Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
15. říj 2012

@kinguse to je blby, ze uz to seda na prudusky. tak snad to zvladnou a neonemocni definitivne. a jak rikas, tou vincentkou nic nezkazis. ja jim tim vytiram i nos po odsavani, aby se zvlhcila sliznice.

lenny2
15. říj 2012

@kinguse
Gábi, pamatuju si, jak jsme byli v tý nemocnici jak měli ten zánět prudušek, tak mokrej ručník a přes postýlky (jako takovou střechu jim udělat. Hodně jim dej pod hlavu, pořád jsme tam odsávali a následně hnedka potom vytírat nos. Hlavně ne Mucosolvan, ten by je zahlenil jak sviňa, s tím mám hrozně špatnou zkušenost! Tak ať jsou kočky brzo zdravý!

ostrava8
15. říj 2012

@sariky šári naší pijou 5x denně tak tu 210, + príkrm v poledne a odedneška jablíčko na sváču dopoledne ... já fakt nevím co mi z nich vyroste 🙂 Už jsem to dala i dneska první svačinka a pak nabídla to mlíčko, jak psala Lenda, ale oni to vycucnou celé .. jsem někde četla, že i když zavádíš příkrm, tak těch 600 ml mléka by měli mít ... zatím krom mléka (voda, štáva,čaje) nedávám ... Dneska dostali poprvé jablíčko ke sváče a pak k obědu dýni čistou, ale ta jim moc nejela ... vše si dělám sama, nekupuji příkrmy, ale je fakt, že máme vše domácí .. máme velkou zahradu ...

ostrava8
15. říj 2012

@zvalentova Zuzi moc vám to všem sekne .. malí jsou roztomilí ... ty mi hrozně připomínáš (až jsem se lekla, že je to ona ), tu herečku z Ullice jak žila s Lumírem, mít blond vlasy tak to jsi ty 🙂 a v "Muži v naději" také hraje, určo nejsem první kt. to říká, vid?

lenny2
15. říj 2012

@ostrava8
Péti, děláš to ukázkově 😉 Já jim taky dřív ještě po příkrmu nabízela Sunar, teďka už ho nechtěj, protože zdlábnou hodně masa, zeleniny, ovoce, jogurtů pro miminka apod.
Teďka už maj Sunar jen ráno, cca tu 180tku, pak okolo druhý jak se vzbuděj po obědě, pak maj okolo pátý jogurt a pak už na noc kaši, takže mlíko už jen 2x denně.
Nic si z toho nedělej, že baštěj víc, naopak buď ráda, teďka přije chřipkový období a když nedejbože malinký něco chytnou, je lepší, že maj základ 😉 A jen počkej až začnou lízt, to už jim ta váha nahoru tak nepoletí, např. Kryštof za poslední měsíc skoro nic nenabral, hodně to vyhejbe 😉

jarkalada
15. říj 2012

tak jsem domluvila, že se jdem /hl.děti/ konečně o víkendu vyblejsknout, to jsem na to zvědavá.
Zítra maj přijít golfky, tak je vyzkoušíme. Snad s nima bude jednodušší manipulace jak s tím naším kočárem.
Lukášek už začíná dělat první krůčky, Anetka se ze země sama postaví a pak sebou někde plácne.
Nemůžu pro ně prostě sehnat žádný ty botky do kočáru. Na capáčky maj velký nohy. Už i Mudři v nemocnici říkali, že podle chodidel budou pravděpodobně vysocí 🙂
No, hlavně, že si to tu píšu jako deníček a zápisky, který mám načmáraný na papíře, ne a ne někam přepsat 😎

ostrava8
16. říj 2012

@lenny2 tetka díky za pochvalu, ale jsem ještě fakt v tom nejistá .... to máš už fajn

zvalentova
autor
16. říj 2012

holky, úplně jsem vám zapomněla napsat.
Od soboty má Kuba klofáky, mladý pán má rovnou dva najednou 😅

zvalentova
autor
16. říj 2012

@ostrava8 díky moc, i když pochybuju že můj unavený ksicht, nedobarvené vlasy, rozkydlé tělo je někomu podobné 😀

ostrava8
16. říj 2012

@zvalentova prosím tě, co šílíš, vypadáš výborně 🙂 tý jo, tak pozor at ti neukousne prso 🙂)) a dva nejednou ...

sariky
16. říj 2012

@ostrava8 ahoj Peto, tak to mas jedliky, to mas dobry. Susini zacli zeleninu sabotovat, takze je musim ocuravat kombinaci ovoce a zeleniny. chutna jim svesticka, tak jsem jim dala svesticku smichanou s mrkvi, broskev s brokolici a dneska dam broskev s cuketou. sice se u toho priserne ksichti a snazi se to plivat ven, ale aspon neco do nich dostanu. samotnou zeleninu zacli uplne odmitat a jen sladkym ovocem je cpat nechci. ja nemam zadne domaci zasoby (krome mrkve a brambor), takze ovoce davam sklenickovy a zeleninu bud sklenickovou nebo teda tu domaci mrkev a bramboru. jenze bramboru nechcou vubec, ta jim ze vseho nejmin chutna. ono se to tak lepi a i kdyz to zredim, tak je to furt takovy upaplany a to jim vadi.
takze davam dopoledne tady ten mix a po tom jim dam 150 nutrilonu. krom toho maji 4x denne 200 nutrilonu, ale stava se mi docela casto, ze ani tu dvoustovku nevypiji. podle tabulky na krabici nutrilonu ji ted min nez kolik je jejich vaha a vek. ale ja do nich vic proste nedostanu. zatim prospivaji, i kdyz Sara ma na svou vysku a vek podvahu, ale nevypada, ze by nejak stradala. ja jsem si prave rikala, ze bych mozna zkusila davat ten mix ovoce a zeleniny i odpoledne, ale nevim nevim, kdyz mam co delat to do nich dostat dopoledne. a kdy planujes zavadet maso? u me to vypada az za dlouho, vzhledem k jejich "nechuti" k jidlu :-/

kinguse
16. říj 2012

@zvalentova ty a rozkydlý tělo????????....šílíš 😀 😀 😀 😀 Vypadáš výborně!!! Ti asi nafotim moje rozkydlý tělo,abys vidělá,co ten výraz znamená 😀 😀 😀 😀 Jo a aspoň víte s Léňou důvod,proč ty děti tak příšerně prudí! Naše dorotky stále v noci prudí (až na výjimky,ale těch je zoufale málo ☹ ) a zuby nikde!!!
@lenny2 Tu plínku jsem holkám taky dala,ale musím dát níž postýlky,furt mi to na sebe stahovaly a servávaly kolíky. Tak jsem dala na noc aspoň tu vincentku a spaly trochu líp. Ale ten kašel,zvlášť Lucka,maj hroznej.Dávám ty homeopatika a pokud se to do čtvrtka nezlepší,tak mám ject k dr,tak snad to bude lepší.
Příští týden jedem se dvěma kámoškama na 3dny na Lipno.Zamluvily jsme si tam pěkný penzion i s bazénem,tak si jedem odpočinou od chlapů...škoda,že ne i od dětí 😀
@jarkalada já jsem malýmu,když začal chodit dávala do kočárku už normální boty (odepla jsem tu spodní část fusaku,aby to celý nezadělal,ale když byla velká zima,tak jsem ho prostě dávala do fusaku i s botama. Já myslím,že v zimě už ti budou oba parádně běhat! Tak ať se focení vydaří. Holky už se tu plazí obě o 106,tak je sranda. A samozřejmě největší zájem začíná být o různě svítící čudlíčky na DVD apod.a šublíky (jsem zvědavá,za jak dlouho si tam jedna nebo druhá přiskřípne prst 😉 ).

sariky
16. říj 2012

@kinguse to me mrzi, ze jsou dorotky furt tak nachcipany. tak snad to polevi.
btw my jsme postylky museli taky snizit i kdyz susini jeste nekleci nebo tak neco, ale Sara ma snahu si sedat (nejspis to dela blbe, protoze lezi na zadech a zveda hlavu a pritahuje ji k brisku, tak jsem mela strach, aby se v te postylce nejak blbe neprekulila a nevypadla mi. no a Sima zase furt pase a chyta se sprusli, tak jsem mela strach, aby se taky nejak blbe nechytil a neprepadl. tak, a ted si muzu jit koupit rovnou novy zada. ja ty decka z tech nizkych postylek vubec nemuzu uzvednout. jsem fakt troska 😠

ostrava8
16. říj 2012

@sariky šári s tím sezením taky dobrý .. malá mi to dělá stejno ... ale ona i v lehátku už se zvedá nasednutí, přetočit to né, to je líná, ale sedat si , tak je celá vysmátá ... vůbec nevím od kdy děti dle tabulek mají sedět ... :(

S masem .. no já chci ještě tak 14 dní počkat, ted chcu vyzkoušet i jáhly ... ale víš co jsem zjistila ?? před tím jsem jím dávala mrkev s bramborem jen rozmačkanou , ted to dělám pasírovně přes síto, a je to spíš takové pyré .. a oni to z té lžičky cucají, takže se zpátky vrátím k větším kouskům, to fakt hezky jedly ... jinak mi zeleninu jí dobře ... dala jsem i trojkobinaci, brambor, mrkev a petržel ale jen trochu a dobrý ... ty a kdy budeš zkoušet dávat něco do ručičky ? já četla že nejlepší do ručičky je pro ně kusek avokáda .. .že je to měké .. a nějaké tropické ovoce jsi už zkoušela ??? my dneska měli dýni ale ani mi moc nejela .. sice malý by snědl vše, ale malá se kschtila ... a co špenát či těstoviny ? a co žloutek ??

ostrava8
16. říj 2012

@sariky tak ty záda ti nezávidím .... já je ted přebaluji na posteli a to je masakr ... 🙂 a jak vám dopadla prohlídka na ten kašel ??

sariky
16. říj 2012

@ostrava8 tak s tim sezenim, resp snahou sedet, to mame stejne. mala se na bricho nepretoci, ale sedet, to jo. ja taky nevim, co se ma a nema podle tabulek, ale sedet pred pretocenim na bricho mi prijde divne.
krome zeleniny jsem jim testoviny jeste nedavala. ani spenat. zatim meli jen mrkev, brambory, brokolici, cuketu, pastynak, broskev a svestku. v ruznych kombinacich. brambory jsou nejvetsi tragedie, to jim nejede. a oni to prave chcou hodne rozmixovany. kdyz to je vic na hrubo, tak to nechcou vubec. ja ted budu postupne zkouset dalsi ovoce a mixovat to s tou zeleninou. do rucicky jim nic zatim davat nebudu, to by se mi akorat tak udusili. to mi prijde jeste brzo. a zloutek jsem taky jeste nezkousela. ani nevim, ze se s tim ma uz zacit. tropicke ovoce taky nechci moc hrotit, to mi prijde jako alergen. i kdyz tu broskev od hippu jsem jim dala.
s kaslem nic, porad kaslou, budeme to resit az v tom roce, protoze ted se alergie zjistit nedaji a vyzkouseli jsme uz spoustu kapicek a nic nezabira. tak nevim, v cem je problem. nevidim zadne zlepseni ani kdyz zvlhcuji vzduch, kdyz jsou venku nebo doma.... proste furt stejny. divny :-/

lenny2
16. říj 2012

@kinguse
Gábi, vzpoměla jsem si na tebe, u nás noc horor, vstávala jsem ke klukoj od cca 22:00 co pul hodiny až do rána, nezabral ani Sunar, kterýho v jednu ráno vypil 180 tku, věčně vysíral, "mluvil", kopal do šprcel od postýlky a jak jsem nepřišla, hulákal. Obvyklá noční hádka s manželem, jedu už fakt na doraz ☹ Zuby to nebudou, protože jak přijdu, směje se, když si ho vezmu do postele, je to ještě horší, chce dvojnásob pozornosti ☹ Teďka ráno byl pochopitelně unavenej a ne a ne zabrat, řval jak pominutej, hysterickej záchvat, vzbudil Lindu, která z toho dostala hysterák taky a mě trvalo hodinu a pul než jsem je uspala. Klepou se mi ruce, klepu se celá, jsem zoufaláááááá ☹ Už jsem na něj hulákala taky, což situaci ještě zhoršilo, ale řekni si to ve chvíli totální beznaděje....do toho volala zas tch., že chce zas přijít, už jsem byla nepříjemná i na ní, protože trvala na tom, že si dnes děti vezme ven. Nedokázala jsem jí vysvětlit, že přijede kamarádka a přijede hlavně, že chce vidět děti......ach jo ☹

sariky
16. říj 2012

@lenny2 Leny, strasny ☹ Drz se!!!!

ostrava8
16. říj 2012

@lenny2 leni božátko naše drž se ... určitě se to zítra už spraví . víš jak to je jak na houpačce .. a nemůžou to být prdy ? zkus nějakou relaxační hudbu .. nebo nebojí se tmy ? člověk se snaží vyzkoušet furt něco nového možná je to tím i počasím ... ale upně s tebou soucítím ....

zvalentova
autor
16. říj 2012

@lenny2 Leni, mě napadla ještě jedna věc. Možná je úplná blbost, ale co kdyby to náhodou zafungovalo, že jo.
Skoro úplně jsem vysadila sladké, prostě žádné dortíky (i když mi strašně chybí), Kuba se zlepšil a v nosti se budí už jen 3x a Kačka není tak naspeedovaná.
Nemůže to mít Štofi také podobně? Prostě moc energie a neví co s ní.
Hudba u nás nefunguje, občas jen čtení, ale to zas nechci já hodiny předčitat 😉

lenny2
16. říj 2012

@zvalentova
Zuzi, taky jsem nad tím už přemýšela, ale on toho sladkýho moc nemá, jen ovoce, ovocnej miminkovskej jogurt, tam cukry nejsou, tak já nevim. Snažím se ho přes den co nejvíc unavit, ale víš jak jsme se bavily, je vzteklej, hraní ho baví chvilku, tak zkoušim nějaký cvičení, ale taky ho to moc neba. Venku jsme minimálně dvě hodiny denně, když ho nedám odpolko spát, je úplně hysterickej.....docházejí mi nápady, síla, elán, chuť na cokoliv a kohokoliv, však to znáš ☹

jarkalada
16. říj 2012

@sariky @ostrava8 naši se taky jakoby předkláněli, aby líp viděli. Ale za nějakou dobu je to přešlo. Takhle se posadit samy nemůžou 🙂
Jálhy máme taky rádi, dávám jim je místo rýže atd. Spíš byste mohly zkusit už trošku vloček-třeba zamíchaných do přesnídávky-aby si zkusili lepek.
Žloutek tak po tom půl roce, může se pak střídat s masem.
Do ručičky jsem jim začla dávat až někdy po tom půl roce, dřív bych se bála.

jarkalada
16. říj 2012

@lenny2 tyjo, Leni, kdyby to šlo, malého bych ti na den pohlídala, aby sis trochu odpočala, ale do hor máme daleko 😒

sariky
16. říj 2012

@jarkalada ovesny vlocky? no to bych mozna mohla zkusit.
btw s tim posazovanim - strasny je, ze ona to tak dela cely den a vzdycky, kdyz ji dojdou sily, tak tou hlavou prasti o zem. dala jsem pod ni perinku, aby lezela na mekym, ale kdyz se nekam presune, tak z toho sleze a pak se praskne do hlavy a pak strasne breci, protoze lezi jen ne dvou dekach. ach jo 😒

sariky
16. říj 2012

holky, jak dlouho jste pouzivaly na pripravu mlicka kojeneckou vodu? kdyz susinum varim zeleninu, tak to delam v normalni vode z kohoutku. jsem si rikala, ze bych od toho pul roku mohla i to mlicko delat z normalni vodovody...

jarkalada
16. říj 2012

@sariky chudák 🙂
no, ty vločky jim občas přidám k dopol. přesnídávce. Abych jim to udělala takový hutnější. Teď pro dva dávám asi půlku hrníčku-a maj to na dva dny.
Když začínáš, tak stačí jen trošinku. Trochu je proper a nech pořádne rozvařit

lenny2
16. říj 2012

@jarkalada
Jaru, jsi zlato! 😉 Snad už to proboha někdy skončí 😉

sariky
16. říj 2012

@jarkalada to budu muset pak jeste rozmixovat, jinak by mi to nejedli. jsou to mlsouni 😉

jarkalada
16. říj 2012

@sariky s tou vodou začínám váhat, jestli jim pořád dělat z kojenecký. Chtěla bych si nechat zjistit, jakou tu máme v kohoutku.
Když jim vařím zeleninu, tak na páře, takže tam to neřeším. Ale třeba rýži jim dělám v kohoutkový. Jako ono to na tu zeleninu asi nevadí, když to přímo nepijou. Přestala jsem o tom uvažovat od té doby, co mi pijí bublinkatou vodu, v který se koupou 😀

lenny2
16. říj 2012

@sariky
Šári, koupila jsem jim teďka pěnový puzzle, mám to přes celej obejvák, ale aspoň se mi nemydlej do hlavy 😉