříško a zpět, lezou po sobě a kradou si hračky,to je fakt sranda...bych se s jedním mimčem asi nudila!

sariky
31. črc 2012

@jarkalada mame nejaky tri cviky. jeden je, ze lezi na brisku a mam ho oprit o lokty, aby zvedal hlavu. jenze on lezi jak vojak v zakopu a tu ruku si tak maximalne ozuzlava. druhy cvik je, ze lezi na brichu a ja ho mam tahat k sobe za zadek a on by mel tim pohybem natahovat ruce nad hlavu a rozevirat pest a treti cvik je pro me neproveditelnej: lezi na brichu, ruku, kt. je bliz ke me mu natahnu podel tela, nohu, kt. je bliz ke me mu skrcim a tlacim patu k podlozce, hlavicku mu musim zafixovat od sebe a druhou ruku (dal odeme) mu v lokti ohnu a loket tlacim k podlozce. takze mam fixovat zaraz tri veci ale ruce mam jen dve 😀 a hlavne nesmim tlacit, jenze Simon sebou mrska, vzpira se, rve... no je to podes. takze nevim. navic se dneska totalne rozhodili, protoze jsme nejedli podle harmonogramu a tak jsem do nich vecer nebyla schopna nacpat mlicko, tak jsem je ulozila tak jak byli a uvidim o pulnoci, jak budou papat. taky doufam, ze ve ctvrtek, kdy to proberu s doktorkou, se nam podari odbourat to pulnocni krmeni. to je fakt hnus.

sariky
31. črc 2012

@jarkalada vykoupat jsem je musela, protoze pri tom cviceni na te rehabilitaci se Sima pocural a ta doktorka je tam v tom pocuranym nechala valet oba 😒 Jinak samozrejme umyvam zadecky po kazdym kakani, a vecer osplouchavame v kybliku. je to spis ritual, aby vedeli, ze pak nasleduje vecere a spat 🙂

sariky
31. črc 2012

@lenny2 tak to my do ctvrtka nestihneme, protoze jsme neporidili nausnicky. tak pri pristim ockovani 🙂

sariky
31. črc 2012

@jarkalada teeeda, sikovna dcerecka 🙂

sariky
31. črc 2012

@kinguse ja jsem s tim cvicenim jeste nezacla a uz me to nebavi 😀 😝 ale budu se muset premoct, protoze nechci mit z chlapecka paragraf 😀 (zatim je zkroucenej do Cecka :-/

ostrava8
1. srp 2012

Dobré ránko holky, mám ještě chvili než se prtavky vzbudí ... tý jo to byla noc, nějak mě to rozhodilo, ale mám pocit že byl uplněk, páč nám záře málem robila okna 🙂))malá se mi ve dvě v noci vzbudila a nahltala se a pak knučela (na chvíli usla a probudila se na grganec, a toto opakovala asi tak 3x) to je šílený .. pak konečně tvrdě usnula a spí až do těd. ... U nás je spíše pohodový Tom, ten se nají, vykecá dvakrát ubrekne otočí hlavičku a v ten moment spí ... 🙂)) a bez dudlíka

@jarkalada Jaruš, u zubáka jsem byla tak ,že jsem malý dovezla do centra manželovi, on je v kanclu pohlídal, ale dali mu prý oba sodu 😀 řvali prý amokem a pak jak je krmil tak ho oba zblili 🙂)) , né že by mě to těšilo, ale at taky chlapci vidí, že to co máme doma není fakt dovolená no a já si mezitím skočila do zubaře.
@sariky tak co farma ?? stihla jsi ? co říkáš na toho Kubího ? to je parchant vid? Já si jak byl v duelu okousala všechny nehty nevama a nasraností, jak bezpáteřní někdo může být ... se modlím, abych tak nevychovala své děti
K tomu cvičení ... ten první cvik mi taky ukazal na neurologii .. ten druhý jsem moc nepochopila .. nemělo tam být že má ležeš na zádech ? a ty ho po zádičkách přitahuješ k sobě ??? nějak si to neumím představit jak po břiše taháš dítě za zadek ... Já u známých viděla, jak s malýma dělají letadlo ... dají si ho na bříško na předloktí celým tělem a on hlaičkou čučí na vše kolem a krásně ji zvedá .. taky to dělám s malýma a mám pocit, že u toho je baví více zvedat tu hlavu, nebo jsem malým ted koupila takový ten nafukovací válec, vždy je na to před jídlem položím břichem a jezdím s válcem, takže oni jako by i cvičí a hrozně je to baví .. 🙂 snad jim neničím páteř 🙂

@lenny2 tak to moc dobře znám stěma potravinama ... to je fakt hnus, peněz to stojí ..a ještě kupujeme špatný věci .. jsou to holt k....y . Jaruš, já koupila BIO másla a po otevření bylo plesnivé, takže jsem na BIO zanevřela ..

@kinguse Jé máš moc šikovné děti ... ted musíš být více na pozoru co ?

zvalentova
autor
1. srp 2012

Ježiš tady je nových písmenek. Člověk tu jeden den není a tolik jste toho nakecaly 😀

zvalentova
autor
1. srp 2012

@ostrava8 Teda Peťul, to jsou supr váhy. Naši klokani vypadají jak střízlíci 😀

Také jsem měla včera premiéru. Poprvé sama autem s dětmi. Cesta v pohodě, ale budu muset NUTNĚ posilovat. Autosedačky jsem málem nedonesla.